Lovecké pudy u psů.

Jelikož je mezi námi spousta pejskařů, dávám zde možnost seberealizace :)

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Témata: 6
Auto: Nissan X TRAIL
Místo/Bydliště: Praha-Žižkov, Jarov
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lovecké pudy u psů.

Příspěvekod JuraS. » Čt 22.03.2018, 9:06

HaK : jasně, máš pravdu ale přece je neseřvu za to že se bojí a štěká ze strachu. Ne vždy ale byl to jediný případ, jediný kdy štěkali na psa co šel opodál, neznaly ho a byl velký a na volno. A stalo se to když u toho byla cvičitelka co nás za to hned seřvala, že jsme to dopustili. Mám je seřvat za to, že se bojí zapnuté pračky, vysavače a otevřené myčky? Abych z nic nevychoval (a dá se to v jejich 7 mi letech je převychovat?) nerváky. A znova, jde mi primárně o to aby neútočili na malé děti poté co je vezmu až se oteplí na nějakou skládku kde si uloví pár krys. O tom je celá otázka. Když to tvrdili dva cvičitelé psů kteří ale svorně dodávali, že lovecké psy necvičí a že primárně potlačují v každém psu podstatu psa-lovit.

paramount2
Pejsáček
Témata: 17
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Čt 22.03.2018, 19:42

Já bych řek, že ty bys žádnýho psa mít neměl... :?
Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

Alyss
Věčnej rejpal
Témata: 14
Auto: zelený přízrak
Místo/Bydliště: mmt. Brno

Příspěvekod Alyss » So 07.04.2018, 20:10

Mám jezevčíka, se kterým jsem dělala lovecké zkoušky (noru a barvářské), čiže jsem ty lovecké pudy v něm přímo podporovala.
Nikdy v životě nikomu neublížil - tedy člověku. Také znám řadu jiných loveckých psů, a skoro všichni jsou ve vztahu k lidem pohodáři.
Takže si troufnu říct, že tvrdit, že pes, který má lovecký pud, ho vystupňuje až tak, že by napadl či přímo "lovil" dítě, je korunovaná blbost. Nicméně to dítě může napadnout, ale z úplně jiného důvodu.
Škoda krásy, kde rozumu není ...

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Po 09.04.2018, 6:48

Alyss : díky za názor, právě kvůli tomu co jsem dostal za odpovědi od některých jsem zadal parametr dotazu konkrétní. Ne názory:psa nemám, nikdy jsme neměl, nevím ani jak vypadá ale přesně vím co a jak.
Trénovala jsi ho ale od štěněte, že jo? U dospělých se to už nedá a taks e dá spoléhat jen na geneticky zakodovaný pud. Jak když andulka vyklubaná z vajíčka v kleci ve sklepním bytu až doroste tak pochopí k čemu má křídla a otevřenými dvířka a oknem u země stejně odletí.

Taz
Táta surfer
Témata: 29
Auto: korejská obludka..jo, a taky friťák od LR...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvekod Taz » Po 09.04.2018, 21:48

Alyss napsal:Mám jezevčíka, se kterým jsem dělala lovecké zkoušky (noru a barvářské), čiže jsem ty lovecké pudy v něm přímo podporovala.
Nikdy v životě nikomu neublížil - tedy člověku. Také znám řadu jiných loveckých psů, a skoro všichni jsou ve vztahu k lidem pohodáři.
Takže si troufnu říct, že tvrdit, že pes, který má lovecký pud, ho vystupňuje až tak, že by napadl či přímo "lovil" dítě, je korunovaná blbost. Nicméně to dítě může napadnout, ale z úplně jiného důvodu.

Sežrání svačiny je ublížení nebo není? :kapsy:
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Autor tématu
JuraS.
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » Út 10.04.2018, 10:39

No teoreticky vzato je pes vycházející z vlka. A ti se nažerou jen tolik co potřebují, ne tolik, že se pak odsunou na postel s pivem. Tzn. že nežerou tolik aby se pak nemohli hýbat, ne jako had, krokodýl. To tedy znamená, že pokud něco snědl páníčkovi tak proto, že měl stále hlad a nebo, že mu v tom žrádle co dostává něco chybělo. Nevím ale kdyby pes dostal celou šišku mizerného šunkového nářezu kolik by toho sežral a jak blbě by mu pak z toho bylo. Možná to sežrání páníčkovi z talíře je jen proto, že a, je nevychovaný a je mu to dovoleno a nebo za b, to tááák voní, že se nedá odolat...

Vrátit se na “O psech”