Slavnostní vyhlášení mistrů ČR v OFFROAD TRIALu roku 2017 (17.-.18.11.) |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

sousedova kamera

Tady budu řešit soudní spory mezi jednotlivejma uživatelema. Tzn. máte nákej závažnej problém s nákym jinym fóristou ? Tak sem s tim. Nejdříf dáme prostor objema zůčastněným stranám aby se vyjádřily a pak je rosoudím :-)

Autor tématu
pma1
Věčnej rejpal
Témata: 40
Auto: interkůler turbo dvaosm
Místo/Bydliště: doma - většinou :-)
Věk: 43
Stav: Offline

Re: sousedova kamera

Příspěvekod pma1 » Stř 24.08.2016, 9:54

To víš že mi to vadí, jinak bych zde nežádal o nějaký rozumy.
Než si s ním promluvím, bych o tom chtěl alespoň minimum vědět.
Samo že mě napadlo i to, že bych teoreticky mohl kameru při potížích využít, ale pokud bych cítil problém ohrožení, bych si to řešil nějak sám. Navíc si myslím, že kamera není způsob, který by mě nebo moji rodinu ochránil. Na to mám psa. :-)
A než zjistím, že se mi něco ztratilo, byl by záznam beztak v řiti...
sport 2,5td (2000)-L300 2,5td (1996)-W260 2,8d (1995)-P38 2,5dse (1996)-pájo 2800 (1994)
se nechlubím, jenom si už hovno pamatuju ;-/

Golďák
Staroffrouďák
Témata: 203
Místo/Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Golďák » Čt 25.08.2016, 6:51

mám 8 různě směrovanejch kamer se záznamem kerej se dá pustit ,až" 8x rychleji a doporučuju aby ses stavil si nějakej pustil jakej to je adrenalinovej zážitek voe
PS taky mi soused kouká kamerou a jak ty mě přemejšlet nikdy nenapadlo
a vot tý doby co sem je nainstaloval, lezou zmrdi jen tam, kde je ještě nemám, nazdar
Zvýšit,rozšířit,přidat,zesílit. 608806čtyřista , http://www.goldservis.eu

Autor tématu
pma1
Věčnej rejpal

Příspěvekod pma1 » Pá 26.08.2016, 10:50

Tak to tě lituju, voe. Si to máš vošéfovat jinak, čumět na nic celej den vosumkrát rychleji, to by muselo bavit asi jenom nějakýho úchyla :-)
Nevím proč to máš jak v emerickým studiu, ale asi musím někomu poděkovat, že tady nic takovýho nepotřebujeme...

Golďák napsal:mám 8 různě směrovanejch kamer se záznamem kerej se dá pustit ,až" 8x rychleji a doporučuju aby ses stavil si nějakej pustil jakej to je adrenalinovej zážitek voe
a vot tý doby co sem je nainstaloval, lezou zmrdi jen tam, kde je ještě nemám, nazdar
sport 2,5td (2000)-L300 2,5td (1996)-W260 2,8d (1995)-P38 2,5dse (1996)-pájo 2800 (1994)

Golďák
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Golďák » Pá 26.08.2016, 22:21

pma1 napsal:Tak to tě lituju, voe. Si to máš vošéfovat jinak, čumět na nic celej den vosumkrát rychleji, to by muselo bavit asi jenom nějakýho úchyla :-)
Nevím proč to máš jak v emerickým studiu, ale asi musím někomu poděkovat, že tady nic takovýho nepotřebujeme...

Golďák napsal:mám 8 různě směrovanejch kamer se záznamem kerej se dá pustit ,až" 8x rychleji a doporučuju aby ses stavil si nějakej pustil jakej to je adrenalinovej zážitek voe

f tom přípatku sis vlastně votpověděl sám, tak nevím co si vlastně chtěl a nazval bych toto téma vlastňákem

Autor tématu
pma1
Věčnej rejpal

Příspěvekod pma1 » Po 29.08.2016, 13:35

Golďák napsal:
pma1 napsal:Tak to tě lituju, voe. Si to máš vošéfovat jinak, čumět na nic celej den vosumkrát rychleji, to by muselo bavit asi jenom nějakýho úchyla :-)

f tom přípatku sis vlastně votpověděl sám, tak nevím co si vlastně chtěl a nazval bych toto téma vlastňákem

taky byh to tak nějak viděl :lol:

Autor tématu
pma1
Věčnej rejpal

Příspěvekod pma1 » Po 29.08.2016, 13:45

Rennie napsal:Woe ze ty mu chodíš za starou .o))

U nas to mel soused vedle než mu to další soused rozflakal. My máme nachystaný kabely ale na zbytek se zatím necítím. U nás je problém ze se po ulici v noci poflakujou fetaci. Dva baráky už vykradli. Nám zatím jen stavbu před 8 roky

von ju má asimetrickou, tak nutkání nemám... ( manželku) :mrgreen:

No když tam máte čmoudy a čorkuje se, tak to chápu ale když to někdo namontuje natajňačku a kvůlivá tomu, že by mu někdo pobral pár palet nebo kopřiv, není mi úplně jasný proč to tam má, ale to už se ho poptám.
Stejně si myslím, že je lepší prevence, než pak spolíhat na kameru nebo záznam, té pak už k hovnu řešit problém, lepší je mu předejít (i když teoreticky jeden z nástrojů ta kamera asi je, ale když o tom ten zmrd neví, tak na to sere)

likiliki
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: Pajero I

Příspěvekod likiliki » Po 29.08.2016, 16:26

Taky je rozdíl, jestli dává kameru fyzická osoba, nebo organizace. Podle mě fyzická osoba nemusí hlásit nic, protože je to stejné jakoby tam stál s mobilem a natáčel tím směrem. Voni zákonodárci zase ctí LZPS, že si jako každý může točit co chce. Když se třeba někde natáčej děti mobilama, tak aby je někdo nebuzeroval, že má v záběru v pozadí třebas dům atp....

likiliki
Pokročilý diskutér
Auto: Pajero I

Příspěvekod likiliki » Po 29.08.2016, 16:30

Jediný co nesmí, ten záznam uchovávat déle než x hodin, nikde ho nesmí zveřejňovat, pouze pro PČR, no a to mu v žádném případě nedokážeš....

Golďák
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Golďák » Po 29.08.2016, 19:32

chtěl sem Ti naznačit že koukat se na kameru, byť jen 10 minut je úžasnej a dobrodružnej zážitek pro každýho vlastníka kamery. ale na druhý straně nezbytná nutnost.... nevím esi si někdo dá kameru jen proto, aby moch čumět sousedovi na dvorek, možná podle sebe soudím tebe (souseda) :mrgreen:
taxi to nějak přeber

tramp
Legenda fóra
Témata: 84
Místo/Bydliště: banana republic

Příspěvekod tramp » Po 29.08.2016, 20:58

Badlands
Inventář fóra
Témata: 145
Auto: UAZ 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Badlands » Pá 25.11.2016, 22:56

-> PŘIHLAŠOVÁNÍ a PŘEPISY AUT BRNO http://www.REGISTRACE-VOZIDEL.cz
-> EMISE + STK NA COKOLIV
-> Zajistím trvalý pobyt v Brně
tel.: 723 333 222 ; nepište mi SZ=nečtu je!

pidapida
Pokročilý diskutér

Příspěvekod pidapida » Po 13.03.2017, 22:30

zdravím, jen nějaké doplnění ke kamerovým systémům:

1. je VELKÝ rozdíl, zda se pořizuje záznam nebo ne - pokud se záznam pořizuje (což předpokládám, že bude i tento zmíněný případ), musí se opravdu nahlásit na ÚOOÚ - jedná se totiž o tzv. systematický sběr informací a tudíž je to považováno za zpracování osobních údajů - a ten může vydat povolení k provozování KS se záznamem. Ve zmiňovaném případě bych si tipnul, že ho nevydá, resp. jen za určitých přísných podmínek, jako např. že cizí zahrada nesmí být vůbec sledována atp.

2. pokud se jedná o KS bez záznamu, tak dotyčný teoreticky žádný souhlas nepotřebuje (a samozřejmě pokud záznam "načerno" pořizuje, nesmí ho nikdy, ani pro účely PČR použít, jinak by se on sám stal objektem trestního stíhání) - ale opravdu jen teoreticky, protože tady zase nastupuje další paragrafy, např. ochrany osobnosti, soukromí atd. - je jich celá řada

Když to shrnu - soused rozhodně nemůže mít namířenou kameru na váš pozemek, pokud to nemá povolené od ÚOOÚ (a ten mu to skoro na 100% nepovolí).

Řešil bych to domluvou, případně, ať ukáže, jaký je záběr kamer - ono to někdy dost mate, třeba tam kamery "nevidí". A předpokládám, že je jeho pozemek oplocen - pokud není, tak se jedná o veřejně přístupné místo a to už nemůže monitorovat prakticky vůbec...

Pro zajímavost - jedna obec chtěla dát kameru k parkovišti, kde se pravidelně kradlo a k letnímu kiosku, který býval každý rok vykraden - na ÚOOÚ byly poslány uvažované záběry, popis s nakládáním záznamů, odůvdnění atd. a ÚOOÚ žádost velice striktně zamítl. Prostě monitorování jakéhokoliv veřejného prostranství je možné jen pod správou PČR/MP (takto máme ve městě cca 50 kamer). Ti zase pak naopak ÚOOÚ informovat nemusí vůbec, ale monitorovaná místa musí být označena - řeší se např. informací při vjezdu do měst.
A veřejné prostranství je dle ÚOOÚ i třeba soukromý neoplocený pozemek :-(

Pokud nepomůže domluva, informovat PČR a pokud nepomůže ani to (policajti o této problematice často moc neví), tak pohrozit/podat trestní oznámení.

více např. na stránkách ÚOOÚ, je tam sekce pro kamerové systémy, sice se starší "metodikou", ale víceméně stále platnou

P.S. zajímavou výjimku, jako snad ve všem, mají myslivci - ti mohou používat v lese fotopasti prakticky bez jakéhokoliv omezení, přestože se dle mého názoru jedná o klasické systematické pořizování dat - jenže podle nějakého soudního rozhodnutí se prý o systematické pořizování dat nejedná s odůvodněním, že když někdo projde kolem a je zaznamenán (a je prakticky jedno, když fotopast umístí někam k lesní cestě), tak je to prý jen náhodné pořízení osobních dat...Takže bacha v lese na různé skotačení, abyste se nechtěne nestali hvězdou na youtube :-)

Autor tématu
pma1
Věčnej rejpal

Příspěvekod pma1 » Po 13.03.2017, 23:37

na skotačení vlese už asi nemám věk, ale nikdy neříkej nikdy, je fakt, že vidět jak někdo dělá směšný pohyby veřejně je malinko ostuda :wink:
jinak ty kamery jsem zatím neřešil, ale co jsem si všim, tak soused si další kameru instaloval před barák, páč trpí nějakou představou, že mu lidi nějakým způsobem škodí tím, že píchl gumu u traktoru a u auta, tak si to nějak vydedukoval. Že tam má bordel jako prase si nějak nepřipouští, že si to mohl způsobit třeba tím mrdníkem co tam má, ale to je jeho boj.
Ale v každým případě díky za info, člověk by měkl o tom něco vědět :thumleft:

elbarto
Věčnej rejpal
Témata: 19
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod elbarto » Út 25.04.2017, 20:35

To pidapida: Bohuzel pokud soused rekne, ze kamera je fake a ma pouze odrazovat zlodeje je v pohode :-(

Chachan
Závislý diskutér

Příspěvekod Chachan » Stř 26.04.2017, 8:44

no a co když je to jenom atrapa ??,

Vrátit se na “Soudní síň”