PÍSTOVSKÉ MOKŘADY - NOVÁ ÉRA: 6. závod MČR + MSR 16.-17.9. | BOHEMIAN OFFROAD CHALLENGE - 2nd ROUND KLADNO 22.-23.9.|
Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

vhodné GPS přístroje na expedice

Zde máte možnost podělit se s ostatníma o GPS data z vašich tras. Aneb abyste nemuseli příště hledat cestu...

stiinek
nováček
Témata: 0
Auto: LR Disco 2 Td5
Stav: Offline

Re: vhodné GPS přístroje na expedice

Příspěvekod stiinek » Út 21.03.2017, 13:40

JuraS. napsal:No Jo ale my máme mapy kde je vidět i strom na poli. A hlavně sloup s drátem i v lese. Trochu podrobnější.

Co konkrétně za mapy? To by mě zajímalo.
Já měl pár let zpátky v telefonu ZABAGED ZM10, v rozlišení 2 metry na pixel se celá republika vešla do 3GB

JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Út 21.03.2017, 13:47

Chorche
Site Admin
Témata: 427
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 21.03.2017, 14:03

ty seš tajnej jak KGB :lol:
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Út 21.03.2017, 15:16

Jj ty mám, mají cca 4GB ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Út 21.03.2017, 16:19

jen musím vyměnit tablet s androidem, ten co mám od vodafone má supr výbavu LTE, wifi, BT, GPS ale shit procesor a mizerně malou vnitřní ROM i RAM, než se zamyslí cco má udělat ...grr. dnes cesta do Hradce Králové a zpět a logování cesty, chvílemi mapě trvalo i pár minut než se mapa posunula...

Splestule
Závislý diskutér
Témata: 6
Auto: Toyota Landcruiser Prado 120 D4D, predtim Mitsubishi Montero Sport (Challenger)

Příspěvekod Splestule » Stř 22.03.2017, 6:28

Jsem GPS uchyl.
Pouzivam na normalni jezdeni Garmin Nuvi 3590, mapy se daj sehnat na celej svet na netu. Na statistiku (rychlost, ujeto, vychod slunce, max rychlost a jiny ptakoviny, a na sbirani gpx logu) a jako backup mam Garmin Oregon (a nebo kdyz jsem z auta ven a jdu nakam kousek neco prozkoumat). Pak jsem mival (jeste mam) nejakej cinskej srac co mel WindowsCE a mel jsem na tom Oziexplorer, to mi ukozovalo na mapach kde jsem. To jsem ted ale zamenil za Microsoft Surface pro, na kterym mam pripjeny USB GPSko, a na tom mi bezi Oziexplorer s mapama (size mi to zakreje pulku pristrojovy desky, ale vim kde jsem). Taky si vetsninou stahnu z Googlu satelitni mapy (pouzivam program Universal map downloader), ten mi to sesije a prevede na oziexplorer maps, a tak pak vidim presne kde jsem a co se deje o okolo (aniz bych potreboval internet). Jeste mam jako backup Garmin 60SCX, kdyz je delsi exkurse tak ho taky beru sebou.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 22.03.2017, 9:14

nejseš troškař :lol:

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 22.03.2017, 14:49

Od elektronických gps požaduji to co neumí papírové mapy. A to je aktuálnost a hlavně podrobnost. Do papírové mapy se dá vepsat i strom co stojí u silnice, modla na poli, trafostanice v lese. Ale to potřebujete mapu tak podrobnou, že kdyby to měli být Beskydy tak s nimi vytapetujete půlku bytu. A hlavně je to pracné takovou mapu udělat. Nevím jak jinde, ale v Česku jediný, kdo může snímkovat a mapovat republiku je armáda ve spolupráci se geodezií. Armáda je ale určující k tomu, aby se na jakoukoliv mapu Česka dostalo jen to co je možné. Prostě jsou objekty nejen armády co nikdy, nikde na žádné mapě neseženete. Jsou mapy na kterých je všechno, ty ale podléhají zákonu o pár příspěvků výš. To co potřebuji od digitální mapy je tedy aktuálnost a přesnost. Např. při jízdě terénem potřebuji aby mi včas nahlásila že ta odbočka v lese přede mnou, ta co je vpravo skončí za 100 metrů vjezdem do rokle ze které není výjezd jen zpět. A nebo aby mi navrhla, že ta cesta vlevo je moc příkrá a po dešti nesjízdná. A taky mi ukazovala benzinky (nafrovky) a u nich info zda náhodou nejsou otevřené jen v pracovní době v pracovní dny. A taky by byly vhodné zdroje pitné vody.
Jednou se mi stalo, že jsem jel plně naložený z ryb, jízda na výpary nafty a benzínka na dálnici zrovna v opravě (využijte další) ..no jo ale ta další 35 km a na to jsem už neměl. Tak musela pomoct navigace a najít nejbližší sjezd a nejbližší benzinku. To byla iGO do které jsem tyhle funkce doplnil. To před ní navigon by mě tupě hnal po dálnici..
Třeba před chvílí jsem si šel něco vyzvednout do prodejny. navigace si tupě myslela, že jsem auto a hnala mě po silnici tak, že než jsem zjistil tu mojí a její chybu tak jsem obešel kulaťák přes hradčanskou dokola abych nakonec skončil asi 300 metrů od práce. Jít tam rovnou tak jsem do 10 minut zpět. Moje chyba ale i navigace, měla by poznat, že nejsem auto. Už jen podle rychlosti a frekvence chůze. Google mapy v iphone.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 22.03.2017, 15:01

čoveče s tebou je sranda :-D hele každá rozumná navigace se dá přepnout auto/kolo/chůze. Měl to uš starej tomtom. sygic i osmand to maj. Ale neznam navigaci kerá ti bude v lese vybírat cestu kerá je po dešti sjízdná. Vo tom je ofroud přeci. Buť máš koule se po cestě vydat, nebo vylezeš s auta a deš se podivat. Nebo jedeš a hlídáš si místa na votočení dyby ses musel vracet. Navigaci kerá by mě vodila lesem jen po bespečnejch cestách bych vyhodil z vokna, páč by celá zábava vyšla vniveč.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 22.03.2017, 15:02

no jo ale já tu gps v mobilu nepřepnul, proto píšu že to byla moje chyba...

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Stř 22.03.2017, 17:45

Chorche napsal:čoveče s tebou je sranda :-D hele každá rozumná navigace se dá přepnout auto/kolo/chůze. Měl to uš starej tomtom. sygic i osmand to maj. Ale neznam navigaci kerá ti bude v lese vybírat cestu kerá je po dešti sjízdná. Vo tom je ofroud přeci. Buť máš koule se po cestě vydat, nebo vylezeš s auta a deš se podivat. Nebo jedeš a hlídáš si místa na votočení dyby ses musel vracet. Navigaci kerá by mě vodila lesem jen po bespečnejch cestách bych vyhodil z vokna, páč by celá zábava vyšla vniveč.

Tys to nepochopil, jemu jde o to aby viděl aspoň zhruba jakej terén ho čeká a né aby ho to navigovalo po nej cestě ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 22.03.2017, 18:42

Tak tak, najít optimální cestu i lesem. Nevím jestli víte ale i tank neprojede vším. Zastaví ho pitomej sad a nebo ještě hůř vinohrad. Proto dnes mají v sobě počítače zapojené někam a někam a ty jim dopředu hlásí nejen cíle na co mají vystřelit ale hlavně cestu kudy jet aby náhodou neskončili na něčí zahrádce ke má někdo pletivo okolo sadu...

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 22.03.2017, 18:55

no ale votom je ofroud. Hledat cestu. Skusit projec a dyš to nejde tak najít jinou.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 22.03.2017, 18:58

Ale ne zapadnout tak, že nevyjedu, ne urvat něco na autě, ne zlomit něco na autě. Projet. Pro mě to není tůrovat motor a zkoušet jestli kolo zabere. Adheze, adheze. To raději něco mezi kolo a bláto a pojede se rychleji a afektivněji. Ženisti vždy umí najít cestu, vytrhají stromy, vysuší bažinu a nebo na ni něco položí, srovnají muldy i celý kopec. To je projet terénem. Ale pitomej Havel je zrušil tak tuto schopnost dnešní armáda nemá. Škoda.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 22.03.2017, 19:04

no musíš zašpérovat a dyštak vyšpulkovat lanko no :-D

Vrátit se na “GPS trasy”