Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

1890

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Emocuc
Legenda fóra
Auto: Trabant 601/353 , pajero 2.8 , fábijej
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: 1890

Příspěvek od Emocuc » Ne 24.02.2019, 10:51

To není cihla ale 10 tka zámkovka:) Škoda veterána ale když na to má...100 let to čekalo na toho blba :|Smutný konec.

Ruský agent , krycí jméno ´Kapršpion´

zelenac
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Ne 24.02.2019, 12:53

To vypada,ze do predchadzajuceho naboja zabudol nasypat a gulu mu zapalka len vyhodila z nbc a strela ostala v hned za kuzelom.....Druha strela narvala do nej a vdaka blbemu systemu zamykania mu odtrhlo puzdro zaveru.Mne sa ten krop velmi pacil....len to zamykanie :ramena: .

AL
Staroffrouďák+
Auto: TOYOTA 4runner II gen. 3.0 V6
Místo/Bydliště: Pražák v jihočeským exilu

Příspěvek od AL » Po 08.04.2019, 17:56

Rozšířil jsem sbírku kategorie D a narazil na ceny munice (na aukru drahota, ale zase přijde poštou no problem) tak jsem pořidil lis na přebíjení (low end Lee precision) a problém je legislativa kterou dělal vůl. Takže si můžu koupit na netu ostré patrony do Dčka co mi doručí pošta, ale když si chci doma pytlíkovat (na černý prach) tak je problém nákup zápalek páč nechápu kurva proč jsou ty kapslíky tak nebezpečné že je na ně třeba ZP :-( Která dobrá duše by mě sehnala krabičku (1000ks) 5,3mm zápalek LP a krabičku 5,3mm LR, poštou na dobírku, nebo osobně se jednou za měsíc (třeba minulý víkend :-D ) dostanu do Praha. Je to důmyslně vymyšlené když černýho prachu si můžu doma nasyslit sud, ale zápalky jsou problém :-D a přitom s kvérem D by mě měli prodat normálně patrony do něj v krámě s kvérama (což se neděje neb je nevedou, zejména když by měli být plněné černým prachem). Pište když tak SZ. Díky

Autor tématu
sumacek65
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota 4runner , Toyota Kzj 73, 3,0TD

Příspěvek od sumacek65 » Po 08.04.2019, 19:29

Dělají to dobře a pomalu. Aby tě to přestalo bavit a ten povolený klump jim odevzdal.

Vejr
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vejr » Po 08.04.2019, 20:39

hele dělám v oboru tak o tomhle něco vím- jetli někdo posílá náboje poštou tak docela riskuje, už jenom kvůli ověření věku. Police se o tenhle byznys docela zajímá. Aukro už vybíraj ...
prach a zápalky opravdu poštou nejdou protože je to jsou třaskaviny, černej prach je ADR 1,1D už vidím pošťáka s oranžovejma cedulema :-D
černýho prachu si klidně nasysli sud, flastr od Báňského úřadu za to stojí. Povolený množství ke skladování je 1kg v obytném objektu
A prodej na pultě - má to pár háčků. Máš sice dle výkladu zákona právo nabývat střelivo nebo jejich komponenty do zbraně kategorie D tak se dostav ke mě na krám a prokaž mi že máš zbraň kategorie D. Protože jestli mi tam nějakou břízu opřeš o pult neznamená že to je D pokud nemáš protokol ze zkušebny o kategorizaci zbraně. já nejsem soudní znalec. Potvrzení o tormentaci není kategorizace. A jelikož je velká spousta Dček levejch tak o tenhle protokol zkušebnu málokdo požádá. S tímhle papírem kterej si ofotím, ti prodám bezdýmnej prach i normální zápalky.
Něco jiného je s perkusníma kvérama, tam je to bez debat, tj černej prach a perkusní zápalky jsou bez problému. I bezdýmné náhražky černého prachu jako je Pyrodex a Triple Seven.
Ber to tak že my prodejci jsme dost kontrolovaný policií, zkušebnou, Báňský úřadem a dalšíma institucema a přijít o licenci nebo vyfasovat velikej flastr není problém. A za to nám pár Dčkařů opravdu nestojí ....

do or die

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Po 08.04.2019, 23:46

Vejre, ono se fakt dá do D nakoupit ostrý ?
já to nikdy neřešil, pro naše potřeby se kupujou plasťáky a to v takovým množství, že to zajímá i prodejce :)

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

AL
Staroffrouďák+

Příspěvek od AL » Út 09.04.2019, 16:16

Černý prach mi prodají (ale že je alternativa bezdýmého jsem netušil předpokládám pomaluhoříci a nebude to tolik mrvit kvér, to mě zaujalo), ale že legislativci co povolili v klidu prodávat staré kvéry (asi o tom ty pitomci v parlamentu nemají zatím naštěstí ani tušení) černý prach, ale se zápalkama je problém :-D. To že Dčko je Déčko až s lejstrem vím, ale ještě jsem neviděl, že by někdo prodával Dčko s papírem takže chápu, že prodejna zbraní mi jen tak neprodá munici (proto jsem si pořídil lis, a zjistil že problém jsou zápalky když nemám už ZP). Moderní předovku mám doma taky (jednou jsem z toho i vystřelil a zjistil, že ten voser s ládováním a čístěním mě neláká). Když vezmu komponenty tak náboj do gewehr 1888 nebo reichrevolveru M1879 mě vyjde asi na 15 Kč, a na netu je prodávají pade za kus (plněné černým prachem), tak bych si to napytlíkoval doma a uvažoval jsem i o prodeji přebytku na aukru (což asi nebude dobrý nápad když tak čtu Vejrovo shrnutí situace).

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 09.04.2019, 16:39

Ten napad by bol uplne debilny.Prebijat mozes,ale len pre seba a nesmies to posielat postou(nevravim,ze sa tak nepredava,ale pokial predajca nieje blb,tak sa na par penazi moze vysrat).Jedine,zeby si kupec prisiel po patrony k tebe.Sak ukecaj nejakeho znameho so ZP,nech objedna tych zapaliek viac,ked ich bude objednavat pre seba.Ladovat G88 ciernym je hovadina...to si si mal radsej kupit kropacka.
Vejre,ako je to s kropom,keby chcel kupit zapalky prenho?Tiez by si chcel papier o D-cku,aj ked sa kropacky nevyrabali po roku 1890?Alebo keby ti tam dovliekol nejakeho Grassa.....U 88my je to jasne....tam uz som videl par prerazenych cisel,ked som to bol semtam obzerat pre nadejnych kupcov :wink: .

Vejr
Věčnej rejpal

Příspěvek od Vejr » Út 09.04.2019, 20:10

Mike napsal:
Po 08.04.2019, 23:46
Vejre, ono se fakt dá do D nakoupit ostrý ?
já to nikdy neřešil, pro naše potřeby se kupujou plasťáky a to v takovým množství, že to zajímá i prodejce :)
jo proč ne, pokud je tormentovaná a je na ní kategorizace. Plasťáky jsou přece taky střelivo

do or die

Vejr
Věčnej rejpal

Příspěvek od Vejr » Út 09.04.2019, 20:27

Zelenáč: problém je v tom že já historiky nestřílím tak Kropáčka od jinejch od voka nepoznám. Nedávo mi tam jeden převáděl Mannlicher M1895 ... Nemám encyklopedii zbraní na krámě. Navíc na to nemám za pultem čas to zkoumat. Hele ber to tak, že pokud není bumážka tak to neřeším. Ono totiž ve znění zákona je, že historická zbraň kat D je pokud na ní nebyla vyměněna žádná hlavní část zbraně. Jinak je to C. A jak může být Gew88 na 8x57JS když JS byl vyvinutej v roce 1905. Veškerej prodej se zadává online do Centrálního registru zbraní a je potřeba pro to mít podklady.

do or die

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 09.04.2019, 21:38

Ja to beriem.Sak naco by si si mal robit problem preto,aby si zarobil par supov a potom sa bal,ze ta zato niekto pokefuje,ci nedajchorche ti vezme licenciu .
G88 moze byt kludne na JS,ak to do nej vojde.....vtedy neboli tak prisne tolerancie a rozdiely v priemeroch vyvrtov boli velke.No a kedze su to stare vystrielane verky,tak ta JS vojde skoro do kazdej.Len uz spekulanti zistili,ze ta,co je do roku 90,ma niekolkokrat vyssiu cenu a tak sa zacinaju objavovat ''historicke''88my s cislami prerazenymi tak,zeby si to musel vsimnut aj idiot.
U nas je to jednoduhsie.....obchodnik nemusi skumat,ci mas bumazku,alebo nie.Ma knihu,(teraz aj elektronicku,ako vravis)do ktorej napise-predaj zapaliek,prachu,ci nabojov tomu a tomu.....meno,adresa,cislo protokolu zo skusobne a vec je vybavena.
Neviem,ako je to teraz u vas,ci musite mat na strelnici tormentovanu flintu ,u nas uz nemusi byt.Ja ale pre istotu mam tlakovky na vsetky Dcka,co mam,alebo som mal....tak som nemal problem s kupou komponentov,aj ked som este nemal papiere.
Takze pre Alla by bolo najjednoduhsie dat to obzret dakemu znalcovi,nech je papier a potom uz na tu jednu zbran kupovat komponenty.

AL
Staroffrouďák+

Příspěvek od AL » Stř 10.04.2019, 17:37

http://www.1890.cz/data/uploads/Streliv ... _kat_D.pdf tak 3 kila prachu a 1000 zápalek. Ale chce to asi ten glejt že je to kat. D přitom Gewehr i reicherevolver jsem kupoval přes net (přišlo poštou) z prodejny zbraní (zbraně Šturm) a lejstro k tomu stejnak nebylo i když to bylo ofiko z prodejny.

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Stř 10.04.2019, 21:41

No,to je zakon dopytu a ponuky :wink: .Naco by si obchodnik robil starosti a vydavky s vybavovanim Dckoveho papiera u znalca,ked ty tu flintu kupis aj bez toho?To by musel byt blazon,nie?Papier potrebujes ty,aby si nan mohol kupit komponenty.Na 88mu sa ten glejt vybavuje tazsie,lebo hodne ich ma cisla v neporiadku a dalsia vec je,ze sa vyrabali aj po 90tom roku.Skus si najst info,kedy sa prestal vyrabat ten rajchrevolver,ci by si skor papier nevybavil nan,ak vyroba prestala pred 90tym rokom.88mu mas uz s vyfrezovanym zliabkom v tele zaveru a zasobnikom na plnenie z pasika,alebo bez vyfrezovania a zasobnbnikom na ramceky?

Vejr
Věčnej rejpal

Příspěvek od Vejr » Stř 10.04.2019, 21:50

no v tom výkladu mají chybu - 3 kg bezdýmného nebo 1kg černého a 1000 zápalek
Tenhle papír mám na prodejně taky, každou chvíli mi s ním někdo mává před nosem. Nedávno jsme měli od PČR kontrolu tak jsem s nima na tohle téma debatoval. A je tam napsáno že prodejce je oprávněn prodat - nikde není že je povinen. A jsou další ustanovení a prováděcí předpisy které dodržujem. Třeba nedávno jsem odmítnul prodat černej prach držiteli ZP když začal vykládat něco o tom že se těší na pěknej výbuch .... tyhle kecy si nechte pro sebe, nikdy nevíte kdo to slyší. Tím to pro mě není osoba způsobilá ....
Jinak lejstro vydává pouze zkušebna na požádání a zadarmo to není. A hodně lidí se ho bojí, protože už dost zbraní šoupli do C.
My nejsme tak hladový, aby jsme se pouštěli do pochybného kšeftu kvůli pár Dčkařům. Ty u nás dělaj sotva 2% obratu.

Zelenáč: jo s Centrálním registrem zbraní je to tak jak píšeš. A s tím JS - nejde o to co se tam vejde, ale o to co je vyražené na závěru. U Gew88 co zůstali ve službě se hlavně vyměnovali. Většina těch co se dneska s nima šmelí pocházej ze skladů Volksturmu. A pokud chceš střílet na střelnici tak je tlakovka nutná. I když ten Kropáček jí prej taky měl....

do or die

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Stř 10.04.2019, 22:44

ten manlicher, to byla vůbec nějaká pochybná ráže ne ?

apropo, kde to sídlíš, že bych třeba někdy zabloudil
pro pár kousků 7,62x39 BLANK
nález ČZUS mám 8)

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

Odpovědět