OBLEČENÍ go-offroad - VÁNOČNÍ AKCE |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Vitara - technické dotazy

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

tito
Diskuzní Guru
Témata: 6
Místo/Bydliště: Mladoboleslavsko
Stav: Offline

Re: Vitara - technické dotazy

Příspěvekod tito » So 15.10.2016, 15:46

možná to je blbost, ale co vzít korunkovej vrták odvrtat s nim tu trubku z rámu a pak použít větší pruměr trubky.

Pavlos
nováček
Témata: 0
Auto: Suzuki Vitara 1.6

Příspěvekod Pavlos » So 15.10.2016, 16:21

Tito, díky za podnět.
Nemám tušení, zda by to šlo s tímto odvrtat. Korunkový vrták neznám. Když jsem navrhl odvrtání, tak mně každý řekl, že odvrtání v ruce není možné, že prostě neudržím vrtačku. Pak je ještě ta otázka, zda se nová, klidně silnější trubka dá přesně naohýbat.
A i kdybych to nějak odvrtal, tak jak tam tu trubku nasunout, když by se to nasouvalo pod úhlem. Napadá mě jedině natvarovanou trubku rozpůlit, vsunout rovně do otvorů a pak zase přivařit. Ono když se to dělalo v továrně, tak to asi byl postup: rám - trubky do něj a zase rám. Zkrátka to měli rovně. Tady jsme limitovaní danýma roztečema rámu, jestli mně rozumíte....

Radek Jirásek
Džambulka
Témata: 4
Auto: Suzuki Vitara 2.0
Místo/Bydliště: Olešnice v Orlických horách
Věk: 51

Příspěvekod Radek Jirásek » So 15.10.2016, 17:13

já bych si nechal vyrobit 4x plotnu s dírou na tu trubku,dál vyrobit tu trubku podle originálu ,pak bych vyřezal z rámu ty boky zkrz který je díra s trubkou,vsadil ty plotny s novou trubkou a pak vše zavařil.....
Suzuki GV 2.5 V6 24V
728207810

Radek Jirásek
Džambulka

Příspěvekod Radek Jirásek » So 15.10.2016, 17:24

tady přikládám foto ,když si s tím vyhraješ vypadá to celkem věrohodně,na fotce je novější vitara než máš ty ,tak to vypadá trochu jinak ...Obrázek
Suzuki GV 2.5 V6 24V
728207810

Pavlos
nováček

Příspěvekod Pavlos » So 15.10.2016, 18:26

Radku,
klobouk dolu, ještě pořád existují poctivci, co si s tím dokáží pohrát - krása.

Jinak dobrý nápad s těma plotnama. Jen pořád nevím, zda mně tu trubku někdo přesně naohýbá a navaří na ni navíc všechny ty držáky. Já se totiž potýkám s problémem, že člověk, který by to udělal zase úplně neovládá odpojit všechny trubičky, díly z té trubky atd. a zase zapojit zpět.
Automechanik, ke kterému zase jezdím na opravy v tom vidí mega problém, že to musí být originál vyřezaný kus z jiné Vitary, aby vše sedlo. Prý to je o milimetrech, jinak bude špatná geometrie.
Další problém je, že každý potřebuje pořád zvedák v provozu (těžko by se to mohlo spustit, když by byla ta trubka vyřezaná) a než by se to vyřezalo a vyrobilo, tak by mu uteklo spoustu kšeftů. Je to trošku začarovaný kruh.
Nezná někdo někoho šikovného na trase Hranice - Valmez - Vsetín nebo v jejich okolí, který by nechtěl majlant, měl by čas a udělal to?
Pokud je trubku reálné naohýbat, tak by mně jí třeba vyrobili ve strojírnách.

Díky moc všem....

mi-psi
Závislý diskutér
Témata: 11
Auto: Vitara 1,6 lpg + Vitara 2,0 + X90 + vitara + ... Bandit (taky suzuki)

Příspěvekod mi-psi » So 15.10.2016, 18:36

ale píču geometrie...

Už sem vařil 3 tyhle trubky. Pokaždý jinak..
a) odřezat hnusnej kus, vevařit mezi kus zdravý trubky - nouzovka. Ale nemusíš mít boudu dole
b) naohýbat (jde to pěkně blbě) a vevařit třeba na dvě půlky a ty k sobě dvařit + trubku dovnitř jako výztuhu - taky to jde s boudou na rámu, ale už pěkně blbě
c) viz radek - to mám na poslední vitaře - 4x plotna z 3mm plechu, rovná trubka a držáky tak, aby to bylo stejný jak předtím - nejlepší varianta. Asi by to šlo i s boudou, ale já ji měl dole. Když pohledáš, najdeš tady i fotky mojeho rámu.

Další poznámky - pustit dolů to jde i bez trubky, dokonce to skočí i na podvál. Z jiný vitary nic nevyřežeš, na to zapomeň - vše je shnilé. Geometrie na tuhý nápravě je celekm sranda. Kor na zadní ;)

Radek Jirásek
Džambulka

Příspěvekod Radek Jirásek » So 15.10.2016, 19:04

tak je potřeba změřit tři rozměry než starou vyřízneš a ty pak musíš dodržet,jestli případně ta trubka bude mít jinej tvar je jedno ,hlavně aby triangl byl tam co ten původní,navíc si můžeš všechno vyrobit dopředu a pak vyřezat starý a hned napasovat co máš připaravený...jo a ta trubka přeci nemusí bejt navohejbaná jako jeden kus ,ale jak píše "mi-psi" svařená z víc kusů...
Suzuki GV 2.5 V6 24V
728207810

Pavlos
nováček

Příspěvekod Pavlos » So 15.10.2016, 19:37

Opravdu díky za rady.
Jasná volna, vyřezat, udělat plotny s dírama a vevařit znovou.
Ještě jeden dotaz. Kolik by mohl teoreticky za tuto opravu požadovat opravář. Odpojení, vevaření roury+ povrchovka a opětovné zapojení, tak abych mohl vesel odjet. S tím, že trubku a plotny s dírama zajistím.
Jen rámcově, každý je jinak drahý - nějaké rozmezí, aby si někdo ze mě neudělal předčasného Ježíška....:-)
A pokud by se někdo šikovný na výše zmíněné trase našel, budu rád. Nebo doporučení.....

Radek Jirásek
Džambulka

Příspěvekod Radek Jirásek » So 15.10.2016, 20:15

tak to nevim já cáloval víc věcí najednou..
Suzuki GV 2.5 V6 24V
728207810

mi-psi
Závislý diskutér

Příspěvekod mi-psi » So 15.10.2016, 23:11

No hlavně pokud je uhnilá ta trubka, tak s sebou vzala i trubky brzdový, takže ještě udělat 3 brzdový trubky.. Pak jsou tam trubky od nádrže, jak na ně šáhneš, tak ty budou taky prorezlý, ale ty se daj jen "nahadičkovat" ..

Jinak Radek píše dodržet místo původní trubky, ale když ti trubka visí akorát na tom jednom kloubu, tak to jde špatně :-D Potom leda poměřit zákryt, vyndat pera a vyzkoušet chod. Tak sem to dělal já a problém nemám žádnej.

Cenu nevím, já si to dělám sám. Pro cizí bych to i s trubkama pod 4ku asi neviděl..

Pavlos
nováček

Příspěvekod Pavlos » Ne 16.10.2016, 7:06

mi-psi, od nádrze i brzd jsou před 3 týdny měněné. Jak se vyvařovalo, tak se o ně zavadilo a hned tekly. Jinak my uz právě věděli, že ta trubka ma dost, tak se z vnějši strany do te puvodní trubky narvala trubka slabsiho průměru. Takže ta to ještě silou vůle drži. Celé to zatím ještě neuletělo, ale když se rozjedu nebo přerazuji, tak to fest zaplave.
mi-psi, ty jsi od nekud z Moravy a delas to normálně nebo řesiš věci jen sobě při chvilce?

mi-psi
Závislý diskutér

Příspěvekod mi-psi » Po 17.10.2016, 12:40

Teď už na to skoro nemám čas, ale stejně jsem z prahy východ ..

A010939
Pokročilý diskutér
Témata: 3

Příspěvekod A010939 » Pá 28.10.2016, 17:06

Hučí Ti ložisko na předlohové hřídeli, nejlíp vyměnit všechny ložiska, není to, ale oprava pro amatéra nebo kutila. Co se týká náhrady té trubky, tak to taky není jednoduchá záležitost, záleží jak a kde je korodovaná.

Duchy
Diskuzní Guru
Témata: 1
Auto: Nissan Patrol GR y60 2,8td, Ford Explorer V6 4L.
Místo/Bydliště: Turnov
Věk: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duchy » Po 08.05.2017, 21:18

Ahoj kluci, prosím Vás , da se sehnat zadní lem podběhu na vyvaření ? na vitaru r.v 1996 ? nějaký odkaz na karosář, díly atd, díky moc za odpověd,
Nově Ford Explorer V6 r.v. 98
Nissan Patrol Y60 2.8 GR wagon
Jeep Grand cheroke 4.0 R6
a ford transka valníková již po smrti!

pavlik91
nováček
Témata: 1
Auto: Vitara krátká 1.6 8v, vitara dlouhá 1.6 16v, Tracker 1.6

Příspěvekod pavlik91 » Čt 17.08.2017, 10:26

Duchy napsal:Ahoj kluci, prosím Vás , da se sehnat zadní lem podběhu na vyvaření ? na vitaru r.v 1996 ? nějaký odkaz na karosář, díly atd, díky moc za odpověd,

Cau, jde o to co presne myslis ? Ale vse jsem vetsinou nasel zde :
Zmen si tam kw a ventily, pokud mas kratkou.

http://autodily.mjauto.cz/suzuki/vitara ... -dily.html

Sent from my B1-760HD using Offroad Forum CZ mobile app
Vitara krátká 1.6 8v, Vitara dlouhá 1.6 16v, Tracker 1.6

Vrátit se na “Suzuki”