LR Disc 200/malotraktor/spoustu otázek : )

Series, Defendery, Diskošky, Range, todle fšechno sou naprosto klasický offroady. Kdo je má je šťastnej člověk!
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Peťánek
Diskuzní Guru
Auto: Toy LC 100 4,2TD, LR Discovery 1, Sharan 4x4 , ex: ARO 328, LC95, Terano II
Místo/Bydliště: Kracovice (Třebíč)
Věk: 32
Stav: Offline

LR Disc 200/malotraktor/spoustu otázek : )

Příspěvek od Peťánek » Ne 11.10.2020, 9:41

Ahoj!

Tak jsem po delší době zase pořídil nějakou strojovnu na blbnutí a trochu i na práci. S LR nemám doposud žádné zkušenosti, tak mám pár základních otázek.

Auto je/bylo Discovery 200, 2.5td

-dávaly do difů různé převody nebo je jenom jeden? Zatím jsem načetl, že jsou dva druhy poloos 10 a 24
-jsou nějaké podvozkové díly stejné, jako na nějakém Defenderu?
-jaké největší kola ten podvozek ještě pobere? Při relativně rozumném používání. Přemýšlím nad šípovými 235/85/16 (30.8")
-máte někdo nákres rozvodovky? Je tam řetěz nebo? Má vůle, tak bych rozebral, tak abych trochu viděl, co čekat..
-nějaký eshop na spotřební věci (křížky, gufera..) z Anglie? Nebo kde koupit nejlevněji?

Na autě je rozloupnutý přední dif a chybí přední kardan. Zadní dif je pro změnu zavařený : ) Chci to dát za nějaký rozumný peníz dohromady, tzn kdyby třeba někdo dával uzávěrku a zbyl mu starej dif, tak přikupím. Včera jsem to dovezl, tak ještě musím mrknout, kolik tam mám těch drážek. (Mimochodem, přední poloosa proleze ven celá, jak třeba na WJ, nebo je potřeba rozšroubovat nápravu před tím kloubem??)
Zadní poloosu už jsem koukal, tam mám drážek 10. Jooo a náhodou, nemáte doma někdo ruplou zadní polosu?? Potřeboval bych z ní vytvořit "špunt" místo jedné poloosy, co bych vytáhnul. Ať s tím zavařeným difem můžu zatím popojíždět : )

Zatím to vypadá hrůzně, ale Terko mi rozehnilo, tak z tohodle chci udělat pěkný traktůrek a na nějaké to poblbnutí do Milovic : )

Obrázek

Obrázek

AudioAgency - Kopletni technicke zajisteni kulturnich akci a veřejnzch produkci. (Nazvucime i popr zahrajeme: zabavky, koncerty, festacky, soukrome akce atd..)
http://www.audioagency.cz 778 201 202

Miky_CZ
Diskuzní Guru
Auto: LR Discovery 300Tdi, pevnostní nárazník, snorchel, zatmavené skla
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: LR Disc 200/malotraktor/spoustu otázek : )

Příspěvek od Miky_CZ » Ne 11.10.2020, 19:48

Převody jen jedny, správně píšeš dva druhy drážek 24 a 10.
Převody má různé rozvodovka, pasuje disco, range rover classic a defender. Stejne jako ruzne poloosy, diferaky, ramena, napravy. Ale nektere defy meli salisbury atd.
Jezdil jsem 235/85R16, 265/75R16 a 285/75R16. na ty poslední už jsem teda měl pevnostní poloosy.
Eshop kde nakupuji:
http://land-rover.eliott.in/
ne vse maji na strankach, musis si obcas napsat mail nebo zavolat.
prip jeste https://www.litep4x4.cz/

Abys vyndal diff máš nejjednodušší odšroubovat 7 šroubů a oddělat celou rejdovou kouli z obalu nápravy. Povytáhneš co brzdové hadice dovolí a vytáhneš diff.

Disco 300Tdi, 2" lift + podložky 2cm, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75R16, (Cooper Discoverer M+S 265/75 R16 + hroty) pevnostní nárazníky, pevnostní prahy, zatmavené skla, přídavné světla, snorchel, CBčko,2 navijáky, expediční zahrádka

Autor tématu
Peťánek
Diskuzní Guru
Auto: Toy LC 100 4,2TD, LR Discovery 1, Sharan 4x4 , ex: ARO 328, LC95, Terano II

Příspěvek od Peťánek » Po 12.10.2020, 12:09

Jasné stručné, díky!

Ty 285/75/16 jezdíš na jaké rozvodovce tedy? Origo nebo nějaké pomalejší? Nechci to přehnat s velikostí kol, abych pak celkový převod neměl moc rychlý. A jinak jsem koukal na starší příspěvky a ty jsi rozebíral nějaké disco, máš ještě nějaké díly? Budu určitě potřebovat přední kardan, přední dif nebo celou přední nápravu (obal je prasklý, ale popř ho zavařím). No kus té zadní poloosy. Předpokládám, že ta část u kol je stejná jak na 10/24drážek?

Jinak ještě dvě doplnující otázky:
-rozvody, je potřeba nějaký extra přípravek nebo to zvládnu s obyč nářadím?
-přední náprava, je zaměnitelná s provastranou variantou?

Díky

AudioAgency - Kopletni technicke zajisteni kulturnich akci a veřejnzch produkci. (Nazvucime i popr zahrajeme: zabavky, koncerty, festacky, soukrome akce atd..)

Autor tématu
Peťánek
Diskuzní Guru

Příspěvek od Peťánek » Út 03.11.2020, 22:52

Abys vyndal diff máš nejjednodušší odšroubovat 7 šroubů a oddělat celou rejdovou kouli z obalu nápravy.
Jaký klíč koupit, abych šrouby povolil? Jsou to takové ty "obrácené torxy". Poprosím označení a velikost.

Díky

Odpovědět