Sobol

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Ondráš
nováček
Témata: 0
Auto: Hyundai Terracan
Místo/Bydliště: Liberec
Věk: 33

Re: Sobol

Příspěvekod Ondráš » Čt 08.02.2018, 9:35

No měl jsem představu postel, případně palandu pro malou na štorc nad našima nohama a věci v šuplíkách pod postelí. Evropu jsme projeli kombíkovou felícií s postelí, v Teriku (Terracan) už jsme se skoro hledali :D. Na Gazelu jsem taky koukal, nevím, jestli už není moc obří :D

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Čt 08.02.2018, 10:23

tady máš pár fotek. Pod postelí mam úložnej prostor taky, vepředu je nádrš na studenou vodu, baterka a dvě dvoukilofky s plynem na vařič, uprostřet mezi podběhama je nádrš na lpg 180l a vzadu mam bedny (šuplíky by tam šly blbě umístit) a kanystry s vodou a benzínem. F tej skříňce vedle postele máme hadry.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 09.02.2018, 11:00

jo jinak nevim esli sme to řešili f tomle tématu nebo něgde jinde, ale pelech sem letos předělal na překlišku. Poněvač i dyš sem loni v zimně skrátil ty dřevěný desky vo půl cenťáku z každej strany (v zimně to dycky narostlo, že nešly votvírat - a v létě tam pak zas byla fuka skoro cenťák), tak přesto to zas naboptnalo a zas to nešlo votevřít. Taxem se definitivně nasral a hodil tam překlišku s tou tmavě hnědou protivodní laminací co se dává na podlahy nákladáků. Pocitově to váží vo 50% víc, barevně se to tam nehodí, ale co uš, snat to pude aspoň votvírat.
Tak co Ondráši, vejdete se tam tři nebo ne :-D ? Jinak esli chceš, klidně se přijeť podívat ať máš přectavu.

Ondráš
nováček
Témata: 0
Auto: Hyundai Terracan
Místo/Bydliště: Liberec
Věk: 33

Příspěvekod Ondráš » Pá 09.02.2018, 16:23

Super, já děkuji za fotky!!! Máš to parádně udělaný. Já mám pořád pocit, že bez kuchyňky a skříně bychom se tam měli vejít tři a věci nacpat pod postel. Zastavil bych se rád někdy, ať mám reálnou představu. Na fotkách to vypadá obří :)

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Pá 09.02.2018, 16:55

:-D díky, parádní to sice neni, je to samodomo narychlo zbastlený. Dyš sem to dělal, taxem myslel, že to bude provizorium na první dofču a že to pak nák předělam pořádnějc. Ale uš to drží 3 roky a nechce se to rospadnout :-D Taxem zatim jen předělával ten pelech. Bes kuchynky a skříně se tam vejdete f pohodě i 4, páč by šlo chrápat napříč. Ale zase se připravíte vo tu pohodu vobytňáku. Je příjemný dyš venku chčije že můžeš vegetit jen uvnitř, to sme loni vocenili v Rusku. Šumák co jel běšcem byl furt nervní páč si nemoch ani vypucovat zuby a uvařit kafe bes toho aby nevyles z auta a nezmok. My mohly klidně vařit, mejt se, srát bez vopuštění auta :-D
Počítej s tim, že jestli budeš chtít plyn jako mam já, tak ti pod postelí zas extra moc místa nezbyde. Já mam vzádu takle dvě hliníkový bedny se žrádlem a hygijenou a petkama s vodou a vedle toho z jedný strany dva kanystry s vodou a benzínem a z druhej strany kysnu s nářadim. Plus tam narvu dvě skládací židle, gril, plachtu, sprchu a šmitec...

Obrázek

Siki
Závislý diskutér
Témata: 3
Auto: Defík - LR Defender 110
Místo/Bydliště: Ta matička stověžatá nejkrásnější
Věk: 51

Příspěvekod Siki » Ne 08.04.2018, 21:57

Ahooj ted zrovna přemýšlím o Gazele nebo Sobolovi, koukam ale že ten Sobol je pjěkně mrňavej.... ale dotaz..jak to auto funguje? Spolehlivost co to umí atd.... Ted mám Defendra dá se to vůbec srovnánat? Dík za ev info Siki

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 08.04.2018, 22:12

:-D myslim že spolehlivostí se to dá s defíkem srovnat :-D ehm nebo spíš na tom bude vo chlup líp, páč sobol se zatim dycky vodefšat se mnou vrátil :-D Ale jo, má mouchy, ze začátku jich bylo mnógo. Teť uš je snat věčina pochytaná. Co to umí, no umí to to samý co auto s rámem a tuhejma nápravama a špérou vzadu. Na kole to projelo ty samý věci jako defíky vo pár let dříf. Jen ty louže byly loni asi hlupší a koleje proježděnější.
Mrňavý to neni pro dva lidi. Pro víc lidí jo, to by pak byla lepší gazela. F poctatě jediný dva slabý články, kerý chci do budoucna pořešit je slabej motor a poddimenzovaná špajska. Chci tam dát tojotí. Pak to nebude mít chybu.

HaK
Staroffrouďák
Témata: 14
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HaK » Ne 08.04.2018, 22:20

Ahoj siki, já mám defendera a už i gazellu.
Myslel jsem si, že sem tvrdej kluk, když jsem v rozmláceným defenderu projel kus světa, ale když jsem se prvně svezl gazellou, tak jsem měl pocit, že si pujdu koupit růžový tanga a přihlásim se na prag prajd, normálně jsem poznal že až zas takovej tvrďák nejsem. :smich:

Sobol bude obratnější, ale gazella se taky neztratí v terénu, já mám vzadu tupláky - system pohonu jako u defa, stálá čtyřkolka s uzavěrkou mezinápravy a redukcí. V lese ve svahu mne trošku děsilo, jak se to naklání, že to má tendenci se přiklánět ke stromům, ale rejd je dobrej i u ty dlouhý potvory, z defa víš, že def je s rejdem dost marnej. Je to celkově dost široký oproti landroverům - což je poznat na místu uvnitř, bohužel občas i zvenku je to limita.
Už jsme na tom zrepasovali uplně všechno a zatím vyjeli asi jednu nádrž nafty, já mám teda motor andorii, minulý týden jsem tam vrátil převodovku, co byla na repasu a ted budem testovat, hlavne silnicni rychlostni zkousky, protože zatím snesitelná maximálka byla tak 70 km/h, kvuli hluku od převodovky a pohonu, jsem zvědavej jestli trochu stichla. Chtěl bych se s tim pohybovat tak aspon 85, což možná bude chtít ještě jiný diferáky - mám nejpomalejší.

Zakončim jak jsem začal: neni to pro slečinky a to že máš defa, nezaručuje, že nebudeš překvapenej. Ty znáš třeba tétrojky vw, tak na takovej jizdní komfort rozhodně zapomeň.
Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 08.04.2018, 22:33

:-D musim nesouhlasit, co do pohodlnosti je muj sobol srovnatelenej s běšcem. Ale je to tim že tam mam hogofogo sesle z barguzina. A taky má sobol mněkčí listy neš gazela. Co se týče šířky, tak hlavní problém sou vyjetý koleje vot náklaďáků. do nich se totiš šířkou přesně trefíš a couráš difama po zemi. V hlíně to nevadí, ale dyš sou tam šutry, tak je to dost na nervy. V Albošce sem takle skurvil manžetu na homokyneťáku na kardance. Vazelína vylítala fcuku letu, ale dojel sem s tim 3000 kiláků aš domu a kloup to přežil. Nechápu :-D

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 08.04.2018, 22:36

Jo eště k tomu hluku, já si troufnu ject 100-110 (jede to i 120 ale to motor točí uš přes 4200). Nicméně voptimální rychlost co do poměru hluk/spotřeba je 95. V tejdle rychlosti se ještě dá vevnitř povídat bez interkomu :-D Ale mam benzín.

HaK
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HaK » Ne 08.04.2018, 22:42

já mám právě nějakou asi tu nejslapčí angorii a ta má prstě spocený čelo už někde na sedmdesáti a s tím souvisí i zbytek, nebejt hluku, tak by to bylo ok, na tvrdost si tolik nestěžuju, to je s defem srovnatelný, ale sesle máme prosezený originály a asi teda taky pujdou vyměnit, chtěl bych přední otočný z sharan, alhambra,galaxy, v druhý řadě seděj děti stejně ve svejch dětskejch sedačkách, tk těm stačí prkno s pásama.
Gazelka je teda super na misto uvnitř, říkám tomu "statický auto", protože, když to stojí, tak je každej uplně hotovej z toho jakej je to zázrak, když se to dá do pohybu, je to peklo.
Hanys a Káča

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 08.04.2018, 22:53

checht, no ty máš kliku f tom, že si tam můžeš dát za motor co chceš a každej hovno pozná. Ten muj uš má obd zásufku a tak by to mohlo bejt podezřelý na technickej. Ale stejně to chci jednou dotáhnout do konce. Rusové tam ty tojotí motory se špajskama dávaj běžně. Nejvíc V8 z lexusu s automatkou :-D
Uš máš hotovej vnitřek ? Ten prostor ti závidim, bych si tam udělal i tenisovej kurt :-D

HaK
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HaK » Ne 08.04.2018, 22:58

Já vnitřek zatím nedělal, taky doufám, že se to utlumí, až se nastěhujeme s ložnicí, dokonce jak jsem vyndal přepážku, tak samozřejmě hluk narostl, v tom prostoru to rezonuje. Já totiž pořád nevim, jestli je to dobrej nápad, tak se snažim odladit mechaniku a až potom budu dělat pokojíček, protože jestli mi to bude připadat moc drsný i po odladění mechaniky, tak na to připnu velkou mašli a zase to celé prodám - třeba sikimu :-)
Ale momentálně je cíl to dotunit do leta a zkusit objet Balt
Hanys a Káča

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 08.04.2018, 23:17

na baltu je zima :-D nicméně dybyses toho chtěl zbavit, tak vim vo někom gdo gazelu hledá.

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 99
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Po 09.04.2018, 0:16

Co to máš za barvu na tom Sobolu?
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Vrátit se na “UAZ a Gazik”