Místo na spaní při expedicvích

Máte nějaký vychytávky na autě? Nebo se je chystáte udělat? Nebo ste je někde viděli a chcete o nich pokecat?

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 8
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Místo na spaní při expedicvích

Příspěvekod JuraS. » Stř 02.07.2014, 7:28

Zajímá mě vaše zkušenost, vaše řešení místa na spaní při expedicích.
Osobně mě napadají některá možná řešení:
1. střešní stan - vysoká pořizovací hodnota, ne pro každého (nosnost střechy, velký pupík-malý vstupní otvor a prťavý žebříček), zabere veškerou plochu střechy, pro postavení to potřebuje volnou plochu nad autem.
2. spaní v autě - nutno vyrobit spací plochu podle auta, spací plocha zakryje vezenou výbavu, dlouhé nohy se do některých aut nevlezou, nutnost odstranit z auta zadní sedadla.
3. stan mimo vozidlo - ne na každém místě možno postavit (písek, zem tvrdá jak šutr, ostré kameny, z kopce dolů)
4. jízda od salaše k salaši, od penzionu k penzionu - taky se dá, ale ne všude a je to pak offroad ?
5 jízda stylem "turecký kamioňák" - nespát, jet furt pod prášky od startu do cíle.

Jak řešíte spaní vy ? Jak by jste jej chtěli řešit kdyby jste měli peníze a možnosti ? Viděli jste někdy, někde nějaké super řešení ? Víte o nějakém super řešení ?

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 234
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo na spaní při expedicvích

Příspěvekod Manyjak » Stř 02.07.2014, 8:33

Většinou spim pod širákem :wink: . H.

HaK
Staroffrouďák
Témata: 14
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HaK » Stř 02.07.2014, 8:52

Já spim nejradši s Manyjakem.
Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

negha
Inventář fóra
Témata: 13
Auto: Suzuki Samurai Cabrio 1992
Místo/Bydliště: praha - východní předměstí
Věk: 34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod negha » Stř 02.07.2014, 8:54

Já kdybych měl peníze tak jezdim jak tureckej kamioňák. Abych toho hodně stihl.
suzukick

sumacek65
Diskuzní Guru
Témata: 50
Auto: Toyota 4runner , Toyota Kzj 73, 3,0TD

Příspěvekod sumacek65 » Stř 02.07.2014, 9:04

V autě anebo podle počasí raději pod širákem. A když nás je více tak pod plachtou. Vše má své kouzlo.

HaK
Staroffrouďák
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HaK » Stř 02.07.2014, 9:09

Tak vážněji. Spaní v autě preferuju tak, aby zustalo volne místo řidiče k okamžitému odletu. podle toho i parkuju, většinou tak, aby mi odjezd z mista nemohlo zablokovat jedno auto. To se ale v podstatě dá realizovat ve dvou lidech v relativně dlouhem autě, aby za předníma sedačkama bylo cca 2 metry místa (např ddlouhý defendr splňuje, diskoška už nee).
Většinou když v noci někdo přijde a klepe kalašnikovem na okno, tak jedine, co ho sere, je, že tam někdo trčí s autem, což se bud behem dvou vět urovná, nebo vyřeší okamžitým odjezdem. V takove situaci vyndavat z auta ženu a všechny věci a něco přerovnávat odněkud někam, aby člověk vůbec našel volant, je nesmysl. Mnohokrát opakovaná scéna, někdo v noci zaklepe, vystrčim hlavui - bud je to ok, nebo odjezd - umožní to oběma stranám si zachovat čest a zdraví bez střelby.
Spaní ve stanu na střeše, jednak viz bod jedna (taktická pohotovost), druhak má ale výhodu že rychleji vychládá. někde v subtropech, když je přes den k padesátce a v noci spadne teplota na osvěžujících třicet, tak ve stanu bude v noci třicet, ale v autě spíš čtyřicet - prostě za celou noc auto ani nevychladne. Naopak v monzunech bych se v něm bál.
nejlepší kempovací kára co jsem měl byl zaplechovanej transit s lavici vepředu a gaučem vzadu. S tim se dalo kempovat uprostřed města a nikdo nikdy nic neřešil. Ale nebyl to off, když ráno padla rosa na louku, tak jsem neodjel.
Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

chalys
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 0
Auto: Toyota 4runner 3.0 V6, BL 2'', podložky pod pera 2'', 33'' BFG KM1, šnorchl
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Věk: 32

Příspěvekod chalys » Stř 02.07.2014, 11:33

Já teď testuju skifa, zatím jsem spokojen a to už dva dny přší a vevnitř je furt sucho
Tak se jednou šťourám hřebíkem v uchu a najednou... TICHO.

Toyota 4runner 3,0 V6, zvednutá a špinavá

777 098 052

vitasek
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 1
Auto: Toyota LC 100 Old Man Emu nárazníky naviják,zakrytej spodek,zahrádka. MT

Příspěvekod vitasek » Stř 02.07.2014, 12:29

mám udělaný obojí,ale jak píše Hak ,chce to velký auto,v mém případě LC100.
střešní stan pro dva a drobka , spaní v autě,sedačky zadní normálně složíš a rozložíš to přes ně a pod tím ještě místo na bagáž,vercajk lednici.......

TeaPee
Závislý diskutér
Témata: 3
Auto: Hyundai Santa Fe

Příspěvekod TeaPee » Stř 02.07.2014, 14:05

ja jsem taky zkousel u Y61 long slozit sedacky (vcetne treti rady) a pres ne dat nafukovaci postel pro dva. na sirku se vejde presne a na delku je tam jeste misto. mezi sedackami vzniknou tri mezery na bagaz. myslim, ze je to optimalni.

Sent from my Xperia Pro using Tapatalk

druid
salónní magik
Auto: Japoncký
Místo/Bydliště: Pytlik z Podprdy

Příspěvekod druid » Stř 02.07.2014, 22:08

Kdyz jedu sam, tak chrapu v aute a kdyz s panickou tak ve stresnim stanu. Mam dlouhou y61, v kufru mam plechovou vanu na ktere mam nahore prisroubovane dve prkna. Kdyz sklopim zadni sedadla, vysoupnu jedno prkno, podepru dvema klackama a bydlim. Veci mam pod prknem v kufru, nebo za zadnima sedadlama, lednici vozim na sedadle spolujezdce. S postupem casu jsem zjistil, ze s lednici je kolikrat vetsi legrace nez s mitfarou... :lol:
Vyhoda stresniho stanu je, ze neni na co kalasnkovem zaklepat... :lol: Zase je to ale vaha na strese a je to znat v naklonech a pri delsich presunech to zvysuje tak o dva litry spotrebu. Muzes ale spat na ferovku v perinach, vecer udelas cvak a jdes spat, rano zavres a jedes. A je v nem lepsi vzduch nez v zaprdenym a zaprasenym aute s plesnivejma kobercema... :lol: ...kazdy ma proste svoje... :wink:
......

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 8
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 03.07.2014, 7:28

druid » stř 02.07.2014, 22:08 napsal:Vyhoda stresniho stanu je, ze neni na co kalasnkovem zaklepat... :lol: Zase je to ale vaha na strese a je to znat v naklonech a pri delsich presunech to zvysuje tak o dva litry spotrebu.

To se mi nějak nezdá ta spotřeba. Nadávno jsem jel na ryby s octávkou combi 4*4 a na střeše jsem měl 3metrový vysokotlakáč, člun dnem položený na střechu auta takže přední čelo bylo zvednuté do směru jízdy. Auto nacpané k prasknutí, sklopené sedačky a celá plocha zarovnaná. Po dálnici 90 a šlo to, žádná děsivá spotřeba. To když jedu jen tak na nákup z domu do prvního obchodu tak žere jako tank.
A náklon při zatáčkách ? A naložená zahrádka bednami, kanystry, nářadím, náhradní gumou není váha ?

bluecamel
Staroffrouďák
Témata: 15

Příspěvekod bluecamel » Čt 03.07.2014, 9:21

No, mě se teda nikdy spotřeba se střešním stanem nezvedla. Pokud máš skořepinu, tak je myslím dostatečně aerodynamická, takže jestli o půl litru? Ale to de facto vlastně ani nepoznáš.
Jinak spaní v autě je fajn, když je dost místa, nebo když jedu sám třeba jen přes noc. Nejlepší v obytňáku :mrgreen: . Na střešní stan nedám dopustit i když lezení po žebříku může být leckdy nepohodlný. Zkrátka každý má něco do sebe a každej člověk preferuje něco jinýho. Nakonci je to vlastně fuk kde spíš, hlavně že je tam sucho :mrgreen: .

elbarto
Věčnej rejpal
Témata: 23
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod elbarto » Čt 03.07.2014, 11:42

Z vyse uvedenych duvodu ted chci vyzkouset dat stresni stan dozadu na korbicku pickouska. Vzadu je pekny aerodynamicky stin a jak tady nekdo psal, jako stary dedek uz chrapu rad v pohodli :-)

bluecamel
Staroffrouďák
Témata: 15

Příspěvekod bluecamel » Čt 03.07.2014, 11:55

elbarto » čtv 03.07.2014, 11:42 napsal:Z vyse uvedenych duvodu ted chci vyzkouset dat stresni stan dozadu na korbicku pickouska. Vzadu je pekny aerodynamicky stin a jak tady nekdo psal, jako stary dedek uz chrapu rad v pohodli :-)

No jo, ale tam se vejdou jen takový ty rozkládací napolovic. Maggiollina se tam nevleze :( Ale lzas je to potom smysluplný využití pickupa, páč spát se tam skoro nedá (pakliže člověk nevlastní třeba Dodge :mrgreen: )

elbarto
Věčnej rejpal
Témata: 23
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod elbarto » Čt 03.07.2014, 12:26

Presne, jak pises. Ten rozkladaci pasuje uplne presne. Maggiollinu diky cene stejne nechci. Smysluplne to uplne neni, to mas urco pravdu, ale snazim se vyuzivat stavajici auta a nekupovat stale dalsi.

Vrátit se na “Modifikace, úpravy vozů”