Jak zkombinovat motor a převody

Příznivci tohodle evergreenu pište
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
arobahno
Závislý diskutér
Témata: 5
Auto: ARO
Místo/Bydliště: Mikulov u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Jak zkombinovat motor a převody

Příspěvekod arobahno » Čt 06.07.2017, 9:26

Zdravím, mám dotaz. Umřelo moje Aro 243 na rez a tak jsem sháněl jiné, nejlépe 244. Podařilo se sehnat dokonce i s papírama, ale v podstatě bez motoru. V původnim aru jsem měl Atmosferickou Andorii s origo 5ti kvaltem a rychlímy diferáky, což byla pro aro doslova smrtelná kombinace. Auto nejelo tak jak jsem očekával, řazení nepřesné, 4 jsem tam dal občas a 5 asi třikrát a to někde z kopce. Teď se ptám co s tím. Stojí vedle sebe 244 bez motoru a pojízdný rám s Andorií. Má cenu opět vše namontovat do 244 s tím, že snad v budoucnu seženu Andorii s turbem a motor vyměním. Nebo vše nechám a seženu pomalé diferáky. Nebo dám do 244 Andorii bez turba s aráckou převodovkou a pomalím diferákem. Dotaz č. 2. Ta Andorie nemá papíry a ani od motoru nemám žádný doklad a ta 244ka je v papírech jako LPG. Půjde to potom přepsat na diesel?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Auto zásadně nemeju,čekám až bahno uschne,ztvrdne a opadá.

stasis
Pokročilý diskutér
Témata: 4
Auto: ARO 243 2+6

Re: Jak zkombinovat motor a převody

Příspěvekod stasis » Čt 06.07.2017, 18:46

Dobrý deň
Otázka má dve roviny:
Technickú a finančnú
Možno moja rada "vyzerá" hlúpo. ale dal by som si všetky vstupy (technické informácie) na papier, porovnal vzájomne klady a zápory, možné kombinácie a podľa toho by som začal zháňať(finančné náklady).

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 238
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Čt 06.07.2017, 19:40

Ty máš Arovou převodovku s mezikusem na Andorku?
Jestli ti ten Eaton blbě řadí, tak je něco dost špatně, tyhle převodovky nemaj problém s přesností řazení.
Andorka baz turba je hodně zdechlej motor, podobně jako když si dávali do Ara motor z Mercedesu 240 D. To už je lepší jezdit s původním benziňákem.
Převodama v difech si pomůžeš jen k tomu, že to bude živější a silnější, ale zas se to rychle vytočí a pojede to furt stejně pomalu.
Motor by zapsat šel. H.

Autor tématu
arobahno
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arobahno » Pá 07.07.2017, 0:03

Jo, mám tam převodovku z mezikusem na Andorku. Ten motor špatnej není, sílu má, ale tak max do 3 stupně, pak už ne. Jezdil jsem s nim v Ústí na Arošou v pohodě tej výjezd do toho krpálu, jinde tak jede a hlavně jede za pár litrů nafty. Jen to prostě není ono, benzíňák jezdil líp. Nemusím s tím jezdit rychle, mám to do hor a do sněhu. Kdysi jsem měl aro s pomalim difem - benzínem a jezdilo to krásně a hlavně to všude vyjelo. Tady s tím motorem jedu v kopci ve sněhu, furt jede jede a najednou chcípne. Od spoda to nemá žádnou sílu.

Autor tématu
arobahno
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arobahno » Pá 07.07.2017, 0:07

S řazením je problém ten, že tam jdou kvalty z tuha a hlavně 2 a 4 se často pletou. Jsou těsně vedle sebe. Takže rozjezd na 1, 4, zpět na 1 a znovu. častý problém..

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Pá 07.07.2017, 9:28

arobahno napsal:Jo, mám tam převodovku z mezikusem na Andorku. Ten motor špatnej není, sílu má, ale tak max do 3 stupně, pak už ne. Jezdil jsem s nim v Ústí na Arošou v pohodě tej výjezd do toho krpálu, jinde tak jede a hlavně jede za pár litrů nafty. Jen to prostě není ono, benzíňák jezdil líp. Nemusím s tím jezdit rychle, mám to do hor a do sněhu. Kdysi jsem měl aro s pomalim difem - benzínem a jezdilo to krásně a hlavně to všude vyjelo. Tady s tím motorem jedu v kopci ve sněhu, furt jede jede a najednou chcípne. Od spoda to nemá žádnou sílu.

Tak jestli máš origo Arovou převodovku s mezikusem na Andorii tak ji tam dej/ k tomu motoru to vychází líp než Eton co tam máš/, pojede to o chlup líp. No s tím motore bodejď by to nejelo hůř než benziňák když to má o dvace koní míň. :wink: Par bezturb jsme do Ar pár dali, ale nikdo to dlouho nevydržel a všici přešli na turbo. H.

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Pá 07.07.2017, 9:29

arobahno napsal:S řazením je problém ten, že tam jdou kvalty z tuha a hlavně 2 a 4 se často pletou. Jsou těsně vedle sebe. Takže rozjezd na 1, 4, zpět na 1 a znovu. častý problém..

Tak to máš rozbitý :idea: :wink: . H.

Autor tématu
arobahno
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arobahno » Pá 07.07.2017, 9:41

Mám tam mezikus z Eatonu na redukční áráckou převodovku.

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Pá 07.07.2017, 19:17

Jestli je to co máš na fotce tak je převodovka Eaton, jasně s redukčkou Aro. Tak se to standartně dělalo.
Ptal jsem se na převodovku Aro s mezikusem na Andorku, tu teda nemáš. H.

Autor tématu
arobahno
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arobahno » Pá 07.07.2017, 23:43

No tu nemám. Budu jí muset udělat stejně jako tu na tu redukčku. Nebo se dá sehnat?

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Pá 07.07.2017, 23:51

arobahno napsal:No tu nemám. Budu jí muset udělat stejně jako tu na tu redukčku. Nebo se dá sehnat?

No origo Aro převodovku 4kvalt asi seženeš v pohodě, akorát těch mezikusů na Andorku moc neni. H.

Vrátit se na “ARO”