Stránka 1 z 2

Rybaření na expedicích.

Odeslal: Čt 24.07.2014, 14:48
od JuraS.
Pochlubte se kde jste všude rybařili na expedicích a s jakými úspěchy. Obohacujete si cestou stravu čerstvým lososem, pstruhem, sivenem ? Jakou techniku pro rychlý lov používáte ? Mušku ? Přívlač ? Co vláčíte ? Jakou výbavu s sebou vozíte ? Jezdíte cíleně na expedice tak, aby jste měli možnost chytat ryby a nebo využíváte každé příležitosti když přejíždíte nějakou řeku nebo potok ? Řešíte nějak na místě místní zákony týkající se rybolovu nebo postupujete podle hesla "kdy není žalobce tam není soudce" ?

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Čt 24.07.2014, 15:27
od HaK
Já nikdy nechytil ani rybu - vubec nerybařím, ale když jsme na startu Jeniseje u jezera Kara balyk (černá ryba) tábořili, dorazili rusové, odjeli na jezero a za pul hodiny měli několik tašek ryb. Přišli za náma na kus řeči a divili se, že nerybaříme, tak jsme jen pokrčili rameny, oni se zeptali jestli nechceme nějakou rybu, a my že jo, oni jen kolik vás je? Pět. Odrazili nafukovací člun, a za deset minut nám nesli pět pořádnejch ryb. Vlastně jsme potkávali dva typy rusů, jedni se divili, že nemáme pušky na zvěř a proti medvědům a druhý se divili, že nerybaříme. Nechápali, proč se živíme měsíc v kuse těstovinama, když všude kolem je tolik masa. mimochodem celá Tuva je víc než dvakrát větší než česká republika a žije tam asi 300 tisíc lidí z toho asi 150 v jednom městě. Jinak samej les. Tam maj pořád ještě zvířata navrch.
http://ferruv.net/2006/bijchem/slides/176pecemesi.html

http://ferruv.net/2006/bijchem/slides/1 ... lijsme.jpg

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Stř 20.08.2014, 9:52
od Davson12
A co jste tam vlastně dělali? Nějaký výlet?

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Stř 20.08.2014, 10:15
od Jirinka
http://www.oneland.cz

krome podpisu ma každý nejaky profil (tlacitko pod podpisem), kde jsou mj. vypisy všech prispevku a temat

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Pá 22.08.2014, 9:34
od Davson12
OK :) kouknu :)

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 10.04.2017, 12:03
od JuraS.
Hlavně mi jde o to jestli se vypletí spíš moucha a nebo lehká přívlač. pro rybaření tady v Evropě někde v kopcích u nějakého potoku nebo malé říčky.

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 10.04.2017, 13:37
od sumy
JuraS. napsal:Hlavně mi jde o to jestli se vypletí spíš moucha a nebo lehká přívlač. pro rybaření tady v Evropě někde v kopcích u nějakého potoku nebo malé říčky.

Predloni jsem v romale cucel, jak to delaj mistni. Kratkej privlacak, na konci korkovej spunt a na snure 5/6 musek. A takhlenc to tam "cistili" Cca hodinu predtim me tam "nacapal" spravce parku a jeste mi poradil, kde jsou vetsi ryby :-)

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 10.04.2017, 15:06
od JuraS.
Hlavně jestli bylo něco ve vodě...ono na pstruha je stejně nejlepší žížala...stačí kousek, roztrhnout a pstruh hned po ní jede...takové maso je pro něj výživnější než nějaká kobylka...

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 10.04.2017, 20:05
od Emocuc
Ač nerad ale určitě živá nástraha jak píšeš žížala lepší je ještě rybka.Pokud ti jde jen o maso nemusíš ani mít prut , stačí pytlačka někdě nechat klidně i s víc hákama.Jestli ti jde trochu o boj tak teleskop prut , splávek žížala.Jestli se chceš projít kolem řeky třpytka.Muškaření je jinej lvl a na mouchu je menší šance na pstruha , tatanka možná nebude souhlasit ale je to fakt.Ale zas lipana bez mušky chytneš těžko..ale to se dá řešit že jí dáš pod ten splávek.No a jestli ti jde o přežití el. proud a trhavina :)

Edit: ještě jsem zapomněl nemusíš mít ani tu pytlačku.Na malém potoku chytneš pstruha i do ruky.Když se vrátím v čase 15 let zpátky tak sem po škole chodil na potočáky.Vyhlídneš si tunku , jako indián se připlížíš proti proudu nikde ne opačne , nesmíš vrhout stín a obhlídneš místní.Zaměříš kořist , přiblížíš se a sleduješ kam se schová.Pak si ho jen vytáhneš z podkamene.Chce to vobě ruce , jedna za vocas a druhá za hlavu.Ach jo , někdy bych to zas zkusil ale už v tom potoce plavou akorád hovna.

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Út 11.04.2017, 7:24
od JuraS.
Ono...já rybařím "pro zábavu"...tedy někdy mě to spíš sere když vyrazím na týden na ryby a neuvidím ani šupinu...ale říkám to už desítky let...mít barák se zahradou tak tam mám udírnu na dvě prasata...a to bych byl největší masař, klidně i 10 háčků...chodil bych si pro žrádlo..kdyby to tak bylo...není., panelák..takže na cestách v cizině bych spíš chtěl lovit žratelné ryby...vykuchat, opláchnout, koření, kousek másla, zabalit do alobalu a na uhlíky..na 10 minut a pak sežrat...oživení konzervované stravy a nebo dehydrované (fuj) stravy...

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 15.05.2017, 7:40
od JuraS.
Dostal jsem se k informacím které nepotěší. Slovinci mají nádhernou krajinu a nádherné vody. Bohužel vydrancované a příšerně zkomercionalizované. Hlavně tam kde je úžasná krajina v okolí se za lov platí v eurech nehorázné částky ale s pramalou šancí na chycení trofejního kusu. Rumunsko je komerční až hrůza, hlavně jezera a přehrady.

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 15.05.2017, 10:58
od oltcitak
vsetky postkomunisticke krajiny uz su, alebo v dohladnej dobe budu viac komercne, ako "zapadne" v tejto oblasti(a nielen v nej) :grr:

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Po 15.05.2017, 11:29
od JuraS.
v mnoha kapitalistických zemích je rybolov úplně jiný než u nás..země od země..někde je to opruz jako prase a někde jednoduché a levné

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: Stř 16.08.2017, 20:10
od sumacek65
Letos na výletě na poloostrov Kola sem si krásně zachytal. Dokonce i v Barentsovo moře dalo nějaké ulovky. Vše na lehkou přívlač, měděná plandavka-rotačka.Štiky, okouny a zbytek neznám . Ale chutnali výborně.

Re: Rybaření na expedicích.

Odeslal: So 18.11.2017, 10:53
od JuraS.
A wo tom to je...
btw, kolik výbavy jsi s sebou tahal ? jaký prut jsi měl ? mám skládací mušák, malá trubka, lehké...mouchy malá krabička a kolečko se vleze do kapsy...větší kapsy...