Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Spolehlivost UAZ Patriot

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Auto: Toyota RAV4, Suzuki Vitara 1,6 16V
Místo/Bydliště: Hlinsko v Č
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Spolehlivost UAZ Patriot

Příspěvek od joe » Čt 01.09.2011, 16:44

Takže sis koupil Nivu i samuraje?? :D Protože znám lidi co mají Nivuli a Samíka a vono jim to jezdí oboje :D a opravdu jezdí

jojo...pořád se něco děje.

iceman
Diskuzní Guru
Auto: GAZ - 330273 GAZelle 3.0 16V IVECO
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iceman » Čt 01.09.2011, 16:57

Sice asi zase píchnu do vosího hnízda, ale nedá mi to :-) :-) :-)

Zrovna tady čtu zajímavou publikaci od Armády ČR:

2011-09-01_1457.jpg

a v ní se na straně 7 píše, že podle názoru armády je UAZ lepší než LAND ROVER, který se hodí spíše do zemědělství.... tak jsem z toho zmaten??? :

2011-09-01_1458.jpg

Ještě, že naše armáda nepoužívá TOYOTU - co by psali o ní, když LR se hodí jen pro zemědělské účely :-) :-) :-) :-) :-)

:hrabak:

Michal - Iceman - Hodík
* GAZ-69M (1964) a GAZ-704 (1970)
* RANGE ROVER P38 2,5DSE (2001)

IronGaz
Diskuzní Guru
Auto: Gaz 69,Hyundai Accent
Místo/Bydliště: Púchov/SK

Příspěvek od IronGaz » Čt 01.09.2011, 20:43

:smich: :smich: to im trvalo kym na to prišli :smich:

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Čt 01.09.2011, 20:49

iceman » čtv 01.09.2011, 16:57 napsal:Sice asi zase píchnu do vosího hnízda, ale nedá mi to :-) :-) :-)

Zrovna tady čtu zajímavou publikaci od Armády ČR:

2011-09-01_1457.jpg

a v ní se na straně 7 píše, že podle názoru armády je UAZ lepší než LAND ROVER, který se hodí spíše do zemědělství.... tak jsem z toho zmaten??? :

2011-09-01_1458.jpg

Ještě, že naše armáda nepoužívá TOYOTU - co by psali o ní, když LR se hodí jen pro zemědělské účely :-) :-) :-) :-) :-)

:hrabak:

No ne že bys kolego jenom píchnul do vosího hnízda, tys ho přímo nakopl :D :D :D a jak se k tomu teď mám postavit já?? :D ?? Na toyotku nedám dopustit, ale náklady na pořízení a provoz toyoty ( a nechci ropáka ) proti nákladům pořizovacím a taky neokoukanému desingu UAZu :D a možnosti šikovné zástavby LPG zase šeptají pojď kup si mě , takže nakonec jsem rád, že je zde tento článek i to může být vodítko. A až zavolám správci vozového parku jedné důlní společnosti kde mají cca 10ks patriotu tak budem zase o něco chytřejší, resp ne až zavolám ale až se dovolám :D

Kralitzeck
Věčnej rejpal
Auto: Toyota Hulix, Suzuki Jimny, Reform Muli T8, Kubota RTV
Místo/Bydliště: Uzavřené oddělení 17 B

Příspěvek od Kralitzeck » Čt 01.09.2011, 22:52

iceman » čtv 01.09.2011, 16:57 napsal:

O tom, že zelenej ovál není zas takový světlo, tady málokdo pochybuje a Toyoty armáda používá, připadá mi to jako povzdech filozofa nad kyselými hrozny.
Klidně si kucí pořiďte něco neokoukanýho, pro nás přízemní jsou tady auta pro zemědělce, co jen trapně jezdí. A jezdí. A jezdí.

Když jsem si jako malý kluk na něco stěžoval, máma vždycky říkala: "Buď rád, že nemáš obrnu, Earle."
A pak jsem dostal obrnu.
A to byste koukali, jak jsem si pak stěžoval!

iceman
Diskuzní Guru
Auto: GAZ - 330273 GAZelle 3.0 16V IVECO
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iceman » Pá 02.09.2011, 9:32

Kralitzeck » čtv 01.09.2011, 22:52 napsal:
iceman » čtv 01.09.2011, 16:57 napsal:

O tom, že zelenej ovál není zas takový světlo, tady málokdo pochybuje a Toyoty armáda používá, připadá mi to jako povzdech filozofa nad kyselými hrozny.
Klidně si kucí pořiďte něco neokoukanýho, pro nás přízemní jsou tady auta pro zemědělce, co jen trapně jezdí. A jezdí. A jezdí.

Jsem chtěl, aby řeč nestála :-)
Samozřejmě vím, že pancéřované Toyoty používá SOG i další složky AČR.

Jen pro ilustraci některé z nich (doufám, že se autor snímků nebude zlobit :-) ):

2011-09-02_0926_001.png

2011-09-02_0926.png

Michal - Iceman - Hodík
* GAZ-69M (1964) a GAZ-704 (1970)
* RANGE ROVER P38 2,5DSE (2001)

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Čt 08.09.2011, 21:24

Tak dnes jsem odtahoval svou toyotou jinou toyotu typoval bych ca 3-4roky starou, a ani přesto si nemyslím že to jsou špatná auta, otázka zní jestli to samé třeba neplatí o ruských vozech:-)

PS: Ale na toyotu stále nedám dopustit

j.crusader
Diskuzní bůh, vládce guruů

Příspěvek od j.crusader » Čt 08.09.2011, 22:37

joe » čtv 01.09.2011, 20:49 napsal:No ne že bys kolego jenom píchnul do vosího hnízda, tys ho přímo nakopl....

Houby nakopl, v tom dokumentu se mluví o Uazu 469. Ten si klidně kup, dostaneš opravdu teréní automobil. (Sice 40 let starou koncepci, ale relativně spolehlivou.)

Ty jsi se ale zajímal tuším o Patriota, tak sem nepleťte starý 469tky.

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » So 10.09.2011, 10:05

j.crusader » čtv 08.09.2011, 22:37 napsal:
joe » čtv 01.09.2011, 20:49 napsal:No ne že bys kolego jenom píchnul do vosího hnízda, tys ho přímo nakopl....

Houby nakopl, v tom dokumentu se mluví o Uazu 469. Ten si klidně kup, dostaneš opravdu teréní automobil. (Sice 40 let starou koncepci, ale relativně spolehlivou.)

Ty jsi se ale zajímal tuším o Patriota, tak sem nepleťte starý 469tky.

Vím o jakém vozu se mluví neboj :wink: , ale přijde mi to obecně ne jen tady ale hlavně jinde když se s někým bavím, tak to je většinou reakce lidí ,, Cože ty vole ruskej stroj, ty nikdy nestáli za moc" a pokud by novej měl být horší než starý ( což se může stát a nepopírám to ...ale je to to co se tady zjišťuje) tak jak na tom jsou jiné automobilky?? LR, Nissan, Toyota, taky platí nové = horší??? No možná že jo protože co jsem se bavil s lidmi co mají new RAV4ku a měli starou 1. generaci tak říkají že jo dobrý ještě aby ne vždyť je to toyota, ale ta stará ta byla taková ...lepší.
Příjde mi to dcela zajímavé a i na hlavu když jde vývoj kupředu a má to být horší a horší??

Kralitzeck
Věčnej rejpal
Auto: Toyota Hulix, Suzuki Jimny, Reform Muli T8, Kubota RTV
Místo/Bydliště: Uzavřené oddělení 17 B

Příspěvek od Kralitzeck » So 10.09.2011, 17:19

Podívej se, jak skáče dopředu elektronika, koho by před pěti lety napadlo, že se na flashku vejde 16 GB při ceně pod 500 korun. Všichni chtějí výkonnější auta s větším počtem vychytávek a protože se počítá s tím, že po třech letech si koupíš nový, nikdo si nemusí lámat hlavu, co bude za roky čtyři. Možná se to dá vztáhnout i na offroady, protože i tam se počítá, že ho nebudeš mít dosmrti, ale myslím, že třeba LC 76 si bude držet kvalitu pořád.

Jen bych byl v týhle věci na rozpacích tam, kde žádná kvalita nebyla nikdy. Jásání na Patriotem mi připadá úplně stejný jako jásání rodičů retardovanýho chlapečka, kterej se ve dvanácti poprvé nepos*ere do kalhot, protože už se smířili, že to lepší nebude.

Chtít něco neotřelýho asi není pro někoho na škodu, pokud jde o zelený číro nebo náušnici v obočí, ale u tak choulostivý věci jako je auto, bych neexperimentoval. Tam fakt budu radši tupá ovce ve stádě milionů spokojenejch uživatelů.

Když jsem si jako malý kluk na něco stěžoval, máma vždycky říkala: "Buď rád, že nemáš obrnu, Earle."
A pak jsem dostal obrnu.
A to byste koukali, jak jsem si pak stěžoval!

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Ne 11.09.2011, 11:23

Kralitzeck » sob 10.09.2011, 17:19 napsal:Podívej se, jak skáče dopředu elektronika, koho by před pěti lety napadlo, že se na flashku vejde 16 GB při ceně pod 500 korun. Všichni chtějí výkonnější auta s větším počtem vychytávek a protože se počítá s tím, že po třech letech si koupíš nový, nikdo si nemusí lámat hlavu, co bude za roky čtyři. Možná se to dá vztáhnout i na offroady, protože i tam se počítá, že ho nebudeš mít dosmrti, ale myslím, že třeba LC 76 si bude držet kvalitu pořád.

Jen bych byl v týhle věci na rozpacích tam, kde žádná kvalita nebyla nikdy. Jásání na Patriotem mi připadá úplně stejný jako jásání rodičů retardovanýho chlapečka, kterej se ve dvanácti poprvé nepos*ere do kalhot, protože už se smířili, že to lepší nebude.

Chtít něco neotřelýho asi není pro někoho na škodu, pokud jde o zelený číro nebo náušnici v obočí, ale u tak choulostivý věci jako je auto, bych neexperimentoval. Tam fakt budu radši tupá ovce ve stádě milionů spokojenejch uživatelů.

Teoreticky si může LC76 držet kvalitu, pochopitelně se odrazí i na ceně staré ojetiny a otázka je jak bude člověk reagovat při rozhodování zda-li si koupit starý vůz ( záměrně neříkám vrak, protože si myslím že sama podstata Toyoty se opírá o vysokou kvalitu...ovšem zda-li tomu tak bylo vždy a nejde jen o to že jela masově a postupem času vychytala problémy ..nevím?? ) který má potenciál být dobrý, ovšem nevíš jak s ním bylo nakládáno předešlými majiteli ( a myslím si že uřčitě zkoušeli co to dá ) na tři nebo čtyři roky a nebo si koupit nový auto s dobrým poměrem cena/užitek, sám si ho zajet a pak třeba prodat a co jsem četl už v několika článcích tak Patriot byl dobře hodnocen a několikrát byl zvolen jako horký tip na koupi, poměr cena/užitná hodnota byl bezkonkurenční a přesto to není žádnej papírák ale bytelný auto.
Ano bohužel zatím nemám info o tom jak auto vypadá po 200 000km ( i když viděl jsem předchudce Patriota , Uaz Simbir jako valník co jezdí ve vápeným dole s nějakýma teď nevím 250 - 300 tis km a auto jezdí funguje) , je to tím že jich je tu málo a taky tím, že je poměrně mladý a možná i tím že lidi opravdu kupujou auto na 3-5let a pak ho prodaj a kdo za 3roky najede 200tis km??
Co se týče kvality UAZu osobně z jízdy a pobytu v něm se mi líbil, vím že jsem při investicích takových rozměrů jako je nákup auta opatrnej. Svou RAV4 ku I.gen jsem koupil po cca roce hledání a zjišťování info všude možně a bylo to jednodužší protože uživatelů je celkem dost a je to Toyota ( i když není toyota jako toyota ). NA druhou stranu staré UAZy jezděj i do teď někdo musí do nich hodně in vestovat, někdo míň , já nemám s tímto vozem zkušenost takže to jen konstatuju. Co víme o nynějším stavu UAZu - závedli ISO 9001 čímž se na první místo dostává zákazník a jeho potřeby a přání, dále v UAZu se bude montovat VW a Škoda ( myslím si že jak VW tak Škoda jsou na tom s kvalitou dobře a celkově elý závod kvalitativně zvednou) a další věc nyní má UAZ ,,prý" tolik poptávek na patriota, že nestíhá vyrábět.
Dělám maximum pro to abych našel nějakého uživatele který má najeto 150 000km a víc a řekl mi je to tak a tak, zatím marně, prostě jich je málo a jsou tu krátce. A co jsem doposud mluvil s lidmi co Patriota užívají a mají najeto 4000 - 70 000km tak neměli žádný větší problém, který by vrhnul na tento vůz stín.
Ale i nadále byť se mi Patriot líbí, má velmi dobrý poměr cena/užitek, zůstávám na vážkách a chci více informací ( no a taky nemám zatím na Patriota penízky, možná kdybych je měl tak už by byl doma.....možná )

toyotatoyotatoyota
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Československo

Příspěvek od toyotatoyotatoyota » Ne 11.09.2011, 13:18

Ty woe tak už si ho kup!!!!!!!!

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Ne 11.09.2011, 20:17

toyotatoyotatoyota » ned 11.09.2011, 13:18 napsal:Ty woe tak už si ho kup!!!!!!!!

Ty woe :) to není jen tak necu zajíce v pytli kdybych byl skálopevně rozhodnutej tak si ho koupím ( kdybych na to měl peníze v hotovosti ) ale před útokem je třeba řádný průzkum a zatím mě čas netlačí:-), bohužel stále tu je málo uživatelů.

Acon
Diskuzní Guru
Auto: LR DII, lift, 2x pevnostňáky,navijak,MT
Věk: 55

Příspěvek od Acon » Po 12.09.2011, 18:26

joe napsal:....( i když viděl jsem předchudce Patriota , Uaz Simbir jako valník co jezdí ve vápeným dole s nějakýma teď nevím 250 - 300 tis km a auto jezdí funguje) .....

V bani a má 250-300 000km ? Za koľko rokov? typujem že tak za 20 a nech by to bolo akékoľvek auto, tak by mali za sebou tak 3-4 kompletné GO.

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Po 12.09.2011, 18:54

Acon » pon 12.09.2011, 18:26 napsal:
joe napsal:....( i když viděl jsem předchudce Patriota , Uaz Simbir jako valník co jezdí ve vápeným dole s nějakýma teď nevím 250 - 300 tis km a auto jezdí funguje) .....

V bani a má 250-300 000km ? Za koľko rokov? typujem že tak za 20 a nech by to bolo akékoľvek auto, tak by mali za sebou tak 3-4 kompletné GO.

No historii neznám ale každopádně stále jezdil:-).
PS: Koukám že máš (asi ) diskotéku, taky byla v užším výběru ale byla mi hned rozmluvena..tenkrát, a místo toho jsem si koupil RAV4 (vím že to je trošku jinde ..ale můj bratr se rozhoduje taky pro něco většího a chtěl by LR Discovery II nebo Terrano II - jak tobě to jezdí??)

Odpovědět