Pěkné svátky a vše nejlepší do roku 2020. Komanche

Pajero II 2,8TD studený start

Málem sme tu zapomněli na Pajera! Svýho času dost oblíbenej vůz.
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Dušan
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pajero II 2,8TD studený start

Příspěvek od Dušan » Ne 01.12.2019, 6:04

Většinou na takováto témata nereaguji pokud nemám s problémem vlastní zkušenost, ale praxe mně naučila že nejlepší rady pocházej od lidí co ty auta měli a znaj je a zrovna Edgar je jeden z nich.
Sice jezdim po silnici v koncernu (3x T4) ale servisuju si je sám. Když mám nějakej problém kterej ještě neznám tak cinknu kámošovi co je dělá a on vždycky ochotně poradí a můžu říct že zatim měl vždycky pravdu ikdyž kolikrát jsem si říkal že to je přeci blbost a tím to bejt nemůže.
Párkrát jsem zkusil značkový servis a akorát mě pokaždý nasrali. Třeba když mi dělali sbíhavost tak tvrdil že to trvalo dlouho a je dražší protože bylo zarezlý uložení horního péra - ale já tam mám torzku, nebo že u starý 1,9 td chtěli měnit řídící jednotku protože se s ní nemůžou spojit - žádná tam není a OBD je tam jen kvůli imobilizéru, nebo když mi T4 2,5 tdi začala blbě v zimě startovat tak že je v háji čerpadlo nebo žhavky - cinknul sem kubovi a ten mi jen řek (pak následně ukázal jak se to dělá) špatnej předvstřik a bylo po problému a tak bych moh pokračovat.
Zkrátka rady od lidí co ty auta znaj mi ušetřilo už hooodně paněz který bych vyhodil a to že Edgar nejde pro ostá slova daleko o něm všichni ví a ani se mu kolikrát nedivím když rád poradí a nebo nabídne pomoc a naoplátku mu tady někdo začne vysvětlovat že lojza ze servisu kterej to auto vidí prvně v životě řek že je to blbost. Dělej jak chceš. Neříkám že zrovna u tebe nemůže být chyba i jinde ale každý auto trpí na nějaký neduhy a ty se prostě opkajou.

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Příspěvek od Edgar » Ne 01.12.2019, 8:39

Pozor, já ostrá slova neužívá proti lidem, ale s nima. Beru hrubost jako vlastnost hrubých lidí a moji pózu na světě, nikoho nenutím mne milovat. Ale i tací se našli v mém životě. :-)

Jinak jako abych řekl na obranu pana zakladatele vlákna tak chápu jeho rozčarování, nabídl jsem mu že ho opravit gufero na čerpadle naučím bez demontáže rozvodovýho deklu a s jistotou zpětný montáže za asi 4,5hodiny práce na ulici bez válení se pod autem a vylévání olejů i chladící kapaliny po zemi za cenu 4,5tisíce korun plus náklady na dopravu a to se asi odnechce platit, což na jednu stranu chápu ale nikoho nenutím tu vadu opravovat a klidně si může od servisáka nechat namontovat zpětný ventily z avie na vedení nafty aby se tím guferem neodlil i filtr až to za chvilku začne být horší a horší a pro další apgrejd mu na vedení nafty může hodit elektrický čerpátko ať to prostě jede dycky. Nicméně ne málo lidem jsem nabídl možnost se to naučit aby si vydanou částku vydělali příště na někom dalším věci neznalém. Ono totiž to gufero samotný přijde na 36-245,- to podle toho jestli jednořadý Corteco nebo originál Mitsubishi ale každýho věc.

Edgar
Staroffrouďák

Pozor, já ostrá slova neužívá proti lidem, ale s nima. Beru hrubost jako vlastnost hrubých lidí a moji pózu na světě, nikoho nenutím mne milovat. Ale i tací se našli v mém životě. :-)

Jinak jako abych řekl na obranu pana zakladatele vlákna tak chápu jeho rozčarování, nabídl jsem mu že ho opravit gufero na čerpadle naučím bez demontáže rozvodovýho deklu a s jistotou zpětný montáže za asi 4,5hodiny práce na ulici bez válení se pod autem a vylévání olejů i chladící kapaliny po zemi za cenu 4,5tisíce korun plus náklady na dopravu a to se asi odnechce platit, což na jednu stranu chápu ale nikoho nenutím tu vadu opravovat a klidně si může od servisáka nechat namontovat zpětný ventily z avie na vedení nafty aby se tím guferem neodlil i filtr až to za chvilku začne být horší a horší a pro další apgrejd mu na vedení nafty může hodit elektrický čerpátko ať to prostě jede dycky. Nicméně ne málo lidem jsem nabídl možnost se to naučit aby si vydanou částku vydělali příště na někom dalším věci neznalém. Ono totiž to gufero samotný přijde na 36-245,- to podle toho jestli jednořadý Corteco nebo originál Mitsubishi ale každýho věc.

Jo a detekce gufera je jednoduchá, jestli nastartuješ a pak hned začneš pumpovat na filtru a ono to neudělá tak je to na tuty tím guferem. Tož zdar.

Edgar
Staroffrouďák

Pozor, já ostrá slova neužívám proti lidem, ale s nima. Beru hrubost jako vlastnost hrubých lidí a moji pózu na světě, nikoho nenutím mne milovat. Ale i tací se našli v mém životě. :-)

Jo a detekce gufera je jednoduchá, jestli nastartuješ a pak hned začneš pumpovat na filtru a ono to neudělá tak je to na tuty tím guferem. Tož zdar.

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Věk: 100

Příspěvek od Michal Dvorak » Ne 01.12.2019, 13:39

MP28 napsal:
So 30.11.2019, 22:39
Tak dekuji. Prisel jsem pro radu, pro info vsem jsem napsal, co mi rekl servis (aniz bych napsal, ze nemate pravdu) a dovedel jsem se vyse uvedene nadavky do curaku a pic...
Takze dekuji a omlouvam se, ze jsem nezareagoval na servis samozvanych mechaniku, kteri forum vyuzivaji ke skryte sebepropagaci a nabizeji sve sluzby... samozrejme bez zaruky. Prijedou a opravi. A kdyz se to posere???!?!! Tak mate stesti, ze jdou zrovna kolem...Ale predpokladam, ze to se jim nestane, protoze jich jiz opravili stovky a vzdycky se 100% uspesnosti..
Ty jsi fakt kokot. Prijdes sem s dotazem na zavadu, kterou zazil prakticky kazdej Pajerista s naftovym motorem. Ja ti rovnou z prvni odpovim co s tim je a jak je treba to opravit. Ty jsi evidentne lama, pac jsi z toho celej vyjetej, ze bys mel sundat par picovinek z motoru a to gufero vymenit. Taxe ti nabidne Edgar, ze dokonce prijede a opravi, na coz bych se ja osobne ani nevysral. A co udelas ty? Jelikoz je to tady banda pitomecku, co si jen honi ego a ksefty, tak vyrazis do jakyhosi servisu a vysvetlis nam tady, ze ti zavadu na cerpadle, ktery je MECHANICKY a zadna elektronika v nem neni, nediagnostikovali. A jeste ti udelali rozbor oleje. Tak ptedpokladam, zes videl nejakou sjetinu z diagnostiky a zpravu z laborky. Asi ani jedno, vid?
Proste ses nechal ojebat. A ted jsem fakt zvedavej kdo ti to zed opravi, ptotoze tady asi nikdo, ty uz vubec ne a z my zkusenosti tohle servisy moc nedelaji
Tak hodne uspechu preju

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49

Příspěvek od Phulc » Ne 01.12.2019, 18:05

MP28 napsal:
So 30.11.2019, 22:39
Tak dekuji. Prisel jsem pro radu, pro info vsem jsem napsal, co mi rekl servis (aniz bych napsal, ze nemate pravdu) a dovedel jsem se vyse uvedene nadavky do curaku a pic...
Takze dekuji a omlouvam se, ze jsem nezareagoval na servis samozvanych mechaniku, kteri forum vyuzivaji ke skryte sebepropagaci a nabizeji sve sluzby... samozrejme bez zaruky. Prijedou a opravi. A kdyz se to posere???!?!! Tak mate stesti, ze jdou zrovna kolem...Ale predpokladam, ze to se jim nestane, protoze jich jiz opravili stovky a vzdycky se 100% uspesnosti..
A v čempak , že tu pravdu nemáme co ? Tak nám pověz co ti řekli na té diagnostice ....já ti to řeknu : PÍČU :smich: A proč tomu tak je ses už mohl dozvědět od ostatních :!:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + Mišivbuši Panděro 3,2 td + Hlítka Y61 3,0td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 101

Příspěvek od Karlos » Ne 01.12.2019, 18:53

ste ho vyplašili...teď už se nic nedovime ;)

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » Ne 01.12.2019, 19:19

Rejpale ..... :lol:

Jeff
nováček
Auto: Pajero 2,8Tdi

Příspěvek od Jeff » Ne 08.12.2019, 12:19

Zdarec to bych rád viděl jak to Edgar vymění bez vytahnutí chladiče.To je asi celkem šikovnej. Já jsem si gufero nakonec měnil sám ,ale už to začíná zase pomalu pičovat. A ještě k tomu se line z motoru za studena nebo při vyšších otáčkách takovej šouchavej zvuk.Možná to dělá napínák řetězu .
Nevíte jestli se dá samostatně koupit popřípadě vyměnit bez demontáže předku motoru?

Edgar
Staroffrouďák

Příspěvek od Edgar » Ne 08.12.2019, 17:47

Bez vyndání chladiče to jde udělat, ale je tam míň místa, já si jej raději vyndám pro více prostoru ale jde to. Stejně vyndám jen vývěvu a pak čerpadlo.

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » Ne 08.12.2019, 18:04

U já si to vyndaval bečz toho abys vyndal chladič ...pokud se nepletu . :pivo:

Edgar
Staroffrouďák

Příspěvek od Edgar » Ne 08.12.2019, 19:27

To si už houbes pamatuju, ale fungovalo to.

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » Ne 08.12.2019, 19:34

No jasán :pivo:

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Věk: 100

Příspěvek od Michal Dvorak » Ne 08.12.2019, 19:53

Jeff napsal:
Ne 08.12.2019, 12:19
Zdarec to bych rád viděl jak to Edgar vymění bez vytahnutí chladiče.To je asi celkem šikovnej. Já jsem si gufero nakonec měnil sám ,ale už to začíná zase pomalu pičovat. A ještě k tomu se line z motoru za studena nebo při vyšších otáčkách takovej šouchavej zvuk.Možná to dělá napínák řetězu .
Nevíte jestli se dá samostatně koupit popřípadě vyměnit bez demontáže předku motoru?
Tak to mi teda vysvetli, z jakyho duvodu bych mel vyndavat chladic??? Cerpadlo je uplne z druhy strany.
Sundam intercooler, odpojim baterku abych si neskrt o starter, sundam vrtuli z viskospojky, vyhodim vyvevu a servopumpu a cesta je volna. Pri zpetny montazi pak jeste viko ventilu.
Nevidim jedinej duvod k vypousteni vody a vyndavani chladice.

Odpovědět