Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Rusko. Dovolena a trošku offroadu.

Plánujete nějakou expedici, nebo si chcete jen tak jít pojezdit ? Dejte vědět ostatním !
Pravidla fóra
Bez reklam

Autor tématu
Viktor-1
Pokročilý diskutér
Auto: BMW-3
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Rusko. Dovolena a trošku offroadu.

Příspěvek od Viktor-1 » Ne 10.01.2016, 9:21

Zdar všem!
Jsem Viktor a jsem z Moskvy. V letech 2005 až 2014 bydlel v ČR, vedle Prahy. Ted' jsem zpátky v Rusku a hodné na cestch (ted' na cestách po Indie)
V posledních letech jsem važne přemýšlel ohlédne cestování v Rusku. Co chci nabídnout pro forum?
Mám chalupu ve vesnici ve kterou jezdím od 3 let. Vedle pohádkový lesy, jezera a poli. Co je hlavné - hodné prostoru a malo lide. A da se řict že jelikož není to konec civilizace, je to ¨opravdové¨ Rusko. Je to cca 450 km od Moskvy, taky cca 500km Petrograd. Docela bližko hranice.
Když přemyslete o neobvykle dovoleně, tak pokousim popsat co může nabídnout muj kraj.
- Krasný lesy, ve kterych múžete strávit několik dnú (když se zabloudíte))). Nebudou tam přes každy km cyklisté a pod, prostě během 1 dne můžete potkat člověka ale nemusíte. Někomu (mě například) libi se to. Můžete celý den jen tak chodit v lesě, jak chodim já. Da se sbírat hodné lesních plodu a najdete i houby. Nebo jen tak chodit)) Jsou tam hodně blat a je to opravdu neobvykle a silne mista.
- Z tohoto kraji začinaji řeki na 3 světové strany. Přes naš kraj šla znamá Cesta od Varjagů k Řekům. Da se sjiždet týden nebo vice a taky to nebude rušno jako na Vltavě o vikendu))) Proste klid, vy a přiroda. V kraji jsou stovky ruznych jezer, spojenych mezi sebou. Jen v okoli vesnici tech jezer jsou desitky.
- Celý dní můžete strávit v aute , na kolě nebo na motorce na ruznich cestach - polnich a lesnich. Je to vic o přirodu než o klasicky offroad. Ev. kola a motorky múžu zajistit.
- Jednodenní vylety do starého ruskeho města kolem 900 let od založeni, cca 30km od vesnice.
- Ev. vylety do Mosky a Petrogradu, výborné spojeni busem.
- Určité jiná atmosféra a lide než v EU. Prosté jiný. Kdo chce poznat - ten pozná. Určité nenarazíte se na arogance.. Možná od někoho ale ne kvůli vašemu původu)))

Pro mě nejedná o komerce nebo je to spiš druha věc. Pro mě hlavně obnoveni cestovaní do ''meho'' kraje.
Začátkem jara začnu plánovat tratě na vodě, taky jde o čistění neprujizdnych nebo špatne sjizdnych řek.
Když potřebujete můžu poradit jak strávit tu celou dovolenou, jak naplánovat a čim se zabývat.
Mohu pomoci s ubytováním ve stanech v přirode nebo na záhradě, taky da sehnat chalupu nebo pokoj, taky da se spat na seně, což je oblibene od minula v Rusku.
Poradim se stravovánim, bude-li zájem da zajistit tradičně ruske stravovaní.
Dalši pozitivní věci. Ted rubl je na nejnizšim bodu. Ale pro vas to bude znamenat vyhodu když budete kupovat naftu (cca 12 až 13 kč) nebo jidlo. Pro někoho špatne, pro někoho dobře, je to život..
Taky můžete vzit s sebou děti nebo manželku nebo manželku a děti))) Nemuseji zučastnit všech aktivit, já napřiklad vetšinou neberu se sebou do lesa ženský, hodim a sbíram hodné.
Cesta pouze kolem 2000km z Prahy. není to tak daleko, v podstatě je to bližší bod v Rusku, možná o par stovek km bližší je Smolensk, ale co v tom budete dělat?))
Taky snad nikdo jiný kdo zná češtinu a Česko nebude nabízet podobné aktivity v Rusku.
Poradim na koho se obratit a obstarat ru vizum v Praze.

Chapu že forum není uplně to misto, které potřebuje něco podobneho.
Já osobné rad jezdím offroad vice na kolé a motorce než na aute. Ale na autě pro mě taky není problem, ted' hledam vhodne auto.. Bohužel koupený před rokem Pajero 2 přinesl jen velmy špatny zkoušenosti.
Budu rad odpovědět když někoho zaujme.
Když někdo chce pokec nebo nadavat na něco tak není problém.. v jiné těmě..
Všem dobra!

Doplněno.

MISTO https://goo.gl/maps/tXu3utnWLjv
FOTO https://plus.google.com/u/1/photos/1107 ... 9619140625
CESTA z Prahy 1. den https://goo.gl/maps/k6HwwDUCuP62 2.den https://goo.gl/maps/5jbByYLrULU2

ANO: touristika, dobrodružství, cestování v přirode, offroad, kajaking, jízda na kolě, motorce, rybaření, pobyt v přirodě s minimem pomuček. Koně možná, zatím nevim.
NE: bezohledné chlastaní, politika, znečistění přírody.
Nemám moc radost: Lov.

Detaily:
1. Jidlo cca o 20 až 70% levněji než v ČR. Jde o základní potraviny, sezonní potraviny, ovoce, zeleninu, mléčné výrobky a to co pěstuje vedle. Dovoz múže byt nastejno nebo draž.
1a. Možná budu nabizet penze nebo polopenze, jedna se o cca 150 až 200 kč denne na osobu. Ale netrvam na tom, není pro mě ten směr podnikáni. To bude jasne na jaře podle ohlasu. Maso nepouživam. Vždy se jedna o jednoduše jidlo, vzhledem k čerstvostí potravin a připravě na ohni je to moooooc chutné. Vždy.
2. Pivo a dobre vino je dražší, vodka možná levnější. Chlastaní ve velkem není respektováno. Alkohol skoro nepoužívám, jelikož používal, tvrdy vůbec.
3. Rybaření. má svoje vlastností, je něco jineho než na kapra v rybniku. Hodně vychistano v poslední době. Ale vzhledem k rozamnitosti a počtu jezer je to vždy zajimavé, aspon' ten proces. Rybaření je bez povolení, sitě zakázaný a určité nerespektovaný.
4. Lov na povolení, da se vyřidit jednoduše.
5. Pro děti mohou byt ruzne řizene aktivity až do tydenneho sjížděni řek (nejsou horní) a přenocovani ve stanech. Zřejme to bude ''International team''.
6. Ruská ''banya'' - vlhka sauna. Je to zážitek, věřte mě.
7. V letě hodně lesnich plodu - borůvky, maliny, jahody lesní, další exoticke ruské plody))) Vloni jsem vyrobil cca 40 litru VARENJA - je to ruský džem. Moc chutná s čaji.
8. Blata. Je to zvláštní věc. V našem kraji jich mooooc, z nich vlastně začinaji řeky. Blato cca 10km2 je uplně něco jiného než obyčejný les, jiné pocity. Rad budu Stalkerem- průvodcem. Nebo jak chcete.
9. Rusky samovar na uhlich a rusky čaj. Zaručuji jiny pohled na tom, oveřeno v ČR na znamych)) Navíc budu použivat opravdy rusky čaj - rostlinu zvanou Ivan-čaj, že ktere kdysi v Rusko připravovali čaj. Plus malinovy čaj.

CENY
1 Kč = 3 Rub. Rubl a nafta klesá každý den, težko řict co bude k letu. Kurzy na http://www.cnb.cz
Nafta a benzin 35 až 38 rub.
Potraviny lokal. Mleko 30-50, tvaroh 200-250, zakisana smetana 250-300. Je to vše domací nebo farmarské, kvalita nej.
Syr 300 nic moc, 400 nahoru lepší. Jako klobasy jiná chut, ale chutnat bude)
Chleb 20-40. Knedli nejsou)) Hrach, čočka a pod 30-80. dobře použivat na kaše v taboře.
Rajče 50-100, brambory, mrkev a pod. 20-40. Mimo sezonu nejsou nejlepší.
Ovoce mimo sezonu taky nic moc, dovoz cca 1000km. Používam pouze to co najdu v lese - lesni plody a to co roste na záhrade - jabka, plody.
Pivo 50-70, vino 200 nahoru, kvalita nic moc.
Maso 150-500. Klobasy 150 nahoru, dobre 400 nahoru, kvalita je jiná než v ČR, někomu moc chutná, někomu naopak.

Bude doplněno postupně.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Viktor-1 dne Út 12.01.2016, 7:47, celkem upraveno 6 x.

LukasN
Věčnej rejpal
Auto: paja 2.5 TD rv 96 wagon
Místo/Bydliště: Brčekoly
Věk: 36

Re: Rusko. Dovolena a trošku offroadu.

Příspěvek od LukasN » Ne 10.01.2016, 10:05

vypadá to moc pěkně. Není to tam takova širá velka rovná pláň s lesy? ty řeky bych chtěl vidět rad bych se projel :-)
mam pajero 2 a v pohode je fakt ze jsem koupil vrak a postupne jsem ho daval do kupy

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II
Místo/Bydliště: okres UO
Věk: 45

Příspěvek od Dava » Ne 10.01.2016, 10:16

A co koně, Viktore? Tady se docela hodně lidí zabývá tím že dělají výlety na den, nebo víc. Akorát že tady je to samá civilizace, samej plot a samej soukromej pozemek . Je to nuda.
Dovedu si představit takovej výlet v ruský přírodě. Nějaká základna a odtud dělat jedno nebo více denní výjezdy. Ale koně na místě a přijatelná doprava je důležitá, jet tam autem se nikomu moc nebude chtít, je to daleko a přes hranici. Chtějí dojet rychle a za levno, dovolená není nekonečná.
Mohl by to být zajímavej námět, ježdění je teď v módě. A podle toho kolik se do agroturistiky investuje v EU peněz, tak je to asi trend kterej se podle analytiků bude rozvíjet.

A podle mě forum je právě to správný místo, kde tohle rozebírat. Na Rusko nabídek moc není, hodně lidí chce jet někam do přírody, ale jsou nesamostatní a bez kontaktu na místě nic nedokážou. Prostě rozmazlený lidi na západě hledaj servis . :pivo:

No road?No problem...
Aktual: Disco Td5 serioffka

xkuba
nováček

Příspěvek od xkuba » Ne 10.01.2016, 10:38

Vypadá to zajímavě. Kde to přesně je? To město 30km od vesnice je Velikije Luki? Jak to tam máte s komárama?

xtz750
Věčnej rejpal
Auto: nissan terrano 2,7tdi wagon ,yamaha xtz750
Místo/Bydliště: Třebotoof
Věk: 34

Příspěvek od xtz750 » Ne 10.01.2016, 10:51

Tvl jel bych hned :( tam snad ti zasrani teroristi nejsou :)

kontrolni otazka soudruzi,,estli pak vite co děla nissan jeli ponechan na větru a dešti ,,no koroduje vy tupci :-)
veterrano 2,7tdi
http://vojtik88.rajce.idnes.cz/nissan_terrano2_stavba/

xtz750
Věčnej rejpal
Auto: nissan terrano 2,7tdi wagon ,yamaha xtz750
Místo/Bydliště: Třebotoof
Věk: 34

Příspěvek od xtz750 » Ne 10.01.2016, 10:53

xkuba napsal:Vypadá to zajímavě. Kde to přesně je? To město 30km od vesnice je Velikije Luki? Jak to tam máte s komárama?
Mysliš komunisty??ti jsou všude :)
Spiš bych se bal medvědu a vlku to tam asi bude

kontrolni otazka soudruzi,,estli pak vite co děla nissan jeli ponechan na větru a dešti ,,no koroduje vy tupci :-)
veterrano 2,7tdi
http://vojtik88.rajce.idnes.cz/nissan_terrano2_stavba/

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II
Místo/Bydliště: okres UO
Věk: 45

Příspěvek od Dava » Ne 10.01.2016, 11:48

xtz750 napsal:Tvl jel bych hned :( tam snad ti zasrani teroristi nejsou :)
Mluvíš mi z duše, Rusko je fajn. Příroda krásná a přístup k radikálům příkladnej.

No road?No problem...
Aktual: Disco Td5 serioffka

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 42

Příspěvek od majer » Ne 10.01.2016, 12:54

Sakrys viktore to je paráda. ...

Mirda_Retona
Diskuzní Guru
Auto: KIA - KM420 2.0TDI + Discovery ll TD5 Černá Perla
Místo/Bydliště: Forbes
Věk: 53

Příspěvek od Mirda_Retona » Ne 10.01.2016, 13:14

Je tam opravdu pěkně. Ty velká města čistá a reklam všeho druhu jako u nás. Venkov je úplně něco jiného. Ja tam byl a není to tak dávno v Městečku Pokrov 220km od Moskvy. Viktor asi tuší co tam dříve bylo. Dnes tam dělaj dobrou Vodku. Příroda paráda, lidé taky. Pokud se slušně chováš není problém. Řekneš " eto nedaleko" a 300km normálka :D Lidé jezdí za prací 100km každý den jednu cestu. :shock: Atd. Pokud by se něco povedlo realizovat, tak se rád přidám. Bude to i o penězích. Viktore klidně napiš třeba do SZ kde se nachází ta tvá lokalita. Kouknu na trasu a třeba zejedu na kávu. :)

Jezdím pomalu, ale zato všude. Prostě turista 4X4. Discovery ll Dříve KIA KM420 (tel. 777325858)

Autor tématu
Viktor-1
Pokročilý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor-1 » Ne 10.01.2016, 16:05

Aha.
Pokousim odpovidat postupne, jelikoz nema tady LIGHT na plazi v Gokarne))
A budu setrit hacky a carky a bude to rychleji. Ale kdyz to bude mrzet dost lide, tak pak pridam))

To misto urcite neskryvam. Je to Toropetc kousek od Velikich Luk.
Je to neco jineho, opravdu tam da citit tech 900+ let historie. V tom meste byli desitky cirkve pred komunisty, jelikoz zilo tam neni tak hodne lide. Ted napriklad kolem 10 tis.
Takze odkaz https://goo.gl/maps/tXu3utnWLjv
Vice foto, nejsou odborne, foto neni muj konicek https://plus.google.com/u/1/photos/1107 ... 9619140625

Komary jsou ale rozhodne to neni TAJGA. Nedela to velky problemy ani pro deti ani v lese.

To neni rovina ani ne hory. Prevyseni cca az 100 m podle meho odhadu/ je to spise jako okoli Prahy, smer na sever , neni Krkonose))). Ja mam rad vice hory i lezeni bez jisteni. Ale v nasem kraje to neni.
Pajero 2 proste nebylo moje vysnene auto a nemel jsem cas dat do poradku. Proste nalil penez, pak prodal a nechci myslet)) Ale rovnou ted shanim offroada.

Kone je dlouha temata.. Ja nejsem k tomu priparven. V Ru jsou dlouhe zimy a ja zatim to nemuzu vydrzet ve vesnici.. V okoli lide zacinaji chovat kone, ale zacnu to zjistovat postupne. Pro me hlavne to, ze nechci kone pujcit na hodinu-dve. Pro me lepsi v tom pripade kolo.
Vlky a medvedi docela slusne, neslysel jsem o problemech))) Taky chodim bez obuvi cele leto a nesetkaval jsem hady, jelikoz jine lide ano. Mimochodem zacal jsem chodit a behat bosy jiz na Maxovom jezere v Precioze u Karla. Dobre me tam znali a v podstate Maxovo jezero vyhovovalo me.
Mame podobnou prirodu v nasem kraje.. Jelikoz o hodne vice prostoru a min lide. A ja to potrebuji pro klid.
Ano, 300-500 km to neni tak daleko. Proste jina velikost. Opravdu to muze byt zajimave pro hodne lide, je to jiny svet.. jako pro me ted Indie. Proste citic se jinak nez v Krkonosich, jelikoz vypada podobne. Rozhodne neporovnavam a nerikam co je lepsi nebo horsi. Proste jinak.

Co jeste da doplnit..
Moc chlastani to neeee, cim dal tim min pouzivam alkohol. Spis pro rodiny.
Ano, je to priprava jidla v ruskem krbu, nevim jak to prelozit.. Je to samovar na uhlich. Je mensi problem, po tom jidle pak cca 2 tydne nebude chutnat jidlo z mikrovlnky nebo z elekro varne desky))
Mleko a mlecne vyrobky- vynikajici. Pivo ne.. Radsi neskouset))

Ano, jsou vyborne spoje z Moskvy a Petrogradu.
Ale ja (poslednich nekolik let) jezdil s mensi holkou az z Prahy. Protoze hodne veci, hodne jezdim v kraji a pod. Neni lepsi volba letadlo, ale kdyz nekdo potrebuji proc ne.
Ja bych doporucil tu dovolenou v nasem kraji minimum 2 az 4 tydny. Musite "ponorit" do toho. Stejne jsem ja v Indie, uz 1,5 mesic a je to vono)))

Ano, jsou moznost vyletu na aute, pesky, na lode, cca od 1 dne do tydne. Muzu byt pruvodcem, muzete samostatne. trate budu postupne planovat. Ja vlastne rad i na lode i na vsem co jede) Taky neco mam (lode, ruskou motorku, kola) a neco budu doplnovat.
Te reky. Vedle vesnice stovky km hodne schovane reky. A pro predstavu- mensi ricka cca 1-2 km, pak mensi jezero, pak dalsi ricka. Proste parada.

Pro deti taky zajisten program.. Hraji cely den, mam malou, nikdo nebude sedet na miste nebo nudet..Obcas podnikam aktivity pro dety, cim bude vic deti, tim lip.

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 42

Příspěvek od majer » Ne 10.01.2016, 16:54

Tak od nás to je podle map cca 1400 km ....

Autor tématu
Viktor-1
Pokročilý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor-1 » Ne 10.01.2016, 18:36

No já jsem pražak))) a počítal cestu z Prahy a nejrychlejši, ne nejkratší.
Podrobný rozpočet cesty z Prahy. Naposled jeto v žárí.
1. den. Praha Slawaticze cca 10-12 hod. Ve Slawaticze několik privatu, cca 10euro na osobu a noc, da se smlouvat.
Odkaz na mapy https://www.google.ru/maps/dir/%D0%9F%D ... m0!3e0!5i1
2 den. Doporučuji ve 4 až 5 rano vyjet na hranice, ona je vedle. Az budete v Belorusku, cesta trva taky 10-12 hod, vlastne pres cele Belorusko dobra dalnice.
V Bělorusku je potřeba platit za použivani dalnic trošku zvlasnim zpusobem. Zabere to cca 15-20 eur přes cele Bělorusko a 30min času to vyridit. Ale to upřesnim pozdeji. V Belorusku nafta stojla pred 2 mes. cca 18-19 kacek.
Mapy https://goo.gl/maps/k6HwwDUCuP62
Nebo ev. da se projet kolem Beloruska, jednou jsem tak jezdil. Dalnicni znamky nejsou zapotrebi. Nafta stejne jako v celem EU.
https://goo.gl/maps/5jbByYLrULU2
Vychazi to cca 1800 az 2000km, ale ja te stovky nepocitam.
Po ceste da se zajet do Minsku, byl jsem tam hodne, muzu doporucit. Stoji za zhlednuti. Nebo Vilnus, ale ten potrebuje vice casu nez 1 den.

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 38

Příspěvek od Edgar » Ne 10.01.2016, 19:07

To se mi líbí. Je spaní po cestě v autě bezpečný a legální?

Autor tématu
Viktor-1
Pokročilý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor-1 » Ne 10.01.2016, 19:48

Polsko, Belorusko, Rusko neni problem prenocovani na benzinkach. Ale vzdy spim cca 2-3 hod, kdyz celou noc, tak v nejakem hotelu nebo tak.
Ja v Indie hodne pouzivam couchsurfing. Ted jsem koukal, treba v Minsku nekolik tisis lide maji oznaceno Accepting Guests a neni problem se domluvit na prenocovani. V Brestu taky nebude problem. Ve mensim mestech neni to tak snadne, ale jde to.

A kdyz uz jsem tady na foru tak zeptam..
Mam vytipovaneho offroada v Nemecku.
Kdo v tom dobre zna, nemohl by zavolat tam a domluvit se? Je to bazar. Kdyz vsecko OK, ja bych zaplatil predem castku na ucet prodavajiciho a letel bych rovnou tam. Jsem furt v Indie.
Pak samozr pivo nebo zaplatim nebo neco z Indie pro toho kdo pomuze.
Planuji byt v Praze cca tyden zacatkem unora.
Dikes.

Gumidek2012
Pokročilý diskutér
Auto: off
Místo/Bydliště: doma
Věk: 58

Příspěvek od Gumidek2012 » Ne 10.01.2016, 20:14

Tohle vypadá moc dobře. Skvělý tip. Mám na cesty devítiletého vnuka a za dnešní situace s migranty se mi moc do západní Evropy nechce s ním jezdit a přespávat na divoko. Rusko by byla zajímavá lokalita. Od rodičů z Ostravy to je cca 1400 km a mapa ukazuje trasu mimo Bělorusko. Je zima, mám do jara o čem přemýšlet. :)

Odpovědět