Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Kuš,samostříl...má to někdo???

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Dfender
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kuš,samostříl...má to někdo???

Příspěvek od Dfender » Stř 17.07.2019, 16:15

Mám rád hezký věci .-D
Amící říkají credit card :-) Samozřejmě, omotávku musíš prodloužit, aby chránila tětivu před dorazem! Ta fotka není moje, to je někde z netu jen kvůli těm ryskám a redneck zapomněl domotat.

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Stř 17.07.2019, 21:00

Ja mam rad hezky defcata.....to ostatne mam rad hlavne funkcne.smajlik.
Po amicky nerozumiem a tak netusim,co mas na mysli tym credit card.Dobre,omotavku budem robit novu,tak ju predlzim.Musim este objednat tu omotavaciu nit a masinku na omotavanie.Len mi z rajchu nechce odoslat objednavku,tak az doma.Ku kusi som dostal aj novu tetivu,ale netusim aka je stara.Ten moj axiom je asi riadna vykopavka,ale vypada byt malo strielana a aj rychlost ma este celkom dobru.Tak nejaky ten rok mi hadam vydrzi.Dcere som objednal tu skladaciu.V piatok by mala byt doma.Tak uvidim,akou rychlostou to bude lietat z nej.Pisu natah 130lb,tak hadam nejakych 100 by mohla mat a to by malo byt pre to moje tintitko akurat.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Čt 18.07.2019, 14:11

Vzhledem že to podstatné už dávno funkční není, tak jsou mi všechna děvčata ukradena :-DD
Vzdálenost tětivy od tlumičů. Credit card. V překladu kreditní karta :-D
Je to starší model, ale buď v klidu, ty byly nejkvalitnější a vydrží ti po celou dobu tvojí životnosti, toho bych se vůbec nebál, nové Exc jsou problémové, praskají ramena, odlétají konce ramen a tak, buď rád, že máš tenhle skvost.
Uvidíš, v podstatě asi budeš rád když to z té číny na padesát metrů nějak doletí :-D

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 18.07.2019, 20:33

Ved oci ti hadam este sluzia,ne :lol: ?Ked uz nepouzit,tak aspon potesit oko,pohladom na pekne dievca :wink: .
Aha,tak to si myslel vzdialenost na kreditku :oops: ...kua a ja rozmyslam,ze co si tym chcel povedat :mrgreen: .
Hej,cital som aj na lukostreleckom fore(asi si tam prispieval tiez),ze radsej starsi excalibur,ako novu cinu.Vedeli ste o com pisete :vino: !Este dobre,ze som sa dal poucit :D .
Dnes sme prisli domov narovnako s tym hunterom.Nieje to cina,ale tajvan(jeden cert :mrgreen: ).Bude sa snim treba trocha pohrat...ako s vecami z ciny.Ale za tie prachy...... :) :ramena: Silu vypada ze ma naozaj okolo tych 100libier....mozno trocha viac......Tetivu som ledva nahodil.Na obrazku maluju,ze rukami stlacit ramena a nasadit tetivu :shock: .Neviem,ci ti sikmoockovia maju taku silu....mne to neslo ani zachorcheho :lol: .Musel som urobit pomocnu tetivu.Tetiva je urobena po cinsky a nesla natiahnut cez tie koncovky lucista.Je tvrda,tak neviem,kolko vydrzi.Hned som kupil aj rezervnu,ale ked sa znicia,dam to vyrobit cloveku,co to ma zmaknute.Takisto aj na mojho axioma.
Silu ma tato skladacka dost dobru.Jeden z dvoch sipov co boli k nej je uz v prdeli.Strelil som najprv na 10m cez matrac.Za matracom boli dosky(20mm).Sipy presli matracom aj doskami az po letky.Potom som skusil na 20m a myslel som,ze trocha spadne,tak som zamieril bylku vyssie.Nespadol :cry: .Presiel cez dosku,letky v riti a ta umelina,v ktorej je nasrobovany hrot,tiez.Musim kupovat sipy,co maju tu vlozku hlinikovu.No a treba mi dokupit aj letky,plus ten pripravok na ich lepenie.Asi to dost casto bude treba.
Pre excalibur je 150mm lisovanych handier malo.Prejde ich.Tak musim tie b aliky rozobrat a napchat do vreca.Pisal si,ze ich moc stlacat netreba.Je to tak?
Prestreleny matrac
Obrázek
sestricky :wink:

Obrázek

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Pá 19.07.2019, 17:07

Skládačka nevypadá tak zle!
Inzerty to chce mosazné, hliník je taky na hovno.
15 cm bude určitě málo, velký pytel v průměru cca 50cm a našlapat je tam co to dáš rukama nohama, žádný lis netřeba ;-)

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Pá 19.07.2019, 18:45

Mosadzne inzerty by hadam boli dobre na exkalibura.Ale nevidel som ich v ponuke,tak ich asi bude treba vytocit na sustruhu.Na skladacku stacia aj hlinikove.....su daleko pevnejsie,ako ta umelina :wink: .Ked tak premyslam...naco su tam tie inzerty?Sak by stacilo vytocit hrot v kuse a rovno ho tam vlepit.Naco sa srat s rezanim zavitov..... :ramena: .
Strelit do toho balika ma napadlo len tak....su to baliky o rozmeroch 400x400x150-160 a je tam narvatych 10 kil handier.Tak sa mi zdalo,zeby to mohlo zachytit sip z exkalibura.Nezachytilo.Prisli mi sipy z ciny tazke 295gr+-5gr a hroty v nich su125gr+-0.5gr.....tak by nemal byt problem vyvazit to na +-1gr a to na moje strielanie musi stacit.Rovinnost som este nemeral.Tak idem objednat este take iste,ale 16" do tej skladacky.
Ked to dostanem do ruky,tak zozeniem zo 10 poriadnych sipov.Tieto cinske sa mi zdaju volake mekke,ci pruzne,oproti tym,ktore som dostal s kusou.
Zachytavac sipov urobim z toho vreca a v nedelu si hadam dame sutaz :) .

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » So 20.07.2019, 16:23

Praskalo by ti to, a jak hrot vyměníš?
Mosazné jsou normálně i na krámech https://www.epuskohled.cz/eshop/prislus ... orm-detail
dej vědět výsledky :-)

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » So 20.07.2019, 19:28

Preco by to malo praskat?Sak ten sip nevie,ci je v nom vlepeny ten insert a v nom nasrobovany hrot,alebo rovno hrot bez insertu,ne? :ramena: ......Preco by som mal vymienat hroty?Praveze budem rad,ak sa nebudu povolovat.
Dnes sme trocha postrielali na 25m so skladackou a 30m s exkaliburom.Ta skladacka je prekvapivo presna :shock: ...nato,ze mame len jeden sip a ten je asi tej najhorsej kvality,ked ich davaju ku kusi a ani sa predajca neobtazuje vybrat ich z balicka.Nato,ze mucha celkom zakryva terc a striela sa len odhadom....navyse tak kratka pazba......ked trocha olestim groty a ztensim muchu,predlzim pazbu,tak za tie prachy to bude vyborna vec :) na strelbu doma do 30m.
Z cinskych sipov pri strelbe z exkalibura odpadavaju po par ranach konciky,tak ich treba znova zalepit sekundakom.Do 30m ani nebadat rozdiely vo vahe.Prejavuje sa len klepanica strelca.
Ked sa trocha naucim strielat,tak kupim zo 12 sipov od toho Korena,co si nanho dal link.Podla jeho rad na fore to vypada byt majster vo svojom obore.Zatial mi na nicenie stacia aj tie cinaky.
Obrázek
Ten spodny terc je zo skladacky na 30m a tam sa uz moc prejavuje velky priemer muchy.Patrilo by mat terc s priemerom ason 200mm.Tento ma tak 60-70 :ramena: a pre velku gulicku na muche ho uz na 30m nevidno.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » So 20.07.2019, 21:39

Viac som sa snazil zamierit :)
Obrázek
Tie zlisovane baliky handier som omotal asi 10timi vrstvami strecky a medzi ne a matrac som polozil pruhy molitanu a tak ten balik pri naraze sipu zapruzi,dobre pohlti naraz a ani sip z exkaliburu ho uz neprejde.Iba lovecky 3cepelovy.Nema to chybu!Kua,strelba z kuse zacina byt velmi zaujimava :) ....az sa cudujem,ze ma to nechytilo uz davno.Clovek popri robote semtam pusti par sipov a hned svet krajsi......,radost zit :vino: !

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Po 22.07.2019, 15:48

Pnutí, hybnost, vibrace, setrvačnost, zpomalení. bude ti to praskat.
No vidíš, je to slušný! Tohle má největší kouzlo a to, že nikam nemusíš, nepotřebuješ žádné papírování, střelnice a zastřílíš si doma za barákem a to kdykoli.
Kořen je borec, ale objednej teď a ulož je, dává pauzu a bude stavět barák, já, aniž bych potřeboval, jsem jich 12 bral taky do foroty.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Stř 24.07.2019, 8:36

Praskat by to nemalo....sak ked tam je vlepeny insert a v nom nasrobovany hrot,cim sa to lisi od rovno vlepeneho hrotu?Akurat namiesto mosadze tam bude ocel.Nevidim dovod,preco sa tam hroty srobuju....snad len,ze strelec chce,aby sa hroty dali menit.....Mne to netreba.Urobim hroty,ake3 budu mojej kusi vahovo najlepsie sediet a mozem ich tam vlepit.Ked sa sip poskodi,hrot vyrezem.....rovnako to musia robit aj ti,co maju mosadzaky.Na hlinikovy insert sa asi kazdy vysere.
To kouzlo fakt nema chybu!Je to paradny ukludnovak a hlavne,furt poruke.Objednavat kvalitne sipy sa este nechystam.....najprv sa musim naucit strielat.A to mozem aj s cinanmi.Do tych 35m ani nebadam rozdiel medzi profi sipmi a tymito cinakmi.
Pomeral som rychlosti...
sip s hrotom 100gr-298ft
ten isty sip s hrotom 125gr-294ft
a z tej skladacky som vytiahol 247ft,vahu som zabudol.

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Stř 24.07.2019, 14:59

Tím, že ten inzert to pohlcuje a není to přímo ocel na shaft, bude to praskat, uvidíš sám. prostě tam bude chybět mezikus a bude i problém při nárazu, kdr budrš mít natvrdo ocel x karbon.
Když ona je důležitá ta váha šípu :-) obecné je pravidlo, že na každé 3 grainy ztrácí šíp 1 fps.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Stř 24.07.2019, 23:34

Neviem.....nechcem sa robit uceny,ale praskat by to mohlo,keby ten insert,ci rovno hrot nebol vlepeny,ale len vlozeny.Vtedy by bol ten naraz natvrdo.Ked je vlepeny,naraz by sa mal prenasat na celu plochu insertu,ci hrotu pouziteho namiesto insertu.Dalsia vec je,ze strielam do toho handroveho zachytavaca a tak nehrozi poskodenie sipu.Ci by sa to poskodzovalo zistim jednoducho tak,ze vyberiem 2 najhorsie sipy.1 s insertom,druhy rovno ocelovy hrot,vlepeny na rovnakej dlzke,ako insert.A strielat ich do pevnej prekazky,kym ich neporazi.A hin se hukaze,hdo z nich......
Strata rychlosti sipu s tazsim hrotom ma netrapi.Hlavne je dosiahnut dostatocnu presnost na tych 35m.....mozno nejakym zazrakom to doma vytiahnem na 40m,ale viac uz nie.No a na tu vzdialenost sa naucit poriadne strielat s tazkymi hrotmi,ktore budu v ''pripade potreby'' vymenene za lovecke,ci priebojne rovnakej vahy.Pozeram,ze u cinana sa daju kupit rurky na vyrobu sipov,konciky uz cestuju,este nejake letky,pripravok na ich lepenie a mozem si sipov narobit 3prdele.Moze to byt zaujimava cinnost....ako prebijanie.
Ta 1 stopa na 3gr plati v akej vzdialenosti?Mne to vychadza na 3m od kuse na max0.5 stopy na gr,alebo ani to.Bude to mat akurat vecsi prepad,to je jasne.Ale sip bude tazsi a teda by to malo mat vecsiu prieraznu silu,ako lahsi a na tych 40m mozno uz ani nie rychlejsi sip.Len na 40m sa to uz bude asi dost blbe merat....

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Pá 02.08.2019, 20:36

Tak mi zpoza cinskej zdi prisla dalsia varka sipov :D .470gr20'' hlinikove do exkalibura a 360gr 16'' do skladacky.Ta skladacka s tymi biednymi mieridlami triafa na 20-25m uplne hviezdickovo :D ....bola to fajna kupa.
Obrázek
Mojej polovicke to s nou moc nejde :mrgreen: :smich:
Obrázek
je povodne lavacka nasilim v mladosti preorientovana na pravacku :cry: a tak sa nevie ku kusi poskladat ,chudatko :cry: .Vravim jej.....dievcatko moje,trafit meter nad spodny terc do muru,tiez vyzaduje umenie..... :smich: :smich: :smich: ...tak vecer sa bude rehotat ona mne a ja budem asi musiet skocit za susedou :mrgreen: .....
Na skladacke sa uz predrala tetiva na koncovkach lucista.Su tam male radiusy.Musim popremyslat nad podobnymi koncovkami,ako mam na exkalibure.Tie hlinikace sa dost zabaraju do terca a nalepuje sa na ne umelina zo strecky....bude treba tie handry narvat do vreca a nefoliovat.Co ma ale sere,ze kuker funguje dako blbe.Ako davam vecsie zvecsenie,tak zasahy idu coraz vyssie.Asi sa nato vyserem a dam tam mechanicke mieridla.Ten kuker tam dostava dobre na prdel.

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Pá 02.08.2019, 20:58

já sem taky předělanej levák, navopak f tom vidim výhodu. Krom psaní, kerý mi nejde ani jednou rukou, fšechno vostatní zvládám vobouma stejně. Střílení z pistole např. jednoruč vobouma rukama. S puškou taky, ale tam preferuju pravý rameno, páč sem si na to navyk uš f děctví u vzduchofky.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Odpovědět