Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Oprava Ara 243

Příznivci tohodle evergreenu pište
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Ada
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: ARO 243 a Fiat Croma 2,5TD 87
Místo/Bydliště: Kromeříž
Věk: 37
Stav: Offline

Re: Oprava Ara 243

Příspěvek od Ada » Čt 01.03.2018, 23:10

Mam rezervni dve sedacky P a L z fiatu croma,ten starej model.Stejna latka na obou.na ridicove je odklapeci loketka a serizovani tvaru operaku v miste ledvin,asi to ma i nazev.Ridicova se da vyskove serizovat,ale asi chapeme ze marny.Schoval jsem si je protoze mam ty stejny v aru.Ridicovo bych potreboval posunout par cm dozadu,kdesi jsem povyrostl a nejak nevim proc jsem s tim tenkrat nepocital.Mam to tam trochu na prasaka,upevneni se da provest preciznej.Je to na puvodnich pantech pro odklapeni.Nevyhoda serizovani operek,kolo je na strane ke karoserii.
Vymenim za origo latkovy,pokud nemas,tak flasu neceho pitelnyho. pozn. redakce-flasa=litr.Uz me kdosi dal pullitr,prej je to taky flasa.
Nechci te plasit,ty origo si tam vracet nechci,ale chci je mit.Pokud ne ted,tak vyhledove.

suprbourak
Pokročilý diskutér
Auto: ARO 324 TD

Příspěvek od suprbourak » Čt 01.03.2018, 23:20

My jsme měli v prvním aru podobný problém se sedačkama a použily jsme to co jsme našli doma,favorit,upravilo se uchycení a bylo to celkem dobrý a funkční ale bylo to už z posledního modelu a tyhle sedačky nemaj tak velké (v uvozovkách)boční vedení jako většina sedaček z favoritu.

silentmam
Pokročilý diskutér
Auto: Aro 324

Příspěvek od silentmam » Pá 02.03.2018, 17:14

To mě zajímá kde se dá vydělat za pár hodin tisice :-) bylo by Dobrý to sem pak dat co tam pasuje jako náhrada pro někoho kdo s Tim jezdí do lesa na drevo nebo tak něco by to bylo určíte Dobrý dat 10 a ne 1000

silentmam
Pokročilý diskutér

Příspěvek od silentmam » Pá 02.03.2018, 17:28

Udělat nejakej seznam dílů co jdou zaměnit

Chachan
Diskuzní Guru

Příspěvek od Chachan » Pá 02.03.2018, 18:34

vydělat za hodinu pár tisíc není zas takový problém jak si myslíš , například obchodem atd ,prostě nevíš o jiných možnostech :wink:
ale zpět k těm sedačkám . Jdou dobře použit i z LR Defender, sedák není tak vysoký , takže víc místa.

jivit
Diskuzní Guru
Auto: Aro 244,328, 324,BUGARO, Uaz 469,Praga v3s A3S,OT64
Věk: 44

Příspěvek od jivit » Pá 02.03.2018, 19:48

silentmam napsal:Udělat nejakej seznam dílů co jdou zaměnit
Stále mi nejde do hlavy proč tvořit nějakej seznam náhražek :ramena: :ramena: prostě jdu a danou věc koupím,když ji potřebuju.
Pokud budu chtít stále něco nahrazovat a nahrazovat,tak je třeba si asi založit speciální diskuzní forum třeba: Náhražky Aro atd a ne to dávat do Oprava Ara. Tohle mě začíná připadat jak Receptář přima nápadů Přemeta Podlahy :kolo:

Manyjak
Staroffrouďák
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » Pá 02.03.2018, 20:13

silentmam napsal:To mě zajímá kde se dá vydělat za pár hodin tisice :-) bylo by Dobrý to sem pak dat co tam pasuje jako náhrada pro někoho kdo s Tim jezdí do lesa na drevo nebo tak něco by to bylo určíte Dobrý dat 10 a ne 1000
Já třeba prací vydělám tak trojku za den, dokonce občas mě vyjde líp si i něco nechat udělat na autě od někoho jinýho a radši si vydělat koruny.
Kdyby třeba dva dny někomu vyvařoval auto a ne se jebal se starym válečkem, tak by vydělal na několi novejch. :wink:

silentmam
Pokročilý diskutér

Příspěvek od silentmam » Pá 02.03.2018, 21:22

jivit napsal:
silentmam napsal:Udělat nejakej seznam dílů co jdou zaměnit
Stále mi nejde do hlavy proč tvořit nějakej seznam náhražek :ramena: :ramena: prostě jdu a danou věc koupím,když ji potřebuju.
Pokud budu chtít stále něco nahrazovat a nahrazovat,tak je třeba si asi založit speciální diskuzní forum třeba: Náhražky Aro atd a ne to dávat do Oprava Ara. Tohle mě začíná připadat jak Receptář přima nápadů Přemeta Podlahy :kolo:
noo pokud někdo prodava nahradní gumičky tak neni problem něco schanet prostě je vemu a dam je tam pokud nee proč vyhazovat 1200 za valeček když stačej nový gumičky když válečku nic neni to beru všeobecne všechno nebudu nahrazovat to je jasný
Třeba blatnik pokud de opravit tak to udělam a nebudu kupovat za 6000 novej a to neni jenom u ara opravujou se draší auta a nedavaj se tam origo díly stačí se podívat na autokelly a spol tam je kupa náhražek a ne jen origo
Proč nahrazovat protože to dělaj všichni i ti co to dělaj ofiko i ja sem nahradil spoustu dílu na svojí 243 ma tu někdo aro kde je všechno origo Rumunsky asi ne teda ne veteran ale auto na normalni ježdění
jsou díly ktere nahradit nejde ale ty co jdou proč ne nedělam z toho veterana ale chci aby to jezdilo

jivit
Diskuzní Guru

Příspěvek od jivit » Pá 02.03.2018, 21:33

Tak logicky,když teče váleček ,dám tam jiné gumicky a teče stále je prostě k hovnu a de ven. A rozmejšlim se zda koupit novej,nebo si ho nechat udělat s nerezovou vložkou,což vyjde stejně draho. Ta spojka už se tu na tomhle autě řešila cca 2 roky zpět.
Prostě když se koupí levné auto a to jakékoliv,tak člověk jen sype a sype-jinak to prostě nejde. :ramena: :ramena:

jivit
Diskuzní Guru

Příspěvek od jivit » Pá 02.03.2018, 21:40

A ještě-proč myslíš,že tu nikdo nemá Aro v originálních dílech na denní ježdění? :cyclopsani: Na všech Arech mám všechno originál Rumunské(teda nepočítám disky,gumy a vypínač topení,kterej se dával českej už v Radíkovicích) nechci mluvit za Honzu,ale bude na tom stejně-mino jeho technických vylepšeních :mrgreen: :mrgreen:
Jo a abych teda nelhal,tak ted tam budu mít náhražkovej znak,ale ten zase stál nehoráznou sumu a jsme zase u jádra problému :hrabak: :hrabak:

silentmam
Pokročilý diskutér

Příspěvek od silentmam » Pá 02.03.2018, 22:33

jivit napsal:A ještě-proč myslíš,že tu nikdo nemá Aro v originálních dílech na denní ježdění? :cyclopsani: Na všech Arech mám všechno originál Rumunské(teda nepočítám disky,gumy a vypínač topení,kterej se dával českej už v Radíkovicích) nechci mluvit za Honzu,ale bude na tom stejně-mino jeho technických vylepšeních :mrgreen: :mrgreen:
Jo a abych teda nelhal,tak ted tam budu mít náhražkovej znak,ale ten zase stál nehoráznou sumu a jsme zase u jádra problému :hrabak: :hrabak:
jeje to je debata origo Rumun motor andorie peugeot toyota a co tam kdo nacpal za velkou louží to tu psat asi nema cenu origo převodovka eaton teda redučka asi je Rumun atd atd
je to běžná věc nahradit něco nekvalitního nebo draheho za jine děje se to normálně dneska na novejch autech díly se dělaj všude po světě a jak někdo je trochu drahej šup výměna za levneho.
Pokud to tam pasuje funguje je to stejně kvalitní nebo lepší proč to tam nedat na novejch autech to měněj nekolikrat za dobu výroby auta
opravuj co je realne opravovat pokud se to nevyplatí tak tam dej jinej dil (novej nebo podobnej) dělaj to i velký automobilky proč ne my

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » Pá 02.03.2018, 22:47

Ty asi nemáš moc přehled, Peugeot i Andorku tam dávala origo i fabrika. Převodovku taky. Navíc pokud vím, tak zrovna ty tam nedáváš jiné nové díly, ale bastlíš to dílama z vrakú. Je to tvoje věc, ale proč to cpeš ostatním. Navíc máš dost mylnou představu o kvalitě dílů od různých dodavatelů. H.

silentmam
Pokročilý diskutér

Příspěvek od silentmam » Pá 02.03.2018, 23:10

Manyjak napsal:Ty asi nemáš moc přehled, Peugeot i Andorku tam dávala origo i fabrika. Převodovku taky. Navíc pokud vím, tak zrovna ty tam nedáváš jiné nové díly, ale bastlíš to dílama z vrakú. Je to tvoje věc, ale proč to cpeš ostatním. Navíc máš dost mylnou představu o kvalitě dílů od různých dodavatelů. H.
myslel sem kdo to tam daval a ne kdo to vyráběl a Rumuni to nejsou k těm dilum myslím si že některý starý díly jsou kvalitnější jak ty nový ale to je věc názoru
ostatnim to necpu je to každýho věc co tam dava ale to tu píšu celou dobu dej si tam co chceš jak to funguje
a stou představou neříkam že každej jinej díl jak origo je lepší to sem nikde nenapsal jsou horší lepší ale nechci se tu hadat ba naopak budu rád jak mě někdo poradí jak co udělata předělat a tak a ne neřeš to tu a di si koupit novej díl to neni hezka rada

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » So 03.03.2018, 16:57

no pro mě je otázka priorit
dát 1000 za váleček na BMW mi přijde levný
dát 1000 za váleček na aro mi přijde nesmysl 8)

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » So 03.03.2018, 20:57

Mike napsal:no pro mě je otázka priorit
dát 1000 za váleček na BMW mi přijde levný
dát 1000 za váleček na aro mi přijde nesmysl 8)
No na pekáč do lesa možná, ale ono je dnes leckterý Aro draší než některý BMW :wink:

Odpovědět