Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

vjezd na lesni cestu

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Bender
Inventář fóra
Auto: Fronera 3.2 V6 E85 Stage
Místo/Bydliště: Vysočina
Věk: 40
Stav: Offline

Re: vjezd na lesni cestu

Příspěvek od Bender » Čt 21.01.2016, 16:03

Trochu oživím a zeptám se tady. :-)

Dneska se mi stala taková zvláštní až nepříjemná věc. Mám les a v zimě si cestu krátím přes louku - soukromý pozemek (neoznačený). V létě se tam pasou kravky, je to oplocený a tak se tudy jezdit nedá a ani bych tudy nejel, to dá rozum. No, na zimu má majitel kravky poklizený, tak že proč si neušetřit docela kus cesty, tak jsem to vzal domů přes tu louku. Je zmrzlo, sníh a tak to ničemu nevadí. Navíc tudy jezdím mraky let bez problémů. No dole pod kopcem stál nějakej týpek kterýho jsem v životě neviděl, fotil si auto, vozejk a značky, stopy od vozidla...jak nějakej detektiv. A že prej už nahlásil na policii, že mu jezdí lidi po jeho pozemku a že je rád, že konečně někoho chytil, koho může nahlásit. Vůbec teda nevím kdo to byl, bo majitele toho pozemku znám a nikdy s ním problém nebyl. Navíc je pod kopcem a směrem nahoru ke vleku příjezdová cesta na svah kde se lyžuje , vyhrnují tam parkoviště a je tam i označená cedule s P pro parkování. Funguje to tam od nepaměti. Přišlo mi, jako by to byl snad novej majitel, možná někdo kdo tam někde koupil kousek nějaký louky a já mu ji přejel a nebo aktivní myslivec. Blábolil, že v lese plaším zvěř, stresuji srnky, zajícům se to nelíbí a tak podobně...no koukal jsem jak jojo. Přitom bych řekl, že stačilo říct něco jako: podívejte se, mám tady pozemek a nepřeji si, aby jste tudy jezdil. do lesa máte příjezdovou pro normální použití a tak ji využívejte...ale lidi jsou různí. přitom přes ten kopec jezdí aut celkem dost, má tam lesy spousta lidí a navíc jak jsem psal dříve, se tam i od nepaměti lyžuje...

Na co se mám připravit od pomáhat a chránit, když mě fakt nahlásí jak sliboval?

Děkuji za info.

SAAB 9-3 2.8 Turbo X Aero
Zetor 5211
Opel Frontera - E85 Stage/232HP - Rozšířeno, zvýšeno, světelná rampa, CB, Izzardy + Dotz Dakar a v kufru Al bedna, kde je vše potřebné...

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Příspěvek od Edgar » Čt 21.01.2016, 16:19

Však si tě fotil na tvym pozemku a nechápeš proč. Žeo. Fotka u soudu neobstojí. A bengo nic nezmůže. Tak to tlačit co nejdál.

Bender
Inventář fóra
Auto: Fronera 3.2 V6 E85 Stage
Místo/Bydliště: Vysočina
Věk: 40

Příspěvek od Bender » Čt 21.01.2016, 16:32

No vyfotil si mě a kázal dole pod kopcem. Ten pozemek tam je (možná byl) člověka co znám a nikdy problém nebyl i když mě tam viděl jezdit. Vždycky jsme se s majitelem přátelsky pozravili a to bylo všechno...tak že foto nebylo na mým pozemku, ale na něčím soukromým. :-) Nebo jsem mu asi někde přejel po jeho pozemku, to nevím. :D

SAAB 9-3 2.8 Turbo X Aero
Zetor 5211
Opel Frontera - E85 Stage/232HP - Rozšířeno, zvýšeno, světelná rampa, CB, Izzardy + Dotz Dakar a v kufru Al bedna, kde je vše potřebné...

Jirinka
Umumbe Mbebe
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvek od Jirinka » Čt 21.01.2016, 17:23

tak kdyby se ti benga nahodou ozvaly, tak rekni, ze jo, ze tama jezdis, kdyz je snih a mraz a ze jsi pripraven skodu vycislenou kvalifikovanou osobou uhradit...idelne si taky udelej fotky jaks to hrozne rozjezdil...

Maucta.

Ondras
Věčnej rejpal
Auto: 1kg
Místo/Bydliště: Soběslav

Příspěvek od Ondras » Čt 21.01.2016, 17:50

No,to neni zrovna moudrý řešení,pokutu za vjezd ti myslím můžou dát do 5000 kč a je uplně fuk jestli vznikla nějaká škoda.

lucius
Inventář fóra
Auto: jeep grand cherokee 4.0 manuál, Detroit USA 25.9.1992
Místo/Bydliště: českolipsko
Věk: 49

Příspěvek od lucius » Čt 21.01.2016, 18:10

Policie by to řešit neměla. Pokud jí ten maník dodá podklady, měla by pčr vše postoupit na přestupkovou komisy na úřad kam to katastrálně spadá. Pak bude záležet jak jsi na výboře s nima zadobře ;-)

lucius
Inventář fóra
Auto: jeep grand cherokee 4.0 manuál, Detroit USA 25.9.1992
Místo/Bydliště: českolipsko
Věk: 49

Příspěvek od lucius » Čt 21.01.2016, 18:13

A jen doplním, že to nemusí být majitel pozemku. Stačí "horlivý občan" kterýmu se tvý jednaní (jízda) nelibilo. Stejně jako když někdo špatně zaparkuje, horlivák ho vyfotí tak to jde na komisy.

Tarzan68
Diskuzní Guru
Auto: JEEP Grand Cherokee WH 3.0 CRD
Místo/Bydliště: Moravský Beroun
Věk: 51

Příspěvek od Tarzan68 » Čt 21.01.2016, 20:25

Zkus si ověřit na katastrální mapě komu ten pozemek, na kterém tě občan vyfotil patří, a jestli to patří stále tvému známému, tak si sním promluv o souhlasu přejezdu v zimě a pak řekni při jednání na úřadech, že jsi jezdil se svolením majitele po jeho pozemku což není přece trestné. A jestli jsi nevědomky přejel pár metrů po cizím pozemku tak taky né, jedině pokud to bylo schválně. Potom bys musel způsobit nějakou škodu, kvůli které by tě majitel mohl hnát k občanskoprávnímu sporu. Toť můj názor.

ZG JEEP Grand Cherokee 2.5 TD, pneu 225/70 16 BF Goodrich AT, prostě "leštěnka"
WH JEEP Grand Cherokee 3.0 CRD,

Jirinka
Umumbe Mbebe
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvek od Jirinka » Čt 21.01.2016, 21:01

jak mu muzou dat pokutu, kdyz jel ze svojeho lesa dodom?
edit:nestahujte gate pred brodem...zatim zadne jednani nenastalo, podle me nenastane a pokud nastane, bude velmi kratke, pokud to popotahovany teda vezme za spravny konec
edit2: co jsem udelal? prestupek? jaky? formalni aspekt je jaky? materialni je jaky?

Maucta.

paramount2
Pejsáček
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paramount2 » Čt 21.01.2016, 21:50

z toho nic nebude...jen někdo buzil...

Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

fanouš Jimny
Staroffrouďák
Auto: Jimny

Příspěvek od fanouš Jimny » So 23.01.2016, 18:08

...myslím, že by bylo lepší "pokusit se" s ním "přátelsky" pohovořit....sousedské války stojej za ... :mrgreen: ...

Odpovědět