Autolednice - jakou vybrat

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

6810
Legenda fóra
Témata: 23
Místo/Bydliště: Praha/Kladno/Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Autolednice - jakou vybrat

Příspěvekod 6810 » Čt 14.06.2018, 22:29

O tom Indelu jsem taky uvažoval, ale chtěl jsem, aby se vešla za sedačky a ta Waeco má jen 26 cm na šířku a jediná se tam rozumně vejde. Mít to kam dát, tak ten Indel klidně beru taky.
Pajero II 2.8TD 3x špéra
ZJ 4.0 LAREDO lesovůz
UAZ 469
Praga V3S M2 + A3S 1V

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 238
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Čt 14.06.2018, 22:32

Chorche napsal:manyjaku na ty termočlánkový se fak vyser, sou to vyhozený prachy. Já mam taky jednu, nějakou origo Ford a je to spíš xmíchu neš k chlazení. A to sem tam nabastlil věčí článek. Hlavně ti to sežere baterku jaxme tu psali vícero. I kabel a zásufka je dost horká jakej to má příkon (kolem 100W) permanentně.

Tak já je používám už 25 let a ještě jsem neměl problém, když ve dne jedu a v noci stojim.Na závodech to honim panelem. Taky tam je termoelektrická jen ta první/ a pro srandu ta s muzikou/ a ta mě zaujala, že má jako jediná termostat a regulaci.
Jianak spíš váhám mezi některou tou kompresorkou a plynovkou/kombinovaná/, ten plyn mi přijde nejlepší, když budu někde tejden tak je bez nároku na energii. H.

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Čt 14.06.2018, 22:33

6810 napsal:O tom Indelu jsem taky uvažoval, ale chtěl jsem, aby se vešla za sedačky a ta Waeco má jen 26 cm na šířku a jediná se tam rozumně vejde. Mít to kam dát, tak ten Indel klidně beru taky.

Tak já ji vozím na korbě, tak o rozměr mi tak nejde. :wink: H.

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 0
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvekod oltcitak » Čt 14.06.2018, 22:52

Manyjak: ta prva z tvojho odkazu je jedna z najlepsich termoelektrickych chladniciek, ale akakolvek kompresorovka je fakt lepsia.
Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 100
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Čt 14.06.2018, 23:30

Plynovka aby správně makala musí bejt ve vodováze ... Termočlánek ani omylem, vyhozený prachy, ber některou z těch kompresorovejch. Já mám Engel ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

pete awd
Diskuzní Guru
Témata: 5
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 33

Příspěvekod pete awd » So 16.06.2018, 2:17

Manyjak napsal:
oltcitak napsal:Toto su dobre a lacnejsie ako Waeco(tam sa plati len za znacku https://www.mulac.cz/autochladnicky/kompresorove/

Na uvedený lednice, mám 38-48 % slevu, takže v pohodě. H.

To se jen chlubiš anebo je to nabídka zařízení nějaké menší slevy i pro nás. :?
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH
F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » So 16.06.2018, 20:39

pete awd napsal:
Manyjak napsal:
oltcitak napsal:Toto su dobre a lacnejsie ako Waeco(tam sa plati len za znacku https://www.mulac.cz/autochladnicky/kompresorove/

Na uvedený lednice, mám 38-48 % slevu, takže v pohodě. H.

To se jen chlubiš anebo je to nabídka zařízení nějaké menší slevy i pro nás. :?

Ve firmě Trost je to akce pro jejich zákazníky. Kdyby někdo chtěl a nemá registraci, klidně pomůžu. H.

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 100
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » So 16.06.2018, 20:49

Mě by se hodila nějaká menší do služebáku ... Hoď nějaký odkaz z čeho vybírat ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Chorche
Site Admin
Témata: 438
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Po 23.07.2018, 19:37

Sem se chtěl podělit s reálnejma skušenostma s tim čínskym panelem. Koupil sem nakonec tenle https://www.aliexpress.com/item/Newly-B ... 4c4drheROv a k němu regulátor s pseudo MPPT https://www.aliexpress.com/item/LCD-10A ... 4c4drheROv
Panel vozim hozenej pod matrací a dyš potřebuju tak ho hodim na střechu. Baterku dokáže nabíjet 1A i kdyš je pod mrakem, kdyš je slunce, lezou z toho (dle regulátoru) 3A. Prakticky to vypadá tak, že při zaplý kompresoroffce na nějakou třetinu výkonu plus nabíjení třeba telefonu, foťáku, kamery končim za relativně slunečnýho dne s napětim na baterce kolem 13,3-13,6V. Do rána za běhu lednice a večerního osvětlení ledpáskama a náký čerpadlování vody při mytí a mytí nádobí napětí spadne na 12,3-12,7V. Timle stylem to lze asi provozovat po nekonečně dlouhou dobu stání :-) Vůbec neřešim nějaký úhlování proti slunci, prostě to jen hodim na střechu a jebat... Bavíme se zatim o slunečních podmínkách u nás a na balkáně. Na severu bych na noc stahoval výkon lednice na minimum, coš by asi nevadilo, páč tam je stejně kosa a možná se zabejval úhlováním aby to trochu mířilo k slunci... Za mně teda za relativně málo peněs dostatek muziky :-D Při dovozu panelu sem platitl jen DPHčko, ale byl trochu vopruz to vůbec protáhnout celnicí, páč mi pani celnice tvrdila, že má eurosajůz nákou monopolní dohodu výropců na zákas dovozu panelů z číny a že by mi to jako vůbec neměla pustit. Musel sem jí přesvěčit, že s tim vopravdu nehodlám vopchodovat a že to je jednorázovej dovos pro vosobní potřebu. I tak se cukala fest. Tak nevim esi vám to doporučit vobjednat či ne.
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Vrátit se na “O všem vážně”