Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Kuš,samostříl...má to někdo???

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49
Stav: Offline

Re: Kuš,samostříl...má to někdo???

Příspěvek od Strelec » Stř 26.06.2019, 18:58

Hlavně aby u té číny vydržely ramena a nerozbilo ji to ciferník. Sice ji neznám, ale škoda hezký tvářičky, ne? :pivo:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Příspěvek od Chorche » Stř 26.06.2019, 19:50

já hlavně myslim, že u zelenáče v horách se dá sehnat něco užitečnějšího :-D

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Čt 27.06.2019, 0:13

Uz ani moc nie :( ....pomaly sa tam ''zberatelia'' s minohladackami zacinaju hadat o claimy,tolko ich beha po horach.A masinky maju coraz citlivejsie :mrgreen: .
Strelce,peknej tvaricky by naozaj bola skoda :mrgreen: ...ale myslim si,ze u dakej slabsej kuse zlomenie luku moc nehrozi :ramena: ....aspon som sa teda nikde nedocital,zeby slaba kusa dakomu rozbila hubu.Po case,ked sa to nauci natahovat a trocha zosilnie,kupime jej silnejsiu kusu.Tak,ako som ju privykol na kasula.Najprv strielala 45lc,potom som jej pomaly zvysoval navazky a teraz uz zvlada plnotucne v pohode :D .

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Út 02.07.2019, 9:51

Tak,kusa je uz doma :D .Dostal som k nej 3 sipy a cinsky puskohlad bosile.Ani neviem,ci sa ho tam oplati montovat,ked je to na vzduchovky.Je mi treba na strielanie do 50m take daco?Nestacili by otvorene mieridla?Zatial som skusil len 2 vystrely na 20m...potom som musel frcat do prace :cry: .Prvy sip som strelil len tak do hranola,tak sa rozsypal,druhy presiel cez 3 platy hobry,stary matrac a este sa zaryl par mm do toho hranola.Nastastie uz nepraskol.Nato,ako lahko sa to natahuje,to ma silu celkom dobru.Budem musiet vyrobit daky lapac sipov.Dcera by to mala zvladnut natiahnut s tym kladkovym natahovakom.Objedal som zopar sad sipov roznych znaciek z ciny.Uvidim,ci su to naozaj rozne znacky,alebo len rozne zafarbene vyrobky jedneho vyrobcu.
No,myslim,ze ma to chyti :D

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 02.07.2019, 10:50

dej foto

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Út 02.07.2019, 11:24

Optikou se ti pravděpodobně o dost zlepší soustřel. Teda pokud to divadelní kukátko je aspoň trochu kvalitativně na výši. :mrgreen:
Že je na vzduchovku nevadí. Kuš nemám, ale něco jsem nasál na rozpadu.cz.

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Dfender
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Út 02.07.2019, 15:22

Na šípy z Číny se vyser, tenhle kluk dělá naprosto skvělý šípy a má teď na prodej, ty z Číny jim vrať http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/39 ... y-do-kusi/
Kdyby jsi chtěl hodně slušnou optiku na kuši, tak tu mám jednu na prodej (4t) jestli tě to bude bavit tak ji budeš potřebovat. Mechanická miřidla jsou pro kuši k hovnu, rozumně neukočíruješ propad šípu.
tipp-bsw-maxdistance-3-9x42-zielfernrohr-mit-weitschussabsehen_b3.jpg
Kdyby jsi něco potřeboval, tak se ptej, střílím skoro 35 let.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Út 02.07.2019, 15:41

Modifikovaný Duch, lanovody a tětiva od 60X, ATA sníženo o 1/10", 40 MOA nakloněná montáž, osazeno TV s kooperujícím dálkoměrem.
450gr šíp létá 410 fps, což dává cca 168 ft.lbf KE v šípové střele s hybností na úrovni .357 Mgnm.
Účinný dostřel 100m v jakémkoli počasí včetně mlhy, hustého sněžení, bezměsíčné noci. Maximální dostřel cca 750m pochopitelně záleží na použitém šípu.
IMG_0027.jpg

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Út 02.07.2019, 16:24

Foto dam,ked sa vratim domov.Odkazy mi v rajchu nejdu otvarat.Ani smaila neodosle,ale vypadne spojenie.Kusa je excalibur,silu neviem,nema to nikde vyznacene.Na lukostreleckom fore som z viacerych prispevkov vylustil,ze radsej kupit starsi excalibur,ako novu cinu...tak som sa podla toho zariadil.Sipy som objednal z ciny preto,lebo u nas predavaju take iste,len 2-3x drahsie.A na zaciatok ich asi dost znicim.....
Kamos slubil,ze mi zozenie adresu cloveka,co na slovaci tiez vyraba sipy a aj tetivy....vraj je macher.
Puskohlad....neviem....do 50m sa mi zda zbytocny a pouzivat kusu na vecsiu vzdialenost sa mi nezda vhodne.Ani v tej pa dobe..Myslim,ze uplne postaci ramcekove hledi z 88ky.Casom,ak ma to bude fest bavit,budem mozno rozmyslat aj o dakom kukeri...ale asi najskor nie.Na tych par metrov.....
Dfender,to delo,co si tu dal fotku....riadna masina!Plus tie cudzie vyrazy okolo toho......to musim postudovat,co znamenaju.To ako ked som zacal prebijat bezdymakom.....oaly,grainy,seatingy,ci amount propelanty.....aj toto su pre mna nezname vyrazy.A kusa nieje kladkova,ale obycajna.Kladkova je pre zaciatocnika priliz zlozita podla mna a v ''poli'' tazko opravitelna.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Út 02.07.2019, 16:34

Puškohled není zbytečnost, to mi věř, jak chceš na hledí odečítat metry? Uvidíš. Nehledě na fakt, že já už hovno vidím a 50 metrů je pro mě dálka.
Excal je výtečná volba, o tom žádná, na kladku musíš mít lis a umět to, není obyčejná, ale reflexní :-) Excal je fakt bomba a gratuluju k němu!
Tak přebíjet jsi také perfektně zvládl, tak tohle bude brnkačka :-)

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 02.07.2019, 17:10

dfendere, ta termovize je co zač? Dlouhodobě hledam něco podobnýho, ale zatim nenašel. Jinak ten dostřel 750m mi příde z říše pohádek :-D ale nevim, sem v šípostřelbě naprostej lajk.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 02.07.2019, 18:54

porovnání luku s kuší, překvapilo mě, že přesnost u luku se jeví bejt na 100m skoro lepší než u kuše. Ale zase menší výkon (podle hloubky zaboření šípů). Nicméně kvůli rychlosti výstřelů furt zůstávám u svýho původního názoru, že luk je lepší neš kuš :-)

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Út 02.07.2019, 21:27

Dfendere,na hledi chcem odpocitavat metre presne tak,ako na flinte.Je to o to lahsie,ze rozdiel medzi 40 a 50m odhadnem lahsie,ako medzi 250-300 pri strelbe zo sharpky,s 500gr strelami,ktore maju dost velky prepad.Tak na starom ramceku hledi z g88 staci namiesto tych tureckych klikyhakov vyrazit nase cisla v metroch a je vybavene.Akurat mi ostalo hledi z jednej 88cky,kde sa kolegovi namiesto hledi pribodovala sina na pistolovy kuker.Tak ho aspon vyuzijem.Kuker je fajna vec,ale vecsie vyuzitie je na flinte pri strelbe na viac,ako 100m,myslim si.Ale tazko hovorit dopredu.No,moj nazor je taky,ze kusa je jednoducha zbran a netreba na nu nahadzovat rozne ficuroviny,ktore mozu v rozhodujucej chvili zlyhat.Radsej sa budem ucit strielat z nej bez nich.Ktovie,mozno casom,ked sa to naucim,zistim,ze bez tej kladkovej,co sa da pouzit na mierenku do 100m nemozem zit.....to ukaze cas.Zatial na strielanie doma staci toto....na strelnicu uz beriem strelne zbrane.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Stř 03.07.2019, 14:03

TV je ATN Thor 4. generace, neskutečná záležitost.
Chorche dostřel je exaktně změřený a to mnou :-) jak GPS tak dálkoměrem a to úhel byl odhadovaný na cca 45 stupňů, tudíž při ideálním náměru bude dostřel ještě větší. Stříleli se 4 šípy z ruky a po dopadu byly všechno v kruhu o průměru 25 metrů.
To srovnání - lukostřelec je ultimativní profík světové špičky a ten kuší je sváteční střelec tedy tak. Rozdíl výkonu tam bude propastný, cca dvojnásobný.

Tak s hledím s 88 by to šlo, to je fakt, ale stejně skončíš u optiky, na to sázím :-D jo to chápu, jenže spousta fičurek ti zajistí naprostou nadvládu :-D

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Stř 03.07.2019, 16:01

Sak jasne....ako sa vravi...-nikdy nehovor nikdy.Ale to by ma muselo fest chytit.Potom by som musel zohnat daku poriadnu kladkovu kusu,poriadne sipy a az tak sa obzerat po optike.A stejne sa to nikdy nevyrovna flinte.Kuker by som tam supol stareho cajsa 6x....ten by mal drzat v pohode,ked drzi znamemu na kratkom mosine.....Tak si myslim,ze na kratku vzdialenost staci takato primitivna kusa bez ficuroviniek a na dlhu treba uz poriadnu zbran.A tou kusa v terajsej dobe nieje.Je to len tichy prostriedok na zohnatie riadnej zbrane od dakeho smoliara v tej pa dobe.Na blizko je spolahlivy a aj celkom lacny....myslim,tato jednoducha,ci reflexna,aby som bol presny.Ked si kuknem,kolko kostuje taka poriadna kladkova kusa.....pretacaju sa mi panenky.Aj ked premyslam,zeby som strelil simcu,ked sa minu patrony,(za pumpicku dostanem hOFFno,tak tu necham,kym ma vrchnost nepresvedci,ze ju mam ''radostne'' odovzdat a ani nebudem musiet zato zaplatit).....dolozim tisicku a mam na poriadnu kusu.Ale to sa ukaze az casom.....zatial som v strelbe z kuse obycajny zelenac.....

Odpovědět