MČR - 8.závod SLOVÁCKO (28.-29.10.2017) | Slavnostní vyhlášení mistrů ČR v OFFROAD TRIALu roku 2017 (17.-.18.11.) |
Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Australie 2018-03 - Solo prez Simpsonovu poust atd.

Plánujete nějakou expedici, nebo si chcete jen tak jít pojezdit ? Dejte vědět ostatním !
Pravidla fóra
Bez reklam

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér
Témata: 6
Auto: Toyota Landcruiser Prado 120 D4D, predtim Mitsubishi Montero Sport (Challenger)
Stav: Offline

Re: Australie 2018-03 - Solo prez Simpsonovu poust atd.

Příspěvekod Splestule » Ne 03.09.2017, 12:15

depeter napsal:Chceš říct,že se chystáš na takovoudle akci,a je pro tebe cca 20 tácků problém ??? :shock:

Kvalitni ocelovy naraznik s drzakama, tu stoji $A3000 (50000), ty co bych chtel ja $A4000. Nehlede k tomu ze uz takhle nevim jak ty prachy stlucu dohromady. Minulej rok to prave kvuly prachum nevyslo. Jeste musim pokoupit par veci (novy loziska, nahradni provaz na navijak, ruzny ptakoviny na opravovani pneumatik, varovny zarizani na nizkou kapalinu v chladici - jo kdyz prorazis chladic klackem a necumis pritom na budiky, tak si toho vsimnes az kdyz je pozde, novou markyzu). Pak tu mas vydaje za palivo a jeste poplatky za narodni park (A$200). Nehlede k tomu ze musim zivit rodinu. Ted jsem akorat menil baterie (optimy) a jeste koupil side steps a brush bars, cili vydaju jak narsrano. No snad ty prachy nakonec dam dohromady.

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 0
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvekod oltcitak » Ne 03.09.2017, 12:34

Nehovorím, že je to ľahké, ale logicky keď tu váhu príslušenstva dám na ďalšie dve kolesá, tak sa odľahčí aj autu a pôjde ľahšie a keď bude treba, prives sa dá odpojiť, prejsť na pevnejší povrch a navijakom prives dotiahnuť. Ťažké auto a s vysokým ťažiskom v piesku, žiadna sláva..... Podla mňa by stačil nejaký starý črep, ktorý v núdzi tam môžeš aj nechať zapadnuty(ked minieš naftu, či vodu) v extrémnej situácii samozrejme. A vody budeš mat asi malo(nám stačí 120 l tak na 10 dni(vrátane sprchovania)) Ohľadom kolies, možno by bolo lepšie zobrať náhradné pneu bez disku(jedna kompletná rezerva a dve náhradné pneumatiky) Osobne po tohtoročnej skusenosti, kedy som opravoval 4 z piatich kolies a domov prišiel bez rezervy (a to som nejazdil žiaden extrém) uz budem bravat okrem plnohodnotnej rezervy aj jednu náhradnú pneu a náhradné duše. A to som v civilizovanej Európe a nie kdesika, kde ta ani nenájdu....
Hyundai Starex 4WD,103kW
http://www.youtube.com/user/oltcitak/videos
http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér
Auto: Toyota Landcruiser Prado 120 D4D, predtim Mitsubishi Montero Sport (Challenger)

Příspěvekod Splestule » Ne 03.09.2017, 12:42

oltcitak napsal:Nehovorím, že je to ľahké, ale logicky keď tu váhu príslušenstva dám na ďalšie dve kolesá, tak sa odľahčí aj autu a pôjde ľahšie a keď bude treba, prives sa dá odpojiť, prejsť na pevnejší povrch a navijakom prives dotiahnuť. Ťažké auto a s vysokým ťažiskom v piesku, žiadna sláva..... Podla mňa by stačil nejaký starý črep, ktorý v núdzi tam môžeš aj nechať zapadnuty(ked minieš naftu, či vodu) v extrémnej situácii samozrejme. A vody budeš mat asi malo(nám stačí 120 l tak na 10 dni(vrátane sprchovania)) Ohľadom kolies, možno by bolo lepšie zobrať náhradné pneu bez disku(jedna kompletná rezerva a dve náhradné pneumatiky) Osobne po tohtoročnej skusenosti, kedy som opravoval 4 z piatich kolies a domov prišiel bez rezervy (a to som nejazdil žiaden extrém) uz budem bravat okrem plnohodnotnej rezervy aj jednu náhradnú pneu a náhradné duše. A to som v civilizovanej Európe a nie kdesika, kde ta ani nenájdu....

Uvazuju ze vezmu jestne nahradni gumu (muze byt na strese na stanu), a par dusi si asi taky pro jistotu vezmu. S tou vodou se musi setrit, pojedu sam, takze pocitam tak 10l na den, pokud budu moc fizicky aktivni, ale mozna ty vody nakonec vezmu vice, jeste uvidim jak to vsechno sbalim. Uvazoval jsem i o plastickych kanistrech pro naftu, ktery pak muzu spalit az budou prazdny. S tim privesem nevim, nejakej ausus by cestu asi nevydrzel, vetsina tech levnych se rozpadne na roletach nez tam clovek vubec dojede.

Mimochodem, kde jsi to jezdil, ze jsi tak vesele pichal?

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Ne 03.09.2017, 12:51

V obyčajnom Grécku, Srbsku, Macedónsku...
Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér

Příspěvekod Splestule » Ne 03.09.2017, 12:52

oltcitak napsal:V obyčajnom Grécku, Srbsku, Macedónsku...

Koukal jsem na ten tvuj vozik, takovy by se hodil, ale bohuzel nic takovyho tu k mani neni, vse je ocelove a tezke.

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Ne 03.09.2017, 13:04

Nuž, najlepšie si niečo vyrobiť, ideal nejakú rozmontovatelnu skladacku(ale to je len moja predstava) v každom prípade na takúto akciu sa treba pripraviť zodpovedne a počítať so vsetkym(nejde len o teba(máš rodinu))
Vozíček... https://goo.gl/images/HTaWJN
Hyundai Starex 4WD,103kW

sumy
Legenda fóra
Témata: 13
Auto: PajeroII 2,8 wagon,AROnek 10.4, civic 8.g UFO, Mitsubishi Space Wagon N50
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 36

Příspěvekod sumy » Ne 03.09.2017, 14:38

A nebylo by lepsi se vyprdnout na stan? Spani a hromada veci v aute, dalsi hromada veci na strese.
Ja vim, vecne to tema kde a jak spat :-)
POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

kamca
Legenda fóra
Témata: 4
Auto: Toyota HJ 47 , LR Series III, VW T3 Doka syncro
Místo/Bydliště: Jihlava
Věk: 45

Příspěvekod kamca » Ne 03.09.2017, 21:04

Píšeš, že chceš jet sám, pokud by jsi bral partáka, jsem od března na rok v Austrálii, v červenci jedu Canning stock route https://en.wikipedia.org/wiki/Canning_Stock_Route a chystám se i na Simpson a další odlehlé cesty.
Byl jsem již v 2014 rok v AUS a projel Cape York, Gibb River road a další cesty, celkem přes 50tis km.

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér

Příspěvekod Splestule » Ne 03.09.2017, 22:36

sumy napsal:A nebylo by lepsi se vyprdnout na stan? Spani a hromada veci v aute, dalsi hromada veci na strese.
Ja vim, vecne to tema kde a jak spat :-)

Stan jede semnou, je to testovaci vylet pro opravdovou expedici nekdy za par let na Sibir :-).

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér

Příspěvekod Splestule » Ne 03.09.2017, 22:52

kamca napsal:Píšeš, že chceš jet sám, pokud by jsi bral partáka, jsem od března na rok v Austrálii, v červenci jedu Canning stock route https://en.wikipedia.org/wiki/Canning_Stock_Route a chystám se i na Simpson a další odlehlé cesty.
Byl jsem již v 2014 rok v AUS a projel Cape York, Gibb River road a další cesty, celkem přes 50tis km.

Ja vim, uz jsme komunikovali minuly rok, kdyz jsem si jiste myslel ze to zvladnu tento rok. Dost dlouho jsem o tom uvazoval, ale opravdu to chci zvladnout sam. Navic data jsou zalete v betonu kvuli praci/dovolene, takze jestli to tento rok zvladnu, tak z Melbourne musim vyjet 10.3. (12.3. je svatek prace, a navic poust se otvira 15.3, to se tam akorat doharasim), a zpatky v praci musim byt 3.4. Takze si do dovolene zahrnu velikonoce a svatek prace. Takze budu muset jet podle dost rigdniho rozvrhu, popripade par veci vyskrtat, a byt na ceste od nevidim do nevidim, abych to vsechno zvladl, coz by se Tobe asi moc nelibilo. Ovsem az/jestli pojedes zkrz Melbourne (coz urcite, protoze tusim ze auto mas na Tasmanii), tak si urcite musime dat sraz. Tusim ze take budes chtit napred projet par veci na Tasmanii, zvlaste zapadni pobrezi. Na Tasmanii se da cestovat par mesicu, a porad je co k videni. Byl jsem tam jen 5 nedel a ujel 10000km, a stejne to bylo porad malo (a to jsem jeste ani nemel Toytou, ale jen 4x2 falcona) Kdybych mel cas a penize, tak bych se urcite pridal k ceste po CSR, ale to az nekdy jindy. Par typku to od nas z Totyota clubu jelo asi pred mesicem. Je to taky docela zahul pro auto, zlvaste pro suspension. Urcite bych sebou bral na tu tvoji Toyotu aspon jeden nahradni list perovani.

kamca
Legenda fóra
Témata: 4
Auto: Toyota HJ 47 , LR Series III, VW T3 Doka syncro
Místo/Bydliště: Jihlava
Věk: 45

Příspěvekod kamca » Po 04.09.2017, 16:49

Tak hodně štěstí. V březnu jen auto vyzvednu a frčím rovnou do Balaratu, kde má známej dílnu a tam dáme auto dohromady a pak vyrazím.
Tasmanie je krásná, byl jsem tam měsíc a ted tam zase na konci pobytu měsíc strávím. Pošli třeba do SZ telefon, aý budu kolem Melbourne, tak se ozvu.

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér

Příspěvekod Splestule » Po 11.09.2017, 22:43

Minuly rok jsem si komplikovane z USA objednal Pull Pal, takzvanou ground anchor. Nez jsem to objednal tak jsem skoro rok jezdil internetem a sbiral informace o tom co by mi pomohlo dostat se jak z bahna tak z pisku, kdyz po ruce nejsou zrovna nejaky stromy (coz na pousti nebo na stepy vetsinou nejsou). Nakonec jsem prisel k zaveru, ze nez se vydam ne nejakou expedici kde zadny stromy nejsou, ze proste potrebuju Pull Pal. Je to sice trosku tezka zalezitost, ale myslim ze je to velice uzitecna vecicka pro solo dobrodruhy. Tak jsem to sbalil, a kdyz jsme jeli o vanocich na Fraser Island, tak jsem to tam vyzkousel. Konecne jsem slepil dohromady video z teto zkouzky, a tady to je. Mimochodem, Maxtraxy mam taky, ale ty maj jiny pouziti, v extremnich situacich moc nepomuzou.
https://youtu.be/T83boHO_tOM

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Út 12.09.2017, 12:54

Ta zemná kotva vypadá byť dobrá vec, asi si budem musieť niečo také vyrobit(ked dovybavím navijak) :idea: toto leto (zapadnuty v piesku) som musel hiliftovat za kolesá a podkladat výjazdove plechy(ktore sa tam nastastie nachádzali v kroví) pretože air jack som nechal doma..... :ramena: (nemal som v plane niekde zapadať a hilift je trvale umiestnený v aute(našťastie))
Hyundai Starex 4WD,103kW

Autor tématu
Splestule
Závislý diskutér

Příspěvekod Splestule » Stř 13.09.2017, 10:14

oltcitak napsal:Ta zemná kotva vypadá byť dobrá vec, asi si budem musieť niečo také vyrobit(ked dovybavím navijak) :idea: toto leto (zapadnuty v piesku) som musel hiliftovat za kolesá a podkladat výjazdove plechy(ktore sa tam nastastie nachádzali v kroví) pretože air jack som nechal doma..... :ramena: (nemal som v plane niekde zapadať a hilift je trvale umiestnený v aute(našťastie))

Kde jsi byl ze jsi zapadl do pisku? Hiliftf je dobrej, ale je s nim pekna makarna, nez jsem koupil navijak tak jsem ho pouzival jak navijak :-).

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Stř 13.09.2017, 12:49

Už som to písal, ja chodievam na juh(rôznymi variantami) a končím niekde v Grecku a tam je piesku ajajaj.... Tož hilift a som párkrát použil, potom som dokúpil airjack(zatiaľ v reáli nepoužitý) a na navijak sa ešte len chystam(nechcel som vešať na uz dosť zaťažený podvozok ešte ďalšiu váhu na predok ale teraz keď už mám nachystane nové torzky na vymenu a nové stelovacie Koni vpredu) tak uz dozrel čas naň, obzvlast keď všetky doterajsie problémy so zapadnutim by išli vždy vyriešiť aj navijakom, doteraz som to vždy len dvíhal a podkladat ako pako a pri tom by to išlo elegantne poriešiť len navijakom(a nehovoriac o fyzickej námahe a strate času) Skratka konečne som pochopil, že navijak potrebujem..... :smich: A pre Teba na tuto solo akciu je zrejmé tiež najlepšia varianta navijak a zemná kotva. Akurát ja si ju vyrobím sám a nájdem jej miesto ulozenia niekde pod podlahou(vo vnútri už nieto miesta) :ramena: Inac airjack je tiež dobra vec(na piesok a blato) ja mam cely spodok auta zakrytý, takže ho môžem umiestniť kdekoľvek a zdvihnúť auto v ľubovoľnom bode, len používam kompresor a nie vyfuk(je to pomalšie, ale čistejšie a bezpečnejšie pre výfukový system) narýchlo ho nafuknem dúchadlom na matrace(Lidl 12V 7 Euro) a potom zdvíham už len kompresorom.

Obrázek
Hyundai Starex 4WD,103kW

Vrátit se na “Expedice a cestování”