Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Převodovka ARO 240 problém

Příznivci tohodle evergreenu pište
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
steft01
nováček
Auto: ARO M461, ARO 240
Stav: Offline

Převodovka ARO 240 problém

Příspěvek od steft01 » Út 13.08.2019, 8:32

Zdravím,
jsem úplný nováček a potřeboval bych poradit s převodovkou ARO 240 trojpáka. Když jedu z kopce(chci brzdit motorem), tak mi okamžitě vyskočí dvojka.Jednička a trojka drží v pohodě(čtyřku jsem ještě nezkoušel). Není to žádná rána. Páka vyskočí, ale ne úplně do neutrálu. Do takové "mezipolohy" mezi neutrálem a dvojkou a chytá to trochu zuby.
1)Zajímá mě, kde je závada. Jestli v ozubených kolech nebo v nějaké té kuličce s pružinkou?
2) Potřeboval bych radu, jak se do převodovky dostat, abych se podíval co je špatně. Shora převodovky jsou postupně dvě víka. Jedno je hned pod řadící pákou a druhé je ještě pod ním(blíže k tělu převodovky). Které víko tedy musím odmontovat, abych zjistil závadu? Je potřeba si dát při rozdělávání na něco pozor? Neměli by jste někdo fotku otevřené převodovky, abych si udělal představu jak to vlastně vevnitř vypadá?
Předem díky za odpověď.

Vejr
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Kladno
Stav: Offline

Re: Převodovka ARO 240 problém

Příspěvek od Vejr » So 17.08.2019, 22:34

omačkaný zuby na spojce synchronu. Dekly nesundávej, tam nic nevyřešíš. Aretace kvaltu to neudrží. Už je to dávno co jsem dělal stejnou závadu, komplet rozházet a synchron vyměnit. Radši se poptej u Manyjaka jestli nemá jinou kasu. Ono je to docela kumšt, skládal jsem jí 3x než se povedla.

do or die

Odpovědět