Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jaký malý offroad?

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Komanche
Site Admin
Auto: TOYOTA Land Cruiser HJ60
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Jaký malý offroad?

Příspěvek od Komanche » Stř 09.01.2019, 11:53

mam pocit ze si chtel maly off, to patrol zrovna neni ;)

TO - Toyota HJ60 1985, 34" Simex Jungle Trekker, Golem Winch, VIAIR, ARB, Lincoln Locker, 2WD Lo
Isuzu D-max 2006 + 2 t minibagr Takeuchi TB216 + sklopný přívěs -> www.BAGRR.cz

Autor tématu
dracekvo
Pokročilý diskutér
Auto: Jeep Grand Cherokee Orvis 97
Místo/Bydliště: Vlašimsko
Věk: 36
Stav: Offline

Příspěvek od dracekvo » Stř 09.01.2019, 12:00

Jako malej ve smyslu né wagon. Prostě třídvéřko.
A pokud souhlasí údaje tak by měl mít na délu 4,15 metru a širokej 1,7 metru. Co není moc, ne?
https://autonoto.cz/katalog/detail/niss ... op-r-2-8-d

Peugeot ION 12 (elektro), Subaru Outback 99 (lpg), Subaru Outback 07(lpg), Peugeot J5 Alkovna 91; eX -Jeep Grand Cherokee 5.2 Orvis 97

lontree
Diskuzní Guru
Auto: Červená krabice :-)
Místo/Bydliště: Třinec
Věk: 36

Příspěvek od lontree » Čt 10.01.2019, 20:37

A co Opel Monterey 3.1TD? Je to čistokrevné ISUZU Made in JAPAN, z Opla má jen logo...Výhodou těch aut je, že jsou trochu "nedoceněné" (prostě opovrhováno jako Opel), takže se díky tomu dají občas pořídit za dobré peníze. Je to starý jednoduchý japonský offroad, minimum elektroniky (jednoduchostí srovnatelné s třeba s tím Patrolem), akorát třeba dát pozor na korozi. Já s ním jsem už 5 let maximálně spokojen. Mám teda dlouhou verzi, ale jsou i kratší 3 dveřové (a ty většinou bývají i levnější).

MiSiM
nováček
Auto: Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 V8

Příspěvek od MiSiM » Stř 30.01.2019, 8:43

Ahoj, resim podobnou otazku - jenom mam trosku jinou oblast vyuziti.
Co zahrnout do vyberu daily drivera tak aby splnil, nebo se alespon priblizil temto pozadavkum:
- cistokrevny offroad = ram, tuhy napravy, idealne spery (minimalne moznost dodelani)
- pokud mozno benzin
- auto ktery vydrzi dalsich 30 let pri patricne udrzbe
- pujde dobre modifikovat, abych z nej moh casem udelat poradnej expedicni special na cesty, tzn. zvednout, vetsi kola, pevnostni narazniky, navijak

Hledam nejlepsi pomer cena/vykon, idealne koupit co nejlevneji protoze do toho stejne zahucim mnoho desitek tisic za uvedeni do provozuschopnyho stavu a upravy.
A kupovat nejakyho mazla nechci, jako lestenku mam Jeepa, chci auto u kteryho mi nebude lito orvat ho nekde v lese.

Prosim znale pri doporucovani konkretnich aut vcetne nejlepsi motorizace (preferuju benzin - motorizace vhodny pro provoz na LPG, naftu pouze v nouzi nejvyssi)

Zatim kandidati:
Suzuki Samurai
Jeep Cherokee XJ
Toyota - Landcruiser, 4runner
Nejaka americka krava typu Suburban, Tahoe apod.
?Opel Frontera / Monterey?
?Isuzu Trooper nebo jine typy?
?Nissan Patrol, Terrano?
?Mitsubishi Pajero?

Jak vidite, sam nemam jasno co vlastne chci, jde mi o vytvoreni okruhu kandidatu (treba 5 aut s konkretni motorizaci a generaci), ja pak budu koukat jestli se neco z toho nenaskytne za dobrou cenu.
Mam na to dost casu takze si muzu dovolit pockat si na nejakej vhodnej kousek.

Diky vsem za rady.

Odpovědět