Pěkné svátky a vše nejlepší do roku 2020. Komanche

Sobol

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sobol

Příspěvek od Chorche » So 28.09.2019, 21:16

takový krkolomný řešení pro 4 lidi do sobolu, podle mě hodně nouzoffka, ale třeba se to někomu bude zamlouvat

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Fousek
Pokročilý diskutér
Auto: GAZ Sobol Barguzin
Místo/Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Fousek » Po 30.09.2019, 18:22

Ale má to vymazlený. Moooc hodin práce. Chorche, jak vozíš rezervu? Přemýšlím o tomhle

Oheň, kolo, penicilin, Jeep, a teď i GAZ, jsou největší objevy lidstva.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 30.09.2019, 19:57

no já mam rezervu na nárazníku zezadu. Pot prdel se 31ka ani nevejde, skoušel sem to a byl by i voprus jí vyndavat zvlášť dyš jí potřebuješ vyndat někde v louži :-D Takle pot autem jí mam v běšcovi a dycky trnu hrůzou abych jí nemusel vyndavat...

Obrázek

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 43

Příspěvek od majer » Út 01.10.2019, 6:01

Mno krkolomny trochu jo, ale Pěkný bydlik ...

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Ne 20.10.2019, 12:15

Jináč uš mam nainstalovaný volnoběšky v koprodukci GAZ Baltyjskij a Red BTR. Byl to hroznej voser to sem z Ruska dostat, ale po fšech peripetiích se nakonec zdařilo. Krom volnoběžek je celej novej náboj s kónickym dvouložiskem, konec polofčely, brzdovej kotouč a třmen. Volnoběšky sou kopie AISINů coš sem rači neš dyby to byly AVMka. Auto pocitově jede lechčejc a co je hlavní úplně zmizely kolísavý vibrace vot předního kardanu. Spotřeba mi spadla tak o litr dva, ale uvidim ještě až si lóža sednou, malinko sme je přetáhly a hřejou se.
Zatim jediná nevymyšlenost, kerá mě poněkut znervózňuje je apsence jakýkoliv aretace polofčely co do posuvu a výkmitu. Tzn. samotná polofčela je jen volně vložená krz náboj s jednim guferem na začátku náboje a strčená do tisícihranu ve volnoběšce. Mam obavu z toho, že díky posuvu (z benža i náboje) by se moch do benža i náboje dostávat bordel krz gufera. To ukáže až praxe. Rusové tvrděj že s tim skušebně najeli 50tis. km včetně Lagoda trophy a dobrý. Každopádně gdo má sobola s votpojitelnym přetkem, má teť šanci se zbavit těch hnusnejch kolísavejch vibrací a ulehčit motoru.

melog
nováček
Auto: GAZ Sobol 22177
Místo/Bydliště: Prašník

Příspěvek od melog » Po 04.11.2019, 21:47

hoj
sem tam zabludim na toto forum zo zvedavosti. Aj vdaka tomuto foru som už majitelom sobola vyše roka, stala štvorkolka, najazdených 43000 km s toho tento rok 17000km po strednej azii. Problemi nebol. Až po prichode domou som zistil že je masny predný pravy naboj. Po rozborke zistené zle ložisko naboja, a ložisko v naprave +gufero. Spotreba LPG 17 až 20 l, podla zataženia a trasy.
Přílohy
123A8499.jpg
123A9569.jpg
123A9645.jpg

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 04.11.2019, 21:57

Ahoj a vítej tady! Já vo tobě už vím od Brana, říkal že nás zkontaktuje :-) Koukám že si se asi inspiroval barvou a šnorchlem u mě, ale třeba je to náhoda :-) Co že si volil barguzina? Pro mě i klasika je poměrně nízká a to sem prťavej...
Jinak když se dívám na fotky, chtělo by to přidal jeden list dozadu, taky sem to udělal hned jak sem poprvý sobola naložil. Ty máš navíc vzadu ještě jednu rezervu oproti mě. S tou spotřebou jak píšeš seš na tom o chlup líp než já, ale to asi dělaj kola, já mam 31ky. Na druhou stranu zas máš stálou čtyřkolku, já odpojitelnou. Uvidim až najedu víc teď nově s volnoběškama, jestli se přiblížim těm 17 litrum...

melog
nováček

Příspěvek od melog » Út 05.11.2019, 19:58

no farbu som povodne chcel trocha inu, no rusi mali s tým odtienom problem, ale vraj striekaju nieco pre armadu a ak chcem, že mi to možu nastriekať takou, tak som to zobral. Snorchel som sa inspiroval na ruských forach, že tam pasuje s Deliky bez neakých úprav.
Ja som chcel s nižšou strechou a zadnými výklopnými dverami. Vnútri mám sedačky transformers čo som tiež okukal na ruských forach. Dajú sa rozložiť na lehatko a posuvať po kolajniciach čo mi vyhovuje vzhladom že to využívam aj na prácu, vozenie materiálu a vercajchu. Brano mi dnes volal, že chceš riešiť ten motor. Ja tiež, je to malý výkon, chcelo by to viac. Na začiatok možno neako očipovať, prípadne neskor niečo ako má Brano. Celkom pekne mu to ide.

melog
nováček

Příspěvek od melog » Út 05.11.2019, 20:15

no farbu som povodne chcel trocha inu ale rusi mali stým problém,ale mi ponukli že striekaju niečo pre armadu a ak chcem možu mi to streknúť takou. tak som to zobral. Šnorchel som vynural na ruských fórach, že pasuje s Deliky bez neakých úprav. Ja som chcel s niskou strechou a výklopnými zadnými dverami. nechcel som také vysoké auto, šak aj ta je dosť vysoké. Dnu mám sedačky transformers rozložitelné na lehátko, traja sa krásne vyspia. Ja auto využívam aj pracovne takže sedačky na kolajniciach mi vyhovújú, koli posuvaniu a meneniu objemu priestoru na material a vercajch.
Brano mi neska volal že chceš riešiť motor. To chcem aj ja na začiatok asi skusiť neako očipovať, prípadne niečo ako má Brano. Jemu to ide fajn, je to rozdiel.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 05.11.2019, 22:12

Voni rusové ten šnorchl votkoukali vode mě :-D mě překvapilo na kolika ruskejch stránkách sem našel fotky mýho sobola :-D Na tu delicu přišel vlastně Czap, že by tam mohla pasovat, taxem to vod něj vobjednal a napasovali sme to tam :-D Já mam vnitřek udělanej napevno jako vobytku, takže bych klidně snes i vyšší střechu. Tys bral auto přímo z ruska? Jako individuální dovoz?
Jináč motor řešit musím, ten UMZ je opravdu vydechlej, ale hlavně co je problém sou převodofky. Já už mam asi čtvrtou (když počítam i repasy), přestal sem to počítat. Já se sice ještě furt nevzdal swapu na toyotu 5VZ (motor i automatku na to mám), ale v případě že se mi to nepodaří zlegalizovat tak bych šel do toho oturbení plus šestikvalt z iveca. Ten má rychlejší šestku než my máme pětku. De mi o to aby se s tim dalo cestovat aspoň 110-120 kmh po dálnici a motor se nepřetáčel. Nevim jak ten tvuj ekotek, ale já když točim přes 3800 otáček, tak vždycky začne někde týct olej... Ten motor prostě nesnese větší otáčky. Nehledě na hluk v kabině a spotřebu.

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvek od oltcitak » Stř 06.11.2019, 7:36

ty kokso, to sobolisti musia byt ini masocchysti.... :kolo: :smich: ja so sa teraz presuval 2tkm s priemerkou 108kmh/9,5l/100.....sice s origos gumami, s expedicnymi by to bolo o pol litra viac

Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

kalic
Pokročilý diskutér
Auto: 2xL300
Věk: 37

Příspěvek od kalic » Stř 06.11.2019, 8:41

taky docela kroutím hlavou když to čtu, říkal jsem si že až dojdou L300vky ( třeba na náhradní díly ), že bude sobol zajímavou alternativou - ale jak tak čtu, tak si radši ne :pivo:

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Stř 06.11.2019, 10:35

hele, to je jinak :-D sobol (nebo gazela) je f poctatě jediná možnost, kdyš chceš dodáfku na rámu s tuhejma. Pro dva lidi se z toho dá udělat pohodlnej bydlík a projede to strašně moc. V poctatě co do průjezdnosti je to srovnatelný s jakymkoliv klasickym offem, záleží jen na velikosti kol a vzorku.
A je to taky ideální základ na tunění fšemožnym spůsobem. Tydle výhody sou vykoupený dvěma hlavníma nevýhodama - motor a špajska. Benzínovej motor je v základu slabej, řekněme kolem 100 koní a 230Nm. A špajska je sáska do loterie. Někomu funguje a někomu se sere (ne jen mě, ale na ruskejch fórech sou spousty nespokojenců). Podle mě je poddimenzovaná, původně je z volhy, plus jí ničí excentricky uložný 3 kardany (každej je jinak vyosenej a způsobuje to vibrace). Rusové problém řešej swapem motoru a špajsky za tojotí. Věčinou dávaj 5VZ nebo 1UZ-2UZ, případně 2JZ do zadokolovejch a automatky. Někdo mění i přídafku třeba z gazu 66. Pak je z toho luxusní kára. Videí s toudle tématikou najdete na trupce stofky.
Já sem se sobolem spokojenej i přes ty zmíněný nedostatky a neměnil bych. Jen prostě musim nějak vyřešit ten motor a špajsku. Buť swapem nebo oturbit jak to udělal zmiňovanej Brano na uazu a jinou špajsku.

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvek od oltcitak » Stř 06.11.2019, 14:26

tak ako sorry "iba motor a spajzka"?? a co buchanka?

Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Stř 06.11.2019, 14:50

:-D no "iba" - v rozvinutejch společnostech snadno řešitelnej problém swapem. U nás v byrokratystánu to bohužel problém je. Jako fšechno vostatní co neni šedivý... (jiný kola, nárazníky, šnorchly, vejška, atd.). Buchanka je malá, tu nepovažuju za bydlík. Možná tak pro jednoho. Nicméně motor a špajsku má rozhodně výrazně lepší. Myslim vot doby co tam dávaj motory ZMZ.

Odpovědět