Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jaký malý offroad?

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér
Auto: Jeep Grand Cherokee Orvis 97
Místo/Bydliště: Vlašimsko
Věk: 36
Stav: Offline

Jaký malý offroad?

Příspěvek od dracekvo » So 05.01.2019, 13:53

Ahoj.
Mám teď dvě Subaru Outback na LPG a přemýšlím, že jedno pustím do světa a místo něj si pořídím nějakej menší offroad.
Účel toho auta bude čistě pracovní. Občas s vozíkem odvézt nějakej bordel kolem baráku, do lesa na dřevo. Nebo si to očas otec veme na ryby. T

Chtěl bych něco malého, jednoduchého. Auto bude čistě pracovní, takže čím prostější interiér, tím lepší. Stejně tak prostá karoserie kvůli případné prevenci koroze bude bonus.
Jediné podmínky mám snad na tažné 750kg nebržděnej, posilovač řízení, redukce, cena okolo 50 tis, objem nejlépe do 2L. Zadní špéra by se mi líbila, ale není to podmínka.

Koukal jsem na různé auta. Jako je Lada Niva, Suzuki Vitara, Jimny, ale nejsem si jistej jestli splňujou těch 750kg na kouli.
Pak sem ještě zahlédl v inzerátech krátké pajero, ale to už má obsah 2.5 a nejsem si jistej jestli není moc složité pro můj účel. Nebo nějaké ARO?

Prohlížel jsem aktuální inzeráty zde na foru a nic mi o oka nepadlo.
Nemáte ještě nějaký doporučení?

Díky

Peugeot ION 12 (elektro), Subaru Outback 99 (lpg), Subaru Outback 07(lpg), Peugeot J5 Alkovna 91; eX -Jeep Grand Cherokee 5.2 Orvis 97

Michal95
Věčnej rejpal

Re: Jaký malý offroad?

Příspěvek od Michal95 » So 05.01.2019, 16:46

Proč obsah do dvou litrů?

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér

Příspěvek od dracekvo » So 05.01.2019, 16:47

Obsah pokud možno co nejmenší. Kvůli ručení.
I když ono je to asi kvůli těm pár stovkám za rok úplně jedno. Takže objem asi můžem úplně vynechat.

Co jsem tak koukal, tak se mi zatím nejvíc líbí ARO 243. Jen co sem hledal, tak někde píšou na kouli 750, jinde 550 a třetí zdroj sem našel dokonce jen 450.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne So 05.01.2019, 19:09, celkem upraveno 1 x.

Peugeot ION 12 (elektro), Subaru Outback 99 (lpg), Subaru Outback 07(lpg), Peugeot J5 Alkovna 91; eX -Jeep Grand Cherokee 5.2 Orvis 97

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvek od Taz » So 05.01.2019, 19:09

dracekvo napsal:
So 05.01.2019, 16:47
Obsah pokud možno co nejmenší. Kvůli ručení.
I když ono je to asi kvůli těm pár stovkám za rok úplně jedno. Takže objem asi můžem úplně vynechat.
No,ono dost často pak zjistíš že máš sice malý povko ale ten malej kočkomrd jede za 12 a víc protože musíš držet furt plnej abys vůbec mohl jet...na rozdíl od toho pajera který to samý pojede na čtvrt plynu...to jen na okraj
A abych ti tu radost ještě vylepšil...malý auto nebude mít těch 750 na háku,posilovač řízení benzínový samce nemaj a slušný a jednoduchý malý rozhodně nekoupiš za 50...nebo koupíš...a vzápětí totéž budeš muset investovat abys mohl jezdit...Jo,a ani aro ti to nebude splňovat...sis dal špatný požadavky si dovolím tvrdit.. realtivně slušný auta počítej aspoň 70-80 ...a jednoduchý už dávno není žádný...nebo teda pár jo ale to jsou exoty pro zdejší obyvatelstvo :smich:

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér

Příspěvek od dracekvo » So 05.01.2019, 19:26

Já to tak nějak tuším, že asi chci nesmysl kterej neexistuje, ale tažný na 750kg prostě potřebuju. Ale raději sem se zeptal, třeba nevím o všem.
Cenu můžeme klidně dát do 80 tis, no raději čím méně, tím lépe. Vzhledem k tomu, že to bude jen pracovní auto.

A když teda vemem auta co se mi líbí krátkej Patrol Y60 nebo K160, to hranatý Pajero do 1990, existuje ještě něco?
Nějaký auta typu Opel, Daihatsu a podobně bych raději vynechal. Na nějakou Toyotu asi rozpočet stačit nebude.

Michal95
Věčnej rejpal

Příspěvek od Michal95 » So 05.01.2019, 19:35

Asi nejlepší volba by byl krátkej patrol nebo pajero.

TOMAS GR
Diskuzní Guru
Auto: Y61 2.8TD6
Místo/Bydliště: VALACHY
Věk: 28

Příspěvek od TOMAS GR » So 05.01.2019, 20:00

Na jeho potřeby je patrol zbytečná kráva. :mrgreen:
Co terrano 3dvířko nebo frontera?
Ostatně soudím, že na ty tvoje účely by Ti měly stačit ty dvě sůba, ne?
Já takovéto kratochvíle zaopatřovávám offcou s čerpadlem pana haldexe. 8)

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér

Příspěvek od dracekvo » So 05.01.2019, 20:38

Terrano dejme tomu, ale o Oplech sem nikdy moc chvály nečetl.
A Sůbo má někdy co dělat, aby mi vytáhlo naloženej valníček z lesa. A je tam strašně limitující ta světlá vejška. A ještě mi je líto do něj lézt v botech od bláta a tak. Chce to něco víc jezedáckýho.

Josef Simunek
Diskuzní Guru
Místo/Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef Simunek » So 05.01.2019, 23:15

porid si UAZ 469 ;-) . To by ti mohlo splnit vsechny pozadavky. Jen ta cena uz taky nebude tak nizka jako pred par lety.

-----------------------------------------------------------
Samurai 410 , 1.0, celoplech, 1983, super stav
Santana PS-10, 2006, zatim bez problemu
Gaz 69, rok neznamy, u mne 25 let bez vaznejsi zavady :-)

Taz
Táta surfer

Příspěvek od Taz » Ne 06.01.2019, 10:40

Josef Simunek napsal:
So 05.01.2019, 23:15
porid si UAZ 469 ;-) . To by ti mohlo splnit vsechny pozadavky. Jen ta cena uz taky nebude tak nizka jako pred par lety.
Pepo,ale on neměl 750 na kouli :-D

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Taz
Táta surfer

Příspěvek od Taz » Ne 06.01.2019, 10:47

No,za 80 už je to lepší ale stejně to bude boj..jinak třeba zrovna frontera není špatná,terrko II dost hnije a blbě se shání díly plechařiny. Patrol je velká kráva a hlavně se bojím že za ty peníze taky bude na opravu,ono tyhle relativně jednoduchý starý auta začínají mít cenu v týhle přetechnizovaný době...bych měl největší strach z toho háku,ono ne všechny mají taky stejně,záleželo na dovozu,už jsem viděl i 600 na kouli...a jestli to chceš na dřevo a podobně tak je to stejně pitomost protože těch 750 přešvihneš při naložení každýho vleku tak jako tak...a že nebude stačit cenopvka na toyotu buď jen rád,zabrání ti to v likvidaci rodinnýho rozpočtu při následným ježdění a opravách...toyota je skvělá ale musíš prostě buď umět vydělat peníze nebo jich mít dost abys ji mohl udržovat ve slušným stavu (ne česká vereze "nějak to spravím" protože pak se každej diví že když se to pak posere pořádně tak to stojí jak další auto)

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér

Příspěvek od dracekvo » Ne 06.01.2019, 11:09

Tak ono o cenu až tak nejde. Těch 50 jsem chtěl, abych to měl nula z nuly pomocí prodeje nejstaršího Outbacka. Takže jak to tak vypadá, tak si budu muset něco přišetřit. A kolik přišetřím už je fuk. Ale maximum bych viděl opravdu někde okolo 150.
A pokud bych do toho dal takové peníze, tak bych si to auto chtěl nechat na furt. Proto bych teda ještě přidal asi podmínku, že by to mělo mít motor nějakej starej diesel bez počítače.
Nejlepší by bylo něco typu menší patrol :) Ale já nevím. V těch autech se až tak nevyznám. Jen o některejch vím že existujou. A jedinej mů terénák byl kdysi Jeep Grand Cherokee.

Tu kouli na 750 chci pro to, že mám vlek na 750. Pokud mě někdo zastaví s tím naloženým vlekem tak sice určitě budu mít maloženo víc jak 750kg, ale nebude to tak mlátit do očí, jako když ten naloženej vlek potáhnu za něčím co má na kouli jen 500kg. (samotnej vozík váží 300kg).

Edit: a krátkej patrol 160/260 je vždy jen dvoumístnej?

Michal95
Věčnej rejpal

Příspěvek od Michal95 » Ne 06.01.2019, 12:00

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér

Příspěvek od dracekvo » Ne 06.01.2019, 12:09

Já teď nehledám konkrétní auto, jen si ujišťuji jaké jsou s mejma podmínkama vlastně možnosti.
Nejdřív musím prodat starší sůbo a to nejdřív musím trošku opravit, protože mě nabourala dodávka :D A pak něco málo přišetřit.

Vypadá pěkně. Sice by se mi asi víc líbil starší Patrol s motorem 3.3D, ale na všech fotkách jsem našel krátkýho pouze dmoumístného. Chtěl bych aspoň 4 místa.

EDIT:
ale jak tak čtu. tak španěl zas nemá zadní špéru. Takže asi teda nic jinýho s mejma parametrama než krátkej patrol není, co?

Komanche
Site Admin
Auto: TOYOTA Land Cruiser HJ60
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Komanche » Ne 06.01.2019, 15:42

Stara klasicka vitara. Utahne strasne, na kouli ma ofiko +-1500 kg. Motor 1.6 benzin jezdi za rozum a vydrzi vsechno. Pokud neni clovek magor, tak predni poloosy vydrzej hodne a zadni jsem taky nikdy nezkurvil. A to trosku magor jsem :)))) :indian:

Bez zadni spery taky prezijes, a casem ji treba dokoupis.

Patrol je zbytecne tezkej a zbytecne zere. V podstate jsem kdysi resil stejny pozadavky co ty a vysla z toho nejlip Vitara. Posilovac maj vsechny, Samurai je treba lepsi co se tyce predni tuhy napravy, ale zas ne vsechny maj posilovac a na silnici je to koza. Vitara je celkem pohodlna, 150 to jede kdyz chces. Mel jsem postupne 3 kusy.

Jinak jeden muj znamej ofroudak ma uplne seriovou vitaru, ma na ni jenom Vranik T3 gumy, jezdi s ni do lesa pro drevo. Uzaverky zadny. Vlek ma vetsinou tak 2-3 tuny. Udrzba zadna. Leje tam benzin a mozna kdysi menil v necem olej :))))

TO - Toyota HJ60 1985, 34" Simex Jungle Trekker, Golem Winch, VIAIR, ARB, Lincoln Locker, 2WD Lo
Isuzu D-max 2006 + 2 t minibagr Takeuchi TB216 + sklopný přívěs -> www.BAGRR.cz

Odpovědět