Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Pajero V80 rozvodovka problém

Málem sme tu zapomněli na Pajera! Svýho času dost oblíbenej vůz.
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Saiky
nováček
Auto: Pajero V80
Stav: Offline

Pajero V80 rozvodovka problém

Příspěvek od Saiky » Út 17.09.2019, 13:20

Dobrý den,

mám MI Pajero V80 3.2 DiD 125Kw automat r.v 2008 s poctivím nájezdem 149tis. O víkendu se mě stalo následující. Po cca. 30 km jízdy najedou zvláštní zvuk od rozvodovky - kov na kov takové jakoby kovové šourání - po zpomalení zvuk zesiloval a při zastavení malé cnaknutí a najednou vše přestalo. Auto fungovalo naprosto v pořádku. Po další cca. 20 km se rozvítila ikona mezinápravového diferenciálu ( Olej měněn ve 100tis. ) a začla blikat. Zastavil jsem, vlezl pod auto jestli něco neteče a nic. Zkusil jsem dát pohon 4x4 a nešlo. Auto jsem zhasnul, nastartoval, ikona zhasla a v autě jsem pokračoval dalších cca. 40km úplně bez problémů. Těsně před domem se to stalo zase a opět jsem udělal to samé a auto fungovalo normálně. Zajel jsem na jednu polní cestu zkusit 4x4, střeďák, redukci a vše funguje. Poté jsem vlezl pod auta a zkusil vůle na předním kardanu a ty jsou v pořádku.

Dnes jsem jel cca 10 km a pod autem je slyšet divné hučení. Nic nesvítí, auto jede normálně. Byl jsem u svého mechanika, který to napíchl na diagnostiku a žádný problém nenašel.

Teď jsem se byl objednat do originál MI servisu, tak jsem zvědavý co to bude.

Nezažil někdo něco podobného?

Děkuji

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49
Stav: Offline

Re: Pajero V80 rozvodovka problém

Příspěvek od Phulc » Pá 18.10.2019, 19:38

Nooo , podobný problém mám taky , ikdyž ne úpně stejný , ale myslím , že závada bude stejná . Buď závada na servopohonu přiřazování , nebo čidlo . 21. 10. jedem do serevísu , tak uvidíme kde je zakopanej pes . :ramena:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + Mišivbuši Panděro 3,2 td + Hlítka Y61 3,0td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

Odpovědět