OBLEČENÍ go-offroad - VÁNOČNÍ AKCE |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Kam do Rumunska

Plánujete nějakou expedici, nebo si chcete jen tak jít pojezdit ? Dejte vědět ostatním !
Pravidla fóra
Bez reklam

3X.
Pokročilý diskutér
Témata: 4
Místo/Bydliště: Severní Morava
Stav: Offline

Re: Kam do Rumunska

Příspěvekod 3X. » Čt 05.06.2014, 13:23

Duušan » úte 03.06.2014, 23:17 napsal:Fotka je z Platoul Băişorii – planina Baisoara, což je kousek od Muntele Mare.

Na Vladeasu jsme jeli od severu přes osady Tranisu a Visagu, kousek za Visagu jsme se napojili na tu normální výjezdovou cestu,
co vede k Cabana Vladeasa, od chaty na vrchol, zpátky k chatě a od ní na východ přes Rogojel dolů.

díky :wink:

Knihovník
nováček
Témata: 0

Příspěvekod Knihovník » Út 12.01.2016, 20:47

3X. napsal:já jedu zase pojezdit do Apuseny koncem června. Je tam nádherně a pořád co objevovat. Známý se teď vrátil a včera mě dal tip na 3denní trasu ze Stana de Vale až do Zlatné. 100% mimo asfalt

a ještě bych si chtěl dát Vladeasu, tam jsem nebyl

Můžu poprosit o detaily tý nový trasy? Aspoň zhruba.
Díky moc

lontree
Diskuzní Guru
Témata: 9
Auto: Červená krabice s bílou krabicí na střeše :-)
Místo/Bydliště: Třinec
Věk: 34

Příspěvekod lontree » Út 18.07.2017, 1:01

Máte někdo zkušenost, zda se dá sjet od Vladeasy k skálam Pietrele Albe? Nemyslím na přímo dolů z vrcholu ale cestou dolů směrem na Rogojel, u Cabana Vladeasa je na mapě odbočka doprava....a po ní by se teoreticky mělo dát projet kolem Pietrele Albe až k vodopádu Cascada Valul Miresei a dál do Rachitele a tam se napojit na silnici....

A pak hřeben, na který se dá najet kousek před Padisem (ve směru od Boga), lze po něm dojet až do Stana de Vale? A ze Stana de Vale nejkratší cestou mimo asfalt k Lacul Dragan?

Mám to nastudované na mapě, koukal jsem na Google Earth a nevypadá to úplně nereálně...tak kdyby někdo měl osobní zkušenost, určitě uvítám každý tip :-)

Kacaba
Věčnej rejpal
Témata: 26
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0Di
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen
Věk: 40

Příspěvekod Kacaba » Út 18.07.2017, 9:06

Kdesi jsme se tam pustili dolu, ale byly to velke schody z balvanu. Patroly na 35" ok, ale par let předtím jsme to s pickupy nedali.
XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

FOGGY
Pokročilý diskutér
Témata: 1
Auto: Jeep Wrangler JK 2,8crd
Místo/Bydliště: Rožňava , SR

Příspěvekod FOGGY » Út 18.07.2017, 14:45

Chodím tam často, ale na štvorkolke, takže:

Od Cabana Vladeasa tou lesnou cestou do prava sa dostaneš k tým skalám. Od skál ku vodopádom je to už horšie - dosť zarastené na auto.
Z Padisu hore na hrebeň na kolke OK, ale na offroad dosť úzka cesta ku koncu tesne pod hrebeňom a otočiť sa už nedá.
Z hrebeňa do Stana de Vale sa s autom asi nedostaneš, lebo ako písali vyššie balvany a cesty v klesaní sú vymyté s 1m hlbokými rigolmi. Tam máme problémy aj s kolkami. Ja by som sa tam s offroadom nepúšťal. Nehovorím , že sa nedá, šanca rozbiť sa je dosť veľká.

Kacaba
Věčnej rejpal
Témata: 26
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0Di
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen
Věk: 40

Příspěvekod Kacaba » Út 18.07.2017, 16:45

Byl to pěkný úsek, děvčata šla pěšky.
XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

lontree
Diskuzní Guru

Příspěvekod lontree » Út 18.07.2017, 20:41

FOGGY napsal:Chodím tam často, ale na štvorkolke, takže:

Od Cabana Vladeasa tou lesnou cestou do prava sa dostaneš k tým skalám. Od skál ku vodopádom je to už horšie - dosť zarastené na auto.
Z Padisu hore na hrebeň na kolke OK, ale na offroad dosť úzka cesta ku koncu tesne pod hrebeňom a otočiť sa už nedá.
Z hrebeňa do Stana de Vale sa s autom asi nedostaneš, lebo ako písali vyššie balvany a cesty v klesaní sú vymyté s 1m hlbokými rigolmi. Tam máme problémy aj s kolkami. Ja by som sa tam s offroadom nepúšťal. Nehovorím , že sa nedá, šanca rozbiť sa je dosť veľká.

Díky! Jedeme tři auta, jen velmi lehce upravené, 2palce lift a 31"kola...navíc třetí auto bude mít i vozík, a děti v autě...takže se rozhodně nechceme pouštět do žádných extrémů, kde by byla velká šance že tam zůstaneme viset nebo něco rozbijeme.
Chceme vyjet na všechny 3 nejvyšší vrcholy - Vladeasu, Muntele Mare a Bihor, k jezerům (přehradám) Dragan a Beliș-Fântânele...a vzhledem k tomu, že jedeme na týden tak toho asi o moc víc nestihnem.

Ještě dotaz k těm třem nejvyšším vrcholům...na Vladeasu je to asi nejlepší od Rogojelu, na Bihor z Arieseni, ale na Muntele Mare těch cest po těch "planinách" okolo je hodně. Odkud je to nejlepší tam vyjet? Případně dá se z jedné strany vyjet nahoru a na opačnou sjet dolů?

Duušan
Pokročilý diskutér
Témata: 2
Auto: Forester, Toyota LC 95
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Duušan » Út 18.07.2017, 22:18

Jirko, já poopravím FOGGYho v druhé části odpovědi. Tu trasu jsme jeli v r. 2015 v obsazení 3x Forester, 1x Defender a já s Toy LC. I s Forestry (trochu přizvednutými) se cesta dala zvládnout bez ztráty kytičky. Jen jednou jsme před nimi museli vydloubnout větší kámen a asi dvakrát naházet před velké kameny pár menších, ať na ně můžou najet.
Aby nedošlo k mýlce upřesním trasu, ale řekl bych, že je to přesně ta, kterou máš na mysli: jedeš od Bogy po asfaltce č. 763 směr Padiš, asi 2 až 3 km před osadou- chatovištěm Padiš odbočíš vlevo na poianu Varasoaia, kolem cabana Varasoaia až na sev. konec planiny. Tady v místě odkud se vychází do soutěsky Radesei (krásná – stojí zato ji projít) se trasa stáčí vlevo a míří k hřebenu. Po kousku lesa začnou louky, kde jsou v cestě vymleté rygoly od vody, a pak už začíná prudce stoupat uzounká, ale sjízdná cesta, která tě jedinou serpentinou vyvede až na hřeben. Tady vlevo nádhernou hřebenovkou, kamení tu občas je, ale pro Troopera nic nepřekonatelného. Po hřebeni celkově na SZ a až budeš asi 2km za vrcholkem Varful Poenii 1627 m, tak zahni na cestu doprava a ta tě dovede dolů k pramenu Minunilor, což už je těsně před chatami Stana de Vale.
Šotolinou k jezeru Dragan jsem od Stana Vale nejel, takže neznám. Zato vím, že u nejzápadnějšího cípu jezera, přesně v místě, kde říčka ústí do jezera, je krásná loučka – ideální místo na divoké táboření.

Cestička vpravo je ta, kterou se vyjíždí ze severního konce poiany Varasoaia na hřeben.

Obrázek

FOGGY
Pokročilý diskutér

Příspěvekod FOGGY » Út 18.07.2017, 22:36

No ja by som to v takom zložení na ten hrebeň medzi Vladeasou a Stana de Vale nešiel. Ale hore na Vladeasu sa dostanete v pohode. Sfúknite gumy, lebo výjazd je v skalách. Na Bihor v pohode. A na Muntele Mare tiež v pohode. Dá sa tam ísť z niektorej dediny na juhu, stále do kopca, vyjsť k meteo stanici, pritom treba sledovať turistickú značku, lebo cesta je málo vyjazdená a popri opustenej vojenskej základni sklesať do lyžiarskeho strediska Muntele Baisoira. Alebo naopak. Neviem z ktorej strany tam prídete.

Duušan
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Duušan » Út 18.07.2017, 22:41

Na Muntele Mare se dá z jedné strany vyjet a na druhou sjet. Já tam byl na vrcholku u radaru 2x, pokaždé stejnou cestou, a sice přijížděl jsem po hřebenech od západu, resp. od SZ, objel radar podél plotu zleva a napojil se na cestu, která vede dolů na SV do Staţiunea Muntele Băişorii.

lontree
Diskuzní Guru

Příspěvekod lontree » Út 18.07.2017, 23:44

[quote="Duušan"]Jirko, já poopravím FOGGYho v druhé části odpovědi. Tu trasu jsme jeli v r. 2015 v obsazení 3x Forester, 1x Defender a já s Toy LC. I s Forestry (trochu přizvednutými) se cesta dala zvládnout bez ztráty kytičky. Jen jednou jsme před nimi museli vydloubnout větší kámen a asi dvakrát naházet před velké kameny pár menších, ať na ně můžou najet.
Aby nedošlo k mýlce upřesním trasu, ale řekl bych, že je to přesně ta, kterou máš na mysli: jedeš od Bogy po asfaltce č. 763 směr Padiš, asi 2 až 3 km před osadou- chatovištěm Padiš odbočíš vlevo na poianu Varasoaia, kolem cabana Varasoaia až na sev. konec planiny. Tady v místě odkud se vychází do soutěsky Radesei (krásná – stojí zato ji projít) se trasa stáčí vlevo a míří k hřebenu. Po kousku lesa začnou louky, kde jsou v cestě vymleté rygoly od vody, a pak už začíná prudce stoupat uzounká, ale sjízdná cesta, která tě jedinou serpentinou vyvede až na hřeben. Tady vlevo nádhernou hřebenovkou, kamení tu občas je, ale pro Troopera nic nepřekonatelného. Po hřebeni celkově na SZ a až budeš asi 2km za vrcholkem Varful Poenii 1627 m, tak zahni na cestu doprava a ta tě dovede dolů k pramenu Minunilor, což už je těsně před chatami Stana de Vale.
Šotolinou k jezeru Dragan jsem od Stana Vale nejel, takže neznám. Zato vím, že u nejzápadnějšího cípu jezera, přesně v místě, kde říčka ústí do jezera, je krásná loučka – ideální místo na divoké táboření.

Cestička vpravo je ta, kterou se vyjíždí ze severního konce poiany Varasoaia na hřeben.

Ano, přesně tu trasu jsem měl na mysli. Akorát odbočit za Vf. Poienii vpravo by mě nenapadlo, jel bych rovně (resp. lehce vlevo). Možná díky tomu jste minuli ten vodou vymletý úsek o kterém psal výše Kacaba. A díky za tip na Radesei, na fotkách to vypadá super, tak pokud bude přát počasí udělali bychom si tam pěší výlet. Souřadnice ústí říčky do jezera Dragan mám uložené jako jedno z možných míst na nocleh :)

Duušan
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Duušan » Stř 19.07.2017, 22:04

Do Radesei nezapomeňte čelovky. Podzemní část není sice nijak dlouhá, ale čelovky jsou nutné. A taky nevím, jestli to Bela svede po řetězech.
Obrázek

lontree
Diskuzní Guru

Příspěvekod lontree » Čt 20.07.2017, 10:25

.

Koukal jsem na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=Sr72-ab1vWI

Na začátku je výjezd na Vladeasu a pak mi to připadá, že by to mohla být ta cesta od Cabana Vladeasa kolem skal Pietrele Albe k vodopádu. Nezdá se to být nějaká hrůza, projel to i Freelander :lol:

lontree
Diskuzní Guru

Příspěvekod lontree » Čt 20.07.2017, 10:26

lontree napsal:

.

Koukal jsem na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=Sr72-ab1vWI

Na začátku je výjezd na Vladeasu a pak mi to připadá, že by to mohla být ta cesta od Cabana Vladeasa kolem skal Pietrele Albe k vodopádu (do 2:30). Nezdá se to být nějaká hrůza, projel to i Freelander :lol:

FOGGY
Pokročilý diskutér

Příspěvekod FOGGY » Čt 20.07.2017, 23:07

na tom videu sú vynechané niektoré úseky cesty - asi sa nedalo točiť v niektorých pasážach. Šiel som to už niekoľkokrát na kolke a fakt sa mi tá cesta, hlavne jej prvá polovica , zdá na auto dosť úzka. Ale veď choďte skúsiť, uvidíte. Ak máš dotazy k Apuseni, kľudne sa pýtaj , som tu ako doma, mám tu totiž chatu. Aj teraz som tu.

Vrátit se na “Expedice a cestování”