Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Auto pro dceru

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Potapec
Staroffrouďák
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland
Stav: Offline

Re: Auto pro dceru

Příspěvek od Potapec » Čt 29.08.2019, 23:07

Viky_CZ napsal:
Čt 29.08.2019, 13:03
Cumel jsem do mobilu a tyhle fotky mam ulozeny pro vystrahu. Myslim, ze to ten plechovej chudak zvladl na jednicku: Ja bez zraneni a to jsem sel pres boudu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ze dceru pozdravuju a preju hodne stesti.
Tos stim Fakírem trefil Balzovník, že se to jen pokrčilo? :wink:

Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
dracekvo
Závislý diskutér
Auto: Jeep Grand Cherokee Orvis 97
Místo/Bydliště: Vlašimsko
Věk: 37

Příspěvek od dracekvo » Pá 30.08.2019, 9:34

Zabít, nebo přežít se nechá v čemkoliv. Můžu fávem přerazit strom, nebo se zabít ve volvu o větev, pokud se sejdou okolnosti.
Nicméně rád bych se vyvaroval toho, aby jezdila v něčem jako fávo, felda stará corsa a podobně, kde se posádka započítává do deformační zóny.
Tam prostě ta bezpečnost není ja takové úrovni, jako u něčeho novějšího.
No a pokud by to někam poslala, tak ať je největší sance, že z toho vyleze celá. Do auta dostane GPS, která okamžitě napráská pomocí SMS překročení rychlosti :D Stejně tak bude možnost způsob její jízdy kdykoliv zkontrolovat na palubní kameře.
A nějakého sportovního prcka rozhodně kupovat nebudu. Ideál obsah 1.2 atmosféru. Ještě bych zkousnul rozsah od 1.0 do 1.4 pokud to bude mít 4 válce.
Mě se asi nejvíc líbí ta Toyota Yaris. Recenze spolehlivosti jsou celkem příznivé.
Jo a když to rozseká, tak půjde zpátky na autobus a auto nebude dokud si nevydělá na vlastní :)

Peugeot ION 12 (elektro), Subaru Outback 99 (lpg), Subaru Outback 07(lpg), Peugeot J5 Alkovna 91; eX -Jeep Grand Cherokee 5.2 Orvis 97

Viky_CZ
nováček
Auto: VW T3 Syncro 1.6TD
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viky_CZ » Ne 01.09.2019, 14:24

Potapec napsal:
Čt 29.08.2019, 23:07
Tos stim Fakírem trefil Balzovník, že se to jen pokrčilo? :wink:
Byla to jablon v nevalnem stavu, nebyl jsem prvni kdo ji trefil.

To pokrceni nebylo zas tak malo, starter prorazil prevodovku, o kterou se to oprelo. Na posledni fotce je videt, ze kastli dost podrzela doplnkova pricna vzpera. Celkove to auto bylo malo shnily, takze se chovalo priblizne tak, jak to soudruzi navrhli (coz zdaleka neni tak spatny, jak si lidi predstavujou) a nastesti se to hned nerozsypalo na prach.

Ja krome pohmozdenyho kotniku (ohnul jsem spojkovej pedal) a modriny na brise od pasu jsem nemel zadny zraneni. Clovek si pak uvedomi, jak malo ho deli od pruseru. Stacilo, aby mne trefil ten bordel (jako treba rameno predni napravy), co jsem mel puvodne v kufru a pak lital po celym aute.

Skoro lestenka VW T3 (Caravelle) Syncro, 1.6TD + Maxxis Trepador 205/70R15

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...a občas nejen ty
Místo/Bydliště: poslední osvětlená zatáčka před Vídní

Příspěvek od Taz » Ne 01.09.2019, 21:26

No,čím víc moderních technologií jí do toho pořídíš,tímn menší šance je že se naučí pořádně jezdit...když auto myslí za tebe je to bída...hlavně když pak ,nedej buh, třeba dostaneš pracovní auto v holátku..tolik k Tebou podmiňované stabilizaci a podobným "pomocím"...jinak jdi do toho Yarise...i když od určité doby trpím averzí k toyotám tak tyhle věci jsme měli kdysi jako služební ,jak I tak II generaci a bylo to skvělý auto,téměř nezničitelný,na svou velikost neuvěřitelně prostorný a pohodlný...s Ačkem zkušenost mám jen jednu a bohatě mi stačí,jsem si skoro začal myslet že už medvědi neuměj auta...naštěstí mne to pak přešlo...

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Michal95
Věčnej rejpal

Příspěvek od Michal95 » Út 03.09.2019, 18:52

Bejt tebou tak jí koupím jedničkovou fabii v SDIčku...
Pevný je to dost a ještě to jezdí za 4 litry.
A díly se na to válej pomalu po škarpách

Autor tématu
dracekvo
Závislý diskutér

Příspěvek od dracekvo » Stř 04.09.2019, 13:26

Nafta mi do baráku nesmí :) Při tankování smrdí ruce a připadám si jak když jedu s traktorem. A to i u aut vyšší třídy.
Já třeba v životě nedostal auto do stavu, kdy by mi do toho kecala stabilizace. Ale je fatk, že subaru má podvozek promakaný a stabilizace se zapíná až fakt pozdě. Ale věřím spíše v to, že tento prvek dokáže řidiči začátečníkovy pomoci, pokud se třeba na sněhu dostane do nečekané situace. Při běžné jízdě by se to nemělo nikdy aktivovat. Dřív taky každý říkal jak nechce auto s ABS a dneska už ani auto bez toho nekoupíte.
Navíc jde vypnout a tak není problém jí vzít na opuštěné zasněžené parkoviště a trénovat.
Nad fábkou sem taky přemýšlel. Jen nevím, prostě se mi auto jako takové nelíbí. Tvrdé sedačky, palubovka německá, podvozek tvrdý.

Peugeot ION 12 (elektro), Subaru Outback 99 (lpg), Subaru Outback 07(lpg), Peugeot J5 Alkovna 91; eX -Jeep Grand Cherokee 5.2 Orvis 97

Dejv 01
Věčnej rejpal
Auto: japonská liazka
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejv 01 » Čt 05.09.2019, 8:38

Jako mechanik ti řeknu že nekupuj nic malyho v automatu bud je tam variátor,nebo hybridní mechatroniky kterej se na 100tkm rozesere a díly do toho buď nejsou nebo stojej to co nový auto. Jako rodič bych dceři koupil asi Volvo c30...ale v automatu to bude jenom petivalcovej teror a je jich jako šafránu.
Pokud mercedesa tak začínej u třídy C, co je míň je šrot.
A pokud ji máš vycvičenou že umí řídit (jako ovládat auto,ne předpisy) tak ji kup naopak co největší auto..třeba benzinovyho touarega...to koupíš pod kilo a s přihlášením a prvotním servisem do 150poridis. To je aspoň auto ve kterým když ji někdo nedá přednost je šance na smrtelné zranění minimální...s bezpečností to hodně prehanim,ale když sem na silnici každej den a vidím co lidi předvádějí tak se prostě o zdraví rodiny fakt bojím...zmackany plechy mi jsou úplně u zadku....to stojí jenom peníze ..ale zkurvit si zbytek života jen kuli tomu že sem ji koupil na začátek nějakou plecku typu fabia,poloauto,panda Áčko mercedes....
Moc neberu kecy o tom že jsme začínali na autech jako s100,105 a taky jSME to přežili....ono se situace na silnicích rapidně změnila. Aut a kretenu v nich přibylo neskutečně moc.

W160 HR- mozna nekdy vyjedu :shaman:

Dejv 01
Věčnej rejpal
Auto: japonská liazka
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejv 01 » Čt 05.09.2019, 9:03

PS: tady na tom videu je vidět důvod proč bych preferoval velký auto...:

Chápu že parkování ve městě je průser....ale......

W160 HR- mozna nekdy vyjedu :shaman:

TOMAS GR
Diskuzní Guru
Auto: Y61
Místo/Bydliště: VALACHY
Věk: 29

Příspěvek od TOMAS GR » Čt 05.09.2019, 23:55

A pak s tím touaregem skončí na boku, páč ji z vedlejší nedá přednost dědek ve fábii. :ramena:

Žádné malé auto není bezpečné. Ani SUV.
Ideální je kombík s bytelným čumákem a zadkem.(v70.., Offce1, Offce2, A4, A6, mondeo, focus, prase, touran, outback….)
Do ničeho jiného bych svoje potomstvo neposadil.
Počet kokotů na cestách roste geometrickou řadou a PACHové tak akorát měří rychlost. :grr:

whitedevil
Diskuzní Guru
Auto: Grand Cherokee ZG 4.0
Místo/Bydliště: Okolo Hradce

Příspěvek od whitedevil » Pá 06.09.2019, 8:58

Ovce1?
To jako bezpecny auto teda asi ne...
Proc by melo bejt SUV male auto? Muj journey je SUV a je to rozmerove (az na vejsku) jako mondeo mkIV... Akorat to vazi pres 2t takze bezpecnost zarucena

Odesláno z mého motorola one vision pomocí Tapatalk

eep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l, NP242, 5,5" Přední LA 3 link zadek short arm, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Saul
vysočíňan
Auto: ex Toyoda 4runner 2, 4Efi, Nissan Patrol K160, LC KZJ73
Místo/Bydliště: srdcem v blátě

Příspěvek od Saul » Pá 06.09.2019, 16:10

Mě by zajímalo kolik lidí v republice zhyne při opravdu běžnejch nehodách. Myslím tím kdyby se odpočítali chodci, cyklisti, motorkáři, železniční přejezdy, vožralci co to vomotaj vo strom, gilotiny při podjetí návěsu atd. Prostě jenom auto vs. auto. Možná, že by to nebylo ani 100ks za rok. Škoda že to nikdo nerozlišuje...

"Dnešní demokracie znamená pouze svobodu vybrat si jedince kteří nás okradou"

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Pá 06.09.2019, 17:28

To asi víc, ty střety s protijedoucími jsou docela časté. Hlavně s náklaďáky, ty prostě necouvnou a co je osobák s 1,5 tuny. Kulička do zdi. :ramena:
Podle TV Hovna to bude nejmíň třista krát víc. :smich:
Reálně... za běžný rok jsem prohlížel dva smrťáky auto-auto. Když to přepočtu na republiku v průměru, víc rajónů jsou klidnější, :D bude to tak kolem 60 ks, když to rozdělím podle trhu pojišťoven, mohlo by to být bratru max. 200ks. Ale to jen můj odhad.

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvek od Strelec » So 07.09.2019, 8:40

Ostatně, s tou bezpečností jednotlivých aut... koukáte nna krashtesty? Třeba jen tak pro zajímavost. Některé vozy fakt překvapí, i negativně. :lol:
Třeba:

Autor tématu
dracekvo
Závislý diskutér

Příspěvek od dracekvo » Po 09.09.2019, 10:34

Dneska už ani ty hvězdičky o ničem nevypovídaj. Protože se tam započítávaj takový kraviny jako aktivní asistenti, ochrana chodců.
Takže auto co má 5 stars na tom při nárazu může být hůře, než auto se čtyřma.

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvek od Strelec » Út 10.09.2019, 14:28

Nejde o hvězdy, na ty sere Bílej tesák, ale o to, jak ty auta vypadají po nárazu při "stejných" podmínkách. Pro porovnání deformačních zón, pevnosti a celistvosti a deformací karosérie, resp. prostoru pro cestující ve voze. :ramena:

Odpovědět