Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Skúsenosti s tlmičmi na WG 2,7

Džípkařů je u nás opravdu hodně...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Stefa
Diskuzní Guru
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Místo/Bydliště: SK, BB, LC
Věk: 66
Stav: Offline

Skúsenosti s tlmičmi na WG 2,7

Příspěvek od Stefa » Ne 25.08.2019, 19:53

Pomaly nastáva čas na výmenu tlmičov a nakoľko u Jeepok sa používajú úplne iné značky a nemám s nimi skúsenosti, chcem sa poradiť.
Cenové rozdiely čiastočne hovoria aj o kvalite, ale nie je to pravidlo. Na nete som našiel rôzne značky v rôznych cenách, ktoré uvádzam vždy v zátvorke za značkou.
Rancho RS 7000 (290), Rough Country Nitro 20 (325), Ironman (350), Skyjacker Hydro 7000 (360), Skyjacker Nitro 8000 (390), Bilstein B4 (400) a Bilstein B6 Performance (430).
Alebo ísť rovno do sady Ironman 0-40, vpredu +50/ vzadu +200 kg v cene 700 €. Montážou tejto sady by som vyrovnal aj váhový prírastok navijáku, ktorý plánujem nahodiť v blízkej budúcnosti.
Auto ostane leštenkou, žiaden tvrdý offroad, vzhľadom na motorizáciu rozmer pneu ostane v sérii, ale často jazdím po rozbitých zvážniciach s koľajami po lakatošoch a inej ťažkej lesnej techniky a v určitých častiach môjho pôsobiska býva v zime aj pomerne veľa snehu.
Poprosím o rady hlavne tých, čo majú konkrétne skúsenosti s menovanými tlmičmi, prípadne uvítam aj návrh lacnejšej alternatívy, ktorá pre moje potreby bude postačovať. (Čomu ale sám neverím.)

Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME

Odpovědět