OBLEČENÍ go-offroad - VÁNOČNÍ AKCE |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

HHO - revolúcia úspory paliva???

Máte nějaký vychytávky na autě? Nebo se je chystáte udělat? Nebo ste je někde viděli a chcete o nich pokecat?

Autor tématu
Jusi
Legenda fóra
Témata: 1
Místo/Bydliště: Štiavnik
Věk: 30
Stav: Offline

HHO - revolúcia úspory paliva???

Příspěvekod Jusi » Ne 22.02.2009, 8:26

:idea: Tak som nasiel na nete nejake navody na vodik v aute - dieseli. Pri spotrebach nasich milacikov a dnesnej dobe by nebolo na skodu sa tomu povenovat, alebo hodit dake pripadne skuenosti... kuk videjko...

http://fem7.uniag.sk:8880/kexo/
Stojím pevne na zemi, aj keď niekedy len dvoma kolesami

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Témata: 331
Auto: Dlouhá Pajda 2,8 a Feroza s hadrem
Místo/Bydliště: Ronsperg city
Věk: 45

Re: HHO - revolúcia úspory paliva???

Příspěvekod Michal Dvorak » Ne 22.02.2009, 8:32

Tak to vypadalo hodně zajímavě, ale kde k tomu sehnat nějakej návod k výrobě. Že by se to mohlo vyzkoušet

Autor tématu
Jusi
Legenda fóra

Příspěvekod Jusi » Ne 22.02.2009, 8:38

Michal Dvorak napsal:Tak to vypadalo hodně zajímavě, ale kde k tomu sehnat nějakej návod k výrobě. Že by se to mohlo vyzkoušet

Je toho plny net, no zacal som browsovat, a teraz som blazon, lebo neviem, s cim zacat... Dokonca sa to da aj ako komplet set kupit v amerike do 5000 kacek...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HHO-HYDR ... ccessories

Venuju sa tomu aj open source projekty, aj v CR... vraj zopar cechov jazdi len na vodu (favorit, ktory ma jedinu nevyhodu - rychlo mu zhrdzavie vejfuk) :)

Tento vynalez je patentovany volnym patentom, cize si to mozeme spravit doma, len sa to nema komercne vyuzivat, nebo tak neco...

soptik
Pokročilý diskutér
Témata: 7
Místo/Bydliště: Teplicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soptik » Ne 22.02.2009, 13:44

krestak
Legenda fóra
Témata: 0
Auto: FRONTERA 2,3td TATRA 148 4x4 Turbo RRC 3,5 V8 1984
Místo/Bydliště: Mělník
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod krestak » Ne 22.02.2009, 13:51

všechno to je podfuk :grr: a tahák na peníze :ramena:
Sněhulák,Čmelák,Modrásek-fšecko LR

Autor tématu
Jusi
Legenda fóra

Příspěvekod Jusi » Ne 22.02.2009, 19:43

krestak napsal:všechno to je podfuk :grr: a tahák na peníze :ramena:

Vyskusal si to? nehovorim kupit, ale urobit si sam... hmm???
ja takisto nie, ale nebudem tvrdit, ze to nefunguje, kedze principialne to fungovat moze...

krestak
Legenda fóra
Auto: FRONTERA 2,3td TATRA 148 4x4 Turbo RRC 3,5 V8 1984
Místo/Bydliště: Mělník
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod krestak » Ne 22.02.2009, 20:39

Jusi napsal:
krestak napsal:všechno to je podfuk :grr: a tahák na peníze :ramena:

Vyskusal si to? nehovorim kupit, ale urobit si sam... hmm???
ja takisto nie, ale nebudem tvrdit, ze to nefunguje, kedze principialne to fungovat moze...

fungovat to možná bude :ramena: ,ale nebude to stačit zásobovat vodíkem :smich:
nedávno to bylo v bedně 8)
Sněhulák,Čmelák,Modrásek-fšecko LR

Ficus
Staroffrouďák+
Témata: 177
Místo/Bydliště: Praha10, DOLNÍ SENOCHRUPY,

Příspěvekod Ficus » Ne 22.02.2009, 21:35

Podobnou věc měl pán, co mi montoval v elektrárně elektroniku, v autě. Nejni to člověk , kterej by chtěl lákat z někoho peníze, živí ho elektrárny, tohle má jako koníčka. Ale objíždí celou republiku po různejch elektrárnách, tak tenhle systém nejakým způsobem testuje a šetří peníze za benzín ( tedy v teoretické rovině, páč ty motory prej jdou rychle do kopru)
Nevyslýchal jsem ho uplně dopodrobna, nebyl čas a taky jsme měli jiný priority ohledně spouštění elektrárny. Ale vpodstatě jsem se dozvěděl, že to do auta moc vhodný není, kvůli regulaci.Když však auto jede např po dálnici konstatním výkonem, je to funkční. POkud se jedná o pojíždky, tak to nepracuje dobře. Též jim jeden motor bouchnul, nějaký plyny v kl. skříni. Pracuje též na stabilním motoru kdy palivo je zčásti dřevoplyn ze štěpek a zčásti něco z tohodle přístroje. Údajně by se dala nahradit chybějící dřevohmota v malých elektrárnách, zplynujících všelicos, od slámy počínaje a zrním kopče.
Až se s ním uvidím, zkusím se pána na něco optat, třebas bude čas, se něco dozvědět. Mne to osobně velmi zajímá, ani ne z důvodů nějakejch úspor ve Favoritu nebo v Oplu, ale prostě mne to jen zajímá. V žádným případě nebudu veřejnost přesvědčovat, ani nikomu nic vnucovat.
TOYOT NENÍ NIKDY DOST!!!!
Krocan

koncak
z jine planety
Témata: 13
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Ne 01.03.2009, 1:49

Ficus napsal:Podobnou věc měl pán, co mi montoval v elektrárně elektroniku, v autě. Nejni to člověk , kterej by chtěl lákat z někoho peníze, živí ho elektrárny, tohle má jako koníčka. Ale objíždí celou republiku po různejch elektrárnách, tak tenhle systém nejakým způsobem testuje a šetří peníze za benzín ( tedy v teoretické rovině, páč ty motory prej jdou rychle do kopru)
Nevyslýchal jsem ho uplně dopodrobna, nebyl čas a taky jsme měli jiný priority ohledně spouštění elektrárny. Ale vpodstatě jsem se dozvěděl, že to do auta moc vhodný není, kvůli regulaci.Když však auto jede např po dálnici konstatním výkonem, je to funkční. POkud se jedná o pojíždky, tak to nepracuje dobře. Též jim jeden motor bouchnul, nějaký plyny v kl. skříni. Pracuje též na stabilním motoru kdy palivo je zčásti dřevoplyn ze štěpek a zčásti něco z tohodle přístroje. Údajně by se dala nahradit chybějící dřevohmota v malých elektrárnách, zplynujících všelicos, od slámy počínaje a zrním kopče.
Až se s ním uvidím, zkusím se pána na něco optat, třebas bude čas, se něco dozvědět. Mne to osobně velmi zajímá, ani ne z důvodů nějakejch úspor ve Favoritu nebo v Oplu, ale prostě mne to jen zajímá. V žádným případě nebudu veřejnost přesvědčovat, ani nikomu nic vnucovat.

no.tobys pak hodil do toyoty jedny petry kvuli drevoplynu a tenhle perpetummobile.a hura do terenu :smich: :kolo:
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Témata: 331
Auto: Dlouhá Pajda 2,8 a Feroza s hadrem
Místo/Bydliště: Ronsperg city
Věk: 45

Příspěvekod Michal Dvorak » Ne 01.03.2009, 12:11

soptik napsal:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008111601

:pivo:

Pán, kterej totok psal, tak se asi tuze moc rát poslouchá :ramena: , asi sežral Šalamounovo hovno a teď neví kam s nabytýma vědomostma, tak se zvěčňuje aspoň tímto stylem (a to bez ohledu, jestli má nebo nemá pravdu, to tady nerozebírám)

d.jan
Pokročilý diskutér
Auto: Vitara 1,6 JLX, Freelander TD4
Místo/Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod d.jan » Út 03.03.2009, 5:47

Mno já nejsem chemik, jsem elektrikář, ale podle mě je množství vodíku v jednoduchym generátorku moc malý, aby to mělo nějakej významější vliv na spalování a při větším výkonu to zase má velkou spotřebu elektriky a to zase zpětně zvyšuje spotřebu motoru. A taky je (jak bylo uvedeno výše) problém s koncentrací (regulací) vodíku.
Muj motor má obsah 1,6l (vitara), při třech tisících otáčkách za minutu spolkne tedy 1,6 x 3000 litrů. Je to ve výsleku míň, protože při sání je ve válcích podtlak a nepůjde tam celých 1,6l, ale i kdybych třeba vzal jen 75% (fakt nevím, kolik), tak je to 1,6 x 3000 x 0,75 = 3600 litrů vzduchu (směsi benzín - vzduch přesněji) za minutu.
Mě se doma při 12V/5A a 4L roztoku vody se solí povedlo udělat za minutu asi 0,5dl až 1 dl vodíku (0,05 až 0,1 Litru). To je koncentrace 1 ku 36000, asi 0,0028%. Nevím, jestli jsem někde nevypotil blbost, ale takováhle koncentrace podle mě nemůže mít významnější vliv na spotřebu. Fakt nevím, jaké se dá dosáhnout účinnosti (jak jsem říkal, nejsem chemik), ale kolik asi vodíku se dá získat třeba ze čtyřech litrů vody a jak rychle a s jakou spotřebou proudu?
Jo a na aukru se taková věc prodává za pár stovek (asi 700,-), ale je to takový udělátko z novodurovejch trubek, pár spirálek a hadiček.
Já našel postup na YOUTUBE, ale nějak mě to nenadchlo.
Jo ale vodík bouchá fakt pěkně, pokusně jsme odpálili balónek zapáleným šípem :indian: (ale uhybal, greenhorn, museli jsme ho uvázat a pátej šíp ho dostal :smich: :smich: :smich: ).

Hanz
Vitara 1,6 JLX 8V T3 Up&Wide
Freelander TD4
občas lopata a gumáky

Quido
Témata:

Příspěvekod Quido » Út 03.03.2009, 11:14

Presně tak. Dokud budou platit fyzikální zákony, tak by taková věc fungovala pouze s drátama přímo do dukovan. Jediná možnost by bylo získávat tuto energii pouze při brždění a tuto energii v podobě vodíku někde skladovat do doby než bude požadován zase výkon.

Jinak by to bylo co?
No přece Pereptuum Mobile :hop:

Autor tématu
Jusi
Legenda fóra

Příspěvekod Jusi » Pá 24.04.2009, 12:46

d.jan napsal:Mno já nejsem chemik, jsem elektrikář, ale podle mě je množství vodíku v jednoduchym generátorku moc malý, aby to mělo nějakej významější vliv na spalování a při větším výkonu to zase má velkou spotřebu elektriky a to zase zpětně zvyšuje spotřebu motoru. A taky je (jak bylo uvedeno výše) problém s koncentrací (regulací) vodíku.
Muj motor má obsah 1,6l (vitara), při třech tisících otáčkách za minutu spolkne tedy 1,6 x 3000 litrů. Je to ve výsleku míň, protože při sání je ve válcích podtlak a nepůjde tam celých 1,6l, ale i kdybych třeba vzal jen 75% (fakt nevím, kolik), tak je to 1,6 x 3000 x 0,75 = 3600 litrů vzduchu (směsi benzín - vzduch přesněji) za minutu.
Mě se doma při 12V/5A a 4L roztoku vody se solí povedlo udělat za minutu asi 0,5dl až 1 dl vodíku (0,05 až 0,1 Litru). To je koncentrace 1 ku 36000, asi 0,0028%. Nevím, jestli jsem někde nevypotil blbost, ale takováhle koncentrace podle mě nemůže mít významnější vliv na spotřebu. Fakt nevím, jaké se dá dosáhnout účinnosti (jak jsem říkal, nejsem chemik), ale kolik asi vodíku se dá získat třeba ze čtyřech litrů vody a jak rychle a s jakou spotřebou proudu?
Jo a na aukru se taková věc prodává za pár stovek (asi 700,-), ale je to takový udělátko z novodurovejch trubek, pár spirálek a hadiček.
Já našel postup na YOUTUBE, ale nějak mě to nenadchlo.
Jo ale vodík bouchá fakt pěkně, pokusně jsme odpálili balónek zapáleným šípem :indian: (ale uhybal, greenhorn, museli jsme ho uvázat a pátej šíp ho dostal :smich: :smich: :smich: ).

Hanz

Citujem:

"Jančí ten maník potrebuje pri 3000 ot/min cca 300 litrov/min. čo je že
potrebuje vyvíjač ktorý rozloží 1,6 dcl vody za minútu to jest vyvíjač s
plochými elektródami 2x450=900 cm2 10V 6,7A 67W cez elektroniku ktorá
zabezpečí rezonanciu molekúl vody nejak okolo 20-100Hz podla elektród
treba vyskúšať a ešte je dobre prehadzovať póly na elektródach v 10Hz čiže
2x oscilátor a nejak to namodulovať na linku 10V 6,7A ktorá je pripojená
na vyvíjač. Nesmie vo vode dochádzať k iskreniu (elektrolýze), žiadny oblúk
len rádove vlny, ktoré tvoria rezonanciu rozkladajúcu molekuly vody."

Autor tématu
Jusi
Legenda fóra

Příspěvekod Jusi » Pá 24.04.2009, 12:52

Quido napsal:Presně tak. Dokud budou platit fyzikální zákony, tak by taková věc fungovala pouze s drátama přímo do dukovan. Jediná možnost by bylo získávat tuto energii pouze při brždění a tuto energii v podobě vodíku někde skladovat do doby než bude požadován zase výkon.

Jinak by to bylo co?
No přece Pereptuum Mobile :hop:

Podla mna sa o Perpetuum mobile nomeze jednat, pretoze co cele funguje na baze transformacie vody na vodik, co znamena, ze spotrebuvame vodu. A myslim, ze ak by cely motor mal ist na vodik, tak celkom velke mnozstvo vody ;)
Pri elektrolyze slanej vody vznika pokial viem hlavne Chlor, a spotreba energie je velka kvoli nizkemu odporu elektrolytu ktorym preteka prud.
Treba sa tomu ale viac povenovat... nie su to len teorie...viem, ze nejaki vasi spoluobcania paria na favoritoch na vodik, a vykuruju vodikom domacnosti...

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland
Stav: Online

Příspěvekod Potapec » Pá 24.04.2009, 20:19

Známej si to zbastlil a probíhá testování, dám vjedět. Má to f Passatu.
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Vrátit se na “Modifikace, úpravy vozů”