Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Kuš,samostříl...má to někdo???

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

fugín
Legenda fóra
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 54
Stav: Offline

Re: Kuš,samostříl...má to někdo???

Příspěvek od fugín » Ne 23.06.2019, 23:03

zelenac napsal:Fugine,uz som si to poznacil do kalendara.Je to cez vikend,tak by mi to mohlo vyjst :) .Do Sucian to mam len zo 60km,tolko hadam arous vydrzi Obrázek .Naspat ma uz niekto dotiahne Obrázek .
My sme tetivy robili podobne...akurat mala priemer okolo 10mm,ale aj tak vydrzala len par vystrelov.Ktovie,z coho to robili pred parsto rokmi :ramena: .
Chorche,ta samonabijacia kusa by sla vyrobit jednoducho,keby bol silny motor a silna baterka.....ale naco vymyslat take hovadiny? :shock:Na sipoch by si nemohol mat letky,tak by to malo cenu len na blizko Sestiranaky mam 2,vincestrOFFku tiez,ale vsetko to robi hluk.Kusa bude ticha,ak ju nedajty budem niekedy fakt potrebovat :wink: .A vtedy musi stacit jedna rana.Ale ta musi sadnut a preto treba trenovat :wink: .
OK ,se do té doby ještě domluvíme. Myslím,že bude o čem pokecat. Ještě taky máme dílnu kde vyrábíme funkční repliky historických chladných zbraní co se s nima mydlej šermíři ze skupin historického šermu atd. myslím že bude u dobrého pití o čem pokecat. A taky pár obrázků z dětských dnů ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G390F pomocí Tapatalk

EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Po 24.06.2019, 7:32

Tvl,toto mi nerob :vino: :vino: !Takto ma nazhavit hned rano :D .To ste tam riadni frajeri!U nas nablizku nepoznam nikoho,kto by sa pustil do vyroby brnenia.Len v susednej dedine robia repliky kuruckej bitky,co sa u nas odohrala....len vtedy sa uz brnenia nepouzivali.Par chlapov sa venuje vyrobe nozov,ale na brnenie si netrufol nik.
Robia sa aj repliky bojov o oslobodenie,ale tam sa uz pouzivaju ''moderne'' zbrane a tato ''nova'' technika ma moc netaha....som zatazeny na cierny prach :wink: .Ale detske dni robite perfektne :vino: ....vsetka cest!2 tie protilietadlovce na vejdovych podvozkoch dotrepal kolega minuly tyzden z hradca.Kupili si to dvaja znami,co sa zas zaujimaju o druhu svetovu....este som ich ani nebol pozret.Mal som rozobrateho arousa a vcera sme ho len doskladali.
Tak sa tesim na stretko :D ...len sa nato nesmiem moc upriamit.Lebo ked sa clovek na daco velmi tesi a ma vsetko perfektne nacasovane,vecsinou do toho zasiahne daky murfyho zakon.... :mrgreen:

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 24.06.2019, 9:32

já sem k brnění skeptickej, gdoví k čemu to vlasně bylo. K boji moc ne, bylo z toho hovno vidět a vládnout f tom mečem asi taky moc nešlo... usem k tomu myslim do záhat dával náký video. Jináč meče sou heský, měl sem přet časem i touhu se s tim naučit trochu vládnout, ale kamarádi šermíři co sem se u nich učil mi doporučili ať rači zůstanu u svejch rychlopalnejch zbraní :lol: jinejma slovama na meče sem levej jak šavle :lol: Ale moc mi imponuje to umění vytvořit kvalitní meč, respektive ty složitý postupy výroby oceli.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Po 24.06.2019, 16:58

V tom brneni by som veru nechcel bojovat :mrgreen: ....vyhlad z toho musel byt biedny,pohyblivost nahovno,jeden historik vravi,ze rytierov v tom navlecenych vykladali na kone zeriavom....iny vravi,ze tie brnenia su vlastne dodatocne vyrobene ojebavky....ale,naco by kto vyrabal tie ojebavky?Takze asi to museli pouzivat :ramena: .Fugine,skusal si to natiahnut na seba,aky je v tom pocit?
Inak,mate krasnu robotu :thumleft: ,tie chranice prstov na brneni nemaju chybu :vino: !Aj mece robite krasne :vino: !
Ta kusa,co tam visi.....take hrube tetivy sme mali aj my....to musi mat natah tiez zo 200 kil,ne?Z coho to ma luciste?Spustanie vypada byt otocnym orechom....podobne,ako nase.Zliabky na vedenie sipu vtedy nepouzivali?Sip potom musel mat len 2 kridelka,ne?

fugín
Legenda fóra
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 54

Příspěvek od fugín » Po 24.06.2019, 18:54

No abych to uvedl na pravou míru, u nás na dílně se brnění nedělá. Brnění,přilbice, košile,rukavice a vše co se ochrany těla týče dělá jeden machr u Liberce. My vyrábíme pouze bodné,sečné zbraně a různé sekery a palcáty,prostě to co se tenkrát dalo držet v ruce. Dřív sme dělali dost i pro Barrandov a repliky pro film,ale po jisté zkušenosti s paní Jakubiskovou při výrobě osmánských mečů pro film Bathory sme toho zanechali. Nicméně skoro všechny meče v tom filmovém propadáku pochází od nás. Ty byly ale ovšem z přikaleného duralu,to aby se komparsisti nenadřeli a nepozabíjeli :smich:. Zelenáči to brnění na té fotce je přesná kopie i s rozměry pro tu dobu běžné, do toho bych se na výšku nevešel a kolem břicha bych potřeboval nějak přidělat lavor :smich:. Ta kuše co tam visí je pouze věrná replika co měla viset v loveckém salónku jednoho nejmenovaného zámku, ovšem zákazník si to ve špatnou dobu rozmyslel,tak visí u nás :ramena:

EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Po 24.06.2019, 19:26

Teda koukám, že bych si u vás vybral. :pivo:
Spíš, jestli by vám ještě něco zbylo v dílně. :smich: Dokázal bych zrujnovat domácí rozpočet. :oops:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Po 24.06.2019, 22:57

A ja trocha nasavam info o kusiach :? ....cim viac citam,tym sa mi tazsie rozhoduje.Najprv som chcel daco slabsie,aby to mohla natahovat dcera,potom trocha silnejsie,nech to ma daky ucinok a teraz vyberam medzi jaguar II 175 a excalibur matrix 200lbs...a to som povodne chcel len 150lbs....
Nakoniec asi radsej kupim tu marlinu :mrgreen: .O tych excaliburoch pocuvam same chvaly,ale na druhu stranu,dvojnasobna cifra.... :ramena: ....tazky vyber.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 25.06.2019, 10:58

a nejni už lepší luk? Střílí rychlejc, je lehčí...

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Út 25.06.2019, 12:06

To netusim.Luk mi ani neprisiel na um.A s tym by ma to uz vobec nebavilo.Kusa sa aspon podoba na flintu a aj mierenie je podobne.Co som zatial precital skusenosti strelcov z kuse,tak sa asi najviac oplati ojazdeny excalibur :ramena: ...vraj by mal vydrzat viac,ako nova cina.Sila okolo 200lbs.Tak idem striehnut nan.

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvek od Strelec » Út 25.06.2019, 12:20

Tak luk je pro zábavu, Už jsem s tím přes rok nestřílel, ale běžně trefuju na nějakých 15, možná 18 metrů terč o pruměru 30 cm každým šípem. Je fakt, že jsem spíš věčný začátečník, ale přesnosti kuše si myslím běžný uživatel nedosáhne. :kapsy:
Záleží na co to chceš a proč to chceš. :wink: Bažanta do voka na 50 metrů nedáš lukem ani s tréningem. :mrgreen:

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 25.06.2019, 13:13

no tak na co to chce je celkem jasný :-D bažant to nebude :-D a netřeba asi trefit voko. Stačí aspoň někam. Muj šálek čaje to neni, ale baví mě sledovat lidi co s tim uměj. Třeba Larse Andersena :-D Nebo tajdle Iva

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvek od Strelec » Út 25.06.2019, 13:54

No jo, ale tohle je luk s malou silou nátahu, jen na šou. Tím by asi nic moc nesložila. :D

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 25.06.2019, 14:41

no moc bych jí nepotceňoval bejt tebou... ;-)

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 42

Příspěvek od majer » Stř 26.06.2019, 13:02

Tak když ne luk tak co třeba prak....

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Stř 26.06.2019, 16:36

Prak :shock: ?Co s tym?Ze sa davidovi nahodou podarila jedna rana :lol: ......aj stary ziska zistil,ze pistaly a dela maju daleko vecsiu ucinnost,ako deticky s prakmi :mrgreen: .Kusa je kusa....navyse s nou clovek s nou moze clovek strielat doma a nemusi furt behat na strelnicu ako s dakou gulovnocou :wink: .ja si myslim,ze v tej dobe,ktora zakonite musi prist,bude mat kusa vysoku uzitkovu hodnotu a moji potomkovia to ocenia :wink: .Tak ja sa hadam rovno vrhnem na ten excalibur a dcere na zaciatok daku cinsku srandu za par penazi,ak by mala problemy s tym excaliburom.

Odpovědět