Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

BFGoodrich Urban Terrain T/A

všechno co souvisí s bačkorama na offy - prodej a koupě v bazaru
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
danielsan
nováček
Auto: Saab 9-7X 4.2i
Stav: Offline

BFGoodrich Urban Terrain T/A

Příspěvek od danielsan » Čt 01.09.2016, 11:36

Nemáte někdo osobní (nebo z důvěryhodné druhé ruky) zkušenosti s BFGoodrich Urban Terrain T/A? http://pneumatiky.heureka.cz/bf-goodric ... -r18-109v/ (nebo Kleber Citilander - stejná guma)

Přijde mi to s tím značením 3PMSF jako docela zajímavá celoroční guma na auto, co nejezdí do terénu zas až tak moc (sorry :) ), ale zaráží mě, že ač je v Evropě od října 2015, nedá se o ní skoro nic zjistit. Žádný test, osobní zkušenosti, prostě nic... kdyby to byla guma na pikaču, tak bych alespoň čekal nějaké negativní informace nebo tak, ale to skoro vypadá jako by ta guma prostě jen nikoho nezajímala. Je to trochu takový hybrid, no... ale líbí se mi nesměrový dezén, snad slušné chování v zimě a asi docela dobrý nájezd. Nejspíš skončím s GoodYear Vector 4Seasons (sorry, to asi urazí každého zarytého offroadistu :) ).

Autor tématu
danielsan
nováček

Re: BFGoodrich Urban Terrain T/A

Příspěvek od danielsan » Stř 08.02.2017, 12:52

Když už jsem to vlákno založil, tak by se asi slušelo, abych si na něj odpověděl - nakonec jsem se totiž rozhodl je risknout.
Bydlím 2.5 km od hranic CHKO Beskydy (žádná sůl) a letošní zima jede bomby, takže podmínek je otestovat bylo habaděj... sníh (prašan, uježděný), břečka, led (dnes regulérní sklo). Dosud jsem nikdy celoroční gumy neměl, takže jsem byl hodně zvědav a nakonec jsem velmi mile překvapen. Je celkem neuvěřitelné, jak předvídatelné a ovladatelné to auto je, když vezmu v potaz, že to nejsou regulérní zimáky. Nezůstal jsem nikde viset, nemusel jsem aplikovat žádné nebezpečné korekce apod... nebudu tu tvrdit, že je to to samé jako zimáky, že zastavim jako na Hakkách, že mi to nikdy neprokluzuje, nebo že mi zadeček nikdy netancoval, to by byly samozřejmě nesmysly. Ale moje obavy o bezpečnost v zimě jsou naprosto rozptýleny. Při slušné jízdě prostě není co řešit.
Hlučnost i zvýšení spotřeby v normě, ale to asi nemá smysl na offroad fóru řešit, s tím se u AT gum počítá.
Uvidíme jak v létě při třicítkách, ale moc se toho nebojím - směs je měkčí, ale ne zimní.

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Stř 08.02.2017, 19:53

No vidíš. Taky jsem po nich koukal, ale jsou dost silniční, tak jsem se rozhodl a objednal BGF All terainy. Hold jsou osvědčený a nerad bych protáčel kola na mokrý trávě s přívěsem třeba. V každém případě dej další recenzi přes léto. Voni si kupce najdou.
Na zimu má mamina zimáky. Prostě na zimu je to třeba, jak píšeš univerzál se zimáku nevyrovná. :pivo:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

rostefek
nováček
Auto: Nissan Navara D40

Příspěvek od rostefek » Po 24.04.2017, 12:32

No já na nich jezdím už dva roky, a co se týče celého roku tak bezkonkurenční celoroky. Prostě jezdím mokro, sucho, asfalt, šotolina a nadmíru spokojenost. Luxusní výdrž co se týče množství ujetých kilometrů. Mám na nich obutou D40ku (255/16) a super.

Autor tématu
danielsan
nováček

Příspěvek od danielsan » So 08.07.2017, 16:34

Jen dodám, že i v letních teplotách spokojenost. V třicítkách je ta směs samozřejmě znatelně měkčí než letňáky (jinak by v zimě nebyly tak spohlivé, že...), ale nic co by dělalo to auto nějak nepříjemně plavné nebo nebezpečné.

Před pár týdny jsem jel rodinný výlet od okresek přes rychlostní dilnice a D1 až po výjezd kopcovité a ne uplně triviální polňačky k chatě na vysočině a naprostá spokojenost.

Jo a ta spotřeba se zvýšila jen minimálně, tak půl litru na sto. Uvidím ještě jak výdrž během dalších sezón, ale zatím to vypadá, že se sjíždí docela pomalu.

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 30.10.2017, 16:15

zrovna na tydle pryšky koukam, ale spíš proto, že nemam moc z čeho vybírat. Jaxem loni pořídil tu druhou rafku do rodiny, tak mi k ní němec přibalil druhý kola vobutý na fungl novejch letňácích. No a zatímco zimu sem vodjezdil na zimácích co na ní byly v domnění, že na jaře je slíknu a uskladnim na dobu aš sjedu ty fungl letňáky a dojedu je pak jako leťnáky. Přes léto sem jezdil aš doteťka na těch letňácích jen silnice a polňačky, ale f pátek mně vytrestaly. Potřeboval sem vyject takovej bahnitej kopeček v dešti a ani hovno... Připadal sem si jak maximální nýmand, dyš ten kopeček dala i bába s citroenem... Prostě silniční letňáky na pytla. Dychtivě sem teda šel pro ty sjetější zimáky, že je vobuju na ty letní ráfky a letňáky nabídnu k prodeji někomu komu nevadí že v bahně nefachaj. Jenže ouha, spropadenej němec mně napálil a letňáky sou na 17" ráfcích. Zatimco zimáky sou 16ky... Za celej rok sem si toho nefšim, takovej sem ignorant... No takže teť sem vobjednal nový zimáky a na jaře asi budu kupovat i nový na léto. Koukal sem co se f tomle rozměru vyrábí (němec tam dal 235/55 R17) a je to kurva bída. Samý galusky... Jedině snat právě tydle BFGčka. Nic jinýho tam neni. A nebo místo toho 225/65 R17 Toyo ATčka. Ty sou ale vyšší a nevim esi se tam vlezou. Taxe chci zeptat danielsna esi s těma bfgčkama skoušel jezdit v bahně a jak moc to stojí za hovno :-D

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Autor tématu
danielsan
nováček

Příspěvek od danielsan » Po 30.10.2017, 21:34

Hele, žádnou divokou akci v bahně za sebou nemám, jen zmáčenou polňačku z kopce dolů a ujíždět mi to neujíždělo... Ale řekl bych, že by se v bahně chovaly o dost lépe než silniční letňáky (a podle mě i zimáky), to stopro. Samočištění nebude tak dobrý jako u MTček nebo drsnějších ATček... to je prostě daň za to jakej je to typ gumy.
235/55 R17 je teda ultradebilní rozměr. Co to je za auto a rok? "Rafka" ...Rav4? (sorry že nevim čim jezdí site admin :D )
V tom druhym rozměru bych já osobně koukal ještě na Geolandary G015, ale to je tim že bych hledal all-weather gumy a jako takové mají dost dobré recenze. Ani ty ale nejsou dělané v první řadě do bahna.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 31.10.2017, 10:03

No jezdim fšim možnym :-D do českýho terénu běžcem, na expedice ven sobolem a po silnici rafkama :-) Přeci jako duchovní ofrouďák nebudu mít břichoplaza... :-D No jenže zatimco na první rafce mam na léto 215/70 R16 izzardy, kerý se daj jakš takš považovat aspoň za ATčka a rafka s nima uš lecos projela dyš bylo třeba (i dyš za nákejch 5 let co tam sou uš pěkně ztvrdly a na mokrym asfaltu začínaj klouzat), tak na tej druhej rafce to je jaxem psal. Debilní rozměr ráfku na kerej 215ky nenarvu páč je 8" širokej. Nejmíň bych si lajsnul tam dát těch 225, ale i tak bych se bál, že se to při ufouknutí zuje. Navíc sem koukal do techničáku a ty kokoti mi tam napsali 255/50 R17 :shock: Si asi spletli rafku s lambordžýnym nebo co...
Jinak já nehledám primárně gumy do bahna, hledám nějaký ATčka, kerý překousnou rozumně silnici aby to nehučelo jak v úle a zároveň aby byly schopný vytáhnout rafku tam kam se dostane citroen na zimácích :D Nějakej rozumnej kompromis. Nejrači bych měl třeba hankooky dynapro at-m. Jenže ty se nedělal ani v tom rafkáckym voriginál rozměru 215/70, natoš f těch vostatních nesmyslech...

Autor tématu
danielsan
nováček

Příspěvek od danielsan » Út 31.10.2017, 10:19

Tady máš fotku těch Urban Terrainů zblízka, třeba ti to pomůže. Ten vzorek je rozhodně agresivnější (a hlubší) než cokoliv čistě silničního. https://www.dropbox.com/s/9gj2s4bposj19zq/bfg.jpg?dl=0

sumy
Legenda fóra
Auto: PajeroII 2,8 wagon, Pajero II 2,8 kraťas boulák, civic 8.g UFO, Civic 6.g
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 38

Příspěvek od sumy » Út 31.10.2017, 10:42

Chorche napsal:No jezdim fšim možnym :-D do českýho terénu běžcem, na expedice ven sobolem a po silnici rafkama :-) Přeci jako duchovní ofrouďák nebudu mít břichoplaza... :-D No jenže zatimco na první rafce mam na léto 215/70 R16 izzardy, kerý se daj jakš takš považovat aspoň za ATčka a rafka s nima uš lecos projela dyš bylo třeba (i dyš za nákejch 5 let co tam sou uš pěkně ztvrdly a na mokrym asfaltu začínaj klouzat), tak na tej druhej rafce to je jaxem psal. Debilní rozměr ráfku na kerej 215ky nenarvu páč je 8" širokej. Nejmíň bych si lajsnul tam dát těch 225, ale i tak bych se bál, že se to při ufouknutí zuje. Navíc sem koukal do techničáku a ty kokoti mi tam napsali 255/50 R17 :shock: Si asi spletli rafku s lambordžýnym nebo co...
Jinak já nehledám primárně gumy do bahna, hledám nějaký ATčka, kerý překousnou rozumně silnici aby to nehučelo jak v úle a zároveň aby byly schopný vytáhnout rafku tam kam se dostane citroen na zimácích :D Nějakej rozumnej kompromis. Nejrači bych měl třeba hankooky dynapro at-m. Jenže ty se nedělal ani v tom rafkáckym voriginál rozměru 215/70, natoš f těch vostatních nesmyslech...
A co tyhle Generali? https://www.pneushop.cz/product/R-23895 ... 7+99H+s+ra Soused to drandi na freecku a je nadmíru spokojenej. Jak na silnici, tak v bahně. A v bahně překvapivě i fungují. Několikrát spatřeno na vlastní voko.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 31.10.2017, 11:17

ha, vida vida, grábry sem vůbec neviděl prodávat. Já pamatuju ty jejich původní ATčka co vypadali jako původní BFG ATčka a ty mívali dobrou pověst. Ale tim že sem je nigde teď nenašel, taxem mysel že uš neegzistujou.

Jako tydle nový vypadaj furt celkem hrubě. Rozhodně hrubějc neš ty danielsnovy. Za to ale cena neni moc lidová :-D

Autor tématu
danielsan
nováček

Příspěvek od danielsan » Út 31.10.2017, 11:28

Jako pokud hledáš gumy jen na léto a navíc ještě tu a tam to bahno, tak ty Generaly budou stopro lepší (ten nápis "Celoroční pneu" tam je samozřejmě bullshit - maj sice M+S, ale to má kdejaká all season m***a, na zledovatělý povrch by s timhle vyjel jen sebevrah).

sumy
Legenda fóra

Příspěvek od sumy » Út 31.10.2017, 11:57

Cena se asi někde nechá najít lepší, to byl první odkaz co jsem našel. A že to je na ledu sebevražda? Proč?
Co víc chtít od univerzál decent ATčka

POMALU, ale VŠUDE

sumy
Legenda fóra

Příspěvek od sumy » Út 31.10.2017, 12:04

Chorche napsal:ha, vida vida, grábry sem vůbec neviděl prodávat. Já pamatuju ty jejich původní ATčka co vypadali jako původní BFG ATčka a ty mívali dobrou pověst. Ale tim že sem je nigde teď nenašel, taxem mysel že uš neegzistujou.

Jako tydle nový vypadaj furt celkem hrubě. Rozhodně hrubějc neš ty danielsnovy. Za to ale cena neni moc lidová :-D
A ty myslíš klasický AT2. Ty jsem měl v 33" a to byl luxus. Ty jde taky ještě normálně koupit.

POMALU, ale VŠUDE

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 31.10.2017, 13:01

danielsan napsal:Jako pokud hledáš gumy jen na léto
No jasně, na zimu mam zimáky :-) Ty daj i případný bahno v zimě :-)

Já moc univerzálum nevěřim, myslim v zimně na ujetym sněhu... Třeba ty izzardy taky měly m+s ale na ujetym sněhu sem se s nima bál ject i rovně, natoš do zatáčky :-D

Odpovědět