NOVÁ ÉRA MČR - 5.závod KLADNO 26.-27.8. | 7.ročník Čeřínek Trophy 8.-10.9. | Aro šou offroad festival 8.-10.9. |
Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

VItara 2.0 TD 64kw...Problém s turbem prosím o radu.

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
MistrG
nováček
Témata: 4
Auto: Suzuki Viatara 2.0.td
Stav: Offline

VItara 2.0 TD 64kw...Problém s turbem prosím o radu.

Příspěvekod MistrG » Pá 11.08.2017, 0:13

Dobrý den, problém je tento : Auto do nějakých 2500 ot. vůbec netáhne podle mě bude špatně něco s regulací turba..... Sací soustava nikde nepropouští ( Hadice turbo cooler, Cooler - motor vše přetěsněno ) Turbo zkontrolováno, nepropouští olej žádná vůle,lopatky ok ..... když zkusim přidat plyn tak je ta hadice do cooleru strašně měkká pořád, až od těch 2500 ot auto začíná pořádně táhnout dřív mi to nedělalo v servise nenašli žádnou závadu,ale dělali mi rozvody atd takže se na to spíš už neměli čas podívat ...... díky za nápady jde mi o tu regulaci jak se to dá nastavit nebo co zkusit děkuji za rady .

Mirekdoda
nováček
Témata: 0
Auto: Suzuki GV XL7 2.0HDi 16ventilů RHW
Věk: 55

Re: VItara 2.0 TD 64kw...Problém s turbem prosím o radu.

Příspěvekod Mirekdoda » Pá 11.08.2017, 19:21

MistrG:
jak se reguluje to turbo? Obtokem, nebo natáčením lopatek? Je to motor od Mazdy?

Autor tématu
MistrG
nováček

Příspěvekod MistrG » Pá 11.08.2017, 20:12

Myslím že obtokem je to rok 97 .... je tam sice podtlaková baňka u něj ale kámoš říkal že je tam táhlo (které jsem nedávno musel rozhýbavat protože bylo přirezlé) a podle toho jak se točí část vyfuková tak se točí turbo ....auto prostě do 2500 ot vubec nejede pak sepne turbo a vystřelí jak střela ale strasně pozdě zabírá .....jo a ještě když dám plný plyn tak mi začne problikávat žhavení a auto začne škubat a nechce se mu :-( Auto vůbec nekouří ani v záběru...... díky za rady v servise se na mě vyprdli :-D

Michal95
Věčnej rejpal
Témata: 21

Příspěvekod Michal95 » Pá 11.08.2017, 20:49

Když ti dělali rozvody tak jestli neni špatnej předvstřik

Autor tématu
MistrG
nováček

Příspěvekod MistrG » So 12.08.2017, 2:05

Bohužel tyto problémy mělo auto už před rozvody .......... dnes mi kámoš poradil ať zkontroluji tu hadičku do té baňky která přepouští přebytečný tlak zpět do výfuku.....jinak nevím prý se to reguluje na tom táhle u turba nějakou matkou ale na autě to asi přímo nenaladim :-( snad najdu nekoho kdo se v tom vyzná.....
Naposledy upravil(a) MistrG dne So 12.08.2017, 11:36, celkem upraveno 1 x.

Kacaba
Věčnej rejpal
Témata: 21
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0Di
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen
Věk: 40

Příspěvekod Kacaba » So 12.08.2017, 8:24

Hlavně do toho nastavení nevrtej. Zmer si plnici tlak, tu "banku" zkus, zda nema prasklou membranu, zda wastegate uzavira, neni praskly, ale hlavně když auto cuka a svítí kontrolka, nacti to diagnostikou.
XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

Autor tématu
MistrG
nováček

Příspěvekod MistrG » So 12.08.2017, 11:35

Dobře nejspíš to nechám na někom kdo tyto motory zná ......jen s tou diagnostikou je tam 3pin na problikávání nemá to zásuvku ...nemáte nekdo manuál na vyčtení chyb ? myslím ty kody ...je to Suzuki Vitara 2.0TD 64kw r.v. 1997 dík

Mirekdoda
nováček

Příspěvekod Mirekdoda » So 12.08.2017, 12:25

MistrG:
dobře, obtokem. Teď ještě zjistit, jestli je k regulaci používán podtlak od vývěvy, nebo přetlak za turbem.
Do té tyčinky s matkou zatím nezasahuj. Jen znova zkontroluj, jestli se opět nepřidírá. Tohle turbo při rozjíždění bude dávat včas správný tlak, pokud bude dobře těsnit ten obtokový ventil. Při rozjezdu musí být uzavřen a těsnit, aby všechny výfukové plyny protekly lopatkami turbíny. Na dosedací ploše obtokového ventilu může být nepravidelná vrstva sazí, která nedovolí dotěsnění obtoku a plyny profukují částečně do výfuku, mimo lopatky turbíny a turbína se roztáčí déle. Turboefekt se dostaví později a při vyšších otáčkách motoru.
Obtokový ventil se otvírá až po dosažení požadovaného tlaku za turbem, aby část plynů mohla unikat mimo lopatky turbíny přímo do výfuku a turbo se nepřetáčelo a nevyrábělo příliš velký tlak. Regulace tvého turba tedy spočívá pouze v udržení a nepřekračování hodnot maximálního tlaku za turbem.
Pozdní nástup turboefektu je tedy věcí špatného dotěsnění obtokového ventilu. Případně zatuhlého táhla z baňky. To táhlo musí mechanicky dovolit dovření obtokového ventilu. Jak uvádíš, že jsi to táhlo už jednou rozhýbával, mohla se na dosedací ploše obtokového ventilu nějaká vrstva sazí už v té době usazovat.
V době zatuhlého táhla mohla mít regulace maximálního tlaku za turbem docela problémy. Jestli vůbec regulovala.
Jak aktivovat diagnostický režim a kódy chyb tady: http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/pro ... orem-54567

Autor tématu
MistrG
nováček

Příspěvekod MistrG » Ne 13.08.2017, 19:10

Tak jak to dopadlo .... dostal jsem se k tomu turbu,rozchodil jsem mechanicky to táhlo k uzavíracímu ventilu a prostříknul měděnou vazelínou, ta překlaková Baňka funguje jak má (vážně se mi nechtelo turbo demontovat nebo platit drahé repasy, když je turbo v cajku) Dal jsem tomu kotel v terénu a auto jede a táhne od spoda lépe. Tata s autem bohužel jezdí na spotřebu a moc tomu nedáva tak ten wastegate časm zaléhá a uplně nejspíš nedoléha ta klapka obtokového ventilu. Díky za rady hlavně Mirekdoda.....

Mirekdoda
nováček

Příspěvekod Mirekdoda » Ne 13.08.2017, 21:04

MistrG:
podstatný je tvůj vlastní aktivní přístup a za ten zasloužíš poděkování ty a také za sdělení výsledku. Jsou i tací, kteří, zpětnou vazbu nedají.

Vrátit se na “Suzuki”