Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jakou offbaterku?

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jakou offbaterku?

Příspěvek od Chorche » Ne 20.01.2019, 12:50

poslat soukromně to asi může každej (záleží na koho narazí na poště jaxem psal), ale firma to bez licence poslat nesmí.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург

Příspěvek od Karlos » Ne 20.01.2019, 13:04

tak ty hadrníci co objednávam asi mají licenci... :ramena:
většinou co jsem si s nima psal, jsou líný se zabejvat zahraniční poštou, ona každá pošta nebere zahraniční zasilky...

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Ne 20.01.2019, 14:17

hele věř mi, že to tam fak tak je. Proč myslíš že se náhradní díly na gazely vozej složitě z ukrajiny. Kdyby to šlo jednoduše vobjednat :-D Proč myslíš že šumák složitě scháněl po rusku kanystr dyby ho moch vobjednat... Iceman mi to vysvětloval tak, že aby moch podnikatel posílat do zahraničí musí si vyběhat tu licenci, coš je hroznej složák, plus f tom ještě hraje bordel s dphčkem. Vopčas se dá dohodnout tak, že ti to za bakšiš pošle nějakej zaměstnanec ešopu jako soukromou zásilku, ale to je fak spíš vyjímka, páč na tej poště může narazit na bábu co to nebude chtít poslat (byrokracie). Já se dohadoval s kamarádem aby mi poslal to rameno asi 2 měsíce, neš vodladil fšechno co je třeba vyplnit a nakonec ho stejně několikrát na poště vyfakovali neš narazil na bábu co byla vochotná to poslat. Si pamatuju jak šumák s andy chtěli v murmansku poslat z pošty pohled do česka. Čekal sem na ně asi hodinu v autě, nasranej co jim tak dlouho trvá :-D

Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Ne 20.01.2019, 14:24

šumáka mám rozpracovanýho, ale momentálně analyzuje muj mejl co sem mu sesmolil do toho 4x4 ešopu :lol:
Nevim, já chtěl ze tří krámů hadry, bez problemu poslali....z altaje čaj taky došel. :ramena:
Z ibeje z archandělska šupliky do tokareva taky přišli...což jsem se divil :lol:

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Ne 20.01.2019, 14:27

jo ivančaj, to byla další anabáze co mi posílal ten kamarát :lol: to mu zakázali celníci, prej by to naši celníci brali jako drogy a že se do uhnije vůbec potraviny posílat nesměj :-D

Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Ne 20.01.2019, 14:54

Jo ten je dobrej...ted mam deset balicku od toho Petra...tak chvilku vydrží....na celnici pouze rengenovali...tak se asi ani nezkazí... :)

Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Ne 20.01.2019, 14:56

Vždy vše došlo...i boruvkova cikorka a cedrovy voříšky..

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Ne 20.01.2019, 15:16

no voni naši celníci na to serou, sou zavalený zbožim, ale ty ruský sou holt předposraný :-D

jozzo
Diskuzní Guru
Auto: Pajero Sport 3.0 V6 A/T rv.00
Místo/Bydliště: F-M
Věk: 29

Příspěvek od jozzo » Pá 25.01.2019, 23:51

Po kombinaci varty apod. kdy ty baterie nejsou dělány na jízdu v náklonech po delší dobu, jsem se dostal k exide (dvouhvězda) co má kontakty 0 a je údržbová. Baterie umřely na nízké hladiny.
Tuto můžu dolévat, ale zase lehce slzí přes ty odfukové otvory a tím chytá oxidace držák a spol. Stejně se rozhodila hustota na dvou článcích a čekám jestli se to po kůře srovná.

Po této baterii s klasikami končím a jdu do AGMka\gelu
Edit: nutno podotknout, že životnost klasické kyselinové baterie je max 4 roky. CA\CA to prodlužuje, ale AGM\gel jsou vyráběny na 6 let. S tím je třeba kalkulovat, při koupi a počítání co se vyplatí a co ne.

Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T,ES ,rv.00, taky půjde asi na díly...
Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T, ES, LPG, rv.99 zbyly jen díly
V6 SOHC-2972ccm,komprese 9,0,výkon 130 kW/5000 ot/min, točivý moment 255 Nm/4500 ot/min.

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » So 26.01.2019, 1:35

Jediné to alespon trošku vydrží jsou opravdu zminované Furukawy. Poslední vydržela 8 roků. Moje současná přežila dokonce zamrznutí což je klinická smrt většiny baterek. Po rozmrznutí následoval resustitační program na Cteku a zase žije. Nevím jak to je s dostupností velkých, standardní 74 tuším jsou k mání i z přestaveb Hiluxu, kam importér dává větší. Šel jsem cestou 2x stejná origo Japonka. Standarně funguju na 1, na naviják se připne automatiko (relé+stykač) druhá, která funguje jako záložní pro případ vybiti první. Pro běžná auta beru většinou Bannerky, protože mají po odrthání samolepek ještě možnost dolévání. Jinak je to často, jak zde pěkně napsal jozzo: "smrt na hladinu".

pma1
Věčnej rejpal
Auto: starex
Místo/Bydliště: doma - většinou :-)
Věk: 44

Příspěvek od pma1 » So 26.01.2019, 9:37

elbarto napsal:
So 26.01.2019, 1:35
Jediné to alespon trošku vydrží jsou opravdu zminované Furukawy. Poslední vydržela 8 roků. Moje současná přežila dokonce zamrznutí což je klinická smrt většiny baterek. Po rozmrznutí následoval resustitační program na Cteku a zase žije. Nevím jak to je s dostupností velkých, standardní 74 tuším jsou k mání i z přestaveb Hiluxu, kam importér dává větší. Šel jsem cestou 2x stejná origo Japonka. Standarně funguju na 1, na naviják se připne automatiko (relé+stykač) druhá, která funguje jako záložní pro případ vybiti první. Pro běžná auta beru většinou Bannerky, protože mají po odrthání samolepek ještě možnost dolévání. Jinak je to často, jak zde pěkně napsal jozzo: "smrt na hladinu".
tak tohle by mne zajímalo, páč já tuhle funkci aplikoval s CTEKEM preventivně a baterka okamžitě umřela, tak nevím co jsem udělal špatně.:-(

Co jsem měl na páju, tak 5 let tu slovenskou modrou potvoru, pak jsem pájo prodal, ale třeba i po měsíci stání neměla problém.
Co mi vydrželo 8 let v osobáku, tak YUASA, ale přestali ji u nás prodávat, páč byla o třetinu dražší a neměla odbyt.

sport 2,5td (2000)-L300 2,5td (1996)-W260 2,8d (1995)-P38 2,5dse (1996)-pájo 2800 (1994)-starex (2004)
se nechlubím, jenom si už hovno pamatuju ;-/

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » So 26.01.2019, 11:14

no já koupil právě yuasu, s dostupností nebyl problém. A dražší voproti exitce taky nebyla. Jinak tu resuscitační funkci bys měl pouštět jenom dyš se baterka úplně vymrtví (ctek by to měl pustit automaticky dyš schledá, že spadly volty). To do toho pustí vysoký napětí aby to vyklepalo usazeniny z těch direk v plátech. Ale nevim jak moc je to v reálu účinný, páč mě to chcíplou baterku nigdy nevyléčilo...

jozzo
Diskuzní Guru
Auto: Pajero Sport 3.0 V6 A/T rv.00
Místo/Bydliště: F-M
Věk: 29

Příspěvek od jozzo » So 26.01.2019, 12:54

pma1 napsal:
So 26.01.2019, 9:37
elbarto napsal:
So 26.01.2019, 1:35
tak tohle by mne zajímalo, páč já tuhle funkci aplikoval s CTEKEM preventivně a baterka okamžitě umřela, tak nevím co jsem udělal špatně.:-(

Co jsem měl na páju, tak 5 let tu slovenskou modrou potvoru, pak jsem pájo prodal, ale třeba i po měsíci stání neměla problém.
Co mi vydrželo 8 let v osobáku, tak YUASA, ale přestali ji u nás prodávat, páč byla o třetinu dražší a neměla odbyt.

To protože se to nemá dělat preventivně :shock: To se dělá jen v případě potřeby, jinak to baterku odporoučí.
Mám také Ctek s regen. programem, ale je to slabé. Takže používám jen nabíjení a k tomu vlastní desulfátor. Samozřejmě na otevřené údržbové baterie.

EDIT: On ten Ctek v recond modi totiž "pouze" zvýší nabíjecí napětí, aby se dobila baterie na opravdových 100%. Ale to je málo, protože napětím vrstvu sulfidu nerozbiješ. To umí jen střídavý proud o vysoké frekvenci. :shaman:

Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T,ES ,rv.00, taky půjde asi na díly...
Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T, ES, LPG, rv.99 zbyly jen díly
V6 SOHC-2972ccm,komprese 9,0,výkon 130 kW/5000 ot/min, točivý moment 255 Nm/4500 ot/min.

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » So 26.01.2019, 16:09

Nejsem prodejce Cteku, nikoho přesvědčovat nechci. Samotného by mě zajímalo zda je nějaký rozdíl mezi nabiječkou na 5A nebo vlajkovou lodí a nakopávačkou 40-50A. Pokud máš čas, snapni sem průběhy na oscilostkopu, případně to udělám až čas najdu. Všechno ostatní jsou spekulace :-)

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvek od oltcitak » So 26.01.2019, 23:15

ja mam nabijacku od https://www.nay.sk/solid-1k02-nabijacka-autobaterii uz par rokov a som spokojny.do auta som na sekundarnu 130 Ah Elecsolku(8rokov stara) pripojil natrvalo vysofrekvencny "ozivovac/desulfatizator" a zda sa ze jej to pomaha https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... ech.12.48v Chcel som ju este udrzat pri zivote az do doby,kedy ju vymenim za vacsiu(Musim navrhnut novy kuchynsky box a bude tam 170Ah Rolls(pravdepodobne))
Naposledy upravil(a) oltcitak dne Ne 27.01.2019, 10:32, celkem upraveno 1 x.

Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Odpovědět