Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

vjezd na lesni cestu

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Kralitzeck
Věčnej rejpal
Auto: Toyota Hulix, Suzuki Jimny, Reform Muli T8, Kubota RTV
Místo/Bydliště: Uzavřené oddělení 17 B
Stav: Offline

Re: vjezd na lesni cestu

Příspěvek od Kralitzeck » Po 19.08.2013, 18:55

S dovolením si myslím, že v okamžiku, kdy došlo k celkem bezdůvodnýmu násilí, tak všechny ostatní přestupky ztrácí na váze. Takže by příslušný orgány mělo hlavně zajímat, že po světě chodí ozbrojený individuum s agresívními sklony. Pokud si s tím někdo dá práci, kromě flastru by mohl bejt na nějakej pátek i bez not k milovanejm flintičkám.

Když jsem si jako malý kluk na něco stěžoval, máma vždycky říkala: "Buď rád, že nemáš obrnu, Earle."
A pak jsem dostal obrnu.
A to byste koukali, jak jsem si pak stěžoval!

Potapec
Staroffrouďák
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvek od Potapec » Po 19.08.2013, 19:03

Jirinka má to desatero ale zmáklý ...

Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Jirinka
Umumbe Mbebe
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvek od Jirinka » Po 19.08.2013, 19:08

shrek:
viewtopic.php?f=75&t=64386&start=45

lisak zde uvadi rozhodnuti nejvyssiho soudu, ktere tvrdi, ze jsou si rovny....otazku speciality (nadrazenosti) predpisu jsme zde jiz taky resili a nikdo mi nevyvsvetlil mou domenku, ze specialita musi byt bud vyslovena primo v zakonne norme nebo v judikatu
jinak sroubek trefne poznamenal, ze vyse cit. rozsudek neni zrovna prikladnym veledilem ceske justice :-)
a taky mi zatim nikdo nevysvetlil v cem spociva zavadnost meho pravniho nazoru, ze totiz oba predpisy (silnicni a lesni) plati naraz, pricemz jeden (lesni) upravuje nejakou oblast jaksi podrobneji nez druhy
opet zduraznuji, ze se chci dobrat podlozeneho nazoru (a specialne zduraznuji - akademickeho, jelikoz v praxi na pupfl jezdim a troufam si to obhajit pred kdejakym organem), resp. mam ho a dovedu na trech radcich sdelit sve mentalni schema, ti kdo tvrdi, ze na pupfl se muze, to zatim verohodne neucinili

potapec: eee? co je desatero?

a este shrek: kdo je "my" a kdo "vy"?

Maucta.

Shrek
Zlobr
Auto: Mel jsem tohle forum rad, ale ted je to tu tak domrdany ze bych se z toho poblil
Místo/Bydliště: Bažina, STŘED ČESKÉ REPUBLIKY
Věk: 43

Příspěvek od Shrek » Po 19.08.2013, 19:17

My* co se domivame ze je to ok, pac neni striktni vyklad zakona.
Vy* co se domivate te to neni ok, pac neni striktni vyklad zakona.

Kokot, kokot, kokot, tamhle ve treti rade je malinke zlepseni, tam je misto kokota debil...Vzhledem k prilivu kokotu na toto forum, nekomunikuju vubec.
Uz sem nechodim, do mrtvol se nema kopat, a tohle forum mrtve je.
Fourteen Words!

Lišák
Legenda fóra
Místo/Bydliště: Vysočina/Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák » Po 19.08.2013, 19:52

Nevím, jestli je to napsané správně nebo špatně, ale je v praxi je ověřené, že do soudního sporu s vámi nikdo nepůjde. Tím myslím správní orgány. A aby to nebylo tak jednoduchý, co říkaté na jízdu v lese, který je nazván "neles"

Nissan Terrano II 3,0 TDI

Jirinka
Umumbe Mbebe
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvek od Jirinka » Po 19.08.2013, 20:05

striktni vyklad - podle me neni vubec co vykladat - lesni zakon rika zcela jasne, ze na pupfl autem nesmis (pokud nejsi lesni personal, majitel, nemas svoleni vlastnika atd.), silnicni zakon se na pupfl , resp ucelove komunikace, ktere jsou zaroven pupfl, vztahuje do te miry, ze stanovuje pravidla pro provoz tech, kteri tam podle lesniho zakona muzou....
kde mam chybu?

Maucta.

Shrek
Zlobr
Auto: Mel jsem tohle forum rad, ale ted je to tu tak domrdany ze bych se z toho poblil
Místo/Bydliště: Bažina, STŘED ČESKÉ REPUBLIKY
Věk: 43

Příspěvek od Shrek » Po 19.08.2013, 20:15

To je prave to, lesni zakon je v rozporu s pozemnim, vic me nezajima. Proste sou dva vyklady a tim tonepruhledny. Je rozpor mezi pupfl a komunikaci

Kokot, kokot, kokot, tamhle ve treti rade je malinke zlepseni, tam je misto kokota debil...Vzhledem k prilivu kokotu na toto forum, nekomunikuju vubec.
Uz sem nechodim, do mrtvol se nema kopat, a tohle forum mrtve je.
Fourteen Words!

Lišák
Legenda fóra
Místo/Bydliště: Vysočina/Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lišák » Po 19.08.2013, 20:26

Nemáš tak úplně pravdu. Lesní zákon není v rozporu se silničním, ale tak jak konstatoval nejvyšší soud, lesní zákon je postaven na roveň silničnímu, stojí vedle sebe, jelikož ale lesní zákon nijak neřeší provoz v lese, takže jakmile vjedeš do lesa jako řidič, vztahuje se na tebe pouze zákon o provozu na pozemních komunikacích a lesní zákon mně nezajímá. A jsme u komunikace ostatní, žádné lesní cesty.

Nissan Terrano II 3,0 TDI

pick-down
Diskuzní Guru
Místo/Bydliště: kusek dal od Ostravi

Příspěvek od pick-down » Po 19.08.2013, 22:08

Lišák » pon 19.08.2013, 20:26 napsal:Nemáš tak úplně pravdu. Lesní zákon není v rozporu se silničním, ale tak jak konstatoval nejvyšší soud, lesní zákon je postaven na roveň silničnímu, stojí vedle sebe, jelikož ale lesní zákon nijak neřeší provoz v lese, takže jakmile vjedeš do lesa jako řidič, vztahuje se na tebe pouze zákon o provozu na pozemních komunikacích a lesní zákon mně nezajímá. A jsme u komunikace ostatní, žádné lesní cesty.
nemáš tak úplně pravdu, páč lesní zákon, mimo jiné, zakazuje vjíždět a stát motorovými vozidly na pupfl (do lesa), tudíž i na pozemní komunikace, které zároveň pupfl jsou. Zák. o pozemních komunikacích připouští úpravu samostatným, zvláštním, nikoli však "speciálním" předpisem.

No a v takto striktním výkladu je pravděpodobně uschováno jádro pudla.
Je spousta lesních cest, které jsou v mnohem lepším technickém stavu než některé státní silnice a přesto pupfl-em jsou a naopak.

Cha!

killer154
Závislý diskutér
Auto: Pajero II 2,8 TD zatím tuplovaná břichoplazka,protože původní majitel snížil o 2"
Místo/Bydliště: Zlínské paseky-prostě les ve městě
Věk: 42

Příspěvek od killer154 » Út 20.08.2013, 1:23

Jedu po lesní cestě zastaví mě zelenej,ptá se co tam jako dělám omluvím se že se přesunuju z bodu A do bodu B a kudma že jako bude lepčí jet nejlepší ho ani nenechat promluvit a rovnou že sem asi zabloudil a kudy tedy nejkratčí cestou z lesa toto mi zatím vždy prošlo,samozřejmě srážka s blbcem by asi dopadla pro něj blbě protože se hned nasírám a pokud by vyhrožoval zabitím či jinak šermoval flintičkou beru to jako ohrožení života,zdraví a majetku tudíž sbohem a šáteček,rejč vozím v kufru

Pajero II 2,8 TD vrak na celkové vyvaření

Lubomir.tylich
Staroffrouďák
Auto: Nissan Patrol GR Y61
Místo/Bydliště: Šumperk a okolí
Věk: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubomir.tylich » Út 20.08.2013, 11:18

killer154 » úte 20.08.2013, 1:23 napsal:Jedu po lesní cestě zastaví mě zelenej,ptá se co tam jako dělám omluvím se že se přesunuju z bodu A do bodu B a kudma že jako bude lepčí jet nejlepší ho ani nenechat promluvit a rovnou že sem asi zabloudil a kudy tedy nejkratčí cestou z lesa toto mi zatím vždy prošlo,samozřejmě srážka s blbcem by asi dopadla pro něj blbě protože se hned nasírám a pokud by vyhrožoval zabitím či jinak šermoval flintičkou beru to jako ohrožení života,zdraví a majetku tudíž sbohem a šáteček,rejč vozím v kufru
jj má slova,taky vozík polní lopatku v kufru pro všechny případy :smich: ale bez sáčku,at se lépe rozkládá

http://www.predator4x4.cz
-NON-STOP 721422919
Záložní zdroje - dieselagregáty -
pronájem,půjčovna,servis-od 1kva do 1600kva
Nissan Patrol GR Y 61 White Power ....
Sabaton ....
Rammstein - Ich tu dir Weh ????

Ondul
Legenda fóra
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec,Ehrendorf

Příspěvek od Ondul » Út 20.08.2013, 12:06

Lubomir.tylich » úte 20.08.2013, 11:18 napsal:
killer154 » úte 20.08.2013, 1:23 napsal:Jedu po lesní cestě zastaví mě zelenej,ptá se co tam jako dělám omluvím se že se přesunuju z bodu A do bodu B a kudma že jako bude lepčí jet nejlepší ho ani nenechat promluvit a rovnou že sem asi zabloudil a kudy tedy nejkratčí cestou z lesa toto mi zatím vždy prošlo,samozřejmě srážka s blbcem by asi dopadla pro něj blbě protože se hned nasírám a pokud by vyhrožoval zabitím či jinak šermoval flintičkou beru to jako ohrožení života,zdraví a majetku tudíž sbohem a šáteček,rejč vozím v kufru
jj má slova,taky vozík polní lopatku v kufru pro všechny případy :smich: ale bez sáčku,at se lépe rozkládá
Vápno vám ve výbavě ještě chybí :lol:

Lubomir.tylich
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubomir.tylich » Út 20.08.2013, 12:11

Ondul » úte 20.08.2013, 12:06 napsal:
Lubomir.tylich » úte 20.08.2013, 11:18 napsal:
Vápno vám ve výbavě ještě chybí :lol:
když to bude na jaře,tak myslivci dělají asanace kolem krmelců a tam je třeba vápna na dezinfekci...tak se něco najde určitě :smich: :smich:

-NON-STOP 721422919
Sabaton ....

killer154
Závislý diskutér
Auto: Pajero II 2,8 TD zatím tuplovaná břichoplazka,protože původní majitel snížil o 2"
Místo/Bydliště: Zlínské paseky-prostě les ve městě
Věk: 42

Příspěvek od killer154 » Út 20.08.2013, 20:50

nahovno vápno,divočáci se postaraj jen jak to začne trochu vonět

Pajero II 2,8 TD vrak na celkové vyvaření

Lubomir.tylich
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubomir.tylich » Út 20.08.2013, 20:57

killer154 » úte 20.08.2013, 20:50 napsal:nahovno vápno,divočáci se postaraj jen jak to začne trochu vonět
:smich: :smich: :smich: jj a lišky,téé hneď :smich: :smich: :smich:

-NON-STOP 721422919
Sabaton ....

Odpovědět