Změny v provádění STK

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 219
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změny v provádění STK

Příspěvekod Manyjak » Stř 06.12.2017, 20:35

Phulc napsal:No já měl kdysi Audi 80 rv tuším ´81 a ta měla z výroby SAMOZATMAVOVACÍ skla komplet kolem dokola ! To by já zajímalo jakej by to asi na STK byl problém teď ! :smich: Je teda pravda , že si toho člověk na první pohled nevšim , ale bylo to móóóc příjemný ! A ten rozdíl , když mi to přední prdlo a nasadil jsem tam jiný z vrakáče ! Jak pěst na voko ! :mrgreen:

Když je to sklo a ne folie, tak to neřešej. H.

fugín
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 2
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 52

Příspěvekod fugín » Stř 06.12.2017, 21:17

Manyjak napsal:Mimo atestu na okně musíš mít správně ještě takovou kartičku s origo potvrzením a razítkem firmy. H

Kurva jakou zas kartičku? Chceš říct že atest na skle nestačí? To jako sem v příští rok v pérdeli? Vloni sem byl šikula a při couvání mi prošla zadním oknem haluz,tak sem s novým sklem při tý příležitosti nechal ošéfovat nový zadní sklo fólií s atestem to aby mě lidi nečučeli do ložnice když spím a teď to jako bude na pikaču? Jinak vloni u nás se samolepkama na zadních bočních oknech problém až do tý doby než si všimli že tam mám úplně neprůhledný folie. Začali jebat jak najatý a v tu chvíli šly samolepky stranou. No ale po upozornění že je to N1G technickou nasraně dali. Přední pevnostní s navijákem řádně zapsanej,kola taky akorát šnorchl se jim nelíbil. Ale dali.
Letos tam byl kámoš s origo šnorchlem s kterým to auto bylo zakázkově dodaný a po drahnejch letech težkej problém.
Moje poslední technická prošla se vším co mám na autě i s fotkama. Začínám mít bobky z příští kontroly
EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Michal B.
Věčnej rejpal
Témata: 16
Auto: MITSUBISHI PAJERO
Místo/Bydliště: Tam,za tím lesem doprava
Věk: 32

Příspěvekod Michal B. » Stř 06.12.2017, 21:55

Vzadu můžeš mít folie klidně uplně neprůhledný jen musej mít atest a ta samolepka by správně měla být mezi folií a oknem a pokud je třetí brzdový světlo za sklem, musí kolem něj být folie vyřízlá. Kartička pouze v případě že jsou okna pokovený...a se šnorchlem víš jak, o tom jsme se bavily...
MITSUBISHI PAJERO KRÁL DAKARSKÉ POUŠTĚ
https://www.youtube.com/watch?v=1ystwgZQeE8

Michal B.
Věčnej rejpal
Témata: 16
Auto: MITSUBISHI PAJERO
Místo/Bydliště: Tam,za tím lesem doprava
Věk: 32

Příspěvekod Michal B. » Stř 06.12.2017, 22:02

lopan123 napsal:
Phulc napsal:No já měl kdysi Audi 80 rv tuším ´81 a ta měla z výroby SAMOZATMAVOVACÍ skla komplet kolem dokola ! To by já zajímalo jakej by to asi na STK byl problém teď ! :smich: Je teda pravda , že si toho člověk na první pohled nevšim , ale bylo to móóóc příjemný ! A ten rozdíl , když mi to přední prdlo a nasadil jsem tam jiný z vrakáče ! Jak pěst na voko ! :mrgreen:

Jenže to nebyla fólie, ale sklo jako kus , ergo očíslovaný s atestama a tím pádem by ti mohli tak akorát ... pogratulovat k takový vymoženosti

Je na to už ofic schválenej a kalibrovanej měřák, takže 70 procent propustnosti, mínus 10 procent tolerance přístroje rovná se 63 procent...je li na přeních oknech méně, tak nazdar bez ohledu na samozatmavování nebo fólii...
MITSUBISHI PAJERO KRÁL DAKARSKÉ POUŠTĚ
https://www.youtube.com/watch?v=1ystwgZQeE8

Edgar
Staroffrouďák
Témata: 47
Věk: 37

Příspěvekod Edgar » Stř 06.12.2017, 22:05

Pokud to opustilo fabriku v roce kdy se to vyrobilo tak se s tebou budu soudit. To si piš. Nejste jako technici bohové rozhodovací o mým povozu.

fugín
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 52

Příspěvekod fugín » Stř 06.12.2017, 22:46

Michal B. napsal:Vzadu můžeš mít folie klidně uplně neprůhledný jen musej mít atest a ta samolepka by správně měla být mezi folií a oknem a pokud je třetí brzdový světlo za sklem, musí kolem něj být folie vyřízlá. Kartička pouze v případě že jsou okna pokovený...a se šnorchlem víš jak, o tom jsme se bavily...

Jo dík za vysvětlení. Akorát s těma mejma totálně neprůhlednýma foliema na zadních bočních bude asik problém bo ty koumáci co to u minulýho majitele lepili ňák pozapoměli nechat atest viditelnej z venku. Jebu na to,snad to příští rok zas nějak dopadne. Jo a Michale chystám se dělat jak už několik let za sebou zimní sranda setkání na stanici takže pokud by byl zájem tak je ještě na jedno auto pro kamaráda místo a spaní na stanici je zajištěný. Akorát nesmíš zas ztratit směr :mrgreen: . Kdyžtak volej číslo na mě máš.
EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 5
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 07.12.2017, 8:23

fugín napsal:[
Kurva jakou zas kartičku? Chceš říct že atest na skle nestačí? To jako sem v příští rok v pérdeli? Vloni sem byl šikula a při couvání mi prošla zadním oknem haluz,tak sem s novým sklem při tý příležitosti nechal ošéfovat nový zadní sklo fólií s atestem to aby mě lidi nečučeli do ložnice když spím a teď to jako bude na pikaču?

Vykašli se na barevný skla co dráždí STK. Existují roletky na autoskla a těmi si zatáhneš totálně neprůhledně okno jakmile půjdeš spát. A nebo obyčejné sluneční clony... https://www.autodoplnky-obchod.cz/rolet ... y-do-auta/

sumy
Legenda fóra
Témata: 14
Auto: PajeroII 2,8 wagon, civic 8.g UFO, Civic 6.g
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 36

Příspěvekod sumy » Čt 07.12.2017, 9:29

JuraS. napsal:
fugín napsal:[
Kurva jakou zas kartičku? Chceš říct že atest na skle nestačí? To jako sem v příští rok v pérdeli? Vloni sem byl šikula a při couvání mi prošla zadním oknem haluz,tak sem s novým sklem při tý příležitosti nechal ošéfovat nový zadní sklo fólií s atestem to aby mě lidi nečučeli do ložnice když spím a teď to jako bude na pikaču?

Vykašli se na barevný skla co dráždí STK. Existují roletky na autoskla a těmi si zatáhneš totálně neprůhledně okno jakmile půjdeš spát. A nebo obyčejné sluneční clony... https://www.autodoplnky-obchod.cz/rolet ... y-do-auta/
Kdepak, není nad dobře zatónovaný/zafoliovaný okna. Nějaký věčně chrastící, upadávájící, překážející, trhající se. Překážející otevření okna dobastlený s univerzálním rozměrem. To je akorát tak k zlosti a ostatním pro smích. To nefunguje jako elektrický roletky v S Klasse. Kdepak
Jo a technická i když mám komplet zadek zafoliovanej, stačila samolepka s atestem.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 07.12.2017, 9:58

já měl na břichoplazu na oknech bezpečnostní folie, na stk nic neříkali, neměl jsem k tomu žádnou kartičku a nijak to nebylo vidět, stačilo jen říct, že bezpečnost je o tom, že to poberta nepozná...

sumy
Legenda fóra
Témata: 14
Auto: PajeroII 2,8 wagon, civic 8.g UFO, Civic 6.g
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 36

Příspěvekod sumy » Čt 07.12.2017, 10:09

Jo, takže to okno stejně rozmlatí, jen se nedostane dovnitř. To dává smysl.

POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 07.12.2017, 11:57

sumy napsal:Jo, takže to okno stejně rozmlatí, jen se nedostane dovnitř. To dává smysl.

předchozí majitel bydlel v Třinci a vozil v tom nějakou pojízdnou dílnu...mě se debil snažil dostat skrz dveře a vyrval mi krytku z kliky aby zjistil, že tam žádný mechanický zámek není...oprava stála 2 litry...

Phulc
Picin
Témata: 25
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 47

Příspěvekod Phulc » Čt 07.12.2017, 18:07

sumy napsal:Jo, takže to okno stejně rozmlatí, jen se nedostane dovnitř. To dává smysl.

:smich: :smich: jako většina nápadů onoho pána ..... :smich:
Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + Mišivbuši Panděro 2,8 td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 07.12.2017, 20:10

Phulc napsal:

:smich: :smich: jako většina nápadů onoho pána ..... :smich:

Nápady byly toho pána přede mnou. I ty trdlo, číst víc to chce a pak teprve prohnat hlavou a pak dlouze niiiiic a pak teprve odpověď.

ok2mtm
Diskuzní Guru
Auto: LR Discovery 2 a LR Defender 130
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod ok2mtm » Čt 07.12.2017, 20:51

Tak dnes opakovaná technická, a auto prošlo. I pomocný VIN za předním oknem našli. Akorát nevím, jak testovali brzdy, nějak jsem si nevšiml, že by v druhé řadě měli taky válce. A stále nevím, co tam mělo být uvolněné/prasklé za spoje na rámu. Ale opravilo se to samo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo
608600360

Vrátit se na “O offroadu vážně”