Pěkné svátky a vše nejlepší do roku 2020. Komanche

SILVER TROPHY 2019-ZRUŠENO !!

Jezdíte závody nebo se o ně zajímáte ? Sem patří všechno o offroadních závodech.
Odpovědět
Avatar uživatele

Autor tématu
paramount2
Pejsáček
Příspěvky: 13921
Registrován: Pá 05.06.2009, 18:42
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

SILVER TROPHY 2019-ZRUŠENO !!

Příspěvek od paramount2 » Stř 18.09.2019, 21:51

AKCE BOHUŽEL ZRUŠENA MĚSTEM NA POPUD MÍSTNÍHO MYSLIVECKÉHO SDRUŽENÍ...


Jménem organizátorů si Vás dovoluji pozvat na první ročník závodu SILVER TROPHY 2019.

Termín: 11-13.10.2019
Místo: Offroadpark Stříbro - https://goo.gl/maps/ds9KBM3YoQmHPPHt8
Typ závodu: Trophy závod s hromadným startem na vytyčené trati cca 5,5 km dlouhé s použitím navijáku, nájezdů, zvedáku a dalšího příslušenství
Startovné: 990,- Kč na místě (v ceně možnost volného ježdění, kempování, ceny pro vítěze ve všech kategoriích)
Další doprovodné soutěže
Občerstvení zajištěno

PRAVIDLA:

Silver Trophy je závod terénních vozidel s pohonem všech kol a o celkové hmotnosti do 3,5 t na uzavřené, pořadatelem vytyčené trati.

Oprávnění, předpoklady účasti

Účastníkem závodu je „posádka s přiděleným startovním číslem“ (dále jen posádka nebo účastník), kterou tvoří řidič a vozidlo. Změna spolujezdce v průběhu závodu znamená změnu posádky. Jakákoliv změna uvnitř posádky (jiný řidič na původním vozidle, nebo jiné vozidlo v rukou původního řidiče) znamená vytvoření nové posádky.
Řidič musí vlastnit platný národní /mezinárodní/ řidičský průkaz pro v soutěži jedoucí vozidlo. Výjimku povoluje ředitel závodu.
Spolujezdec musí být ve věku min. 12 let / Je li mladší 18 let, musí mít písemný souhlas zákonných zástupců-tzn.obou rodičů/.Spolujezdec není povinný. ,


Startovní kategorie:

TR1-vozidla, registrovaná a způsobilá k jízdě na pozemních komunikacích s platnou STK, nemající jako příslušenství naviják a s uzávěrkou diferenciálu maximálně na jedné nápravě. Jiná omezení nejsou.
TR2-vozidla, registrovaná a způsobilá k jízdě na pozemních komunikacích s platnou STK, vybavená navijákem a libovolným počtem uzávěrek diferenciálu.
TR3-vozidla, která nemusí mít registraci k jízdě na pozemních komunikacích a platnou STK, mohou být vybavena jakýmkoliv příslušenstvím včetně libovolného typu navijáku, libovolným počtem uzávěrek a např. ochranným rámem-klecí.

Závodní trať

Závod probíhá na uzavřené, pořadatelem vytyčené trati. Pro kategorii TR1 a TR3 je trať přesně daná, pro kategorii TR2 je průjezd některými místy volitelný. V případě průjezdu lehčí variantou se k výslednému času připočítají trestné vteřiny. Počet trestných vteřin bude stanoven před startem závodu pro každé objízdné místo zvlášť. Pro stanovení pořadí v rozjižďkách a finále závodu je rozhodující pořadí projetí cílem. V průběhu závodu není povoleno opouštět trať, v případě opuštění trati důsledkem poruchy, nehody nebo jiné příčiny rozjížďka pro posádku končí a může se zůčastnit až další rozjížďky, semifinále nebo finále.

Povolené příslušenství a pomůcky

Na trati je povoleno použití navijáku pouze v kategoriích TR2 a TR3. V případě použití navijáku a uchycení lana za strom je povinnost použít pro úchyt za strom stromovou kurtu a zachytávač lana (přehoz přes lano). Porušení tohoto pravidla bude penalizováno a může vést k vyloučení ze závodu. Je povoleno používat vyprošťovací zemní kotvu, vyprošťovací nájezdy, zvedák libovolného typu, pomoc diváků, vyproštění jiným závodním vozidlem a další pomůcky a pomoc dle zvážení posádky.


Start a cíl

Na startu i v cíli musí být řidič a spolujezdec připoutáni bezpečnostními pásy, musí oba sedět ve vozidle, nesmí kouřit,být v podnapilé stavu, lano v navijáku musí být navinuté na cívce a všechny věci uvnitř vozidle i na vozidle musí být přádně připevněny. V případě kategorie TR3 je pro řidiče i spolujezdce povinná bezpečnostní přilba, pro kategorie TR1 a TR2 je doporučená.

Závod

Závod se skládá z jednotlivých rozjížděk, semifinále a finále. Závod začíná odstartováním pořadatelem na startovní čáře, přičemž startuje více aut najednou. Počet aut v jednotlivých rozjíždˇkách a semifinále bude stanoven před závodem podle počtu startujících. Vítězné posádky z jednotlivých rozjížděk se utkají v semifinále nebo případně rovnou ve finále, podle počtu startujících v jednotlivých kategoriích. Finálová jízda určí celkové pořadí závodu. Posádka je povinna na pokyn a znamení pořadatele závod přerušit, zejména pokud by v důsledku poruchy nebo havárie na trati hrozilo riziko újmy na zdraví nebo majetku. Nerespektování pokynu pořadatele k přerušení závodu znamená diskvalifikaci ze závodu.

Odpovědnost

Pořadatel nenese odpovědnost za škody způsobené posádkou ať již na vlastním vozidle, jiném soutěžním vozidle, majetku nebo zdraví osob, pohybujících se na závodišti. Tuto odpovědnost za své jednání, vedoucí k těmto škodám nese plně posádka soutěžního vozidla.


Obrázek
Naposledy upravil(a) paramount2 dne Po 30.09.2019, 12:02, celkem upraveno 2 x.


Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.


agal
Diskuzní Guru
Příspěvky: 387
Registrován: Čt 14.10.2010, 16:56
Auto: GR
Stav: Offline

Re: SILVER TROPHY 2019

Příspěvek od agal » Út 24.09.2019, 18:21

Dálka jako hovado, ale těším se.Avatar uživatele

Autor tématu
paramount2
Pejsáček
Příspěvky: 13921
Registrován: Pá 05.06.2009, 18:42
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SILVER TROPHY 2019-ZRUŠENO !!

Příspěvek od paramount2 » Po 30.09.2019, 12:03

Bohužel zrušeno...


Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

Odpovědět