Místo na spaní při expedicvích

Máte nějaký vychytávky na autě? Nebo se je chystáte udělat? Nebo ste je někde viděli a chcete o nich pokecat?

koncak
z jine planety
Témata: 14
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo na spaní při expedicvích

Příspěvekod koncak » Čt 21.12.2017, 22:25

lopan123 napsal::scratch: no jo, jenže já jo :mrgreen:

potom na cesty musis mit poradny prumner grilu,na chlapskou velikost stejku. :mrgreen:

Obrázek
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

sumy
Legenda fóra
Témata: 17
Auto: PajeroII 2,8 wagon, Pajero II 2,8 kraťas boulák, civic 8.g UFO, Civic 6.g
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 37

Příspěvekod sumy » Čt 21.12.2017, 23:49

Hrozny to vaše troškaření :-) V tubusu na střeše trojnožka, na rezervě rošt co krásně pásne do 15 ráfku( to už je dost na 4-5 pořádnejch flákot na ráz) a v autě ještě 7l kotlík. Holt nasytit 6 krku už není prča. Navíc v neděli naježí takovej plynovej vehement, co má odhadem tak 3-4 kW a 5kg na malou bombu. No menší hořák pro horkovzdušnej balón a to se bude vařit. Poslední závod: "Bude rychleji uvařeno, nebo vyproštěný auto" vyhrála manželka v čase 45minut. Ale teď už je viják, tak je třeba posílit i kuchyni, ať jsou síly vyrovnaný.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 22.12.2017, 9:46

nojono, tyseš jiná kategorije (školní zájest) :-D
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 8
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Pá 22.12.2017, 10:21

Já doplnil, či spíš v plánu bylo vyměnit vařič od campingas co má výkon 4700 čehosi, má to větší než malý hořák. Ohřeje to litr vody za 2 minuty (když nefouká). Doplnil jsem ho ještě o multipalivový MSR https://www.youtube.com/watch?v=PbAgU_xwJTY to z toho důvodu, že to jede na naftu, na benzín, snad i na letecký petrolej a viděl jsem video kde to upravili (přidali jinou trysku) na spalování lihu, tzn. na vodku by to taky jelo. Mělo by to snad jet i na řepkovej olej. Prostě, až se to tady konečně posere tak na tomhle vařiči uvařím i krysy a brouky. Výhoda je v tom, že ...kolik vám vydrží bomba 470 gr plynu s vařičem ? Viděl jsem campingas gril na bombu a na tu 470 ten gril jel 3 hodiny...no to je dost málo..a pak, dojde bomba někde v alpách ... to ji vyhodíte ? plnit se nedají, tedy dají ale já bych takovou bombu nechtěl, viděl jsem barák rozložený na cihly když v něm bouchl plyn. ...ten plynový mám furt proto, že rychle ohřeje vodu na kafe, ten benzíňák je dobrý na dělání oběda, na ohřátí víc vody třeba na mytí nádobí, xichtu, prdele, pipiny...

koncak
z jine planety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Pá 22.12.2017, 10:44

JuraS. napsal:Já doplnil, či spíš v plánu bylo vyměnit vařič od campingas co má výkon 4700 čehosi, má to větší než malý hořák. Ohřeje to litr vody za 2 minuty (když nefouká). Doplnil jsem ho ještě o multipalivový MSR https://www.youtube.com/watch?v=PbAgU_xwJTY to z toho důvodu, že to jede na naftu, na benzín, snad i na letecký petrolej a viděl jsem video kde to upravili (přidali jinou trysku) na spalování lihu, tzn. na vodku by to taky jelo. Mělo by to snad jet i na řepkovej olej. Prostě, až se to tady konečně posere tak na tomhle vařiči uvařím i krysy a brouky. Výhoda je v tom, že ...kolik vám vydrží bomba 470 gr plynu s vařičem ? Viděl jsem campingas gril na bombu a na tu 470 ten gril jel 3 hodiny...no to je dost málo..a pak, dojde bomba někde v alpách ... to ji vyhodíte ? plnit se nedají, tedy dají ale já bych takovou bombu nechtěl, viděl jsem barák rozložený na cihly když v něm bouchl plyn. ...ten plynový mám furt proto, že rychle ohřeje vodu na kafe, ten benzíňák je dobrý na dělání oběda, na ohřátí víc vody třeba na mytí nádobí, xichtu, prdele, pipiny...

kdyz ctu tvoje prispevky tak nabyvam dojmu ze pise nactilety klucina co konecne objevil kouzlo samostatneho zivota.ale v popisu vidim 50.to uz vetsinou clovek ma vsech pet pohromade.
az se to vse posere? to je my u zadku,
nicmene basnis tady o vecich pritom skusenost jak koukam pouze z youtube :mrgreen:
priklad,jedeme cely den,skupina aut,ctyrkolek,motorek to je fuck,pauza na cigaro,narovnat se,uvarit si polifku nebo kafco.vytahnu suplik,nebo na kolce otevru box,vytahnu varic zapalim ohreju zhasnu hodim ho spet zabouchnu a uzivam si toho kafe.
kamarad mival na tuhy kostky nevim presne co to bylo.rozebrat krabicku setrojit varic,zapalit pockat az se to rozhori,coz je vlasne videt i na videu,po pouziti pockat az se to schladi,rozebrat uskladnit,ostatni uz na nej cekaj,druhy vlasnil neco podobneho jak je na videu,klasicky chinska kvalita jako vetsina,na biolih to jelo.nachilne na pruvan,ale to vyresil plechovou clonou,diky drobnym unikum bylo vse zapatlano okolo,jednou tam dal cisty benal a bylo vymalovano,.okrouzky daly zbohem benal byl vsude plny box.
pokud jezdis autem 2KG bomba nezabere zadne misto,.a nam vydrzi 11 dni,a to varime hotovky,obedy o trech chodech,cely den se ohriva voda na kafe,tak nevim proc vymyslet vymyslene? :ramena:
plynova kartus vydrzi take hodne,pokud neni koupena na vjetnamske trznici za 20 kus,dve nahradni se vejdou kamkoli pod sedacku,a mas pro dve osoby klid na deset dni,dele bestak nikdo nikam nejezdi,pokud ano ma vybavu na jine urovni.
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Pá 22.12.2017, 12:02

campingas používá vlastní zapojení na bombu s plynem, na jiné vařiče např. var koupíš bomby kdekoliv, já mě jeden rok problém, že nebyly k dostání v obchodech co jsem objel a pak byl problém jet na 5 dní k vodě s poloprázdnou bombou..nemám český dvouplotínkáč s 2kg bombou, jezdím primárně na ryby kde trávím 3-7 dní na jednom místě mimo civilizaci (pokud to jde). A takhle jezdím už cca 20 let, možná víc. Nejdřív jsem všechno tahal v rukách, pak vozil malým autem kam se nic nevlezlo a postupně jsem měnil auta a přidával výbavu, pro dva, tj. já a manželka, na ryby, kaprařina, na týden. Spíme v biwaku, vozíme si s sebou rybářská lehátka. Nehýbeme se z místa. Nevím jaké máš zkušenosti třeba s pobytem pár dní venku u vody v březnu, v listopadu, v prosinci. Já zažil že jsem museli bombu s plynem dávat do spacáku aby se zahřála přes noc protože ráno byl plyn tak ztuhlej, že vařič nehořel. Dej si tam tu svoji 2kg bombu, dobrou noc a sladké sny.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 22.12.2017, 12:24

topit plynem v zimně je pro lůzry :lol: dyš uš, taxi máš ty kartuše plnit z desetikilofky, kerou sis přettim nechal naplnit na pumpě zimnim lpg.

Lumír
Legenda fóra
Témata: 4
Auto: JEEP GRAND CHEROKEE 4,7l V8
Místo/Bydliště: Kometa
Věk: 45

Příspěvekod Lumír » Pá 22.12.2017, 13:50

Javto resim deskou. Gril nevozim
Přílohy
1501179083639.jpg
1501179083639.jpg (5.18 MiB) Zobrazeno 1220 x
Jeep Grand Cherokee 4,7V8, Simota racing, Snorkel, 5,5" lift, 285x75x16 Cooper STT Pro, Custom long army, převody 4,56, světelná rampa 500W, zahrada, 3" výfuk FM70SUV, sportovní cat
tel: 777602847

Lumír
Legenda fóra
Auto: JEEP GRAND CHEROKEE 4,7l V8
Místo/Bydliště: Kometa
Věk: 45

Příspěvekod Lumír » Pá 22.12.2017, 13:52

.........
Jeep Grand Cherokee 4,7V8, Simota racing, Snorkel, 5,5" lift, 285x75x16 Cooper STT Pro, Custom long army, převody 4,56, světelná rampa 500W, zahrada, 3" výfuk FM70SUV, sportovní cat
tel: 777602847

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Pá 22.12.2017, 13:59

Chorche napsal:topit plynem v zimně je pro lůzry :lol: dyš uš, taxi máš ty kartuše plnit z desetikilofky, kerou sis přettim nechal naplnit na pumpě zimnim lpg.

Jo, to jsem tě měli mít s sebou tak před 15 lety...

markus e28
nováček
Auto: Nissan Patrol 160
Místo/Bydliště: Beroun

Příspěvekod markus e28 » Út 10.04.2018, 5:44

zdarek všem... pořád špekuluju jak skloubit oFF s cestovanim a to co nejpohodlnejc a nejuniverzalnejc a nejlevnejc... takze me napadlo co vyrobyt obytnou nastavbu (kvádr o rozmerech klasickeho privesneho voziku do 750kg mozna trochu vetsi co umozni zakon) a umistit ji na korbu vozíku jako naklad... vozík malinko upravit, tereni pneu s vetsim profilem, jakysi pevnostni naraznicek dozadu trochu lift a vyrazit...stacilo by nejake misto na sednuti mala kuchynka a mozna vyklapeci stena ktera po vyklopeni udela dvojluzko a sresni stan na strechu tohohle paskvilu.. resil ste uz nekdo neco podobneho... foto pro predstavu...

diky za reakce

Obrázek

Obrázek

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 10.04.2018, 7:40

Australani takle jezděj, ale muj šálek kávy to rozhodně neni. Sou místa gde si rát že projedeš s autem a ten vozejk bude hodně překážet. V hlítce ti spát nejde ?

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Út 10.04.2018, 8:01

Je i fb skupina i web kde předělávají dodávky na expedice, na cestování-nomádi..a když se vezmu dodávka co má offí schopnosti, jsou takové od výrobce přímo udělané pro vození materiálu do hor, na nezpevněných cestách..tak tohle auto je dotunit a je to vyřešeno..nebo ne..?

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 10.04.2018, 16:06

tak markus řeší vozejk, páč asi nechce další auto... Jinak mi ukaš současnou dodáfku s off schopnostma :-D Já vim vo jediný.

koncak
z jine planety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Út 10.04.2018, 19:41

Chorche napsal:tak markus řeší vozejk, páč asi nechce další auto... Jinak mi ukaš současnou dodáfku s off schopnostma :-D Já vim vo jediný.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: o dvou.

Vrátit se na “Modifikace, úpravy vozů”