Offroad PARTY Bezděkoff 28.-30.7. | NOVÁ ÉRA MČR - 4.závod KLADNO 26.-27.8. | 7.ročník Čeřínek Trophy 8.-10.9. | Aro šou offroad festival 8.-10.9. |
Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Autokosmetika pro off

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Autokosmetika pro off

Příspěvekod JuraS. » Čt 20.04.2017, 9:20

Zdravím,
páč jsem na cestě pořízení offa jako leštěnky i pro běžné ježdění po Praze ale taky po přírodě hledám jak to udělat aby nějaká větvička neudělala do laku rýhu co pak začne rezavět. Nechci za pár chvil mít před barákem rezavou káru. Určitě máte ověřené leštidla, laky, vosky, nástřiky spodků a dutin co zabrání rezu a malým škrábancům. Nepočítám, že budu každý měsíc auto leštit, to jsem nikdy nedělal a nedělal bych to ani mít maibach. Ale uvažuji, že hned po koupi nechám auto při prohlídce stříknout zespodu, vystříkat dutiny a sám provedu pár nátěrů nějakým voskem aby byla aspoň na chvíli ochrana.
Poradíte nějakou dobrou kosmetiku na offy, na starší káry s vyšisovanou barvou? Jistě je rozdíl mezi novým fárem za 4 mega co s ním budu jezdit z hotelu do vily v Nice a třeba Patrolem co má sloužit jako rodinné auto stojící před pražským Panelákem a o víkendech sloužit jako auto na přesuny přírodou. V tom jak se o takové auto starat, jakou kosmetiku používat.
Co je nejlepší na spodek a co na dutiny ? Co používáte jako vosk? Případně co říkáte na off a NANO?

Saul
vysočíňan
Témata: 26
Auto: ex Toyoda 4runner 2, 4Efi, Nissan Patrol K160 - kŕíženec bez PP, LR Disco Td5 - osobák
Místo/Bydliště: srdcem v blátě

Re: Autokosmetika pro off

Příspěvekod Saul » Čt 20.04.2017, 9:36

Pikatek :!: :smich:
"Dnešní demokracie znamená pouze svobodu vybrat si jedince kteří nás okradou"

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 20.04.2017, 9:41

myslíš tohle https://www.pikatec.cz/car/ ?
Trochu drahé. Ale pokud to je fakt dobré a vydrží to ...no řekněme...rok...tak beru...
zvlášť reakce pod videem https://www.youtube.com/watch?v=A8C04xG4aMQ

Saul
vysočíňan
Témata: 26
Auto: ex Toyoda 4runner 2, 4Efi, Nissan Patrol K160 - kŕíženec bez PP, LR Disco Td5 - osobák
Místo/Bydliště: srdcem v blátě

Příspěvekod Saul » Čt 20.04.2017, 10:03

reklamní cinty.... off je buď off, nebo leštěnka. Žádný nano hypo pykateky ti odření nevochráněj. A nikdy jsem snad neviděl větví škrábnutej lak, že by to začalo reznout. Lak jsem řešil na Mazdě MX-5, ale na offroutu ne (zvláště v Prase, kde mi do toho každou chvíli nějakej čurák práskne dveřma) Jediný, co bych viděl jako podstatný je ten nástřik spodku a především podběhů (spoje podběhů s prahy a blatníky). To pořádně vyčistit, odmastit a stříknout. A jakmile je tam bláto, tak to za 2 desetikoruny vystříkat tlakovou pistolí na pumpě.... sráth na nějakou kosmetiku, toť můj názor
"Dnešní demokracie znamená pouze svobodu vybrat si jedince kteří nás okradou"

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 20.04.2017, 10:05

Díky za názor, díky.

Edgar
Staroffrouďák
Témata: 38
Věk: 37

Příspěvekod Edgar » Čt 20.04.2017, 10:20

Nevim ale nikdy sem neviděl škrábnout větví na plech. To pořizuješ dost vergl ne?

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 20.04.2017, 10:28

no možná jsem to popsal dost tvrdě, myslím i škrábance jako takové ..teď mám břichoplaza celkem poškrábaného jen ježděním na ryby a na houby...městské oťkuky neřeším...

MirekII
Legenda fóra
Témata: 30
Místo/Bydliště: Vys.Mýto - Hrušová, tel: 603510691, mail: privbox@seznam.cz

Příspěvekod MirekII » Čt 20.04.2017, 10:34

... dostatečně silná vrstva bláta se mi docela osvědčila. Navíc když netuším, jak to pod ní vypadá, tak mám klidný spaní... :-)

sumy
Legenda fóra
Témata: 13
Auto: PajeroII 2,8 wagon,AROnek 10.4, civic 8.g UFO, Mitsubishi Space Wagon N50
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 36

Příspěvekod sumy » Čt 20.04.2017, 10:49

Folie... Neresim vetve, neresim sipky a ostatni trnovaty sfine. Kdyz mladej zkousel co se stane se sprejem, kdyz ho vezme kladivem... hadr, toulen a auto jako novy. Po 3letech ji mam na obzvlaste exponovanych mistech(hrany blatniku, sloupky, hrana nad oknem atp) uz vcelku "pouzitou"Na par mistech uz i protrzenou ale pod folii netknuto(az na jedno misto, kde to slo skrz az na zaklad. Ale mam folii s pridanou silnou laminaci. Na strese mam jen "obyc" bublefreecko a to je uz rozskubany asi na 1000 a 1 miste.
POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

Vrátit se na “O offroadu vážně”