Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Kuš,samostříl...má to někdo???

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion
Stav: Offline

Re: Kuš,samostříl...má to někdo???

Příspěvek od zelenac » Pá 02.08.2019, 21:09

Ona prave pise pravou a pismena naklana dolava,ostatne robi radsej lavou,ci stejne(nahovno :lol: ) obidvomi rukami :mrgreen: .
Ja som zas pravak,ale mam trocha dojebane prave oko a tak sa mi z flinty a z kuse mieri zle a z pistole obojruc mam postoj pravaka,ale mierim lavym okom....takze strielam nahovno :oops: .Ale ked chcem,tak vecsinou trafim :wink: .

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Pá 02.08.2019, 21:15

Tak tak, je výhoda mlátit kladivem pravou i levou. O střílení ani nemluvě. Na psaní jsem taky levej i pravou rukou. :smich:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Pá 02.08.2019, 21:24

Ja by som tiez asi krajsie napisal nohou,ako rukami :lol: .....najlepsie je,ked sa sefka pyta,coze to mam napisane v staske...... :ramena: .Ja reku....a ci ti ja viem,dievca moje?Sak ti uz vyse 25rokov vravim,aby si si ich pisala sama :mrgreen: .....

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Pá 02.08.2019, 21:36

no já píšu pravou, páč mě k tomu donutili :-D ale f poctatě to neumim. Psacim vůbec a tiskacim mizerně. Ale kupodivu sem uměl celkem malovat.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 7:47

Tak kolegovia kusostrelci,mam mensi problemik.Exkalibur mi odiera zadnu cast sipov a to tak,ze ich az frezuje.Jednu stranu viac.
Obrázek
mam podozrenie,ze to robi zuzenie na konci tela,pred tym duralovym drziakom lucista.
Obrázek

Obrázek
Akoby zadnu cast sipu pri opustani rajlu pritlacila tetiva do tej sirsej casti railu,predok sipu vykopne nahor a tym padom nabeh toho zuzenia funguje ako noz na obrazacke.
Riesil som to aj na lukostreleckom fore.Tam mi kolega spravne naznacil,ze to asi natahujem nahOffno :mrgreen: a poradil mi ,aby som zo zaciatku pouzival natahovak.Takze pri pouziti natahovaku uz odiera obidve strany rovnako.Trocha som tomu zamedzil tym,ze som prestal mazat rail jelenim lojom(vypadalo to na kratke mazanie) a mazol som ho vcelim voskom a navoskoval som aj spodok sipu,ktory sa klze po raile.
Ale o co mi ide.....nevidim dovod,preco tam vyrobca urobil to zuzenie :ramena: ...to akoby na brokne zuzili len spodnu cast hlavne.Rozmyslam to prebehnut frezkou,nech je sirka toho korytka rovnaka po celej dlzke.Ten skladaci hunter to tak ma,a striela perfektne nato,ake ma blbe mieridla a kratku pazbu.Co nato poviete?
Obrázek
Ide mi o ten kusok od tetivy po koniec tela kuse.Mozete kuknut na svojich kusiach,ci to mate tiez tak?Pripadne hodit daky obrazok?

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 08.08.2019, 9:53

sem rát, že sem se do tohodle podivnýho vehementu nenechal nalákat :-) Jinak ti neporadim :-D

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 10:13

Preco by si mal byt rad :shock: ?Vies,aky je fajny pocit,ked sa ti podari vyriesit problem? :wink: .Ani si potom nevies predstavit,aka je parada mat kusu.Daco robis....robota ti nejde....vezmes kusu,ktoru mas pod nosom,pustis par sipov do tercov,ktore mas tiez pod nosom...vlastne,tie trocha dalej :lol: a hned vidis robotu v krajsom svetle. :D

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 08.08.2019, 10:25

zelenac napsal:
Čt 08.08.2019, 10:13
Preco by si mal byt rad :shock: ?
poněvač mam jinejch problémů víc neš se mi líbí :-D

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 16:31

No a prave s kusou by sa tie problemy nezdali take problemove :wink: ...
Zajtra frcim na strelnicu vymenit tichu strelbu za hlucnu :D .Uz ani nepametam ako to tam vypada :cry: .Esteze mam tie kuse a mozem si zastrielat doma :D ....

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 08.08.2019, 16:54

vidiš, přitom by stačilo pořídit tlumič a můžeš střílet doma nehlučně i bes kuše :-D Coš mně přivádí k postesknutí, že já byl střílet naposlet minulý léto... Asi příští tejden taky zajedu na střelnici.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 20:39

Lenze k tlmicu by ti zas bolo treba daku velkoraznu flintu s podzvukovym strelivom,napada ma moja 45ka rossina,ci aspon daka 38cka :wink: ,na tej by bolo treba upravit hlaven,potom by sa bolo treba prestahovat na daku samotu v horach,aby ta nemal kto udat :mrgreen: ....moc zlozite.Kusa je ovela jednoduhsie riesenie v kazdom ohlade.A este clovek aj precvicuje svaly.....v dnesnej dobe a pri mojej robote celkom vitany jav :D .
Inak,u vas sa suskalo,zeby tlmice mohli povolit na sportovu strelbu.Mne to sice pripada ako hovadina,sak hluk k vystrelu patri,ne?Ale niekomu by sa s tym zas strielalo lepsie..... :ramena:
Ja sa teraz citim ako somar medzi dvomi kopkami sena.Premyslam,co si zajtra vzat na strelnicu.Ako bolo dobre,ked som mal len 2 sharpky......

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 08.08.2019, 20:56

do kosy je podzukový střelivo ;-) Ale spíš sem měl na mysli malorajdu, ta je na doma jak dělaná :-D

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 21:24

Kosa ti podzvukovym asi nebude natahovat a namiesto malorajdy si mozes kupit vzduchovku v .22ke.Usetris na strelive,bude to len trocha mensie pluvatko a nemusis sa bat,ze ta niekto praskne.Ak pravda,nebyvas na samote :wink: .
Ta kusa je fakt dobra masinka,clovek pocvici ruky aj chrbat,poprechadza sa a este si aj zastriela...... :wink:

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 08.08.2019, 21:29

natahovat bude, právě dík tlumiči. Se tam ten tlak naakumuluje :-) Vzduchoffka je na jedno flusnutí, to mě nebaví. Nezapomínej, sem kropič :-D
Jesli ty tlumiče zlegalizujou, tak do toho du.

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 08.08.2019, 22:06

Nuz,nechcem sa hadat....kosu uz nemam,zeby som skusil nalaborovat na podzvuk a skusil,ci ho natiahne.....myslim si,ze nie.Ked musis stiahnut rychlost viac,ako dvojnasobne,musis zakonite znizit aj tlak.Tak si myslim,ze ked strela otvori prefukovy kanalik,bude tam uz maly tlak nato,aby dal pistu dost silny kopanec :ramena: .Ked uz bude strela v tlmici,tak tlak bude este mensi.Toto,co mas na mysli funguje u sapikov s nezamknutym zaverom.Kamarat mal 26ku v lugri a vyrobca hlavne mu dorobil taku predlzovaciu trubku na hlaven,lebo nechcelo natahovat.Ta trubka nedvihala tlak,ale predlzovala cas,za aky plyny posobili na zaver a natahovalo to lepsie.Tiez sice nahovno,kym sme neodfikli z pruziny.
Ale u kosy je to ine....tam ide o ten prvy impulz a ten musi byt ostry.Ale to su len moje domienky....podlozene tym,ze ked som prebijal lahkymi brovningovymi strelami,musel som ich hnat cez 850m/s,aby ho natahovalo :wink: .
Ja som zabudol,ze si kropic...ale malorajdove samonabijacky chlapom moc dobre nefunguju s dlhymi bananmi,tak toho dako nenakropia...hlavne,ked je zima :mrgreen:
Vzduchovka je na jedno flusnuti.....ako kusa....musis premyslat nad kazdym vystrelom....bohovsky trening na PA dobu :wink: .

Odpovědět