Jak získat zbroják aneb pište rady pro ty kerý chtěj začít

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak získat zbroják aneb pište rady pro ty kerý chtěj zač

Příspěvekod Chorche » Po 26.01.2015, 15:42

video sem viděl, jen sem z toho nák neviděl souvislost s tim městskym poskokem
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Dfender
Věčnej rejpal
Témata: 46
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Po 26.01.2015, 18:15

itchy355 » pon 26.01.2015, 11:57 napsal:No však u toho Vsetína je střelnice která patří tý zbrojovce, o tom sem mluvil..

Ono na druhou stranu není důvod nezastřílet si i na 100m.. kromě toho, že cena výstřelu je taky pěkná..nejlevnější hotovej náboj cca 150Kč + .. nejlevnější přebitej minimálně 30kč a to bys musel lisovat střely z vystřelenejch nábojnic a nebo rovnou soustružit.

Eště pěkná věc v této ráži je Hamr od Highland Arms. Ten vyjde na nějakejch 60 bez optiky..

Na sto metrů tímto nábojem asi opravdu nikdo při smyslech střílet nebude. Nejlevnější CIP střelivo je 100/kus a jestli dokážeš udělat náboj za 30,- korun tak jich beru neomezené množství, nábojnice dodám, jsi mimo realitu.
Rád bych znal postup jak, nejspíš ve sklepě, lisuješ střely z vystřelených nábojnic, moc mě to zajímá :shock: :mrgreen: rád se na to dorazím podívat, člověk se učí celý život :-)

Strelec
Staroffrouďák
Témata: 1
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 48

Příspěvekod Strelec » Po 26.01.2015, 18:52

Proč bych nestřílel na 100metrů... když na druhý straně bude auťák, pancéřová deska, hasišák, nebo něco podobnýho k destrukci? :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - taková šedá motorová myš
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Vejr
Věčnej rejpal
Témata: 87
Auto: Aro 243 TD
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vejr » Po 26.01.2015, 19:10

Rád bych znal postup jak, nejspíš ve sklepě, lisuješ střely z vystřelených nábojnic, moc mě to zajímá :shock: :mrgreen: rád se na to dorazím podívat, člověk se učí celý život :-)

prolez si gunshop forum nebo střelectví, jsou blázni co tohle dělaj, trochu mě to lákalo ale jde to moc pomalu. Třeba .223 se lisujou ze starých 22LR

a do 50ky za 30 korun není ani prach, je to tam přes 200gr
do or die

itchy355
Diskuzní Guru
Témata: 32
Auto: HDJ 80
Věk: 34

Příspěvekod itchy355 » Út 27.01.2015, 7:12

Není na tom žádná věda. Stačí na to ruční tunovej lis, šikovnej soustružník, a celkem hodně času :D ..vyrábět to na prodej se fakt nevyplatí. Já na nábojnice prdim, musel bych shánět minimálně .40sw a těch se po střelnicách moc neválí. Aktuálně jsem ve stavu, kdy mám všecko vymyšlený a čekám jen na výbavu. Hlavní problém je pro mě olovo..lejt se mi to moc nechce a drát je drahej, ale asi s ním začnu ať se nedrbu s litím :-X

http://forum.gunshop.cz/domaci-vyroba-p ... d3963e4cd4

200 grs prachu je pokud nekecám 20 Kč, ale té fuk, chtěl jsem víceméně říct že i přebíjený střelivo je drahý..chytáte se blbostí.

PS Ještě existuje toto, ale pekelně drahý:

http://corbins.com/prices.htm
Všecko je to v p.....

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Út 27.01.2015, 9:46

A s tím se chceš trefovat na kilometr a půl? :-) v době monolitů s těsnícími drážkami? :-) ale dobrý, já bych do toho ale nešel ani v době věčného ledu a sněhu, to radši luk a šípy :-))
Jen semtínský prach je určitě přes třicet, tenhle nápad je prostě opravdu nesmysl :-)

itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » Út 27.01.2015, 11:06

V kontextu nikdo nemluvil o kilometru a půl, ale o ceně. A domácí výroba přesných střel samozřejmě možná je; je to jen otázka kvality matric, který se pak už ideálně kupujou za ty drahý prachy.

Vyrobit střelu není žádná raketová věda, nemluvím tu o chemický továrně na bezdýmák.

U střel a jejich trefování jde jen o konstantní hmotnost, konstantní tvar, konstantní složení materiálu jak pláště tak jádra. Je docela fuk, kolik ta střela přesně váží, jde o to aby všechny byly stejný!

Materiál jádra sliješ z Xkg novýho olova, tím zajistíš homogenitu směsi.
Materiál pro plášť si musíš koupit ve formě plechu, protože nábojnice samozřejmě nejsou dostatečně stejný.

Vylisuješ kalíšky pro plášť, na zakracovací matrici zakrátíš. Rozdíl hmotnosti nula prd.
Uliješ polotovar pro plášť, ten protáhneš kalibrační matricí. Rozdíl hmotnosti nula prd.
Vlisuješ jádro do pláště zároveň zahrdlíš vršek střely.

Délka, tvar, hmotnost, materiál, všechno máš pod kontrolou. Všechny kroky jsou kontrolovatelný a představivosti se meze nekladou.

Výsledky seřadíš do skupin podle požadavků na přesnost a hurá přebíjet.

Doprdele, lidi si tu vyráběj na koleně reduktory a budeš mi vykládat, že nejsou schopni udělat blbej kus olova obalenej mědí v dostatečné přesnosti?
Všecko je to v p.....

itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » Út 27.01.2015, 11:11

S prachem už taky dej pokoj, Lovex D100 775 Kč první výsledek na gůglu, cena za 200 grs je lehce přes 20.
Všecko je to v p.....

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Út 27.01.2015, 11:39

V případě tohoto náboje chceš jaký kontext?
Podle toho jak to píšeš není žádná věda naprosto nic, jsi prostě skvělý a děkuji za ponaučení, je to vlastně jednoduché a nestojí to vůbec nic a výsledky budou stát určitě za to, proto vlastně prakticky všichni doma střely dělají, používají a v závodech s nimi vítězí :-) Konstatně :-)
Jen paralelu mezi výrobou reduktorů a "kusu olova obalenej v mědi" bych, přiznám se, asi nenašel, přesně tahle představivost mi evidentně chybí :-D
Myslím že ty,po internetu, zvládneš i tu továrnu :-D

Jistě máš dobře i tu matematickou úlohu co jsi si našel :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Dfender dne Út 27.01.2015, 11:49, celkem upraveno 1 x.

itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » Út 27.01.2015, 11:49

Počítám 775 kč za 7700 grainů prachu. Jestli je něco z toho blbě, OK.

Neřek sem ani jednou, že to dělám, jen že to jde. A co se týče pistolovejch, během nějakých měsíců dodám foto výsledků. Tím jsem to chtěl uzavřít, ne rejpat o ponaučování.
Všecko je to v p.....

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Út 27.01.2015, 11:53

To, že něco jde a že jsem to někde našel na netu ještě neznamená, že je to reálné přece.
A dostat se s cenou na 30 korun reálné není ani náhodou. Včetně výroby střel tohotu průměru a v požadované toleranci, tím bych to uzavřel já.
Se střelami se pochlub, jak jsem řekl, rád se posunu.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Út 27.01.2015, 11:57

A máš pravdu, dostaneš se semtínem fakt na dvacku, to čumím :shock:

itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » Út 27.01.2015, 12:29

Samozřejmě nemůžeš počítat cenu času, to bys byl úplně v prdeli.

Ke třicíti korunám sem se dostal sečtením prachu 20 Kč, kusu plechu co mi teď leží pod stolem 2 Kč, kusu olova 4 Kč a něco málo na nábojnici (nechaj se 20x otočit, za 80 Kč se snad někde seženou).

Plus cena lisu, matric, ... ale to bys musel do každý střely rozpočítat i cenu kvéru, popřípadě časem novýho laufu a tak..to beru oboje jako vstupní investici do téhle ráže;)

Vím, že jsem letadlo, eště sem ale nespad:)
Všecko je to v p.....

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dfender » Út 27.01.2015, 14:56

Tak na to koukám z dob kdy jsem si s tím hrál a prach semtín mi vychází 25,40,- já myslel že se ho tam dávalo 20g :-) s míň to lítalo blbě, střela samo monolit, olovo bez šancí už jen sehnat :-) ani se neptej kolik stála czech made točená na CNC :-)
Matrice a vše okolo přímo k ráži by jsi počítat samo musel, náboje můžeš kupovat hotový takže vstup navíc to bude :mrgreen:

Naprosto na rovinu fakt si nedokážu představit jak doma vyrábíš pětidekový náboje v téhle ráži. Kdyby, tak by to nebylo o čase, ale o stoprocentním úvazku :-))

Minimálně byla možnost střílet na trochu dál, kupovat něco takového jen že se mi to líbí fakt ne :-) Nehledě na fakt že kdyby se historie opakovala tak dnes jdu do .338 :-) což už ovšem nehrozí a tak si budu hrát jak si hraju :mrgreen:

Mitsubishii
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 13
Místo/Bydliště: Kolín
Věk: 37

Re: Jak získat zbroják aneb pište rady pro ty kerý chtěj začít

Příspěvekod Mitsubishii » Ne 14.06.2015, 23:41

Neumí někdo "vošéfovat" zbroják? Nějak jsem asi debil a moc nevěřim tomu, že bych tam ty správný odpovědi dobře vylosoval :-D

SZ-díky

Vrátit se na “Všechno vo kvérech”