Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

BFGoodrich Urban Terrain T/A

všechno co souvisí s bačkorama na offy - prodej a koupě v bazaru
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
danielsan
nováček
Auto: Saab 9-7X 4.2i
Stav: Offline

Re: BFGoodrich Urban Terrain T/A

Příspěvek od danielsan » Út 31.10.2017, 13:16

sumy napsal: A že to je na ledu sebevražda? Proč?
Směs je stopro blíže spíš letní než zimní, velké tread blocky, málo sipingu. Prakticky všechny záběry v tom videu jsou na hlubokém nebo mírně uježděném sněhu - to zvládá prakticky každá slušnější AT guma. Led (a hlavně black ice) je uplně jiná liga.
Chorche napsal:Třeba ty izzardy taky měly m+s ale na ujetym sněhu sem se s nima bál ject i rovně, natoš do zatáčky :-D
Tak jasně, stačí jeden pohled na vzorek, vždyť to je skoro MTčko (ok, přehánim, ale v dnešním spektru AT gum určitě patří mezi ty agresivnější) :) Obří bloky, směs určitě nijak zvlášť měkká. M+S má absolutně nulovou vypovídací hodnotu. Guma nemusí projít žádnými testy, aby to mohla na sobě mít - stačí 25 % vzorku vzduch a drážky pod úhlem, toť vše. Na získání vločky už jsou zimní testy třeba.

sumy
Legenda fóra
Auto: PajeroII 2,8 wagon, Pajero II 2,8 kraťas boulák, civic 8.g UFO, Civic 6.g
Místo/Bydliště: kousek od Benešova
Věk: 38

Příspěvek od sumy » Út 31.10.2017, 13:29

Jezdím už 4 rokem(už 90tkm)Duratracky léto, zima furt und durch a nemám trabl.
Pravda, jsou měkký a po 50tkm šup pro novou sadu.
Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

POMALU, ale VŠUDE
Vanilková se šlehačkou :-)

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 31.10.2017, 14:19

tak na ledu pomůžou jedině hřebiky :-) jinak já taky v zimně jedu běšcem na akci na MTčkách i po ujetym sněhu, ale mam u toho staženou řiť... :-D Naopak kdysi dávno v dřevních dobách sem na běšce pořídil tzv. wolfky (kdysi tu legendární :-D ) coš byly protektorový kopie starejch wranglerek (podobný pak těm grábrům a bfg atčkum). A první rok na sněhu sem nevycházel z údivu co sem projel (oproti bridgestonkám atčkům co sem měl předtim). Ta směs byla totiž jak žvejkačka a fungovalo to bezvadně. Ale po pár letech to bylo horší a horší a nakonec sem je po 8 letech musel zahodit... :-D No a na sobolu mam právě polomtčka duratracy právě kůli tý univerzálnosti a relativně dobrejm vlastnostem i na sněhu (abych sobola nemusel na zimu přezouvat dyš toho moc nenajedu). Ale kupodivu ty duratracy fungujou celkem dobře na fšech površích. A kupodivu i držej dyš je mam zboku rozřezaný vot šutrů a ani moc nemizej (najeto necelejch 30 a moc jich neubylo). Ale to neni guma na rafku na denní ježdění po městě a stejně na ní ty rozměry nedělaj...

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

JuraS.
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. » Po 27.11.2017, 12:20

V zimě či v létě, gumy..v každým případě za případnou havarii může řidič. My, co dělali řidičák na vétřiesce a doma jezdili se škodou 120 co měla gumy jakési, v době kdy zimní letní nikdo neřešil, kdy silnice nikdo neprotahoval nebo nesolil...my máme jiné zkušenosti než ti co dneska dělají řidičák v Praze v létě s automatem s fungl novým autem...a ne s plečkou co se každý víkend na parkovišti opravovala..

Autor tématu
danielsan
nováček
Auto: Saab 9-7X 4.2i

Příspěvek od danielsan » Po 27.11.2017, 13:37

JuraS. napsal:V zimě či v létě, gumy..v každým případě za případnou havarii může řidič. My, co dělali řidičák na vétřiesce a doma jezdili se škodou 120 co měla gumy jakési, v době kdy zimní letní nikdo neřešil, kdy silnice nikdo neprotahoval nebo nesolil...my máme jiné zkušenosti než ti co dneska dělají řidičák v Praze v létě s automatem s fungl novým autem...a ne s plečkou co se každý víkend na parkovišti opravovala..
Brzdnou dráhu neoblbneš, zkušenosti jsou irelevantní. Reakční doba řidiče dokáže zachránit jen málo, pak už nastupují jen a jen fyzikální zákony a s těma nemá smysl se pouštět do diskuse.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 27.11.2017, 14:33

De vo to, že dříf sme s těma vejtřaskama a stodvácama jezdili jak z hnojem. Každěj věděl že s blbejma pryžema to klouže a tomu se uspůsobil styl jízdy. Neska se jezdí svižnějc a je hlavně 10x věčí provos. Proto je lepší mít pryže kerý sou jistější. Na autu na denní ježdění. Na offu klidně mít ty mtčka co kloužou jak harapes po labutim jezeře, ale uspůsobit tomu jízdu jak za těch starejch časů.

JuraS.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. » Po 27.11.2017, 14:40

Prostě když to klouže tak jedu pomalu a nedonutí mě jet rychle žádný blbec co za mnou na mě bliká. a teď se suvkem spíš dávám pozor aby nějaký blbec přede mě neudělal myšku a je ho nesešrotoval..jo a tyhly gumy mám a mají za sebou cca 500 km po silnicích pražských i dálnici, ty retardéry a rozbité slinice v praze jsou jak offroad na šutrech...bláto zatím nezkusili ale déšť jo...auto je jiné jak břichoplaz š.oct 4*4 combi a tak i podle toho řídím...

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Po 27.11.2017, 14:59

Jseš adept na zavinění nehody. Podle mě nemáš na dnešní silnici s blbejma bačkorama co dělat. :D
A teď nemyslím, že to zaviníš přímo ty, ale kvůli tobě, protože jedeš jak z hnojem a lidi na hnůj už zvyklí nejsou, bude havárka. 8)
Je to to samý jako když důchodce jede imrvére 50 město, mimo město. Zdržuje, ostatní jsou nervózní a NUTÍ je to riskovat. Kdyby jel jak má 50/90, tak se jede plynule a není nutno jet jinak.
Až na hovada, co fakt jedou jak hovada. :grr:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 27.11.2017, 17:22

čoveče já vlasně v životě neměl bouračku tak jakejšpak adept :-D Na těch MTčkách fak nejde jezdit rychle na sněhu/ledu, taxi ty lidi musej za mnou počkat. A esi sou nervní, té jejich problém :-D Navopak na autě na denní ježdění (rafka) striktně dodržuju zimáky a eště si vybírám jaký, páč nejni zimák jako zimák. Vo těchle BFG uvažuju na léto a né zimu ;-) Potřebuju pryže kerý daj na rafce i trochu bahna. Abych se nestrapnil jak posledně dyš sem potřeboval vyjec k jedný bábě na vršíček kam vona vyjela citroenem a já vyjel jen do půlky :-D

Lišák
Legenda fóra
Místo/Bydliště: Vysočina/Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák » Po 27.11.2017, 19:37

Já jezdím už 55 roků a pořád slyším slova instruktora z autoškoly, který stále opakoval : jezděte pomalu, dál dojedete. A po těch letech mu musím dát za pravdu. Dnes jsou lidé nemocní, viz příspěvek střelce. Jezdi 50/90, jinak jsou ostatní nervozní. Když si přečteš vyhlášku, tak můžeš jezdit v obci do 50 km, mimo obec do 90 km a nervozní řidič by měl odevzdat řidičák, za volantem nemá co dělat.

Nissan Terrano II 3,0 TDI

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Po 27.11.2017, 19:49

Chorche: to bylo na Juru... :wink:
Lišák: Jo, do ..., ale taky je tam psáno, že nemáš narušovat plynulost provozu. :D
Mě je to fuck, jak kdo jede, buď jdu přes něj nebo ne. Kór když to je štrůdl, co jede 80, tak jak jede první kamion. Proč furt předjíždět, zas taková ztráta času to není. :pivo:
Jen upozorňuju na to, jak to na silnici bývá. Vidím to každej den. :ramena:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Balú
Diskuzní Guru
Auto: LR Discovery Td5

Příspěvek od Balú » Po 27.11.2017, 21:02

viem ze je to o tych BFG urban....ale je tu aj dost o Grabberoch mal som ich na aute a bol som fakt prijemne prekvapeny co tie gumy dokazali a davali aj pomerne dobre blato ,nechapal som ako je to mozne ,ani moc nehucali :wink: a keby som nepotreboval vecsie a este viac do blata,tak by som si ich nechal

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 27.11.2017, 21:55

jojo, nejseš sám gdo je chválí, bohužel nejsou v mym rozměru

JuraS.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. » Stř 29.11.2017, 15:35

Já jsem za volantem nějak klidnej, prostě mě nikdo neslyšel nikdy a v žádné situaci že bych nadával někomu do čuráků. V práci do piči pošlu klidně i vedoucího, vytočenej jsem každou chvíli, ale jak sednu za volant tak jsem klidnej jak prelát od svatýho václava...btw. i se suvkem se dá v praze na 50 ce jet 110 do kopce..s blaženým úsměvem toho preláta...
btw. jen se usmívám když někdo kdo v Praze ve špičce nikdy nejezdil hodnotí jak se dá jezdit v Praze....

Jarda22
Legenda fóra
Místo/Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Jarda22 » Čt 17.01.2019, 19:20

taxice je to tu uz prez rok mrtvy... nicmene ja jsem BFG Urban obul na podzim na x traila,sice to neni offroad, ale co to auto na tech gumach dovede.... po snehu i ledu se s nima nebojim, pekne drzi stopu,i v zasnezenych prudkych kopcich se s nima rozjedu,jediny co to chce tak po ujetem snehu nebo ledu se musi ject max. 120km/h,pak uz to v zatackach ujizdi, uvidim co budou delat v lete, ale zatim dobry a momentalne bych si je koupil znova. Dokonce jsem s tim i tahal v hlubokem snehu micinu L200 a nedavno na ledu fabii ze skarpy.
Obrázek

Odpovědět