Jaké používáte motobaterky?

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Autor tématu
Pedro
Inventář fóra
Témata: 25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jaké používáte motobaterky?

Příspěvekod Pedro » So 31.03.2018, 12:20

Motorkářská sezóna začíná a jak říká kamarád, který má e-shop s díly na motorky, když nastane první hezký víkend, přijdou po něm dva druhy objednávek. První od těch, kterým se nepodařilo vyjet a objednávají baterky, a druhé od těch, kteří vyjeli a objednávají blinkry, páčky a zrcátka. :-D

Já jsem dneska ráno vyrazil do garáže a hned u první motorky, kterou jsem chtěl provětrat, jsem se zařadil do první skupiny, což mě dost rozladilo, protože jde pouze o rok a půl starou motorku a baterka z prvovýroby KO. :-( Přitom naposledy jsem na ní jel asi 40km v lednu a od té doby ty dva měsíce stála v nepromrzající garáži.
U druhé motorky tříletá baterka Motobatt drží, ale není to žádný šlágr a to je navíc trvale na konzervační nabíječce od výrobce motorky. Přitom předtím Motobattka vydržela ani ne rok, ale ta byla od začátku nějaká slabší a uznali mi jí i jako reklamaci. No a předtím tam byla Yuasa, která vydržela 5 let.
Do toho mám ve třetí motorce z roku 2004 baterku původní z výroby a ta točí pořád i po 14ti letech jako nová. :shock: :kapsy:

Tak tu dumám, co mám koupit... Jaké používáte baterky nebo máte nějakou ověřenou značku motobaterek? A to bych celkem ani neřešil cenu, radši připlatím, než abych to musel každou chvíli řešit a v některých případech rozebírat půl motorky. :?

Taz
Táta surfer
Témata: 29
Auto: korejská obludka..jo, a taky friťák od LR...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Re: Jaké používáte motobaterky?

Příspěvekod Taz » So 31.03.2018, 16:22

No,používám yuasy ve všech mašinách a většinou není problém,je fakt že jedna odešla asi po roce ale reklamace uznána tak si nestěžuju...
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Autor tématu
Pedro
Inventář fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pedro » So 31.03.2018, 17:40

No a pod pojmem "většinou" si mám představit cca kolik let? :-)

lopan123
Staroffrouďák
Témata: 26
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 38

Příspěvekod lopan123 » So 31.03.2018, 18:07

Pedro napsal:No a pod pojmem "většinou" si mám představit cca kolik let? :-)

U Jardy :scratch: tak asi 120 ? :hop:
A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Edgar
Staroffrouďák
Témata: 51
Věk: 38

Příspěvekod Edgar » So 31.03.2018, 18:21

Já v zimě dobíjel svou Yuasu v XTZ 750 z roku 93 a zjistil jsem že baterka je vyrobena a nainstalována ve stroji od roku 2010. Předchozí majitel si psal různý popisky na věci s Km a datumy a tak mám na plastech zevnitř zbytky samolepek kdy co a jak dělal. Nikdy by mně to nenapadlo si to takhle psát.

Gfun
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: MB G 300
Místo/Bydliště: Nymburk
Věk: 54

Příspěvekod Gfun » So 31.03.2018, 19:11

Dávám Yuasy už spoustu let. Okolo dvaceti za rok do různých motorek. Zatím asi nejspolehlivější. Odolnější než Varta. Vydrží tak kolem pěti, šesti let i déle záleží jak kdo jezdí. Čím víc, tím líp. Samozřejmě že špatným přístupem se dá zničit jakákoliv baterka. Nejhorší jsou jezdiči co jezdí tři měsíce v roce. Motobat jsem kdysi zkoušel, ale nebavily mne řešit několikeré reklamace na tu samou baterku. Sice se prodejce nekroutil, ale motorka musel vždycky pár dní stát.
P

Autor tématu
Pedro
Inventář fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pedro » So 31.03.2018, 20:12

Hmm, tak ta odešlá baterka je zrovna Yuasa. :-) A nejlevněji je na netu za 2500,-, přičemž alternativy jsou už od 1200,-.
Tak to jsem vůbec v pasti. Yuasu, co vydržela rok a půl, nebo něco za polovic a čekat, co bude? :scratch:

pma1
Věčnej rejpal
Témata: 48
Auto: interkůler turbo dvaosm
Místo/Bydliště: doma - většinou :-)
Věk: 43

Příspěvekod pma1 » So 31.03.2018, 22:47

Vono taky záleží na jaké motorce, na mé guzzi nevydrží baterka víc jak dva roky(baner), což mě neskutečne sere. Na japoncích třeba 5 let není problém.
sport 2,5td (2000)-L300 2,5td (1996)-W260 2,8d (1995)-P38 2,5dse (1996)-pájo 2800 (1994)
se nechlubím, jenom si už hovno pamatuju ;-/

Taz
Táta surfer
Témata: 29
Auto: korejská obludka..jo, a taky friťák od LR...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvekod Taz » Ne 01.04.2018, 0:19

Pedro napsal:No a pod pojmem "většinou" si mám představit cca kolik let? :-)

posledních 5 nebyl problém mimo tý jedný baterie..ve 4 motorkach.. :wink:
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Gfun
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: MB G 300
Místo/Bydliště: Nymburk
Věk: 54

Příspěvekod Gfun » Ne 01.04.2018, 9:59

to Pedro, na jaké motorce ti ta baterka odešla? Gel nebo klasika, nabitá před odstavením? Nejvíc zabije baterku uložení na zimu do tepla za kotel.lepší je nechat ji v chladu.
Rok a půl je na reklamaci, pokud byla alespoň trochu udržovaná. Smrtelný jsou třeba dodatečně přidaný alarmy, malým proudem trvale vybíjí až do smrti. Nejhůř se mi osvědčily alarmy tady ty místní český. Ty dokáží spolehlivě zabít i autobaterii.
Kontroloval jsi napětí, respektive jak se ta mrtvá baterka chová?
Guzzi stejnej případ jako HD, vibrace vysypou desky a je dohráno. Nicméně právě Yuasy v gelu mi fungují nejlíp.
P

koncak
z jine planety
Témata: 14
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Ne 01.04.2018, 10:58

Vono je v podstate šumak jakou maš znacku,jeji zivotnost ovlivni nekolik faktoru.
A-jakym spusobem je uskladnena u prodejce a v jakym stavu
B-jak se chistala pred prodejem respektive po koupi
C-spusob uzivani potazmo udrzba.
AGM.MF.se uskladnujou bud suche nebo nalyte.u suchych je sumak jak dlouho jsou na sklade,u nalytych je prusvih priprava,pisou ze jsou prednabite takze staci nalyt zaspuntovat a jedem,vono to tak i funguje ale ze skusenosti je to spatne,a nektere vyrobce v pokynech pro prodejce pisi nalyt,nechat vybublat,potom nabit do plna,
ovlivni to spusob nabijeni,mel jsem zakaznika co reklamoval nafouklou baterku s tim ze ji pravidelne udrzuje a nabiji,to sice ano ale komunistickou nabijeckou velikosti triodiny co trvale cpala neregulovanych 10A. :mrgreen:
na to jsou chitre nabijecky co jsou schopny dlouhodobe udrzovat baterku prez zimu,treba z lidlu za 500
no a nakonec dlouhodobe vybiti pod 11V ji nekolikanasobne skrati zivotnost,
mam dlouhodobe skusenosti s chinskou znackou,ba i tak nenavidena Banerka my slouzila spolehlive,prosli my rukama motobatky,yuasy,a stejny vysledek jednomu to slouzi bez problemu druhy na to kasle a na jare najde uplne mrtvu baterku :ramena: potom ma plnou hubu kecu o zaruce,
ikdyz je to protizakonne tak setkal jsem se u nekterych znacek ctyrkolek uz v navodu upozornuji ze na baterku se zaruka nevstahuje,protoze nedokazi ovlivnit lidsky faktor,
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

Vrátit se na “O všem vážně”