kupte kosy neš nebudou

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 440
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kupte kosy neš nebudou

Příspěvekod Chorche » Čt 16.08.2018, 0:19

montáž mi nedržej šrouby, montáž nasunuju na kámen. Kámen držej 4 čtyrky šrouby přilepený loktajtem :-)
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

zelenac
Věčnej rejpal
Témata: 0
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvekod zelenac » Čt 16.08.2018, 19:31

No dobre,tak teda kamen,ked sa uz vyjadrujeme odborne :wink: .Ratam,ze ako kropic mas z toho vysypane dost,co?Takze to mas vyskusane.Ja sa rozhodujem,ci na simcu dat kolimator,alebo kuker...oboje3X zvecsenie.Kuker je mensi a lahsi,ako ten kolimec,ale zasa s tou svietiacou bodkou sa mieri paradne!KZnamy to ma na sa26ke pumpicke a nema to chybu!Ja som mal na 26ke otvoreny kolimator...tiez to bola parada,lenze sapik mi spadol a kolimec sa rozsypal :cry: .Tento rurkovy vypada byt pevnejsi.
Vejre,mas pravdu,mal som ten prach listockovy a tento novy je z 2017,take zelenkave,ci zelenozlte zrniecka,asi 3 ci 4 odtiene...mozno viac.Zato som myslel,ze to pomiesali daky odpad.V kazdom pripade stoji za hovno...skusim ho naladovat na kasullove tlaky,ak by vyhorel.Ak nie,bude na formatovanie nbc.
Na 45lc mam teraz vychytanu navazku 8.6gr D032 pod 200gr strelu.Ten hori docista(aj 14gr D036 fakci dobre,ale uz trocha spini),ale nemeral som rychlost,ani presnost...na strelnici bol naval a kazdy chcel skusit ''henryovku'' :lol: a ja som mal len krabicku nabojov.Riesili sme tam hlavne kamosovho kropacka s dojebanym ustim,ktore krivo odvrtal(ako kral kokotov,rucnou vrtackou :shock: ) a flinta rozhadzovala ako daka brokna :mrgreen: a jednu 88 so zahrdzavenym plastom na usti...ta rozhadzovala tak,ze na 50 m netrafil ani pistolovy terc......(ten prihrdzaveny plast sa musel odbrusit a potom tam novy kusok dovarit) rossinu som zobral len tak....
Na svajcarak mi treba este pockat kym dorastiem :wink: ...na nase strielanie pre radost staci aj lovex,ci vektan :wink:

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 16.08.2018, 20:29

no no simču bych dal kukr, ideálně 2,5-4x40 s nasvícenou osnovou. Klidně nákou lepší čínu.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 16.08.2018, 20:37

já mam na kose něco takovýdleho jen bes toho lejzru https://www.scvector.com/products/view/id/SCOM-20.html

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » Čt 16.08.2018, 21:38

Ten odkaz mi v rajchu neotvori....az zajtra v polsku.Kuker mam daky rusky vojensky..3x 26.Je fajny,maly,lahucky a bez blbiniek,co sa mozu pokazit.A na simcu akurat sedi,lebo je kratky a tak sa da nabijat z pasika.
Kolimec cina 3x40 s hrdym nazvom,bushnel :lol: .Ale znamemu na pumpicke drzi uz zo 2k ran a to je na cinu dost,myslim si.
Akurat ma sere,ze mam obidva.Keby som mal len 1 z nich,tak som s kazdym spokojny,ale takto je to nahovno :ramena:
Zvecsenie viac,ako 4x nechcem....potom moc vnimam,ako sa klepem a zbytocne ma to sere :mrgreen:

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 16.08.2018, 22:01

no zvěčení ti píšu 2.5-4 ideálně štelovatelný. 4 stačí na 200-300m u kosy. Já mam 2,5-9 a víc jak 4 stejně nedávam. Ale průměr 26 je málo. Vim že to běžně rusové dávaj na dragunovy, ale číňan bude mít málo světla. F šeru pak uvidíš hovno... Proto sem ti psal průměr aspoň 40.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » Pá 17.08.2018, 9:11

Ked tych 40 vypada na malej simci trocha nezvykle,pre moj vytribeny cit pre estetiku :wink: ...ale nato bude cas az v zime.Tak este mam cas spekulovat.Hlavne sa poobzerat,ci to nablizku niekto nema namontovane.Predsa len,v reali to je ine,ako na obrazku.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » So 18.08.2018, 12:21

Chorche napsal:já mam na kose něco takovýdleho jen bes toho lejzru https://www.scvector.com/products/view/id/SCOM-20.html

To vypada celkom paradne!S tym rychloupinanim si spokojny?

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » So 18.08.2018, 13:19

jo, jen mam stejný na montáži a sundavam to i s montáží z kamene

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » So 18.08.2018, 22:52

To vypada byt dobre riesenie.Ja som najprv chcel pribodnut listu na ten dekel zaveru,ale dako to nik nechvali.Tak asi tiez budem musiet pripasovat daky kamen na bok.Mozno by to pasovalo aj z 58ky :ramena: ...vyrabat sa mi to dako nechce.Ale asi budem musiet :cry: ,co pozeram po nete,tak volako vsetci zacali tieto drziaky robit z hlinika a to sa mi dako nepaci.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 19.08.2018, 10:24

no na dekl určitě ne, dyk tam je vakl :-) z hliníku bych to nedělal, to by se mohlo vyžvejkat, použít z kosy by asi šel, případně z kalacha, ten je podobnej. De voto ale, abys měl pak kukr nad závěrem uprostřed a ne hozenej ke straně (tlouštka kamene je úmerná k šířce rámu versus použitá montáž).

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » Ne 19.08.2018, 23:10

Simca na dekli ziadny vakl nema...je to presny odliatok s vyfrezovanymi cinnymi plochami.Ide o to,ze do zadnej casti mlati zaver a to by asi kuker dako nepotesilo.I ked sa predavaju tieto dekle,ale su to hlinikove odliatky.Zato chcem ten kamen supnut na bok tela.Vlastne,ide len o ten kamen,plus ten kusok zakladne,co sa na kamen nasuva.Ostatok by sa musel dorobit,lebo pouzitim montaze z kalacha by bol ten kuker moc vysoko.To vystredenie by potom uz nemal byt problem,aj ked si myslim,ze os kukera nemusi byt presne nad osou hlavne...na jednej 88me,co som mal,to bolo dost mimo osi a dalo sa s tym triafat.Len bolo treba odhadnut vzdialenost a mierit bud tam,kde clovek chcel,alebo kusok doprava,ci dolava....podla toho,ci sa strielalo na 100,200,alebo 300m.Ale rozptyl som mal aj tak vecsi vplyvom klepanice ruk,ako to,ze kuker bol nastreleny na stred na 200m.
A ty mas tu montaz ocelovu,ci hlinikovy odliatok?Cinan toho vyraba mraky,ale zas mu nerobi problem napisat na hlinik,ze ocel.A origo montaz na simcu sa mi dako nedari zohnat....robili sa vobec?

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvekod zelenac » Pá 26.10.2018, 7:57

Cez vikend by som rad oslavil vyrocie republiky na strelnici a tak mi treba trocha poprebijat.
Vejre,mam otazku.Co povies na 20gr prachu D37-1 pod strelu tazku 200gr,seating dept 8mm?Qukloadom mi vysla rychlost daco cez 600m a tlak by bol este skoro 200 atm pod maximom.Kua,zabudol som raz,-454kasull.Strela je z lugrovej nbc,Na gunshope to jeden sikovny clovek s nickom hides plni moduritom,tak by som to skusil tiez.Pripadne niecim inym....ide mi o to,na aku najvyssiu rychlost to dokazem vyhnat.
Pod 250gr strely od aresa teraz davam 20gr vectan sp2.Lieta to dobre,nbc su cistejsie ako po lovexe,ale i tak ich este ocaduje.Rychlost pomeriam v nedelu,ak nebude prsat.Akurat ma sere,ze som kupil SaB male puskove zapalky a tie vypadaju moc tvrde,tak ked strielam v 2cinnom rezime,tak zhruba polovica nabojov neodpali na prvy raz.Takze musim vymenit pruzinu,alebo ich radsej dostrielam v 1cinnom rezime.Uz som objednal federaly a aj nejake ruske...vraj tie ruske pouzivaju westernaci,tak by mali byt mekke.Akurat neviem,ci zas vydrzia tlaky a nezacnu moc tiect.Musim vyskusat.

Vrátit se na “Všechno vo kvérech”