Které Pajero je vhodné ?

Málem sme tu zapomněli na Pajera! Svýho času dost oblíbenej vůz.
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 8
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Které Pajero je vhodné ?

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 8:59

Budu měnit břichplaza za něco jiného. Bydlím uprostřed města, nemám zahradu, garáž. Jsem ale pralesní typ s kladným vztahem k přírodě. Postupně jsem během několika let dospěl k názoru že budu klidnější řidič s offroadem nebo SUV. Už jen kvůli jiným účelům co bych po autě chtěl. Nechci jezdit Tisovec. Nechci se prodírat lesem. Chci spíš auto se kterým se dá zajet na nákup třeba do centra Černý most. A pak si zajet do Milovic. Moje volba padla na Pajero. Ale které? Který motor? Převodovku? Chci kombíky. Musí to být. Je pro Pajero 200.000 km už moc ? Nejsou s ním problémy s naftou jako má LC ? Je v základu z výroby Pajero připravené zvládnout spanilou jízdu milovicemi? Jak je to se servisem? Troufne se na něj i běžný opravář? A potřebuje furt nějakou opravu? Pls nemoralizujte že je to pro mě nesmysl, že ho nepotřebuji. Potřebuji nějakého offíka. Chci.

Taz
Táta surfer
Témata: 29
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Re: Které Pajero je vhodné ?

Příspěvekod Taz » Stř 15.03.2017, 10:37

[quote="JuraS."]Budu měnit břichplaza za něco jiného. Bydlím uprostřed města, nemám zahradu, garáž. Jsem ale pralesní typ s kladným vztahem k přírodě. Postupně jsem během několika let dospěl k názoru že budu klidnější řidič s offroadem nebo SUV. Už jen kvůli jiným účelům co bych po autě chtěl. Nechci jezdit Tisovec. Nechci se prodírat lesem. Chci spíš auto se kterým se dá zajet na nákup třeba do centra Černý most. A pak si zajet do Milovic. Moje volba padla na Pajero. Ale které? Který motor? Převodovku? Chci kombíky. Musí to být. Je pro Pajero 200.000 km už moc ? Nejsou s ním problémy s naftou jako má LC ? Je v základu z výroby Pajero připravené zvládnout spanilou jízdu milovicemi? Jak je to se servisem? Troufne se na něj i běžný opravář? A potřebuje furt nějakou opravu? Pls nemoralizujte že je to pro mě nesmysl, že ho nepotřebuji. Potřebuji nějakého offíka. Chci.[/quote
]Jaké problémy s naftou má LC??? Záleží kdo těch 200 před tebou najel a kde. V základu určitě...ale po silnici...pokud to chceš poslat do terénu tak to musíš aspoň slušně obout. Troufne...ale ne pokaždý to dopadne dobře,když o tom nic nev.í
Ale když to zjednodušíš tak když koupíš slušný dvojkový s 2.8 td a SS tak to asi splní zhruba tvý představy...průser je že když bude slušný tak bude drahý...to už koupíš levněji to novější ale spolehlivost pak nemá smysl řešit.
A moralizovat není proč,důležitý je že ho chceš...ale jestli to bude zrovna pajero je otázka času,zkus a uvidíš...
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 10:43

Díky za odpověď. Pokud stačí 2.8 pak super. Plánuji auto vybírat spíš od městského řidiče co nikdy v těžkém offu nejezdil. Půjčím si automechanika na omrk. Když to vyjde. S obutim počítám. Ale co spodek? Neorvu tam něco?

Sent from my Vodafone Smart Tab 4G using Offroad Forum CZ mobile app

LukasN
Věčnej rejpal
Témata: 39
Auto: paja 2.5 TD rv 96 wagon
Místo/Bydliště: Brčekoly
Věk: 36

Příspěvekod LukasN » Stř 15.03.2017, 13:17

no ono staci i 2.5 ale 2.8 je mnohem lepší :-) jenže jako u vetšiny offu je problém s ramem a kastlou. najít zdravé je docela nadliský ukon. když se ale povede sehnat je to super auto nebo aspon podle mě. Taz má pravdu záleží kdo jezdil s tím autem pred tebou

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 13:22

Na co bych si tedy měl dát pozor?

Sent from my iPhone using Offroad Forum CZ

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 13:27

Jo a klasiku a nebo sport?

LukasN
Věčnej rejpal
Témata: 39
Auto: paja 2.5 TD rv 96 wagon
Místo/Bydliště: Brčekoly
Věk: 36

Příspěvekod LukasN » Stř 15.03.2017, 15:08

ja mam klasiku. sedni si do obou a vyber si co ti bude vice sedet. hlavne na korozi u zadnich kol na rámu tam kde je číslo rámu

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 17:27

Díky. Upozorním na to mechanika. Sport je v čem odlišný ? Nechci to na tahání dřeva z lesa a ne bydlím na vesnici. Zato silnice v Praze někdy nahrazují tankodrom. Ale hlavně jezdím na ryby a to je plné naložený kombi k se sklopenýmy sedadly po polních cestách a podobně. Ale primárně na nákup do obchodu. Baví mě jezdit přírodou. Mám š octavia 4x4

gorila
Závislý diskutér
Témata: 1

Příspěvekod gorila » Stř 15.03.2017, 17:54

jestli jezdíš do teď Octavií, to budeš koukat... :shock:

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 18:05

gorila napsal:jestli jezdíš do teď Octavií, to budeš koukat... :shock:

V jakém smyslu? Odhadnu. Jezdí to pomalu. Doted jezdím podle předpisů. Dodržuji takovou rychlost kterou mi umožňuje dopravní situace přede mnou a podle toho, že teď píšu jsem i vždy dokázal zastavit bezpečně před překážkou. Asi podle vtipu "pane policisto nevrťte mi že jsem letěl příliš nízko!" Tzn. v mém případě zúžení, nezúžení. Z pražského Jarova v 7:30 do Brna, 3/4 hodiny jednání a cesta zpět a ve 12:04 doma na Jarově. Předminulý víkend. Loni na jaře jsem byl i rychlejší. Manželka se děsí vedle mě a tak ji chci dát pocit bezpečí rozvážnou jízdou v "tanku". Vojenské Dingo se sehnat nedá, škoda.

Taz
Táta surfer

Příspěvekod Taz » Stř 15.03.2017, 18:28

No,ono to není úplně jen o pomalosti,ono se to rozjet dá taky slušně...horší je to pak zastavit, a taky ta stabilita je trochu jiná...ale pokud to chceš tak tomu leccos odpustíš,v tom nevidím problém. Sport je víc civilní,nižší kabina ale spoustě lidí se zamlouvá...záleží jak seš velkej,klasický pájo je příjemně vysoký i uvnitř...jak psal Lukáš,chce to zkusit...zkus paňoura,ten má sporta..
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 15.03.2017, 18:30

No mám 183 na výšku a 40 míň na váhu, pupík tak 8 měsíc....
jo a neodpověděl jsem s tou naftou. Měl jsem v pácu i Toyotu LC, chtěl jsem tu v motorem 2,8 jenže tady na foru píšou že je to samá elektronika a má to problém s naší naftou. Musí se vychytat od koho brát naftu a do to aditivy..jestli ne tak se odpálí vstřiky a i motor. a to nechcu, v autech se nevyznám, tedy v opravě, odjedu i s bagrem. Jak něco odpadne a auto jede dál tak to tam nemělo co dělat, jezdil jsem půl roku (a usilovně) s daiwo nubira 2,0 a mělo to prasklý ložisko na klikovce v motoru. Rachot to byl pořádný a dal jsem to na opravu až za mnou přišel místní policajt, že budím důchodce z nedalekého domova. Octívii co jsem koupil tak jsme s ní jezdil asi dva měsíce a pak to dal do servisu aby se koukli co je třeba opravit. Prý se jim do ruky vysypaly přední brzdové destičky a nevěřili mi, že jsem s tím normálně po Praze jezdil. Že prý to nemohlo vůbec brzdit. Prdlajs.

gorila
Závislý diskutér
Témata: 1

Příspěvekod gorila » Stř 15.03.2017, 19:40

tak to se do sportky nevejdeš...

Emocuc
Legenda fóra
Témata: 11
Auto: Trabant 601/353 , pajero 2.8 , fábijej
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Stř 15.03.2017, 19:50

Mno chválím správný výběr auto.Určitě se zkus v nějakém projet aby si věděl do čeho jdeš.Já s pajerem jezdím velice rád , na ryby super auto.Cejtíš se v tom jako pán , sedačka super.Seš vejš než kdejakej vosobák , pravou ruku si hezky opřeš o opěrku a kocháš se.Osvětlení v noci bezva a hlavně te nevoslní kdejakej kokot s dálkovejma.Ale má to oproti vochcávce i ´stiné´ stránky.Trošku to víc váží , odpužení alá wartburg takže s tím jezdíš uplně jinak , napohodu.Já s tím jezdím podobně jako v nákladákem i na dálnici se za nějaký zařadím a nekotlím.Jo a ještě jsem zapomněl , zrcátka sou lahůdka s tím se couvá naprosto v pohodě , má to uši a ne kapky.A k motoru , 2.8 má rozvod řetězem , jestli se nepletu předkomurkové spalování a není to vyhnanej motor na co nejvíc kobyl.Dle mě to náchylné na naftu není a motor vydrží dlouho když se mění olej třeba po 10 + filtry.
Ruský agent , krycí jméno ´Kapršpion´

Taz
Táta surfer

Příspěvekod Taz » Stř 15.03.2017, 20:07

JuraS. napsal:No mám 183 na výšku a 40 míň na váhu, pupík tak 8 měsíc....
jo a neodpověděl jsem s tou naftou. Měl jsem v pácu i Toyotu LC, chtěl jsem tu v motorem 2,8 jenže tady na foru píšou že je to samá elektronika a má to problém s naší naftou. Musí se vychytat od koho brát naftu a do to aditivy..jestli ne tak se odpálí vstřiky a i motor. a to nechcu, v autech se nevyznám, tedy v opravě, odjedu i s bagrem. Jak něco odpadne a auto jede dál tak to tam nemělo co dělat, jezdil jsem půl roku (a usilovně) s daiwo nubira 2,0 a mělo to prasklý ložisko na klikovce v motoru. Rachot to byl pořádný a dal jsem to na opravu až za mnou přišel místní policajt, že budím důchodce z nedalekého domova. Octívii co jsem koupil tak jsme s ní jezdil asi dva měsíce a pak to dal do servisu aby se koukli co je třeba opravit. Prý se jim do ruky vysypaly přední brzdové destičky a nevěřili mi, že jsem s tím normálně po Praze jezdil. Že prý to nemohlo vůbec brzdit. Prdlajs.

Možná upřesni o jaké toyotě vlastně píšeš,označení LC tedy Land Cruiser je používaný na většinu z nich ale jinak mám pocit podle popisu že ti jde o řadu 90-95 ale ani u nich ty problémy s naftou nejsou nijak pověstné,to bych netvrdil...jo,a na sporta zapomeň,na to fakt nemáš postavu :-D ... jsme skoro stejní :-). ...je fakt že jestli jsi schopen jezdit s autem až do tý doby než mu něco upadne tak sháněj toyotu řady 70...ty auta jsou téměř nezničitelný,jezdí s tím tady jeden člověk na letišti a to auto prostě pořád drží pokupě...sice vypadá hrozně ale furt jezdí a vydává různé zvuky...

Vrátit se na “Mitsubishi”