Pokuta z Německa-zkušenosti

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Autor tématu
slavajbc
Závislý diskutér
Témata: 5
Auto: Nissan Patrol 2,8TD GR Y 60,2xPassat 2.0 TDi a 1.9 TDi oba ve 4kole,Jawa pérák 250
Místo/Bydliště: Jalonec n.N.
Věk: 42

Pokuta z Německa-zkušenosti

Příspěvekod slavajbc » Stř 07.03.2018, 18:49

Zdravím všechny.
Máte někdo zkušenost s pokutou za rychlost z Německa?Jak postupovat či radši hned zaplatit.
Jak to teda vše bylo.Na firmu přišel dopis v Češtině s hodně rozmazanou fotkou,na 100km/h naměřeno 121.po firmě chtěli totožnost řidiče.Firma odpověděla že ten den se v řízení vystřídali 2 zaměstnanci.A že stý rozmazaný fotky nepoznají kdo to je.Další dopis přišel se zvětšenou stejnou rozmazanou fotkou a že firma to musí vědět kdo řídil podle knihy jízd.to je ale kravina protože knihu jízd podepisuje jen řidič který jízdu dokončil.Běžně jezdíme ve 3 a všichni se za volantem protočíme.Firma teda poslala moje údaje a dnes mi přišel dopis s pokutou na 98.4 Euro.S Formulářem jestli jsem to řídil a když né tak kdo.Odpověď chtějí v Němčině.Tak že co teď zaplatit a nebo odpovědět že stý fotky není jasný kdo to je a kolegu neuvádět s tím že je jedná o osobu blízkou.prý to v Německu stáje mají ale zase jsem někde četl že když se podá odpor pozvou si firmu nebo mě k nim k projednání přestupku.Díky za rady. :ramena:
Nissan Patrol král off roadu

čibuk
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 9
Věk: 49

Re: Pokuta z Německa-zkušenosti

Příspěvekod čibuk » Stř 07.03.2018, 19:03

Chceš jed znova do Německa? Tak se složte a pokutu uhraďte. A buďte rádi za 99e. Protože jízda o 20 km nad limit je trestný čin.špekulanti :mrgreen:
Jen blázen dokáže zatracovat oběť,zná-li obrovskou práci,jež byla vynaložena na otrávení této oběti.

daavis
Inventář fóra
Témata: 14
Auto: Nissan Terrano II 2,7 tdi+chip 125kw. 2" Iron Man, snorchel,31" Yokohama Geolandar MT
Místo/Bydliště: Größ Wisternitz bei Olmütz
Věk: 33

Příspěvekod daavis » Stř 07.03.2018, 19:06

Behem mesice roboty v risi mam ve sbirce uz 2 fotky. Jednu primo na me a jednu na firmu. Bez vymysleni picovin sem zaplatil a smiril se s tim, ze priste predpisove. Institut osoby blizke tam maji, ale u firemniho pokud nezjisti ridice, tak to daji k uhrade firme.
Jedna fotka byla ze stredy a dalsi pondeli uz to bylo be schrance. Takze jim to celkem frci
Profi detailing interiér/exteriér Olomouc. Renovace, voskování laků produkty 3M, AUTOGLYM,DODO JUICE,SWISSVAX.

Terrano II 2,7 tdi. 2" IM, snorchel, 31"MT

Mike
Star ofrouďák VIP+
Témata: 35
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mike » Stř 07.03.2018, 19:21

anebo 30kmh.cz
anebo za 800 nový značky, aby byl příště klid
podle mě furt lepší, než 100E

jinak máš samozřejmě nárok na komunikaci v rodném jazyce
a hlavní chyba byla s nima vůbec komunikovat
nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

daavis
Inventář fóra
Auto: Nissan Terrano II 2,7 tdi+chip 125kw. 2" Iron Man, snorchel,31" Yokohama Geolandar MT

Příspěvekod daavis » Stř 07.03.2018, 19:27

Takze lepsi je nekomunikovat?
Dobrej napad.
Profi detailing interiér/exteriér Olomouc. Renovace, voskování laků produkty 3M, AUTOGLYM,DODO JUICE,SWISSVAX.

depeter
Staroffrouďák
Témata: 25
Auto: Panelák
Místo/Bydliště: Bryncl-lont

Příspěvekod depeter » Stř 07.03.2018, 19:47

daavis napsal:Takze lepsi je nekomunikovat?
Dobrej napad.

Jo,asi jako spousta tvejch dalších...
Při náhodné kontrole se budeš hooodně divit... :wink:
V říši samozřejmě...
Upozornění !!! Jestliže výše uvedený příspěvek Vám připadá jako DEBILNÍ KEC, jste evidentně PRAHÁK (nebo polabák)co nám má jistě co říct.
"Nevytahuj nože tam,kde se bude střílet"

koncak
z jine planety
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Stř 07.03.2018, 19:50

to je zase blabol.stridaj se tri zamesnance,firma jmena urcite poskitne,tak osobou bliskou bych to neprovokoval.a zase nejste banda tupcu co si mezi sebou neumi urcit kdo to ridil ne?nebo tos byl ty a ted se kroutis?tvoje jmeno uz maji,vymena spz je blbost.takze prvni silnicni kontrola a popovidaji si stebou i v cestine, :mrgreen: zaplat ,dej si pro priste facku a bud rad, 8)
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

Autor tématu
slavajbc
Závislý diskutér
Auto: Nissan Patrol 2,8TD GR Y 60,2xPassat 2.0 TDi a 1.9 TDi oba ve 4kole,Jawa pérák 250

Příspěvekod slavajbc » Stř 07.03.2018, 20:07

Jakej blábol,běžně se za den víckrát střídáme za volantem.Asi jsem to byl já a to se mám hned posrat že mají jednu rozmazanou fotku?asi před 3 rokama jsem platil 90Euro na 60 naměřeno 87.Zaplatil jsem na místě ale mě sralo že němec předemnou a zamnou druhej jeli stejnou rychlostí a stavili jen mě!

koncak
z jine planety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Stř 07.03.2018, 20:19

slavajbc napsal:Jakej blábol,běžně se za den víckrát střídáme za volantem.Asi jsem to byl já a to se mám hned posrat že mají jednu rozmazanou fotku?asi před 3 rokama jsem platil 90Euro na 60 naměřeno 87.Zaplatil jsem na místě ale mě sralo že němec předemnou a zamnou druhej jeli stejnou rychlostí a stavili jen mě!

posrat se nemusis byl si hrdina kdyz jsi prekrocil rychlost? prisly ti na to? hold smula.

Jinak na tenhle pristup jsem echt alergicky diky spatnym skusenostem,dveste metru od baraku jedu na skutru podobny zavodnik jaksi mne prehlid a skoncil jsem pod masinou veskarpe,sedel v aute a koukal do zrcatka jestli se zvednu,mne odvezla rychla a policajtum si sypal si na hlavu popel a vse priznal.slo to do rizeni a druhy den my volaly z moji pojistovny ze pan se prihlasil jako poskozeny a mam platit ja,tri mesice tahanice,podobne trapne vymluvy .a verim tomu ze se podobne nechaval radit v hospode nebo nekde na diskusi jak semnou vymrdat aby se vyhnul 1500 pokute to nakonec dostal, aby mne konecne pojistovna zacala hradit skodu,coz bylo 75000 a hadry a elektronika na skutru se z vetsiny ani neproplatila. :grr:
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik

bosna
Závislý diskutér
Auto: Y60
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bosna » Stř 07.03.2018, 20:20

Zaplať a nediskutuj,nebo k nim už nikdy nejezdi,jiná možnost není.Němci jsou v tomhle největší kreténi v Evropě.
Buď cestu najdu,nebo si udělám vlastní.
tel.603259690

Autor tématu
slavajbc
Závislý diskutér

Příspěvekod slavajbc » Stř 07.03.2018, 20:39

koncak napsal:
slavajbc napsal:Jakej blábol,běžně se za den víckrát střídáme za volantem.Asi jsem to byl já a to se mám hned posrat že mají jednu rozmazanou fotku?asi před 3 rokama jsem platil 90Euro na 60 naměřeno 87.Zaplatil jsem na místě ale mě sralo že němec předemnou a zamnou druhej jeli stejnou rychlostí a stavili jen mě!

posrat se nemusis byl si hrdina kdyz jsi prekrocil rychlost? prisly ti na to? hold smula.

Jinak na tenhle pristup jsem echt alergicky diky spatnym skusenostem,dveste metru od baraku jedu na skutru podobny zavodnik jaksi mne prehlid a skoncil jsem pod masinou veskarpe,sedel v aute a koukal do zrcatka jestli se zvednu,mne odvezla rychla a policajtum si sypal si na hlavu popel a vse priznal.slo to do rizeni a druhy den my volaly z moji pojistovny ze pan se prihlasil jako poskozeny a mam platit ja,tri mesice tahanice,podobne trapne vymluvy .a verim tomu ze se podobne nechaval radit v hospode nebo nekde na diskusi jak semnou vymrdat aby se vyhnul 1500 pokute to nakonec dostal, aby mne konecne pojistovna zacala hradit skodu,coz bylo 75000 a hadry a elektronika na skutru se z vetsiny ani neproplatila. :grr:

Promin ale vůbec nechápu souvislost tvé nehody s mojí jízdou po dálnici kde dají z neomezené rychlosti hned 100.Prostě sundám nohu z plnu jako všichni normální a rychlost padá plynule dolů.

koncak
z jine planety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Stř 07.03.2018, 20:47

slavajbc napsal:
koncak napsal:

Promin ale vůbec nechápu souvislost tvé nehody s mojí jízdou po dálnici kde dají z neomezené rychlosti hned 100.Prostě sundám nohu z plnu jako všichni normální a rychlost padá plynule dolů.

to byl priklad vycuraneho chovani.
proste pravidla jsou dana a vec kazdeho soudruha zda je porusi ci ne,tebe pristihly tak bud stejny chlap jako tehdy kdyz si jel rychle.navic doba je jina a necekej ze ti nad tim mavnou rukou a zapomenou,to by tolik krat nekomunikovaly,
jinak znamy v norsku prejel mytnou branu,po trech mesicich prisla faktura na uhrazeni ujetych kilometru bez pokuty pouze zaplatit co projel.vysral se na to a dalsi fakturu navysily o 200nok jako upozorneni,

daavis
Inventář fóra

Příspěvekod daavis » Stř 07.03.2018, 21:02

depeter napsal:
daavis napsal:Takze lepsi je nekomunikovat?
Dobrej napad.

Jo,asi jako spousta tvejch dalších...
Při náhodné kontrole se budeš hooodně divit... :wink:
V říši samozřejmě...

Bylo to mysleno ironicky. Ja bez diskuze zaplatil, kdyz mi to tam psali ze po uhrazeni do toho a toho dne to nebudou uz nijak dal resit. Vim, ze sem jel rychlejs nez se ma, tak co.

Mike
Star ofrouďák VIP+
Témata: 35
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mike » Ne 11.03.2018, 22:40

njn
hrdinů jsou plný hřbitovy
tady je to samej chlap
nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

itchy355
Diskuzní Guru
Témata: 31
Auto: HDJ 80
Věk: 34

Příspěvekod itchy355 » Po 12.03.2018, 14:21

https://www.google.com/search?q=nemecko+site%3A30kmh.cz

.. popřípadě vzneste dotaz tam. Tady asi nikdo neporadí, protože překročení rychlosti je skoro to samý jako vražda novorozence.

Odmítám dotovat městský pokladny po česku a odmítal bych stejnětak dotovat Německý, pokud to jen trochu jde. Jezdím slušně, svědomí mám čistý.

No a pokud bez diskuze zaplatíte, budou toho posílat tím víc. Stejně jako u nás..
Všecko je to v p.....

Vrátit se na “O všem vážně”