PÍSTOVSKÉ MOKŘADY LETOS 6x | NOVÁ ÉRA MČR - 3.závod BRHLOVCE SK 27.-28.5. | 7.ročník Čeřínek Trophy 8.-10.9. | Aro šou offroad festival 8.-10.9. |
Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

vhodné GPS přístroje na expedice

Zde máte možnost podělit se s ostatníma o GPS data z vašich tras. Aneb abyste nemuseli příště hledat cestu...

Splestule
Pokročilý diskutér
Témata: 5
Auto: Toyota Landcruiser Prado 120 D4D, predtim Mitsubishi Montero Sport (Challenger)
Stav: Offline

Re: vhodné GPS přístroje na expedice

Příspěvekod Splestule » Čt 23.03.2017, 10:34

JuraS. napsal:No nemůžu vědět všechno a asi umřu s tím, že bude věřit něčemu jinému než ty. Třeba takový černoprdelník věřil, že jde ke svému otci, no kdyby ten otec byl tak by toho svého služebníka s černým zadkem lusknutím božího prstu zbavil rakoviny. když ji na svět přinesl (když je všechno od boha) tak ji snad umí i zastavit tam kde chce. No a ten černoprdelník věřil v boha celý život (aspoň to tvrdil). No já bude věřit, že satelity gps stojí na stejném místě jinak by nedokázali mi dát přesnou pozici kde jsem, dyď jak by se to počítalo když já se pohybuju po zemi a to nad hlavou by obíhalo okolo země. dyď by se mi furt měnili satelity, furt by se mi to muselo nějak přepočítávat. pytlovina....nevěřím...a tu rušičku bych chtěl osobně vyzkoušet...blbost...

Hosi, silne se bavim ctenim teto diskuze. Me presnost -+10 m uplne staci, nenavadim rizeny strely ale ridim auto v divicine. Jak uz bylo receno novejsi chipybuz umej vist oba systemy jak us tak sssrckej

Sent from my iPhone using Offroad Forum CZ mobile app

Chorche
Site Admin
Témata: 425
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 23.03.2017, 11:14

Juro, to neni přeci vo věření, to je vo tom si vo tom něco zjistit :-D Satelity na geostacionární dráze sou jen televizní (a telefonní) a visej nad rovníkem. Kdybys měl GPS satelity nad rovníkem, taxi na severu a na jihu v horách ani nešktrneš... Proč myslíš že TV satelit ti nemíří na voblohu, ale k jižnímu horizontu ?
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 23.03.2017, 11:24

No a to je právě o věření, že já věřím v to aby satelit řekl kde přesně jsem musí být on pevně na obloze a protože se stáhnou údaje ze satelitů a to je údaj, jméno a pozice tak se pak spočítá kde jsem já. Několik pevných bodů..navádění raket, letadel je taky podle radarů co stojí pevně na zemi a nehýbou se...
a k tomu rušení...máme v práci jednu místnost, speciální. tam když zavřeš dveře tak si s androidím telefonem neškrtneš. mě iphone funguje. zavolám si. ale když se dveře zavřou pořádně, zvenku na dvě kliky a ty se zamáčknou tak si neškrtnu ani já. není to ale o nějakém kapesním zařízení za litr. ta místnost stála jako nové auto luxusní třídy a je to de fakto faradajova klec... tedy nic kapesního...manželka je u stejného operátora a má afroudroudí telefon a máme z přírody vyzkoušeno, že tam kde ona nemá data, já jedu naplno a kde si ona nezavolá tak já v pohodě...například v okolí Mimoně...u tankáče...

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 23.03.2017, 11:58

no a věříš eště že ti dárky nosí ježíšek ? Nebo ses vot toho uš voprostil ? :smich: Já do tě nechci rejpat, ale zatvrzele se bránit jasnejm faktum je prostě srandovní. Té jako ty tebou zmíněný fráteři taky furt tvrdily že zemně je placatá. A kolik lidí kůli tomu schořelo... Nebo takovej vilík s mrakoplašem zas věřej že nás rusko chce napadnout. A posílaj k hranicim pindosí ótéčka aby nás zachránily :mrgreen:

Kacaba
Věčnej rejpal
Témata: 21
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen
Věk: 40

Příspěvekod Kacaba » Čt 23.03.2017, 12:02

Rennie napsal:Do droida jsem Galileo stáhnul tak jsem zvědav jak se cinanovi bude líbit. Nejvíc používám Locus pro spolu s Google fotomapami offline

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk

Galileo v androidu je o ničem.
XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 23.03.2017, 12:03

A není to jedno vědět přesně jak je to s gps satelity ? Ubude muslimů? Budou přesnější mapy? Inteligentnější navigace? Jo a btw...včera jsem ještě jednou musel použít google mapu a navigování mobilem na adrese v Praze. Je tupá jak prase, jinak se to říct nedá. Zapnuto na pěšky (to bylo i před tím jak jsem dokola obešel kulaťák). Na místo vzdálené cca 100 metrů mě vedl po chodníku asi 200 metrů. Šel jsem něco vyzvednout a tak s taškou těžkou jako prase jsem to vzal pěšky rovně, skrz parkoviště, po trávníku. To jsem mohl jít i tam a ne po chodníku....to je offroad v praxi nohama...

Rennie
Staroffrouďák
Témata: 23
Místo/Bydliště: OSTRAVA!!!
Věk: 43

Re: RE: Re: vhodné GPS přístroje na expedice

Příspěvekod Rennie » Čt 23.03.2017, 12:06

Kacaba napsal:
Rennie napsal:Do droida jsem Galileo stáhnul tak jsem zvědav jak se cinanovi bude líbit. Nejvíc používám Locus pro spolu s Google fotomapami offline

Galileo v androidu je o ničem.

Se uvidí já zkažený jabko už nechci

Oddíl mechanizované turistiky - BESKYDY
LR Discovery 3, 4,4, V8, 300 psů
telefon 776 179 179

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 23.03.2017, 12:24

Nějak osobně nevidím důvod teď ani v budoucnosti proč bych vyměnil svůj současný smartphone za pseudo zařízení. To před časem jsem nemohl na telefon samsung co jsem měl přijít na alespoň přijatelné neslušné jméno.

Splestule
Pokročilý diskutér
Témata: 5
Auto: Toyota Landcruiser Prado 120 D4D, predtim Mitsubishi Montero Sport (Challenger)

Příspěvekod Splestule » Čt 23.03.2017, 12:37

JuraS. napsal:Nějak osobně nevidím důvod teď ani v budoucnosti proč bych vyměnil svůj současný smartphone za pseudo zařízení. To před časem jsem nemohl na telefon samsung co jsem měl přijít na alespoň přijatelné neslušné jméno.

Priste bych se podival pomoci navigace kde je cil a pak se podival kudu me tam navigace vede, pak se podival na mapu, pouzil zdravy rozum a vyrazil bych k cili. Vetsinou to dopadne dobre i kdyz navigace casto muze protestovat, ale taky nekdy se clovek zmejli. Jednou jsem si vsugerovsl ze tam nekde po ceste musi byt most i kdyz navigace porad chtela delat otocku, no most tam nebyl, zajel jsem si 100 km

Sent from my iPhone using Offroad Forum CZ mobile app

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 23.03.2017, 12:39

ono to bylo na sídlišti a já nevěděl přesně který barák to je a kudy se tam dostat, když mi v cestě výhledu stálo velké parkoviště. a hlavně ten barák měl vchod zezadu a já nevěděl, že má i cestu skrz...

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 23.03.2017, 13:56

juro juro, příště to chce míň věřit a víc myslet :-D

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 23.03.2017, 13:57

příště už vím kam půjdu, chlapi nebloudí jen hledají nové cesty, znáte nějakou ženskou co by někdy v minulosti něco objevila ? myslím místo na zemi ?

tatanka
Staroffrouďák
Témata: 210
Místo/Bydliště: vrancl nad dyjiou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tatanka » Čt 23.03.2017, 14:27

Chorche napsal:jináč na silniční navigování taky používam sygic, ale starší verzi z roku 2013 (ty nový stojej prej za hovno).

kurva ja sem měl starej sygic a sekačkou sem rošmlcoval telefoun
noa nyni nevim kerá ta stará verze byla dobra :ramena:
jefacht že ty novy sou nahovno

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 23.03.2017, 14:42

mam 13.4.1 z priátů :-D

tatanka
Staroffrouďák
Témata: 210
Místo/Bydliště: vrancl nad dyjiou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tatanka » Čt 23.03.2017, 16:04

dik

Vrátit se na “GPS trasy”