discovery 2 automat nebo manuál

Series, Defendery, Diskošky, Range, todle fšechno sou naprosto klasický offroady. Kdo je má je šťastnej člověk!
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
šíšalek
nováček
Témata: 1

discovery 2 automat nebo manuál

Příspěvekod šíšalek » Čt 31.05.2018, 19:53

Zdravím všechny. Jsem tady nováček a už dlouho hledám Disco 2. Rád bych se zeptal těch zkušenějších zda manual nebo automat. Auto bude spíše rodiný , ale rad bych ho trochu upravil a občas vyrazil do terénu a tak do lesa na dřevo.

HaK
Staroffrouďák
Témata: 14
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: discovery 2 automat nebo manuál

Příspěvekod HaK » Čt 31.05.2018, 20:57

Ahoj,
asi lepší zkusit na landroverforum.cz jinak bych řekl že to není ani tak dotaz na auto jako spíš na řidiče, mám mezi uživateli disco2 dost kamarádů a já jsem třeba nekonečně manuálovej a spousta z nich je naopak přesvědčenejch automatářů, ten automat není jen ta základní verze, když se dá větší měnič a trochu čipne motor, tak je to prý projevem o dost lepší auto, to já tolik nevím, já jsem fakt manuálovej... tam je prostě výhoda, že když dáš jiný kola nebo sáhneš na motor, tak se jako řidič manuálu přizpůsobíš během pár km, kdežto ten automat to občas "nepochopí" správně. Ale nic proti automatům a za tu dobu už jsou prostě vyzkoušený kombinace, které fungují (kombinace: velikost kol, přídavka, měnič, chip) - pokud jseš chotný si nechat poradit, tak můžeš velmi rychle najít to, co by ti vyhovovalo, já můžu nabídnout zkoušku manuálu v jižních čechách na silnici i v terénu se dvouma velikostma kol... hanys
Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

fugín
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 3
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 53

Re: discovery 2 automat nebo manuál

Příspěvekod fugín » So 02.06.2018, 9:03

Automat bez většího měniče je tak trochu líný. Ono teda taky záleží na tom,co si představuješ pod pojmem "rád bych ho trochu upravil". A dál je potřeba si uvědomit,že i v tom nejlepším případě koupíš auto 14 let starý a jako takový bude ať chceš nebo nechceš vyžadovat nějaký ty opravy a výměny aby mohlo sloužit jako "rodinné". Když D2 s atomatem tak jedině s větším měničem a s dobrým čipem. Taky sem chtěl původně automat,ale tenkrát sem žádnou pěknou a udržovanou D2 v automatu nesehnal. Dnes sem rád že mám manuál. S tím správným čipem jede i s většími koly velice slušně.
Tu nabízenou projížďku bych před koupi určitě využil
EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Vrátit se na “Land Rover a Rover”