PÍSTOVSKÉ MOKŘADY - NOVÁ ÉRA: 6. závod MČR + MSR 16.-17.9. | BOHEMIAN OFFROAD CHALLENGE - 2nd ROUND KLADNO 22.-23.9.|
Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

PŘIVLAČ + lovení dravcu

Na žádost nejmenovaného ryboloviče vytvořeno toto odvětví, prý je tu spousta rybolovců

Davson12
Pokročilý diskutér
Témata: 1
Auto: Land Rover Freelander
Stav: Offline

Re: PŘIVLAČ + lovení dravcu

Příspěvekod Davson12 » Po 28.11.2016, 10:55

Myslím, že to na vodě musí být dovoleno. Třeba co vím tak na Moravě se dá zlodě lovit pouze na přehradě a na mlýnech, jinak je to zakázané. Zakázané je to i vodních děl.

tatanka
Staroffrouďák
Témata: 210
Místo/Bydliště: vrancl nad dyjiou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tatanka » Po 28.11.2016, 16:17

kžda řeka ma jiny pravidla lovu
dyš sis kupoval povolenku dostal si řád s jednotlivejma revírama,gde je vysloveně nasáno co se smí a co ne

Diggers team
Závislý diskutér
Témata: 11
Auto: Kia sportage 2
Místo/Bydliště: Havlíčkobrodsko
Věk: 35

Příspěvekod Diggers team » Stř 07.12.2016, 16:12

V tomto řádu je napsáno o tomto hovno a kompletní řád sem nečetl.
Dáša + Radek + Anežka+Radeček+Amálka + Šerif = Diggers team

Emocuc
Legenda fóra
Témata: 10
Auto: Trabant 601/353 , pajero 2.8 , fábijej
Věk: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Stř 07.12.2016, 19:40

si najdi číslo revíru v kterém si lovil a v tom popisu to muže bejt dodatečné napsané.
Ruský agent , krycí jméno ´Kapršpion´

Davson12
Pokročilý diskutér
Témata: 1
Auto: Land Rover Freelander

Příspěvekod Davson12 » Út 07.03.2017, 14:38

jop. No letos to nevidím. Můj kámoš co chodil na ryby přestal, no a samotnému se mi moc dvakrát nechce. Tak uvidím jestli se hecnu, ale stejně to chytání teď bylo dost slabé. Skoro žádné úlovky.

Emocuc
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Út 07.03.2017, 19:32

a bude to horší , já už povolenky nachystané mám , jen čekám až se oteplí voda.

JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 26.04.2017, 8:31

Letos bude pořádná změna. Zhruba 3 desítky let jsem preferoval jen kaprařinu a dával dohromady výbavu tak rozsáhlou, že na ryby (páč bydlím v paneláku) dokážu vyrazit maximálně 3x do roka. Na minimálně 4 dny. Jinak se to nevyplatí. Naložím kompletně pro dva (já chytám a manželka je parter) škodu octavia combi 4*4. Tak, že jsem párkrát škrtli cestou necestou o pupek. Prostě zabezpečení se vším všudy. Dopadlo to tak, že teď chci vyměnit auto (bude možnost) ale..ale do čeho tu rybařinu nacpu? S kombíkem si moc nepomůžu, jediný co vycházel dobře je volvo xc90 ale to je zase "jen kombík". Tak po dlouhých úvahách by to měl být nissan patrol gr. Dost velký kufr a hlavně průchodnost terénem. To celé jen kvůli kaprařině. Zbavovat se jí nebudu. Kdo zná ví co je to sportex fbc s shimano lc...prostě legendy kterých se nezbavuje. Dokonce je plánuji (a žádám manželku) aby šli se mnou do rakve a do hlíny...k tomu na přelomu roku se stalo něco manželce a teď je po operaci krční páteře. Má tam šrouby a kousek titanu...to znamená, že se bude letos nudit doma a nikam se nehne. Na rok ale rybařinu neodložím. To jsem zažil jednou když já byl po operaci páteře..a byl to děsný opruz. Tak se pustím do něčeho co jsem nikdy nedělal. Do přívlače..už mi jde poštou naviják, hromada gum a woblerů z číny, po výplatě se do toho opřu víc a na zahájení budu připravený...v létě mám narozeniny, kulaté. Tak rodině naordinuji dárky, belly boat (bude se hodit i na kaprařinu), prsačky tracker..a kdo ví co ještě...bude dráždit dravce v Praze na Vltavě. Kolem vody v Libni a okolí. Sjedu 1kou k vodě...a až bude bellyna tak si někam zajedu autem, nafouknu belllynu a vydám se na procházku proti proudu a tak kilák od auta se nalodím a nechám se splavávat prostředkem řeky k autu...když se najde kolega co mi přívlač u vody (až vyrazíme) víc vysvětlí tak budu rád..mám i muškařskou výbavu, tu z břehu nezvládám...furt chytám větvičky za sebou...taky vyzkouším na vodě...
tak asi tak to bude od letoška..jo a taky potřebuji pohyb na čerstvém vzduchu...

Emocuc
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Stř 26.04.2017, 9:08

Jestli budeš potřebovat s nečím poradit tak se ptej.Vláčení je fajn ale počítej s tím že musíš opravdu hodněkrát nahodit než dosáhneš záběru.Ale je to hodně o zkušenostech kam nahodit , jak hluboku vést nástrahu jakou rychlostí , co máš na udici jakou rybu očekáváš atd...Co sis pořídil za naviják?Jestli hodláš chodit často oplatí se nějaké shimáno možná tika ale shimáno je top ale teda top sou i ceny no:/Protože naviják při přívlači dostává hodně zabarat kor když vláčíš těžké nástrahy.Koukám jdeš do toho zvostra i stím babiboltem:)Jako určitě je super si nahazovat z prostřed řeky ale zkoušel si to někdy?Já teda jen z lodi ale asi to nebude uplně prdel.Já se vemu staré boty a chodím vodou v létě a stejně většinou prohazuju okolo břehu , z prostřed řeky ty záběry moc nejsou.Jinak co sis obědnal z číny , no ono je všecko z číny pomalu ale je rozdílna kvalita.U twisteru to je vcelku fuk ale dej bacha na háčky , až ti je ohne každej druhej okoun budeš akorád nasranej.To samé u wobleru , doporučuju přezbrojit trojháky za lepší.Ten hák musí ´lepit´ někdy si je i dobrušuju.A tebou menované vody , počítej s tím že moc ryb tam nebude a když už budou vychcané jak hovado protože v praze je tlak obrovskej a rybářu víc jak ryb.Myslim že není naškodu vyrazit kousek dál jestli máš čas.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 26.04.2017, 10:10

Díky za rady. Jasan to znám, na týden k vodě a bez ryby...tisíce v řiti...mám staré rotačky a těžké plandavky (dědictví), na sumce a štiky...zatím chci jen dva pruty, něco univerzálního 2,4 m a 5-25(30) gr. a pak něco na okyše a pstruhy, krátké 2,0-2,2 a 0-7gr...ty woblery jsou salmo, guma je guma, jen za jinou cenu než u nás...nevadí mi zajet za prahu, na kapry jezdím i 300 kiláků...ale tohle je super, že mi stačí džíny, vesta (mám parádní muškařsko/vláčka), prut do ruky a šalinou jet na ryby..než to projdu kolem vody z libně do holešovic tak si nohy ušlapu a ruka mi upadne...

Emocuc
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Stř 26.04.2017, 10:26

Já ty peníze nepočítám , to nemá cenu:)Staré rotačky fungují taky hlavně když je stříbrná a svítí sluníčko.Na rotačky chytám hlavně pstruhy ale funguje to dobře i na štiky.Plandavky moc ve vodě nekoupu , ty jsem používal je na moravě dle rad strejce na vylákání sumce a házením na stejné místo.A u tech sumcu , nic težšího než chytnout sumce na vláčku neznám.Je to teplomilná ryba tedy je nejlepší v létě , přez den skoro nemáš šanci a nejlepší je chytat v noci , znát hodně dobře řeku vedet kde loví.Dělá u toho vcelku kravál a dobře to poznáš.A pak to zkoušet v určitou dobu , házet házet a házet.Jako jde to i přez den ale to je dle mě spíš náhoda.Jedině když se změní tlak , před bouřkou tak vyjedou.Přez den na to jebou a jsou zašití pod břehem atd.K tem prutum , sám jich moc nemám používám jeden univerzální jako píšeš ty , chodím s ním i na pstruhy a okouny.Obrovské woblery moc nepoužívám.Krátký prut se hodí na malé potoky když se potřebuješ nahodit na malém prostoru a jsou všude větvě a je na něm krásne cítit když třeba kopíruješ twistrem dno při snaze chytnout candáta.Jak jsem psal , duležitý je naviják.Určitě přední brzdu a nesmí mít žádnou vuli při zastavení navíjení tam každej centimetr rozhoduje o zaseknutí.U wobleru doporučuju rozhodně rapalu , nic lepšího není a nebude ale jdou drahý.Já už skoro na nic jiného nechytám.V obchodu 200-300 ale třeba na mrku nebo jinde v inzerci starší klidně za 100 , nebo někoho poprosit kdo jezdí do finska , maj je tam znatelne levnější a velkej výběr.Kamarád mi nějaké dovez.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Stř 26.04.2017, 10:30

rapalu znám, pořídím...navijáky jedině shimano nebo daiwa, nic jiného...kaprařina je obdobná, když se zapřáhne tele tak to musí naviják udržet..takovej říční kapr 80cm+ na labi to je síla jak tahat na prut auto z vody...zpočátku půjdu na pstruhy a okouny, boleny a candáta a malé štiky...možná na podzim na nějaké větší štiky...beru jen pražskou povolenku, na kapry jezdím na soukromáky...na mrku v bazaru jsou ceny dost vysoko oproti jiným webům...

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Čt 27.04.2017, 8:03

naklikal jsem na ebay hafo woblerů...a kurňa já vyhrávám jednu aukci za druhou..ceny ? kolem 30kč ale i levněji...tak třeba tenhle http://www.ebay.com/itm/1pcs-Minow-Fish ... 2052572827 se dá vyhrát za pár kaček...a když to od nich bere celý svět, no já nevím co se chytá třeba na kamčatce...tedy vím...lososi...a ti by šmejdovské háčky překousli jako nic...

Emocuc
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Čt 27.04.2017, 19:48

No to je skoro zadarmo ale ta barva teda:)Hlavně uvidíš jak se hýbou o to jde asi nejvíc.Mám třeba dve stejný rapaly a jedna je totálně naprd a druhá maká uplně vcajku.Taky jak který wobler má potápivost , jsou některý který nejdou víc jak do 1,5 a dá se na to spolehnout , další makaj nahoře a pak jsou utopenci.U háčku uvidíš , mužou to bejt mrtky a když přídeš o velkou rybu že ti je hold narovná nasereš se.Duležité jak jsem psal , musí doslova lepit.

JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Pá 28.04.2017, 7:26

plánuju, že si losnu a jeden podrobným drill testu. pověsím ho a na háčky naložím vodu, klidně kýbl vody...za tu cenu když se roztrhne tak se howno stane...nicméně si na youtube zadej "china lure" a najdeš hafo videí kde hned po vybalení na ty woblery chytají dost slušné ryby...a pak barva..rapala taky nejezdí k nám a nezjišťuje co máme u nás za potravu pro dravce..nebo víš o nějakých woblerech od rapaly co by měli speciální barvu pro dolní labe, pro vltavu v praze, pro sázavu ? páč ne všude jsou ty stejné ryby co si dává štika k obědu.. a ne všude jsou štiky k kdejakým potoku...a i ten pstruh co celý život přežije v malé prohlubni na potoku co se dá přeskočit se v živote setká jen s tím hmyzem co se mu rodí maximálně 20 metrů okolo. a možná tu mouchu co tam chceš vyzkoušet on nikdy neviděl...a že se do ní zakousne ? no proto že má hlad a zrovna nic jiného k snědku není a taky ze zvědavosti...

Emocuc
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Emocuc » Pá 28.04.2017, 17:42

Hele co funguje za woblery je nejlepší si zkusit sám , protože placebo efekt že mu věříš dělá asi nejvíc.A to mě ještě napadlo jestli máš přístup k rybičkám zahod všecky woblery:)Mrtvá ryba je top ale je s tím sraní protože to nevydrží dlouho na háčku ale jsou i na to systémy s drátkama atd.A ta rapala no sice k nám nejezdí zkoumat naše vody ale maj tam stejný druhy jako tady.Jako na té barvě zas tolik uplně nezáleží hlavně spíš vedení nástrahy a správné místo a nějaké to štěstí.Ale tak nějak zhruba na okouna twister , na štiku spíš rychlejší vedení a platí na ní i křiklavé barvy někdy i wobrovskej wobler.Většina záběru je u břehu když už si myslíš že přehodíš.Když jí někde vidíš platí většinou pravidlo že jí nechytneš ale povedlo se mi jednu kurvu kterou sem chtěl podseknout chytnout na zapíchnutej list na trojháčku abych veděl kde je tak ho nakonec zbafla.Někdy je i dobřá imitace okouna nebo štiky samotné , protože ikdyž nežerou zbvavují se konkurence.Na sumce bílá ryba a strejc měl jeden top ale už nevím to méno , takové baculatější a hluboko potápivé protože na mělčině sumce nenajdeš nebo pak ještě barva do modra.Např na mrku jdou o tom dlouhosáhlé diskuze a sou lidi co se specializují jen na vláčku sumce.Ostatně je tam hodně informací a nejsem vševědoucí a každej má svůj názor , já jen prezentuju svoje zkušenosti za cca 20 let rybaření.A vše co jsem napsal nemusí platit a na twistra nebo třpytku chytneš kapra:)U těch pstruhu to je tak jak už sem někde psal , vláčka je jednoduší než moucha a snad se mi nestalo že bych nechytnul pstruha kterého bych nevyplašil.Malé potučky sou velmi hladové a i kdyby si tam tahal vajgla skočí po tom protože se to hýbe.U mušky už to je jiné , na tu se vysere když se mu nelíbí , za mě muška na lipany ale muškou se dá chytnout cokoliv a je to trochu jinej lvl rybaření.Trochu jiné je to s duhákama , to jsou vychcaní zmrdi a ty už na vláčku jen tak nechytneš , ty se mi daří spíš na kukuřici a občas na wobler hlavně z jara , muška je na ně dobrá.O jedno tě poprosím když někdy chytneš pstruha obecného pust ho , za pár let nebudou.Už ted je jich málo a místo nich právě pouští tyhle přivandrovalce původem z usa společně se sivenem.Nic proti nim nemám ale do vody je nepouštím.

Vrátit se na “Rybičky rybičky rybáři jedou”