Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Spolehlivost UAZ Patriot

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

mimouch
Mirek Dé
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Spolehlivost UAZ Patriot

Příspěvek od mimouch » Stř 03.08.2011, 12:51

To je jednoduchý, v prdelích s tím jezdí státní správa, mezinárodní organizace, humanitární organizace atd. Tedy si to mohou dovolit snadno, protože si to koupěj za prachy, který dostanou od nás, daňových poplatníků EU :)

Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

iceman
Diskuzní Guru
Auto: GAZ - 330273 GAZelle 3.0 16V IVECO
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iceman » Stř 03.08.2011, 20:42

mimouch » stř 03.08.2011, 11:35 napsal:
iceman » stř 03.08.2011, 9:55 napsal: ale o certifikátech to přece není - papír snese vše....

...Mimouchu stačí? :cyclopsani:

No právě, papír snese vše... Já věřím, že se v UAZu snaží zlepšovat kvalitu, ale ISO 9001 nemá s kvalitou výrobku prakticky nic společnýho, je to jen hromada papírů o standardizaci procesů v řízení firmy. A 16949 je to samý, jen je to specializovaný pro dodavatele v autoprůmyslu. Bez těch certifikátů se nepohneš ve výběrových řízení, přes který fabrika typu UAZ asi prodává většinu aut.

Já nemám s UAZem žádnou vlastní zkušenost a už vůbec ho nechci hanit. Ale měl jsem Nivu a bylo to hrozný auto. UAZ jsem prolejzal v Showroomu na Koněvce a ono to zpracováním vypadá pořád jako Niva... Takže bych prostě k tomu autu neměl důvěru. Na druhou stranu jsem projel po světě dost totálních prdelí se silnicema v žalostným stavu nebo většinou i bez nich, místa kde lidi nemaj o údržbě auta ani ponětí, Rusové jsou proti tamním řidičům technofilové a opatrní jezdci a na těchto místech obstojí opravdu jen pár aut. A povětšinou jsou to právě Toyoty, který tam jezděj 20-30 let, lije se do nich jen palivo a když si někdo vzpomene, tak jednou za pár let vyměněj olej, přičemž tam daj tu nejlevnější sračku... Takže proto doporučuju Toyotu (i když sám mám Nissana :D), je to sázka na jistotu.

Mimouchu mám tu pro pána jeden tip :wink:

Je to nezničitelná TOYOTA.... jezdila v tom celá Afrika... může se používat i pro dopravu nákladů... má nezničitelný dieselový motor.... dá se v tom i bydlet.... a tušim na předním nárazníku si to veze i nějaké náhradní díly (listové pero či čo) - a to vše jen za pouhých bratru 170tis kč! to je méně než polovina PATRIOTA!!! Já bych neváhal!

2011-08-03_2037.png

Michal - Iceman - Hodík
* GAZ-69M (1964) a GAZ-704 (1970)
* RANGE ROVER P38 2,5DSE (2001)

fanula
Diskuzní Guru
Auto: GRAND CHEROKEE 4,7 WJ
Místo/Bydliště: ZNOJMO
Věk: 44

Příspěvek od fanula » Čt 04.08.2011, 19:24

No já osobně nemám moc v lásce když se odbíhá od tématu, ale musím uznat že tohle svý kouzlo má...

Franta
Bylo: Samurai 1,3 1989 , ARO 244 2,5 TD 2002
Mám: Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 2000 QD
Břichoplaz: Volvo V70 D5 2003

Kralitzeck
Věčnej rejpal
Auto: Toyota Hulix, Suzuki Jimny, Reform Muli T8, Kubota RTV
Místo/Bydliště: Uzavřené oddělení 17 B

Příspěvek od Kralitzeck » Čt 04.08.2011, 22:26

Ani po kotníky se všema ISO.
Pr*del bych si z tý stařenky tedy nedělal. Ty ruský napodobeniny pikapů takhle budou vypadat po deseti letech a v jejím věku budou dávno po smrti. Pětkrát.

Když jsem si jako malý kluk na něco stěžoval, máma vždycky říkala: "Buď rád, že nemáš obrnu, Earle."
A pak jsem dostal obrnu.
A to byste koukali, jak jsem si pak stěžoval!

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Auto: Toyota RAV4, Suzuki Vitara 1,6 16V
Místo/Bydliště: Hlinsko v Č
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Čt 04.08.2011, 22:45

Takže reakce k dění v tomto tématu :
- Někdo psal že se odbíhá od tématu, no je to v rámci mezí ( a nebo jsem moc tolerantní :-) ) a rád se dozvím i zkušenosti s jinými
vozy, v jiných krajích ( protože já jsem bohužel po světě nic moc nenajel a nezažil..bohužel), ale až si tu budeme psát o tom co měl
kdo k večeři tak mě to bude sr.t to jo.
- Měl jsem telefonát 90 min s jedním uživatelem UAZe Pick-upem co na něm najel 40tis km, Rusko,Ukrajina, CR a až na maličkosti které
vzhledem k ceně vozu ( v porovnání s Toyotou - která mi je velice sympatická, ale pro mě nedostupná) bych ani neřešil, to pro mě
bylo 90min zajímavých informací které mě nikterak nevyděsili co se týče spolehlivosti UAZe ba naopak a vzhledem k tomu, že uživatel
UAZe měl a má i jiná auta tak si myslím, že není důvod nevěřit.
- V mém pátrání po spolehlivosti UAZe Patriot jsem se dostal i ke kontaktům na společnosti ( Vodárenské,Těžební ..) i soukromé osoby
(majitelé horských penzionů atp ) co si UAZe Patriota nebo Pick-upa zakoupily ( benzín i diesel ) s tím, že je budu kontaktovat a
pokud to bude možné tak vyslechnu jejich názory a zkušenosti s vozem.
- Dále ISO 9001 v UAZu, beru jednoznačně jako pozitivum a nemyslím si, že to jsou jen papíry, dělám v automobilovém průmyslu,
procházím audity a kolotočem certifikace během roku několikrát, a je to i můj studijní obor - Kvalita výroby - systém SAP,
evidence závad, možnost vyhledání konkrétní osoby která co udělala, stejně tak jako zpětné vazby ze zákaznického servisu jsou
jednoznačně pozitivem pro zákazníky, tedy i pro mě. Takže krok kupředu to jistě je.
- Další reakce příště :wink:

jojo...pořád se něco děje.

mimouch
Mirek Dé
Místo/Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimouch » Čt 04.08.2011, 22:47

Kralitzeck » čtv 04.08.2011, 22:26 napsal:Pr*del bych si z tý stařenky tedy nedělal.

Tak nějak. Ta Toyka jezdí už minimálně 30 let a dalších 30 ještě jezdit bude...

Ti, kdo přetaví své meče v pluhy, budou orat pole pro ty, kteří tak neučinili...

Stavros
Legenda fóra
Auto: HDJ80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stavros » Pá 05.08.2011, 17:33

Jestli si koupis UAZ, tak ses blazen. Kdo te nuti kupovat tu HZJ78 novou? Da se koupit starsi s 100 tis. na hrbu za pul milionu a to auto je asi tak milion svetelnejch let pred ruskym strojem. Mam HDJ80 a ted tam menim po dvaceti letech sluzby simerinky a podobny drobnosti.

Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz

j.crusader
Diskuzní bůh, vládce guruů

Příspěvek od j.crusader » So 06.08.2011, 18:54

Stavros » pát 05.08.2011, 17:33 napsal:Jestli si koupis UAZ, tak ses blazen....

Moje řeč. Jenže on už se prostě "rozhodl" (dle stylu a obsahu jeho příspěvků) a i když mu to tady bude spousta lidí vymlouvat, tak na ně nedá. Pak toho Patriota koupí bude si namlouvat, že ty poruchy co se mu začnou objevovat jsou jen drobnosti, co nestojí za řeč. No a až jednou prohlédne, tak zjistí, že co ho stálo auto a co do něho nasypal na opravách, tak za to by měl spolehlivý a osvědčený vůz od některého jiného výrobce...

fanula
Diskuzní Guru

Příspěvek od fanula » Po 08.08.2011, 11:03

j.crusader » sob 06.08.2011, 18:54 napsal:

Moje řeč. Jenže on už se prostě "rozhodl" (dle stylu a obsahu jeho příspěvků) a i když mu to tady bude spousta lidí vymlouvat, tak na ně nedá. Pak toho Patriota koupí bude si namlouvat, že ty poruchy co se mu začnou objevovat jsou jen drobnosti, co nestojí za řeč. No a až jednou prohlédne, tak zjistí, že co ho stálo auto a co do něho nasypal na opravách, tak za to by měl spolehlivý a osvědčený vůz od některého jiného výrobce...

:lol: nooo, třeba JEEP že... :lol: a žrát trávu kolem cesty mu to bude taky :smich:

Franta

Mira9
nováček
Auto: ARO 243, Jeep CJ-7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira9 » Po 08.08.2011, 11:33

Pointa je, že na UAZu to budou dopravdy pouze drobnosti, které nestojí za řeč. První dva roky není k prohlédnutí důvod, samo pokud se k autu majitel chová jako k autu a ne k zahradnímu traktůrku - údržba a rozumný chování je rozhodující. Taky má auto na rozdíl od ojetýho Lancruisera dvouletou záruku, která by měla majitele ochránit před skrytýma a výrobníma vadama, a připravit tak auto na pozáruční provoz, kdy už je v tom majitel sám. Pokud by majitel "prohlédl" řekněme za další rok až dva po záruce, protože ho budou srát maličkosti, tak si řekne to co řikáš ty: "Kua, to auto mě sloužilo čtyři roky, a až teď jsem se dostal na pořizovačku ojetýho LC." A když bude majitel soudnej, tak si ještě řekne "To byly ale pěkný 4 roky, až na ty kraviny jsem se v terénu vysmál kdečemu, auto mě vydělalo nějakou tu korunu, a ještě k tomu jsem se celou dobu vozil něčím, co nemá každej moula, kterýmu mu na foru doporučili Toyotu a on na ní teda nakonec ušetřil."

Vtip je totiž v tom, že ta Toyota nějakej ten díl za ty 4 roky sežere taky, čímž se opět prodražuje. A především - UAZ je novej a máš 2 roky záruku na věci, za který nemůžeš. U Toyoty máš jistotu, že teda sice kupuješ Toyotu, ale už nevíš, jestli ji před tebou neměl šílenej offroaďák lesák, kterej jí máchal v blátíčku každej volnej vejkend, a v pracovní tejden s ní pro změnu tahal čtyřtunovej vozejk v lese. Před prodejem ji jen odzvedal, hodil na ní zpět originální sadu kol, jejíž gumy kvůli špatnýmu vzorku nestihl slítat v terénu, vzal auto tempem, vyčistil interiér a kontaktolem prostříkl co kde mohl, aby všechno makalo v den prodeje. Zkrátka úskalí koupě ojetiny. Pokud nejseš zkušenej, můžeš zahučet do jakýhokoli auta velmi špatně. Dle mýho názoru je pro kohokoli, kdo neni zkušenej mechanik schopen zodpovídat si za svý rozhodnutí koupě ojetý Toyoty/čehokoli mnohem rizikovější, než úplně novýho UAZu.

Kralitzeck
Věčnej rejpal
Auto: Toyota Hulix, Suzuki Jimny, Reform Muli T8, Kubota RTV
Místo/Bydliště: Uzavřené oddělení 17 B

Příspěvek od Kralitzeck » Po 08.08.2011, 13:40

Tak trochu to na mě dělá dojem, že ses ozval proto, že tady kazišuci rozmlouvají kšeft. Pointa (nebo vtip) jak píšeš, je v tom, že ho zkazili kdysi dávno soudruzi v SSSR.

Jenom blázen by si před patnácti rokama dobrovolně koupil Dacii. Jenomže se frantíci posnažili a k slušný ceně nabídli rozsáhlou síť servisů a je to jinak. Bojím se, že UAZ bude pořád kulhat minimálně kvůli té servisní síti. Kdyby tomu bylo jinak, budou jich jezdit všude hromady jako těch Dacií. Off za slušnou cenu se neztratí. Ale protože jich hromady nejezdí, asi bude chybka někde jinde.

S tou Toyotou se trochu pleteš, protože za 1.) pokud kupec nemá v hlavě bramboračku, na zvedáku vzápětí zjistí, že Před prodejem ji jen odzvedal, hodil na ní zpět originální sadu kol, jejíž gumy kvůli špatnýmu vzorku nestihl slítat v terénu, vzal auto tempem, vyčistil interiér a kontaktolem prostříkl co kde mohl, aby všechno makalo v den prodeje. To je sakra vidět. A za 2.) Myslím, že u Toyoty tohle není na překážku v tom, aby i desetiletá chodila líp, než UAZ v záruce.

Když jsem si jako malý kluk na něco stěžoval, máma vždycky říkala: "Buď rád, že nemáš obrnu, Earle."
A pak jsem dostal obrnu.
A to byste koukali, jak jsem si pak stěžoval!

pavel_001
nováček
Auto: Já už jezdil snad se vším...

Příspěvek od pavel_001 » Po 08.08.2011, 17:25

Panove, panove,

vidim, ze diskuze opet zacina nabirat na urovni :-) Za sebe to muzu shrnout jedine tim, ze pouze vrozena slusnost a podepsane zavazky mlcenlivosti vuci vyrobcum aut mi tady brani uvadet konkretni pripady znacek a jejich zavad a zdroju nespolehlivosti. Nejsou to pritom banality typu vrzajici palubka nebo ulomeny drzacek na plechovku s CocaColou. To jsou upadle motory, rozpadle elektricke svazky, ohnute napravy, ukroucene naboje atd. Ve vzajemnem srovnani muzu pouze konstatovat, ze bych se Patriota nebal.

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Auto: Toyota RAV4, Suzuki Vitara 1,6 16V
Místo/Bydliště: Hlinsko v Č
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Po 08.08.2011, 22:59

Nenene nerozhodl - a jelikož auto nebudu kupovat tento měsíc tak mám dost času na rozhodování.

jojo...pořád se něco děje.

k.u.b.a.6
Věčnej rejpal
Auto: Jeep WJ 4,7 V8, BMW R1200 GS Adventure
Místo/Bydliště: Frýdek-Pístek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od k.u.b.a.6 » Po 08.08.2011, 23:37

Já bych to nenatahoval..
Myslím, že seš v podstatě rozhodnutej, tak ho prostě kup a hotovo :hop: .
Alespoň tu bude někdo, kdo ho má a pisne zkušenosti, které by se mohly hodit dalším šílencům :mrgreen: .

Oddíl mechanizované turistiky - Beskydy
739 377 266
Jak pravil Mech - "divedelní Jeep" :-)

fanula
Diskuzní Guru

Příspěvek od fanula » Út 09.08.2011, 8:38

k.u.b.a.6 » pon 08.08.2011, 23:37 napsal:Já bych to nenatahoval..
Myslím, že seš v podstatě rozhodnutej, tak ho prostě kup a hotovo :hop: .
Alespoň tu bude někdo, kdo ho má a pisne zkušenosti, které by se mohly hodit dalším šílencům :mrgreen: .

No asi tak, já si myslím že už je prostě vybráno a hotovo. Osobně nic proti rusům nemám, a jejich autům taky ne. Jen doufám že jsou na tom líp jak Rumuni. Ale jstý je že na první pohled je UAZ o hromadu dál než ARO, tak to snad platí i o tom zbytku. Stejně si ale rejpnu: za ty prachy by byl nádhernej JEEP... :smich:

Franta

Odpovědět