Stránka 1 z 1

množírny?

Odeslal: Pá 26.01.2018, 19:44
od huu
Ahoj všem,děti mě víceméně ukecaly že si na jaře pořídíme štěnátko k naší Maud.Strašně toužej po borderce,tak jsem koukal jen tak z nudy na bazoš co takový štěně stojí a byl jsem překvapenej,že tak 80% všech štěnat je bez PP i když píšou že rodiče čistokrevní či dokonce s PP.Vím že ted borderky frčej,ale to jsou fakt všechno množírny? :ramena: Nebo jak se stane že od papírovejch rodičů máš štěnata bez papírů? Nerad bych něco takového podpořil :( jinak doufám,že když je vezmu do útulku,tak se zamilujou do první roztomilý kuličky a bude vyřešeno :mrgreen:

Re: množírny?

Odeslal: Pá 26.01.2018, 20:16
od paulo-77
Bohužel, ale věř tomu že na bazarech inzerují psi bez PP z 99,9 procent mnozirny
Edit. A k těm malejm bez PP po rodičích s PP je to tak, že každý pes s PP musí byt uchovněn podle podmínek klubu ve kterém musí být=peníze. Kdyz nebudeš v klubu= víc penez. Potom si musí zažádat o krycí listy=peníze, mimo klub= o hodně víc penez. Vystavení průkazu puvodu= penize. Potom členské poplatky.... Proto si kryje kolikrát Tonda s Maruš z jedny vesnice ale bohužel o se psy z jednoho vrhu...

Re: množírny?

Odeslal: Pá 26.01.2018, 21:53
od kulevaros
Muze to byt i trochu jinak. Kazda uchovnena fena od kazdeho druhu muze mit jen urcity pocet stenat ktere dostanou papiry. Kdyz jich je ve vrhu vic. Mas dve moznosti. Utratit nebo prodat bez PP.

Re: množírny?

Odeslal: So 27.01.2018, 0:37
od Malina
Meleš kraviny... Toto možná bylo praxí v minulém století, bohužel v dnešní době už nadbytečná štěňata neexistují a PP dostanou opravdu všechna štěňata z vrhu. A co člověku zaručí PP? Zejména rodiče i celý původ. U dnešních psů je velmi snadné dohledat webové stránky chovatelských stanic - vlastníků předků - nebo alespoň databáze, ve kterých jsou tito psi zaznamenáni, mnohdy i se zdravotními výsledky, úspěchy a svými dalšími potomky. Zájemce o ‚papírové‘ štěně tak tedy lehce vyhledá vše, co ho zajímá (např. zdravotní výsledky předků). Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu. Tyto psy majitelé mnohdy používají k reprodukci štěňat bez PP! Nikde již ale neuvedou, že jejich pes nebyl klubem uchovněn kvůli agresivní povaze nebo třeba epilepsii (či jiné genetické chorobě), kterou s velkou pravděpodobností zdědí i štěňata.

Re: množírny?

Odeslal: So 27.01.2018, 0:47
od Malina
A pokud bys chtěl kupovat borderku bez PP po nepapírových rodičích (prodávají se na bazoši za nějakých pět až sedum tisíc) máš padesátiprocentní šanci, že ti z ní vyroste sice možná krásnej, černobílej, ale přece jen voříšek :wink:
To už je fakt lepší, zachránit nějakýho z útulku...

Re: množírny?

Odeslal: So 27.01.2018, 9:00
od kulevaros
Jestli je to ted nejak cerstve,tak jak pises nevim ,ale rozhodne ne od minuleho stoleti,

Re: množírny?

Odeslal: Ne 28.01.2018, 10:00
od J.A.Y.
hodně dlouho to už je. Spíš bych to řek tak, že za svoji pejskařskou kariéru nepamatuju, že by tohle paltilo. Najdi si vo tom něco na interfernetu.
Průkaz původu je doklad o rodičích a spíš obecnějc předcích psa. Nezaručuje ani zdraví štěněte, ani vzhled apod. PP dostanou i nestandartní štěňata, jen je nemůžeš uchovnit.
ALE
hodně nemocí je dědičnejch, tzn můžeš snížit pravděpodobnost výskytu třeba dysplazie nebo zmíněný epilepsie a dalších nehezkejch věcí právě výběrem předků.

huu spočítej si, kolik tě bude stát pes jen za první rok života, potom spočítej kolik tě bude stát za celej život (udává se 10-17 let). V tomhle pohledu by se ti už mělo ukázat, že když ušetříš při nákupu 10 000, je to malá část nákladů na psa. A dost možná se ti ta cena vrátí ušetřením za léčbu v prvních pěti letech.Takže za mě radši ho o půlrok odložte a za ušetřený prachy za krmení apod kupte něco s kvalitníma předkama. A tím myslím otevři si všechny CHS v tvým okolí (i širším, dneska přece není problém jet 200km) a čti, jak na tebe působí už ta stránka. Pak není špatný do některý CHS zajet a pokecat. Myslím, že to problém nebude, ty lidi jsou rádi, že někdo další nebude podporovat množení. Můžeš si štěně domluvit i dlouho dopředu.

Re: množírny?

Odeslal: Ne 28.01.2018, 11:50
od huu
Ahoj,to s papírama je jasný,jen mě šokovalo kolik lidí nabízí štěnata bez nich.Já myslím(doufám),že to děti pustí a pořídíme si nějakého voříška

Re: množírny?

Odeslal: Ne 28.01.2018, 21:01
od Alyss
kulevaros napsal:Muze to byt i trochu jinak. Kazda uchovnena fena od kazdeho druhu muze mit jen urcity pocet stenat ktere dostanou papiry. Kdyz jich je ve vrhu vic. Mas dve moznosti. Utratit nebo prodat bez PP.
Se opravdu divím, že jako myslivec, kterej se psama určitě přijde do kontaktu, ještě pořád šíříš tyhle bludy. To platilo možná hluboko v minulosti, ale když se dneska např. feně NO narodí 16 štěňat, chovatel dostane 16 PP, i když 4 ty štěňata budou mít už na první pohled vadu, vyřazující je z chovu.
Pokud někdo zájemci o štěně tvrdí, že "fenka měla 8 štěňátek, 6 jsem jich už prodal, tyhle poslední dvě nedostaly průkaz původu", lže, jako když tiskne - nebo je to množitel. Stejně tak tvrzení "jo, štěňata jsou odčervený a očkovaný, ale veterinář mi očkovák nedal", i když to už se tak často nevidí.

Re: množírny?

Odeslal: Ne 28.01.2018, 21:03
od Alyss
huu napsal:Ahoj,to s papírama je jasný,jen mě šokovalo kolik lidí nabízí štěnata bez nich.Já myslím(doufám),že to děti pustí a pořídíme si nějakého voříška
Jestli si pořizuješ psa k baráku, na kterém ti až tak nesejde, co z něj vyroste, tak klidně. Ale jestli chceš parťáka do bytu, tak bych si to velice dobře rozmyslela. V útulku se ocitají psi, které někdo vyhodil, a ve většině případů k tomu měl setsakra dobrý důvod.

Re: množírny?

Odeslal: Po 29.01.2018, 11:58
od huu
Podmínka bude štěnátko,protože tu naší malinu jsme si brali v 9. měsících(mimochodem je skvělá) a kluci si chtěj užít tu chlupatou kuličku. a to ještě nebejvaj vrácený pejsci.Ono si nás nějaký štěně najde,jen mě právě šokovalo to množství štěnat bez pp

Re: množírny?

Odeslal: Po 05.02.2018, 21:47
od huu
tu někdo umáznul 2 stránky ne? :ramena:

Re: množírny?

Odeslal: Po 05.02.2018, 22:37
od lopan123
Jo

Re: množírny?

Odeslal: Ne 04.03.2018, 20:08
od fanouš Jimny
Alyss napsal:
huu napsal:Ahoj,to s papírama je jasný,jen mě šokovalo kolik lidí nabízí štěnata bez nich.Já myslím(doufám),že to děti pustí a pořídíme si nějakého voříška
Jestli si pořizuješ psa k baráku, na kterém ti až tak nesejde, co z něj vyroste, tak klidně. Ale jestli chceš parťáka do bytu, tak bych si to velice dobře rozmyslela. V útulku se ocitají psi, které někdo vyhodil, a ve většině případů k tomu měl setsakra dobrý důvod.
...je to opravdu riziko....ale my jsme si před XXlety vzali z útulku velkého psa..mix asi labrador, ovčák, setr..pěknej exteriér
a povahově nejlepší pes, jakého jsme kdy měli...poslušnej, žádná bábovka , sebevědomej...měli jsme štěstí !... :D..