Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

PS 10 převodovka

Na Morčákovo přání přidáváme sekci pro mýty obestřené vozy
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
Pavel779
Legenda fóra
Auto: Rumun s dojčlandským srdcem 19TD-bejvávalo, teď už jenom krabice Toytoyka
Místo/Bydliště: Lysá city
Stav: Offline

PS 10 převodovka

Příspěvek od Pavel779 » So 02.12.2017, 16:15

Ahoj, kluci nevíte z čeho tam je převodovka? Otec tam má Iveco motor, a jde o to že dvojka jde přes synchrony a páka tam taky lítá jak nudle v bandě asi kulisa ? Zrepasovat nebo jinou?
Díky díky díky Pavel

kovovýroba, doprava, odtahy do 2t.

Josef Simunek
Diskuzní Guru
Místo/Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: PS 10 převodovka

Příspěvek od Josef Simunek » Ne 03.12.2017, 15:04

ma rovnou, nebo zahnutou saltpaku ? Hod kdyztak foto. S rovnou saltpakou u poslednich modelu uz mely ZF prevodovky, ty predchozi se zahnutou saltpakou byly nejake spanelske.

-----------------------------------------------------------
Samurai 410 , 1.0, celoplech, 1983, super stav
Santana PS-10, 2006, zatim bez problemu
Gaz 69, rok neznamy, u mne 25 let bez vaznejsi zavady :-)

Autor tématu
Pavel779
Legenda fóra

Příspěvek od Pavel779 » Ne 03.12.2017, 16:12

zahlou. zítra to ještě nafotím ZF je Iveco?

JirkaCB
nováček
Auto: Santana Anibal pick-up, GAZ 66

Příspěvek od JirkaCB » Ne 03.12.2017, 18:58

Ahoj, PS10 má převodovku land rover LT85 (2xzalomená řadící páka) Snadno se opravuje, moc nevydrží a díly jsou ůdajně dostupné. Anibal má převodku ZF (rovná páka) určenou půvvodně pro BMW E46 3.0i motor M54, pouze má svoje vlastní příruby. V Santáně ani u zastoupení ZF nemají ponětí co je to za převodku. Já mám Anibala a měl jsem stejnej problém, tj vůle na řadičce a špatně řadící dvojka. Bylo to spojkou, Přepákování má kloubky s čepy. 1x praský čep+ velká vůle na kouli řadičky. Vše je snadno opravitelné nebo dostupné z BMW E46. Výrobce převodovek ZF dodává pro všechny možný značky i pro Iveco. Převodovka v Anibalu nemá s Ivecem nic společného, vnitřnosti jsou BMW, skříň speciál pro santanu. Další info o rozvodovkách nápravách a všem na tomto hustoukrutnočarostroji na 777125308.

PS :Santána neni pro měkouše, pouze pro psychycky velmi odolné jedince. Nebo blbce, kteří si nechtějí přiznat chybu,

Autor tématu
Pavel779
Legenda fóra

Příspěvek od Pavel779 » Po 04.12.2017, 9:13

:lol: :lol: :lol: PS :Santána neni pro měkouše, pouze pro psychycky velmi odolné jedince. Nebo blbce, kteří si nechtějí přiznat chybu, jo tak to už mi je po roce jasný, už jsem na tom stroji strávil pár příjemných chvilek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
každopádně moc díky za info, teď udělám obě prasátka a v létě to lousknu

Autor tématu
Pavel779
Legenda fóra

Příspěvek od Pavel779 » Po 04.12.2017, 16:52

JirkaCB napsal:Ahoj, PS10 má převodovku land rover LT85 (2xzalomená řadící páka) Snadno se opravuje, moc nevydrží a díly jsou ůdajně dostupné. Anibal má převodku ZF (rovná páka) určenou půvvodně pro BMW E46 3.0i motor M54, pouze má svoje vlastní příruby. V Santáně ani u zastoupení ZF nemají ponětí co je to za převodku. Já mám Anibala a měl jsem stejnej problém, tj vůle na řadičce a špatně řadící dvojka. Bylo to spojkou, Přepákování má kloubky s čepy. 1x praský čep+ velká vůle na kouli řadičky. Vše je snadno opravitelné nebo dostupné z BMW E46. Výrobce převodovek ZF dodává pro všechny možný značky i pro Iveco. Převodovka v Anibalu nemá s Ivecem nic společného, vnitřnosti jsou BMW, skříň speciál pro santanu. Další info o rozvodovkách nápravách a všem na tomto hustoukrutnočarostroji na 777125308.

PS :Santána neni pro měkouše, pouze pro psychycky velmi odolné jedince. Nebo blbce, kteří si nechtějí přiznat chybu,
Obrázek

tak alespoň fotka páky, pod auto vlezu až bude lepší počasí,
jo a možná ti bude volat otec a tahat nějaký rozumy, tak měj prosím strpení je to starší člověk(71) :D

filousnik
Pokročilý diskutér
Auto: Santana PS10

Příspěvek od filousnik » Stř 08.08.2018, 12:06

Zdravím, tak se mi taky vysypala převodovka na Satanu. Je to ten typ se zalomenou pákou. řešil jste to někdo? mám okousaný drážky na hlavním hřídeli a pár ložisek v hajzlu. Ty díly jsou teda totožnný s převodovkou na LR LT85? Na to se ta hřídel pořídit dá za celkem rozumnej peníz asi i ty ložska. dík za info.

Odpovědět